Sprint žen, 7,5 km, Oberhof | Vítěz: T. Eckhoffová (NOR) (kon.) | | | Sprint mužů, 10 km, Oberhof | Vítěz: J. Bø (NOR) (kon.) |
Obří slalom mužů, 1. kolo, Adelboden | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) | | | Obří slalom mužů, 2. kolo, Adelboden | Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) |
Hromadný start mužů, 15 km klasicky, Val di Fiemme | Vítěz: A. Bolšunov (RUS) (kon.) | | | Hromadný start žen, 10 km klasicky, Val di Fiemme | Vítěz: N. Něprjajevová (RUS) (kon.) |
Kvalifikace HS142, Titisee-Neustadt | Vítěz: H. Granerud (NOR) (kon.) |
konec
Obří slalom mužů, 2. kolo, Adelboden
Vítěz: A. Pinturault (FRA)
Adam Kodet
Konečné pořadí
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:09,94
2. Filip Zubčić (CRO) +1,04
3. Marco Odermatt (SUI) +1,11
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +2.21
5. Justin Murisier (SUI) +2,29
6. Loïc Meillard (SUI) +2,39
7. Lucas Braathen (NOR) +2,64
8. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +2,69
9. Henrik Kristoffersen (NOR) +2,80
10. Tommy Ford (USA) +2,85
11. Roland Leitinger (AUT) +3,02
12. Ryan Cochran-Siegle (USA) +3,32
13. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,45
14. Marco Schwarz (AUT) +3,50
14. Luca De Aliprandini (ITA) +3,50
16. Erik Read (CAN) +3,59
17. Mathieu Faivre (FRA) +3,60
18. River Radamus (USA) +3,77
19. Stefan Hadalin (SLO) +3,84
20. Aleksandr Andrijenko (RUS) +3,98
21. Alexander Schmid (GER) +4,08
22. Giovanni Borsotti (ITA) +4,17
23. Thibaut Favrot (FRA) +4,24
24. Daniele Sette (SUI) +4,25
25. Cyprien Sarrazin (FRA) +4,36
26. Trevor Philp (CAN) +4,69
27. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +5,71
28. Raphael Haaser (AUT) DNF
29. Semyel Bissig (SUI) DNF
30. Riccardo Tonetti (ITA) DNF
Startovní listina 2. kola
1. Trevor Philp (CAN)
2. Daniele Sette (SUI)
3. Roland Leitinger (AUT)
4. Thibaut Favrot (FRA)
5. Alexander Schmid (GER)
6. Giovanni Borsotti (ITA)
7. Marco Schwarz (AUT)
8. River Radamus (USA)
9. Cyprien Sarrazin (FRA)
10. Luca De Aliprandini (ITA)
11. Stefan Hadalin (SLO)
12. Mathieu Faivre (FRA)
13. Raphael Haaser (AUT)
14. Aleksandr Andrijenko (RUS)
15. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
16. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
17. Semyel Bissig (SUI)
18. Erik Read (CAN)
19. Riccardo Tonetti (ITA)
20. Lucas Braathen (NOR)
21. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
22. Loïc Meillard (SUI)
23. Henrik Kristoffersen (NOR)
24. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
25. Ryan Cochran-Siegle (USA)
26. Justin Murisier (SUI)
27. Tommy Ford (USA)
28. Filip Zubčić (CRO)
29. Marco Odermatt (SUI)
30. Alexis Pinturault (FRA)
Výsledky 1. kola
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:09.94
2. Marco Odermatt (SUI) +0.96
3. Filip Zubčić (CRO) +0.97
4. Tommy Ford (USA) +1.15
5. Justin Murisier (SUI) +1.28
6. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1.38
7. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +1.42
8. Henrik Kristoffersen (NOR) +1.52
9. Loïc Meillard (SUI) +1.57
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.81
11. Lucas Braathen (NOR) +2.00
12. Riccardo Tonetti (ITA) +2.16
13. Erik Read (CAN) +2.35
14. Semyel Bissig (SUI) +2.39
15. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2.41
16. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +2.42
17. Aleksandr Andrijenko (RUS) +2.48
18. Raphael Haaser (AUT) +2.50
19. Mathieu Faivre (FRA) +2.52
20. Stefan Hadalin (SLO) +2.60
21. Luca De Aliprandini (ITA) +2.64
22. Cyprien Sarrazin (FRA) +2.69
23. River Radamus (USA) +2.71
24. Marco Schwarz (AUT) +2.73
25. Giovanni Borsotti (ITA) +2.74
26. Alexander Schmid (GER) +2.79
27. Thibaut Favrot (FRA) +2.96
28. Roland Leitinger (AUT) +2.99
29. Daniele Sette (SUI) +3.11
30. Trevor Philp (CAN) +3.13
Pořadí SP v obřím slalomu (4/10)
1. Marco Odermatt (SUI) 290 b
2. Alexis Pinturault (FRA) 240 b
3. Filip Zubčić (CRO) 208 b
4. Tommy Ford (USA) 174 b
5. Žan Kranjec (SLO) 157 b
6. Lucas Braathen (NOR) 155 b
7. Loïc Meillard (SUI) 145 b
8. Atle Lie McGrath (NOR) 120 b
9. Alexander Schmid (GER) 105 b
10. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) 104 b
11. Justin Murisier (SUI) 98 b
12. Henrik Kristoffersen (NOR) 92 b
13. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 85 b
14. Gino Caviezel (SUI) 82 b
15. Erik Read (CAN) 76 b
Celkové pořadí SP (14/38)
1. Alexis Pinturault (FRA) 475 b
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 465 b
3. Marco Odermatt (SUI) 391 b
4. Henrik Kristoffersen (NOR) 338 b
5. Mauro Caviezel (SUI) 307 b
6. Filip Zubčić (CRO) 295 b
7. Ryan Cochran-Siegle (USA) 273 b
8. Matthias Mayer (AUT) 264 b
9. Vincent Kriechmayr (AUT) 248 b
10. Manuel Feller (AUT) 210 b
11. Loïc Meillard (SUI) 209 b
12. Kjetil Jansrud (NOR) 201 b
13. Urs Kryenbühl (SUI) 194 b
14. Marco Schwarz (AUT) 186 b
15. Beat Feuz (SUI) 178 b
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:09,94
2. Filip Zubčić (CRO) +1,04
3. Marco Odermatt (SUI) +1,11
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +2.21
5. Justin Murisier (SUI) +2,29
6. Loïc Meillard (SUI) +2,39
7. Lucas Braathen (NOR) +2,64
8. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +2,69
9. Henrik Kristoffersen (NOR) +2,80
10. Tommy Ford (USA) +2,85
11. Roland Leitinger (AUT) +3,02
12. Ryan Cochran-Siegle (USA) +3,32
13. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,45
14. Marco Schwarz (AUT) +3,50
14. Luca De Aliprandini (ITA) +3,50
16. Erik Read (CAN) +3,59
17. Mathieu Faivre (FRA) +3,60
18. River Radamus (USA) +3,77
19. Stefan Hadalin (SLO) +3,84
20. Aleksandr Andrijenko (RUS) +3,98
21. Alexander Schmid (GER) +4,08
22. Giovanni Borsotti (ITA) +4,17
23. Thibaut Favrot (FRA) +4,24
24. Daniele Sette (SUI) +4,25
25. Cyprien Sarrazin (FRA) +4,36
26. Trevor Philp (CAN) +4,69
27. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +5,71
28. Raphael Haaser (AUT) DNF
29. Semyel Bissig (SUI) DNF
30. Riccardo Tonetti (ITA) DNF
Startovní listina 2. kola
1. Trevor Philp (CAN)
2. Daniele Sette (SUI)
3. Roland Leitinger (AUT)
4. Thibaut Favrot (FRA)
5. Alexander Schmid (GER)
6. Giovanni Borsotti (ITA)
7. Marco Schwarz (AUT)
8. River Radamus (USA)
9. Cyprien Sarrazin (FRA)
10. Luca De Aliprandini (ITA)
11. Stefan Hadalin (SLO)
12. Mathieu Faivre (FRA)
13. Raphael Haaser (AUT)
14. Aleksandr Andrijenko (RUS)
15. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
16. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
17. Semyel Bissig (SUI)
18. Erik Read (CAN)
19. Riccardo Tonetti (ITA)
20. Lucas Braathen (NOR)
21. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
22. Loïc Meillard (SUI)
23. Henrik Kristoffersen (NOR)
24. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
25. Ryan Cochran-Siegle (USA)
26. Justin Murisier (SUI)
27. Tommy Ford (USA)
28. Filip Zubčić (CRO)
29. Marco Odermatt (SUI)
30. Alexis Pinturault (FRA)
Výsledky 1. kola
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:09.94
2. Marco Odermatt (SUI) +0.96
3. Filip Zubčić (CRO) +0.97
4. Tommy Ford (USA) +1.15
5. Justin Murisier (SUI) +1.28
6. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1.38
7. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +1.42
8. Henrik Kristoffersen (NOR) +1.52
9. Loïc Meillard (SUI) +1.57
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1.81
11. Lucas Braathen (NOR) +2.00
12. Riccardo Tonetti (ITA) +2.16
13. Erik Read (CAN) +2.35
14. Semyel Bissig (SUI) +2.39
15. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2.41
16. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +2.42
17. Aleksandr Andrijenko (RUS) +2.48
18. Raphael Haaser (AUT) +2.50
19. Mathieu Faivre (FRA) +2.52
20. Stefan Hadalin (SLO) +2.60
21. Luca De Aliprandini (ITA) +2.64
22. Cyprien Sarrazin (FRA) +2.69
23. River Radamus (USA) +2.71
24. Marco Schwarz (AUT) +2.73
25. Giovanni Borsotti (ITA) +2.74
26. Alexander Schmid (GER) +2.79
27. Thibaut Favrot (FRA) +2.96
28. Roland Leitinger (AUT) +2.99
29. Daniele Sette (SUI) +3.11
30. Trevor Philp (CAN) +3.13
Pořadí SP v obřím slalomu (4/10)
1. Marco Odermatt (SUI) 290 b
2. Alexis Pinturault (FRA) 240 b
3. Filip Zubčić (CRO) 208 b
4. Tommy Ford (USA) 174 b
5. Žan Kranjec (SLO) 157 b
6. Lucas Braathen (NOR) 155 b
7. Loïc Meillard (SUI) 145 b
8. Atle Lie McGrath (NOR) 120 b
9. Alexander Schmid (GER) 105 b
10. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) 104 b
11. Justin Murisier (SUI) 98 b
12. Henrik Kristoffersen (NOR) 92 b
13. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 85 b
14. Gino Caviezel (SUI) 82 b
15. Erik Read (CAN) 76 b
Celkové pořadí SP (14/38)
1. Alexis Pinturault (FRA) 475 b
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 465 b
3. Marco Odermatt (SUI) 391 b
4. Henrik Kristoffersen (NOR) 338 b
5. Mauro Caviezel (SUI) 307 b
6. Filip Zubčić (CRO) 295 b
7. Ryan Cochran-Siegle (USA) 273 b
8. Matthias Mayer (AUT) 264 b
9. Vincent Kriechmayr (AUT) 248 b
10. Manuel Feller (AUT) 210 b
11. Loïc Meillard (SUI) 209 b
12. Kjetil Jansrud (NOR) 201 b
13. Urs Kryenbühl (SUI) 194 b
14. Marco Schwarz (AUT) 186 b
15. Beat Feuz (SUI) 178 b
1. Alexis Pinturault (FRA) 1:09,94
2. Filip Zubčić (CRO) +1,04
3. Marco Odermatt (SUI) +1,11
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +2.21
5. Justin Murisier (SUI) +2,29
6. Loïc Meillard (SUI) +2,39
7. Lucas Braathen (NOR) +2,64
8. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +2,69
9. Henrik Kristoffersen (NOR) +2,80
10. Tommy Ford (USA) +2,85
11. Roland Leitinger (AUT) +3,02
12. Ryan Cochran-Siegle (USA) +3,32
13. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,45
14. Marco Schwarz (AUT) +3,50
14. Luca De Aliprandini (ITA) +3,50
16. Erik Read (CAN) +3,59
17. Mathieu Faivre (FRA) +3,60
18. River Radamus (USA) +3,77
19. Stefan Hadalin (SLO) +3,84
20. Aleksandr Andrijenko (RUS) +3,98
21. Alexander Schmid (GER) +4,08
22. Giovanni Borsotti (ITA) +4,17
23. Thibaut Favrot (FRA) +4,24
24. Daniele Sette (SUI) +4,25
25. Cyprien Sarrazin (FRA) +4,36
26. Trevor Philp (CAN) +4,69
27. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +5,71
28. Raphael Haaser (AUT) DNF
29. Semyel Bissig (SUI) DNF
30. Riccardo Tonetti (ITA) DNF (14:39:13)
Na pódium dnes znovu vystoupal i Marco Odermatt, jemuž fantasticky vychází přechod mezi seniory a třetím místem potvrdil neskutečnou formu, i když o 10 bodů ho dnes Pinturault předstihne v čele pořadí disciplíny. Druhý končí Chorvat Filip Zubčić, jemuž parádně sedí prudké a ledovaté tratě. Odermatta předstihl o sedm setin a připsal si do pořadí SP 80 bodů.
V první desítce skončili čtyři Norové, jenže musí počítat také ztráty. Lucas Braathen zajel skvělé sedmé místo, jenže zaváhal v poslední brance, cílem prolétl hlavou napřed a poranil si koleno. Tommy Ford ve druhé jízde zklamal a propadl se až na desáté místo, naopak v elitní šestce se umístili tři domácí závodníci. Kromě Odermatta ještě pátý Justin Murisier a šestý Loïc Meillard.
1. Trevor Philp (CAN)
2. Daniele Sette (SUI)
3. Roland Leitinger (AUT)
4. Thibaut Favrot (FRA)
5. Alexander Schmid (GER)
6. Giovanni Borsotti (ITA)
7. Marco Schwarz (AUT)
8. River Radamus (USA)
9. Cyprien Sarrazin (FRA)
10. Luca De Aliprandini (ITA)
11. Stefan Hadalin (SLO)
12. Mathieu Faivre (FRA)
13. Raphael Haaser (AUT)
14. Aleksandr Andrijenko (RUS)
15. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
16. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
17. Semyel Bissig (SUI)
18. Erik Read (CAN)
19. Riccardo Tonetti (ITA)
20. Lucas Braathen (NOR)
21. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
22. Loïc Meillard (SUI)
23. Henrik Kristoffersen (NOR)
24. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
25. Ryan Cochran-Siegle (USA)
26. Justin Murisier (SUI)
27. Tommy Ford (USA)
28. Filip Zubčić (CRO)
29. Marco Odermatt (SUI)
30. Alexis Pinturault (FRA)
A čtyři dosavadní závody přinesly čtyři různé vítěze. Lídr celkového pořadí SP Alexis Pinturault ovládl poslední klání v Alta Badii, předtím tento vyhlášený technik ale neskončil ani na pódiu. Na to naopak třikrát vystoupal vedoucí závodník disciplíny Marco Odermatt, ke druhému místu ze Söldenu přidal třetí a první místo v Santa Caterině. Dvě umístění na stupních vítězů si připsal i Filip Zubčić, který první závod v Santa Caterině vyhrál. Čtvrtým letošním vítězem se poměrně překvapivě v Söldenu stal Lucas Braathen, velmi stabilně letos jezdí Žan Kranjec a tím končí výčet největších favoritů. Je ale třeba si dát pozor i na Tommyho Forda, který jezdí parádně první kola, na Justina Murisiera, který společně s Atle Lie McGrathem vystoupal naposledy v Alta Badii na stupně vítězů. Naopak Henrik Kristoffersen je zatím daleko za očekáváním a jeho fanoušci doufají, že ladí formu na mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo. S dosavadními výkony by si tam totiž ani neškrtl.
1. Marco Odermatt (SUI) 290 b
2. Alexis Pinturault (FRA) 240 b
3. Filip Zubčić (CRO) 208 b
4. Tommy Ford (USA) 174 b
5. Žan Kranjec (SLO) 157 b
6. Lucas Braathen (NOR) 155 b
7. Loïc Meillard (SUI) 145 b
8. Atle Lie McGrath (NOR) 120 b
9. Alexander Schmid (GER) 105 b
10. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) 104 b
11. Justin Murisier (SUI) 98 b
12. Henrik Kristoffersen (NOR) 92 b
13. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 85 b
14. Gino Caviezel (SUI) 82 b
15. Erik Read (CAN) 76 b
1. Alexis Pinturault (FRA) 475 b
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 465 b
3. Marco Odermatt (SUI) 391 b
4. Henrik Kristoffersen (NOR) 338 b
5. Mauro Caviezel (SUI) 307 b
6. Filip Zubčić (CRO) 295 b
7. Ryan Cochran-Siegle (USA) 273 b
8. Matthias Mayer (AUT) 264 b
9. Vincent Kriechmayr (AUT) 248 b
10. Manuel Feller (AUT) 210 b
11. Loïc Meillard (SUI) 209 b
12. Kjetil Jansrud (NOR) 201 b
13. Urs Kryenbühl (SUI) 194 b
14. Marco Schwarz (AUT) 186 b
15. Beat Feuz (SUI) 178 b