Trenčín – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 15.12.2020, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Tri body získavajú Bystričania. Rozhodol v tretej tretine Kabáč. Výbornú premiéru má za sebou brankár Belányi, ktorý si pripisuje víťazstvo. (20:16:11)

59:59
    Prvý bystrický útok umne udržal puk v útočnom pásme.

59:29
    Vhadzovanie pred LaCouveem, ktorý sa musel vrátiť do bránky.

59:29
    Trenčania sa dostali k dvom zakončeniam, v oboch od modrej nastreľoval Bokroš, Rehuš jeho druhý strieľaný pas tečoval pred bránkoviskom, ale Belányi dobre zareagoval.

58:33
    Dukla v šestici, LaCouvee na striedačke.

58:03
    Okuliar krížnym pasom našiel Valacha, ale tomu strelu Belányi chytil.

57:27
    Tamáši výborne napadol Valacha a puk vyhodil z pásma. Dukla musí dobýjať pásmo.

57:20
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Faško-Rudáš – 2 min., podrazenie).

57:20
    Hecl podrazený v prieniku, jedna z posledných šancí pre Duklu.

56:13
    Trenčania robia chyby v rozohrávke, Vybíral teraz vystrelil z väčšej vzdialenosti a získal buly v pásme.

54:40
    Vybíral po peknej akcii s pukom v šanci medzi kruhmi, po ataku od obrancu spadol, ale nepíska sa.

54:05
    Hostia už budú myslieť najmä na zadné vrátka, v krátkom slede dve zakázané uvoľnenia.

53:57
    V druhej tretine boli lepší hostia, ale v závere zabrala gólovo Dukla, teraz je to opačne. Podarí sa ešte domácim vyrovnať?

52:38
    Banská Bystrica dala gól!
    Nedáš – dostaneš. Bystričania ubránili tlak Dukly a v protiútoku udreli. MICHAL KABÁČ mal priestor na ľavej strane, potiahol si puk na kruh a odtiaľ obstrelil LaCouveeho okolo lapačky.

52:25
    Hecl sa dral do šance, spadol, ale rozhodcovia usúdili, že bez zavinenia hráča, ktorý ho atakoval zozadu.

52:11
    Dukla je v tretej tretine lepšia, na bránku hostí lieta jeden puk za druhým.

52:00
    Pri Okuliarovom pokuse nevidel Belányi nič cez brániacich hráčov, ale na jeho šťastie sa puk stečoval mimo bránu.

50:30
    Hecl vystihol odrazený puk a bol s ním sám pred Belányim, nemal čas na nejaké finty, tak len vystrelil do na vzdialenejšiu žrdku, ale brankár Bystrice puk zachytil.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 40. Kettunen (Berisha, Okuliar) – 34. Drew (Mistele), 53. Kabáč

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee – Lemcke, Ackered, Bokroš, Zeleňák, Rajnoha, J.Urban, Ilenčík – Berisha, Kettunen, Okuliar – Sádecký, Paukovček, Hecl – M.Valach, Rehuš, Bezúch – Kukuča, J.Švec, Ferényi
    HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi – Žiak, Ďatelinka, Drew, Breton, Demo, Petrinec, Giertl, O.Hudec – P. Lamper, Tamáši, Kabáč – Faško-Rudáš, Winquist, Mistele – Vybíral, Rob.Huna, Kraut – Melcher, Šimun, Výhonský

Rozhodčí: Stano, Hronský – Šoltés, Durmis