AEK Atény – Braga 2:4 (kon.) | Zorja Luhansk – Leicester 1:0 (kon.) | AC Milán – Celtic 4:2 (kon.)
Lille – Sparta 2:1 (kon.) | Karabach – Maccabi Tel Aviv 1:1 (kon.) | Sivasspor – Villarreal 0:1 (kon.)
Linz – Tottenham 3:3 (kon.) | Antverpy – Ludogorec 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Wolfsberger 0:1 (kon.)
Feyenoord – Dinamo Záhřeb 0:2 (kon.) | Gent – Liberec 1:2 (kon.) | CZ Bělehrad – Hoffenheim 0:0 (kon.)
AS Řím – Young Boys 3:1 (kon.) | Kluž – CSKA Sofia 0:0 (kon.) | Arsenal – Rapid 4:1 (kon.)
Molde – Dundalk 3:1 (kon.) | Slavia – Beer Ševa 3:0 (kon.) | Nice – Leverkusen 2:3 (kon.)
Benfica – Lech Poznaň 4:0 (kon.) | Rangers – Standard 3:2 (kon.) | Granada – Eindhoven 0:1 (kon.)
Omonia Nikósie – PAOK 2:1 (kon.) | Alkmaar – Neapol 1:1 (kon.) | Real Sociedad – Rijeka 2:2 (kon.)
Glasgow Rangers
3:2 (2:2)
Standard Lutych
Čtvrtek 03.12.2020, 21:00 • Ibrox Stadium, Glasgow • Evropská liga • Skupina D
    Rangers už mohou vyhlížet jarní část Evropské ligy.

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 3:2. (22:58:53)

Skotští Rangers zdolali Standard Lutych 3:2 a definitivně tak potvrdili postup do jarní části Evropské ligy. To Belgičané naopak v soutěži skončí již po skupinové fázi.

Standard dnes musel vyhrát a v prvním poločase vypadal herně lépe. Hned v 6. minutě poslal hosty do vedení Maxime Lestienne a vedoucí tým skotské ligy se pak dlouho trápil. Vysvobození pro Rangers přinesl až rohový kop ve 39. minutě, po němž srovnal hlavou Connor Goldson. Celek z Lutychu si vzal bleskově vedení zpět, když se po centru Faie prosadil i za cenu vlastního zdraví Duje Čop, ovšem ještě před pauzou se Gers podařilo podruhé vyrovnat. Roofeovu střelu zablokoval Lestienne rukou a nařízenou penaltu proměnil James Tavernier.

Po změně stran promarnili hosté dvě velké příležitosti a za to je v 63. minutě potrestal Scott Arfield, který byl na konci krásné akce týmu z Glasgowa. Domácí se poté uklidnili, podnikali rychlé kontry do otevřené obrany soupeře a také hrozili ze standardních situací. Brankář Lutychu Bodart si připsal několik výborných zákroků, ovšem spoluhráči jeho podporu nevyužili a s výsledkem již nic udělat nedokázali. Body tak zůstávají ve Skotsku.

90+4

90+4
    Ten přišel z kopačky brankáře Bodarta, ale domácí obrana si to pohlídala. Je konec!

90+3
    Po ofsajdu Kamary mají hosté čas asi na poslední nákop...

90+2
    Ryan Kent výborně zapracoval. Nechal se faulovat a Collins Fai za to navíc dostal žlutou kartu. Domácí u míče a mohou šetřit další sekundy.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!

89
    Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Borna Barišić, přichází Calvin Bassey.
    Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Kemar Roofe, přichází Cédric Itten.

88
    Joe Aribo se snažil zbavit protihráče na pravé straně a byl faulován. Domácí budou střídat...

86
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Nicolas Gavory.

86
    Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Bongani Zungu.

85
    Žlutou kartu dostává Kemar Roofe (Rangers FC).

85
    Kemar Roofe utíkal z pravé strany sám na hostující bránu, neprostřelil však brankáře Bodarta, který se v průběhu druhé půle rozchytal a předvedl několik výborných zákroků. Frustrovaný Roofe pak gólmana Standardu dojel a za to dostal žlutou kartu.

84
    Domácí Roofe těžil z ofsajdové pozice a praporek pomezního to také signalizoval.
    82. Bodart musel likvidovat Goldsonovu hlavičku po rohu.

82
    Domácí mají velmi nebezpečné standardní situace! Hlavičku Connora Goldsona po rohovém kopu vytěsnil nad břevno Bodart.

81
    Roofe nyní získal pro domácí celek rohový kop.

Martin Augustin

Branky: 39. Goldson (Barišić), 45+1. Tavernier (pen.), 63. Arfield (Kent) – 6. Lestienne (Čop), 40. Čop (Fai)

Karty:   73. Tavernier (RFC), 85. Roofe (RFC) – 71. Dussenne (STA), 90+2. Fai (STA)

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 3:2.
    Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun, Barišić (89. Bassey) – Kamara, S. Davis, Arfield (86. Zungu) – Roofe (89. Itten), Morelos (79. Aribo), Kent.
    Náhradníci: McLaughlin – Hagi, Itten, Zungu, Patterson, Aribo, Barker, Stewart, Barjonas, Dickson, King, Bassey.

Standard Lutych: Bodart – Dussenne, Bokadi, Laifis – Fai, Jans (86. Gavory), Shamir (71. Raskin), Bastien (C), Lestienne (71. Avenatti) – Čop (46. Balikwisha), Tapsoba.
    Náhradníci: J-F. Gillet, Henkinet – Sissako, Sylvestre, Gavory, Avenatti, Raskin, Balikwisha, Pavlovic, Landu, Siquet.

Rozhodčí: Pandžić – Culum, Wilde (SWE)