Střešovice – Otrokovice 11:3 (kon.) | Black Angels – Pardubice 7:6 (po pr.)
Black Angels
7:6 (5:3, 1:3, 0:0 - 1:0)
Sokoli Pardubice
Neděle 20.12.2020, 17:00 • SH Kbely • Livesport Superliga • 13. kolo

V prodloužení nakonec rozhodli domácí, kteří vítězí i ve druhém zápase v řadě za sebou! I když dnes až v prodloužení, nicméně Black Angels jsou určitě rádi za dva body z dnešního těžkého a vyrovnaného zápasu. (19:03:05)

Přemek Pakosta (2+0) je vyloučen nejlepším hráčem za Pardubice. Za domácí celek pak dostává drobnější ocenění Jakub Hromada (2+0)!

62:52 Jakub HROMADA - 7:6

62:52
    Black Angels právě vstřelili branku!
    Autorem branky je JAKUB HROMADA, který dostal přihrávku od rohu palubovky a rozhoduje dnešní duel. Asistence: Jakub Renčín.

62:52
    Ludvík vyslal tvrdou střelu, kterou vyrazil Haleš!

62:25
    Lehlý propadl a Bouček mohl zakončovat, avšak byl zády k brance. Na první šanci v prodloužení čekáme.

61:37
    Hromada se rozběhl od své branky a zkoušel to sám. Jeho střela nebyla ideální, ale byl při ní faulován. Black Angels budou rozehrávat.

60:25
    Lehký s míčkem u své branky a čekáme až se hosté rozhodnou k útočné akci.

60:01

Třetí třetina byla sice opatrnější, ale byly k vidění pasáže, kdy přicházely šance na obou stranách. Nakonec nepadla ani jedna branka a dočkáme se prodloužení. Před koncem měly Pardubice velkou příležitost rozhodnout, ale spíše jen potvrdily, že přesilové hry nejsou jejich devízou.

60:00

59:47
    Dokonce se se domácí dostali i do zakončení, avšak neuspěli.

59:32
    Neklan a Hromada nyní šetří čas za brankou Haleše.

59:14
    Dobrý přesun Matiáška k jeho levé tyčce a vyrazil střelu!

59:03
    Oddechový čas pro hosty.

58:48
    Matiášek nyní čaroval ve své brance a lapal po míčku, který se před ním prapodivně odrážel. Následoval další jeho výborný zákrok!

58:11
    Přesilovky nejsou silnou stránkou Pardubic a uvidíme, jestli půjdou nyní statistikám navzdory a rozhodnou.

57:55
    Lehký byl odražen mimo mantinel a Radek Hanák půjde za tento faul pykat! Velká příležitost pro Pardubice, aby mohly rozhodnout zápas.

56:39
    Renčín sám před Halešem, ale nedokázal nyní zkrotit tuto přihrávku a dát vedoucí branku!

56:06
    Domácí opět opatrně hrají s míčkem a nyní už může rozhodovat každá chybička.

54:53
    Angels se nedostali do nebezpečného zakončení a nyní se snaží Pardubice něco vymyslet směrem dopředu.

54:17
    Bratři Hanákové opět v akci a vybojovali míček na svou stranu. Ti budou rozehrávat ze zajímavé pozice od pravého mantinelu.

53:19
    Renčín v další šanci a to je již několikátá jeho šance, která neskončila brankou! No, Black Angels jde vítězství více naproti.

52:39
    Haleš ránu z větší dálky utlumil svou hrudí. Následně Radek Hanák vybojoval míček za faul na svou osobu.

52:11
    Hra se nám trochu více zase otevřela a uvidíme, jestli se s přibývajícím časem opět zklidní.

51:11
    Projektil v podání Krále viděl Haleš a chytil tuto ránu!

51:06
    Nyní se v šanci ocitl Hromada, který netrefil horní růžek branky!

50:02
    Jan Savický už byl blízko brance! Jeho pokus trefil tyč branky Angels! Tomu však taky předcházel výborný zákrok Matiáška! No, nyní měli domácí kus štěstí.

48:18
    Jakub Renčín nyní dobře postupoval po levé straně, ale nedokázal se dostat do zakončení. Chvíli ještě operoval za brankou, nicméně nyní Haleš nemusel proti němu zasahovat.

47:05
    A k vidění bylo druhé zakončení domácích, ale ani toto neznamená první přesilovou branku v daném zápase.

46:27
    Tomáš Hanák střílel z první, avšak trefil přesně postaveného Haleše. Angels nehrají přesilovku vůbec špatně, jen chybí častější střelba.

45:29
    Jiří Kohoutek sice nezasáhl zatím do hry, ale půjde odpykat trest za špatné střídání svého týmu.

44:52
    I Sokolové nyní opatrně rozehrávali. Následně nahodili míček za branku soupeře, kde jej však ztrácí.

44:06
    Matouš Burian se dostal do zakončení, ale minul. Následovaly další pokusy, avšak Pardubice vytvořily dobrý blok.

43:18
    Skutečně je nyní hra hodně opatrná a ani jeden z týmů nechce jako první inkasovat.

41:52
    Opatrnější úvod, kdy míček drží domácí, kteří se snaží postupným útokem zaútočit.

41:03
    První kontakt pro nového brankáře a rozehrává na Obuškeviče.

40:01
    Střídání v týmu Black Angels: ze hřiště odchází Daniel Körber, přichází Ondřej Matiášek.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 10:7!

Druhá třetina nám přinesla taky rychlý florbal a začalo se i přiostřovat na obou stranách. Z toho také pramenila dvě vyloučení! Branek jsme sice viděli méně, ale nasazené se rozhodně nezměnilo a určitě nás čeká zajímavá třetí třetina!

40:00
    39:03 Adam ŠMÍD - 6:6

39:03
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je ADAM ŠMÍD, který nachytal brankáře na švestkách a poslal mu míček mezi nohy a následně se dokutálel do branky. Asistence: Lukáš Prix.

38:16
    Lehký nyní dobře pozičně dokázal zastavit střelu Novotného.

37:38
    Black Angels už brání jen jedno brankový náskok a uvidíme, jestli se ještě něco změní v posledních minutách druhé třetiny.
    37:07 Přemek PAKOSTA - 6:5

37:07
    Autorem branky je PŘEMEK PAKOSTA, který dostal přihrávku na střed a poslal míček pod padajícím brankářem. Asistence: Michal Smola.

36:27
    Haleš nyní nic neviděl, ale byl dobře postavený ve své brance a míček se od něj jen odrazil!

35:20
    Daniel Ludvík dokázal přečíst křižnou přihrávku soupeře, ale následně nedokázal rozehrát míček do počínajícího útoku.

34:50
    Přesilovka Angels je pryč a ani jeden tým se nyní nedokázal prosadit v přesilové hře.

34:02
    Nyní už domácí hrají sovu přesilovku a mají šanci navýšit své vedení. Jedna ze střel nyní šla mimo.

33:30
    Angels má míček za branou Pardubic a jejich soupeř se snaží rychle získat míček, což se jim nepodařilo.

32:42
    Renčín si prohodil Šmída, ten jej však poslal přes mantinel a půjde pykat.

32:33
    Šmídovi se nyní míček svezl na čepeli a nedokázal přesněji zakončit.

32:06
    Pardubice si přihrávají před brankou a snaží se o kontaktní zásah.

31:35
    Vyloučení v týmu Black Angels (Tomáš Straka – 2 min., Nesportovní chování).

31:00
    Tomáš Hanák dostál branky, té však předcházel faul a rozhodčí tuto branku neuznávají.

30:31
    I druhá třetina se hraje nahoru a dolů. Avšak nyní se trochu hra zabrzdila a sledujeme chyby v přihrávkách na obou stranách.

29:00
    Hosté se dostali do přečíslení. Jejich radost z branky jim překazil Körber.
    26:45 Matěj BOČEK - 6:4

26:45
    Burian dostal přesnou přihrávku k pravé tyčce, ten si počkal na nabíhajícího MATĚJE BOČKA a ten rozvlnil síťku za Halešem. Asistence: Matouš Burian.

25:47
    Předcházející situaci předcházel souboj na polovině hřiště, kde zůstal na palubovce ležet Šmíd, který je hodně otřesený po předešlém souboji.

25:47
    Lehký nyní dvakrát zakončoval, tu druhou mu překazil Denemark! V protiútoku se dostal do šance Tomáš Hanák, který nepřekonal ležícího Haleše!

24:50
    Jan Denemark uhasil počínající útok soupeře a opět se Angels snaží rychle dostat do útoku.
    24:23 David ŽÁČEK - 5:4

24:23
    Autorem branky je DAVID ŽÁČEK, kterému výborně předložil míček Šmíd a Žáček pohodlně zakončoval do prázdné branky. Asistence: Adam Šmíd.

23:49
    Radek Hanák dostal přihrávku od svého bratra, nicméně tato přihrávka byla hodně prudká a Radek nedokázal zpracovat těžký míček.

22:59
    Adam Šmíd si naběhl na střed a vystřelil. Jeho pokus šel mimo branku Angels. K dispozici měl ještě Savického, ale Šmíd to vzal sám na sebe.

22:30
    Jan Savický střílel z leví strany ihned z první, ale minul branku domácích.

21:43
    Black Angels v úvodu na míčku. Jejich první útočná snaha nekončí brankou.

20:58
    Započala druhá třetina uvidíme, jestli překoná osm branek první třetinu.

20:01

Střely po první třetině: 14:10!

Divoká první třetina končí poměrem 5:3 pro domácí celek. Mohli jsme vidět hru nahoru a dolů, kdy o ofenzivní choutky obou celků nebyla nouze! Uvidíme, jestli týmy budou pokračovat v nastoleném trendu, nebo se jen přece více začne hrát defenzivněji.

20:00
    19:24 Jan HNĚVKOVSKÝ - 5:3

19:24
    A je tu branka do šatny! Autorem branky je kapitán JAN HNĚVKOVSKÝ. Asistence: Daniel Ludvík.

18:18
    Dva na Haleše! Renčín to vzal na sebe a trefil tyčku!

17:54
    Haleš nyní podržel Pardubice, když se vrhl proti zakončení soupeře!

17:24
    Jan Savický se dostal k odraženému míčku a z dobré pozice pálil na Körbra. Míček se k němu nedostal, neboť jeden z obránců ukázal dobrý blok!

17:08
    Tomáš Hanák se nyní důrazně hnal za míčkem, ale nepřišel si na bránícího hráče Sokolů.

16:22
    Nyní se rozvlnila síťka u Haleše, ale jen z boku. Z protiútoku Pardubic nic nebylo.

15:53
    Hra nahoru a dolů pokračuje. Nyní dobrý útok domácích, kteří nedokázali tentokrát dostat míček do branky.

14:23
    Körber rychle sebral míček a hned se díval, komu by mohl adresovat rychlý výhoz. Tentokrát to však situace neumožňovala, neboť část jeho spoluhráčů šla střídat.

13:36
    Renčín vyslal Hněvkovského, který neuspěl před Halešem!
    12:28 Marcel LEHKÝ - 4:3

12:28
    Vzápětí je tu branka MARCELA LEHKÉHO, který rychle snižuje náskok Angels. Bez asistence.
    12:07 Tomáš HANÁK - 4:2

12:07
    Körber poté co sebral míček po skrumáži před jeho brankou. Rychle vyhodil na TOMÁŠE HANÁKA, který v úniku vykoupal Haleše v jeho brance. Asistence: Daniel Körber.

11:55
    Vojtěch Kaluža střílel po zemi k pravé tyčce, kde si však na Körbera nepřišel.

11:11
    Rozvážná kombinace Angels. Pardubice se snaží aktivně napadat.

10:17
    Radek Hanák byl postavený u pravé tyčky, jeho pokus z první minul vzdálenější tyčku!

09:43
    Haleš nyní reagoval na střelu z dálky a nedokázal udržet neposedný míček. Stále sledujeme hodně ofenzivní utkání. Jakoby ani jeden z celků včera neodehrál zápas.
    08:30 Vojtěch NOVOTNÝ - 3:2

08:30
    Autorem branky je VOJTĚCH NOVOTNÝ, který dostal přihrávku na střed a dává svou druhou dnešní branku. Asistence: Radek Hanák.

07:53
    Hanák uspěl v osobním souboji, jeho zakončení však postrádalo razanci a Haleš si v klidu pohlídal míček.
    07:05 Jakub HROMADA - 2:2

07:05
    A opět jsme mohli vidět hru nahoru a dolů, ze které nyní těží JAKUB HROMADA a ten opět vyrovnává stav zápasu. Asistence: Filip Neklan.

07:00
    Hromada přišel o míček, do útoku se snažil dostat Teichman, ale přišel o míček.
    06:25 Přemek PAKOSTA - 1:2

06:25
    Lehký zavezl míček do rohu, odkud poslal přesnou přihrávku na střed, kde byl nachystaný PŘEMEK PAKOSTA a ten poprvé v zápase posílá svůj tým do vedení. Asistence: Marcel Lehký.

06:09
    Zatím sledujeme ofenzivně laděný začátek utkání, hlavně ze strany Blacků.

05:25
    Jan Hněvkovský přihrál přes brankoviště na levou stranu, kde mohl zakončovat Král, ten však netrefil míček, neboť soupeř mu poslal takovou žabičku.
    03:59 Adam ŠMÍD - 1:1

03:59
    Autorem branky je ADAM ŠMÍD, jenž střílel z levé strany a trefil přesně prostor u vzdálenější pravé tyče. Asistence: Michal Smola.

03:37
    Vzápětí však šance Angels, kdy před jedním hráčem zívala prázdná branka!

03:04
    U míčku jsou domácí, kteří se nyní snaží o postupný útok. Následoval míček na Boučka, který nedokázal zpracovat.

02:22
    Pardubice se dostaly poprvé před branku Angels, ale velmi rychle ztratily míček. Na druhé straně zakončoval bekhendem Hněvkovský.

01:44
    Boček se dostal ke střele, jehož rána skončila mimo branku Sokolů.

01:27
    Hromada se již na to nemohl dívat a napadá za brankou Lehkého.

01:02
    Pardubice mají míček ve své moci a snaží se kombinací na vlastní polovině uklidnit hru.
    00:10 Vojtěch NOVOTNÝ - 1:0

00:10
    Tak to byla opravdu rychlá branka. Domácí vybojovali úvodní buly a jejich první útočná akce na tři rychlé přihrávky končí brankou VOJTĚCHA NOVOTNÉHO. Asistence: Adam Bouček.

00:01

Black Angels: Körber (Matiášek) – Straka, Obuškevič, Ludvík, Bouček – Ma. Boček, Král, Fryš – Denemark, Novotný, Burian – Pícha, Hromada, Neklan – Rulíšek, Hněvkovský, R. Hanák – T. Hanák, Renčín.

Sokoli Pardubice: Haleš (Aubus) – Kaluža, Kohoutek, Slabý, Prix, Weinelt, Lehký – Teichman, P. Pakosta, Klein – Šmíd, Savický, Petržela – Rusín, Smola, Žáček – Kucharič, Černý, Formánek.

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč.

Black Angels dnes hraje druhé utkání v řadě za sebou. Ve včerejším duelu, jež byl dohrávkou odloženého utkání, změřili síly s Libercem.
    Přestože Liberec začal utkání dobře a po sedmi minutách hry vedl 2:0, nakonec, i díky čtyřem trefám nejproduktivnějšího hráče Hanáka, dokázali Angels zvítězit 7:4! Zmíněný Tomáš Hanák má na svém kontě 27 bodů a to za 17 branek a 10 asistencí! A právě ve včerejším utkání se blýskl hned dalšími pěti (4+1) body!
    Angels díky vítězství nad Libercem přeskočil právě svého soka a drží aktuálně osmou pozici se 17 body!

I Sokolové včera odehráli utkání a to proti České Lípě. Pardubice vstupovaly do utkání s devíti porážkami v řadě za sebou a rozhodně šly do utkání s cílem, aby si nepřipsaly desátou jubilejní porážku v řadě za sebou.
    Českou Lípu nakonec porazily těsně 4:3. Sokolové vedli po první třetině 3:0, ovšem ve druhé třetině jejich soupeř srovnal krok. V závěrečné periodě se trefil jen Lehký a ten po dlouhé době zajistil svému týmu pocit vítězství. Nejproduktivnějším hráčem Pardubic je Adam Šmíd, jehož statistika je 11 branek a 10 asistencí!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. Novotný (Bouček), 8. Hromada (Neklan), 9. Novotný (R. Hanák), 13. T. Hanák (Körber), 20. Hněvkovský (Ludvík), 27. Ma. Boček (Burian), 63. Hromada (Renčín) – 4. Šmíd (Smola), 7. P. Pakosta (Lehký), 13. Lehký, 25. Žáček (Šmíd), 38. P. Pakosta (Smola), 40. Šmíd (Prix)

Black Angels: Körber (41. Matiášek) – Straka, Obuškevič, Ludvík, Bouček – Ma. Boček, Král, Fryš – Denemark, Novotný, Burian – Pícha, Hromada, Neklan – Rulíšek, Hněvkovský, R. Hanák – T. Hanák, Renčín.

Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč