6:3 (0:1, 3:2, 3:0)
HK Soči
Pátek 25.12.2020, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Československá stopa v utkání
    V dnešním zápase nefiguroval na soupisce žádný český či slovenský hráč. (19:17:22)

Střely na branku v zápase: 43:25! Jaroslavl tedy o hodně přestřílela svého soka, zejména v první a závěrečné třetině!

K vidění byl zápas, který nám přinesl hodně branek a taky výhru favorita zápasu. I když se Jaroslavl na dnešní výhru nadřela! Soči se dostalo v jeden moment do překvapivého vedení 3:1, avšak domácí ukázali svou ofenzivní sílu, ve třetí třetině se k nim přiklonilo o pověstné štěstí a nakonec poráží Soči tří brankovým rozdílem!
    Zajímavostí v tomto zápase je také to, že ani jeden z brankářů nedochytal dnešní utkání. V začátku druhé třetiny střídali brankáře domácí a ve třetí třetině pak také brankář Soči přenechal své místo.

59:28
    Igor Ruděnkov ještě zavezl puk do pásma, avšak dál tato akce nepokračovala a byl od puku odstaven.

58:23
    Domácí vyhodili puk tak, aby nebylo zakázané uvolnění a připravují se na další pokus Soči.

57:55
    Tato střela končí sražená v ochranné síti a bude následovat vhazování před branou Lokomotivu. Dá se říci, že dvě minuty před koncem zápasu, je o vítězi rozhodnuto.

57:14
    Na druhé straně nebezpečnější pokus domácího hráče. Krasikov následně ukryl puk u své levé tyčky!

56:45
    Po vyhraném vhazování se jeden z hráčů Soči pokoušel o zakončení, ale zády k brance a tísněn soupeřem, se mu to pochopitelně nepodařilo.

56:23
    1 667 diváků je přítomno na tomto zápase. Buly v pásmu Soči.

55:06
    Soči neinkasovalo v tomto oslabení a to i proto, že jich jejich soupeř trochu šetřil. Krasikov nemusel zasahovat proti ničemu nebezpečnému.

54:28
    Jaroslavl hraje přesilovku spíše laxněji a šetří síly, respektive mají nahráno a budou chtít dohrát zápas v klidu.

53:15
    Diváci v hledišti si přejí ještě jeden zásah do sítě Soči, vyslyší jej hráči na ledě?

52:53
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Valencov – 2 min., krosček).

52:47
    Navíc Soči nyní fauluje a bude čelit hře Jaroslavli v oslabení!
    51:20 Denis ALEXEJEV - 6:3

51:20
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    A ten záhy inkasuje další branku. Autorem branky je DENIS ALEXEJEV, který zpoza branky chtěl spíše přihrávat do před brankového prostoru, avšak letící puk se odrazil od bruslí obránce Rundblada a skončil v brance. Soči se ve třetí třetí smůla lepí na brusle. Asistence: Arťom Iljenko.

51:20
    Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Maxim Treťjak, přichází Alexej Krasikov.

51:18
    Naopak proti dalšímu zakončení nyní musel zasahovat Treťjak!

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 22. Kajumov (A. Petersson, Lander), 28. A. Petersson (Tkačjov, Korškov), 29. Kraskovskij (Kajumov, Rafikov), 47. Barancev (Lander, Čerepanov), 49. Iljenko, 52. Alexejev (Iljenko) – 7. Valencov (Ruděnkov, J. Karjalainen), 23. Petkov (Šmeljov, Točickij), 25. Volodin (Petkov, Šmeljov)

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (26. Pasquale) – M. Osipov, Rafikov, A. Marčenko, Misjul, Čerepanov, Malyšev, Ťutněv, Barancev – Tkačjov (C), Kraskovskij, Korškov – Kajumov, A. Petersson, Lander (A) – Kovalenko, J. Averin (A), Ivanov – Kudrjavcev, Alexejev, Iljenko.
    HK Soči: Treťjak (52. Krasikov) – Batyršin, Pogorišnyj, Valencov, Miščenko, Rundblad, J. Alexandrov (C), Miromanov – Kurbatov, Garajev, Feoktistov – Kazakov, Kolgotin, Glotov – Volodin, Rubcov, Ruděnkov (A) – J. Karjalainen, Točickij (A), Šmeljov – Petkov.

Rozhodčí: A. Gofman, R. Ščenjov – N. Viljugin, A. Ponamarenko

Diváci: 1 667