Slavia – Kadaň 7:1 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Havířov – Šumperk 2:3 (po pr.)
Vsetín – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Přerov – Kladno 4:3 (3:2 po s.n.) | Frýdek-M. – Kolín 6:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 0:2 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 3:4 (2:3 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 09.01.2021, 16:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 19. kolo

Z dnešního utkání je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne a báječnou neděli. (18:29:44)

HC RT TORAX Poruba 2011 má na kontě už čtyři výhry v řadě a o další skalp se pokusí v úterý v Edenu.

Bojovné Ústí nad Labem tentokrát odjíždí domů bez bodů, ale rozhodně je domácím nedali zadarmo. A to především díky Petru Hamalčíkovi, který kryl suma sumárum 44 střel.

Gólově nejvyrovnanější třetina plná zvratů a dramat.
    Přesilovku ukončil Lukáš Kozák střelou z modré čáry ve třetí minutě. Pak byli na hanbě dvakrát domácí a právě tu druhou početní výhodu se Slovanu podařilo využít Jiřím Drtinou. Dramatické chvíle pak zažíval Muštukovs, když se hosté pokoušeli tlakem do brankoviště vyrovnat. Klid mu přinesl v patnácté minutě třetího dějství Jurij Žolobov, který skóroval díky chytré kamufláži Slavíka.
    V poslední minutě sáhl hostující trenér po hře bez gólmana, což se vyplatilo a 33 vteřin před ukončením řádné hrací doby snížil Martin Tůma. Víc se už do zbývajícího času nevešlo a proto domácí nejen uhájili vedení, ale prodloužili vítěznou vlnu.

59:47
    Icing Ústí, které po získání kotouče opět odvolalo brankáře.
    59:27 Martin TŮMA - 4:3

59:27
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tentokrát kombinace Slovanu vyšla. Z pokleku pálí z první MARTIN TŮMA a trefuje vzdálenější tyč. Asistence: Jiří Drtina a Štěpán Havránek.

59:14
    Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Kombinace vycházela a zakončoval Sklenář. Muštukovs jen vyrazil a na zakázané uvolnění vyhodil Endál.

Slovan bude hrát v šesti.

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

58:53
    V rohu za porubskou brankou zůstal ležet Grim. Zároveň se Porubě píská zakázané uvolnění.

58:23

57:25
    Nakonec se domácí vystavili ofsajdu.

57:11
    Hudečkova střela je Hamalčíkem vyražena do vzduchu. Puk dopadá k pravé tyči, kde jej dostává pod kontrolu obránce.

56:30
    Žovinec dostal nabito od Tepera, ale jeho dělovku zastavuje Tůma. Puk pak odpaluje až k Muštukovsovi Sklenář.

56:23
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., napadení).

56:12
    Zakázané uvolnění Poruby. Buly se tedy po pravé ruce brankáře opakuje.

55:48
    Trávníček si puk zpracoval bruslí jako fotbalista míč a souboj v rohu s porubským obránce vyhrává a může nakonec střílet. Muštukovs snížení nepřipouští.
    54:44 Jurij ŽOLOBOV - 4:2

54:44
    Poruba právě vstřelila branku!
    Slavík mohl střílet už od modré, ale vyjel si blíže k bráně, kde obalamutil jak obranu tak gólmana, protože místo střely nahrál doprava na JURIJE ŽOLOBOVA, který z první zavěsil pod horní tyč. Asistence: Marek Slavík a Patrik Urbanec.

54:15
    Domácí zahráli ofsajd a rozhodčí to posoudili jako úmysl. Buly v levém kruhu obranného pásma Poruby.

53:58
    Tentokrát to icing je a buly se připravuje po levici hostujícího gólmana.

53:45
    Dlouhé nahrávky v podání obou týmů zklidňují hru. Po teči je kotouč mimo hrací plochu. Vhazuje se po pravici Hamalčíka

53:03
    Slovan vyhodil chytře. Zakázané uvolnění se nepíská a Muštukovs musí napnout smysly.

52:46
    Endál na druhé straně je také vychytán a bude se vhazovat po levici Hamalčíka.

52:24
    Slavík trefuje jen brusle Tůmy a okamžitě musí do obrany.

51:29
    Szturc zachytil porubskou rozehrávku a dostal tak pro tým šanci vyrovnat. Grimovo zakončení má Muštukovs v lapačce.

50:42
    Poruba se ale v celku rychle dostává do pásma, kde naráží na obrannou hradbu.

50:21
    Do pásma protečoval puk Sklenář.

49:38
    Hamalčík vykryl pokus Žolobova a posléze ukryl puk po střele Endála.

48:43
    Objetím branky se snažil překvapit Tůma. Z druhé strany dorážel do porubských betonů Protasenja. Až sudí přerušili hru, dobývání skončilo.

48:01
    Muštukovs lapil puk po střele Severy.
    46:39 Jiří DRTINA - 3:2

46:39
    Využitá přesilovka 23 vteřin před vypršením trestu znamená snížení na rozdíl jediné trefy. JIŘÍ DRTINA vypálil od modré a Slovan se raduje. Asistence: Daniel Vrdlovec a Michal Trávníček.

45:40
    V pokračující početní výhodě se hosté snaží zakombinovat tak, aby našli skulinu v soupeřově obraně. Puk koluje pásmem.

45:02
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Stloukal – 2 min., vysoká hůl).

44:46

44:10
    Hosté dobývají bránu z každého úhlu. A podobně jako v druhém dějství je stresových situací dost a dost, jenže pak schází klid na zakončení do odryté brány nebo přes ležícího gólmana.

43:32
    Muštukovs měl také možnost vidět pořádný závar před svým brankovištěm a zapotili se v chytání kotouče i ostatní hráči. Úspěšný nebyl Protasenja a v dorážce to zkusil Sklenář.

42:46
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., podrážení).
    42:38 Lukáš KOZÁK - 3:1

42:38
    ruhá branka docílená v přesilovce. O celou minutu ji zkrátil přesnou střelou od modré LUKÁŠ KOZÁK. Hamalčík vůbec nic neviděl přrs stojící hráče na ose hřiště. Asistence: Šimon Szathmáry a Petr Stloukal.

42:17
    Domácí dosáhli branky, ale sudí dříve pískal postavení hráče v brankovišti. Hamalčík puk vyrazil a dorážce už nezabránil. Mrzet jej to ale nemusí.

41:38
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Severa – 2 min., podrážení).

41:28
    Muštukovs si připsal zásahy, kterých doposud moc neměl.

41:10
    Ke střele se hosté nakonec neprotlačili a stejně dopadl i domácí tým. Navíc po souboji u hrazení bylo nařízeno buly ve středním pásmu.

40:17
    Po malých těžkostech se Slovan dostává do útočného pásma, kde Protasenja za brankou bojuje o udržení puku s Žovincem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:35.

Hektická třetina je za námi. Nervové stavy přicházely hlavně při hře u Hamalčíkovy, kdy domácí uplatňovali tlak do brány, drzost i dravost. Jenže hostující gólman brankoviště zdatně brání i za pomocí svých obránců, kteří mu kryjí v případě nouze záda.
    Ovšem pro trenéry to musely být dramatické chvíle, když viděli, co viděli. Hosté na začátku třetiny snížili gólem Ondřeje Bláhy a i proto asi následující minuty hry vypadaly tak bojovně a odhodlaně ze strany Slovanu, který se o body umí rozhodně porvat.

40:00

39:15
    Puk lítá vzduchem, ale za brankovou čáru ústecké brány se mu nechce. Gólman v brankovišti snad čaruje a vytvořil si ještě neviditelnou clonu, která kotouče prostě vykrývá.

38:58
    Tentokrát už bylo zakázané uvolnění odpískáno.

38:42
    Icing pro Slovan byl odvolán. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.

37:30
    Závar před Hamalčíkem, který má dnes mnoho štěstí. Nebo že by Porubané málo přesnosti v zakončení? No každopádně opět tu byly stresující vteřina pro oba trenéry.

36:43
    Stloukal objel pásmo, elegantně si vyměnil místo s Korkiakoskim, jenže jemu kotouč sjel z čepele a pod střídačkou jej vybojoval pak Grim. Nakonec se domácí v pásmu zdrželi ještě chvíli a vytěžili vhazování.

36:15
    Muštukovs musel zpozornět. Po delší době se hraje kolem jeho svatyně. Po zakázaném uvolnění se i vhazuje po pravé ruce.

35:20
    Druhý pokus, ale tentokrát s vyklizením pole a opětovném najetí do útočné třetiny. Hamalčík puk vyrazil před sebe a s velkým vypětím zabránil dorážce.

34:56
    Buly vyhrál Hudeček a pálil Teper. Lapačka hostujícího gólmana zasáhla.

34:14
    Přetlačovaná v celé délce hřiště pokračuje. Na konci minuty se prosadil po souboji v rohu Klíma. Hamalčík má puk ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho pravici jen co se puk z jeho výstroje objeví na světle.

33:40
    Teď se zlobí Ústí, když jim sudí pískají ofsajd.

33:23
    Brož vytěsnil nahrávku Stloukala zpoza brány. Kozák tak neměl šanci střílet z první.

32:47
    Hra je přerušena. Před brankou Hamalčíka zůstává ležet Hudeček. Po zvednutí jde vidět zranění v obličeji. Sudí i přes protest trenéra nevylučuje. Vhazuje se ve středním pásmu.

32:28
    Teper od modré střílí svou typickou dělovku. Sikora jen tak tak uskočil. Puk letí mimo bránu.

31:36
    Zdá se, že taktovku utkání přebírá Slovan. Je teď více na kotouči a jedna útočná akce střídá druhou. Obránci Poruby tlačí hru do rohů.

30:50
    Klička Protasenja je zakončená střelou do betonů. Kdyby u pravé tyče stál spoluhráč, je vyrovnáno!

30:33
    TORAX je vykázán do středního pásma.

30:30

29:58
    Muštukovs vytěsnil střelu Voženílka. Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana. Tato přesilovka se Porubě nedaří odehrát v útočné třetině.

29:27
    Hosté se úspěšně brání vyhazováním kotoučů až k domácí bráně.

28:30
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Michal Trávníček – 2 min., sekání).

28:10
    Žolobov byl držen na mantinelu. Souboj s Vacíkem vyhrál. Za brankou si puk vzal ale soupeř a hraje se opět před Muštukovsem.

26:55
    Poruba už podruhé zahrála zakázané uvolnění. Ústí dostává pásmo zadarmo, ale ne že by se do něj nedokázal probojovat, ta zase ano. Jen udržet kotouč na hokejkách a bude to zřejmě ještě zajímavé utkání.

25:40
    Urputnost a bojovnost se týmům nedá vytknout. Slovan dostal křídla, Poruba zřejmě malinko strach. Ale je před námi ještě mnoho herního času.

24:18
    V závaru RT TORAX pokračuje. Ani jeden z hráčů nedokáže propasírovat puk přes ležícho gólmana, kterého za zády zajistil jeden z obránců. Prázdná brána se prostě neodmítá, jenže je třeba ji také trefit, že jo....

23:51
    Dvoubrankové vedení si mohli vzít domácí okamžitě zpět jen kdyby se podařilo Jáchymovi protlačit puk přes klečícího Hamalčíka. Dorážku Szathmáryho vykryl obránce.
    22:59 Ondřej BLÁHA - 2:1

22:59
    Snížení po rychlém přechodu do útočného pásma obstaral přesnou ranou člen čtvrtého útoku ONDŘEJ BLÁHA. Asistence: Štěpán Matějček a David Vala.

22:35
    Hamalčík kontroluje kotouč a přerušuje hru.

22:18
    Domácí vyhrávají buly, ale ve středním pásmu o puk přichází Jáchym a Voženílek tak nahazuje zpět do třetiny.

22:08
    Hra je přerušena! Jeden z hráčů Slovanu se ocitl v bráně místo puku a konstrukce se vysadila z postavení. To musí opravit ledaři.

21:25
    Korkiakoski trefil spojnici tyčí a jen málo chybělo, aby se puk odrazil od Hamalčíkových zad za brankovou čáru. Odrazil se ale od blížícího se obránce na zadní mantinel, kde už si puk hosté v klidu přebrali a vyrazili na zteč.

20:40
    Ústí se dostalo k pár střelám, jenže mířily mimo bránu. Zápisy zásahů Muštukovsovi neudělal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.

Velmi bojovná a ubruslená třetina je minulostí. Po vstřelených dvou gólech jsou spokojenější domácí. Skóre otevíral Jan Hudeček skoro v polovině třetiny za asistence nového hráče týmu Klímy. V patnácté minutě využil přesilovku obránce Lukáš Kozák. Hamalčík čelil celkem 14 střelám a díky jeho zásahům vede Poruba jen o dva góly.

20:00

19:13
    Puk mají v moci Porubané, ale poslední útočný nádech patří stejně Slovanu. Sklenář se ale ke střele nedopracoval, blokoval jej Teper.

18:48
    Domácí jsou vykázáni z útočného pásma.

18:25
    Muštukovs jen tak tak vytěsnil střelu Trávníčka a dorážku Vrdlovce kontroloval na druhé straně brankoviště.

17:47
    Trávníček dohrál v rohu Slavíka, jenže spoluhráči kotouč neudrželi v pásmu. Při druhém dohrání se kapitán Slovanu trefil do Endála, který se jen těžko zvedal z ledu. Slovan ale získal pásmo a může s výsledkem první třetiny ještě něco podniknout.

17:01
    Sikora se neprobil přes Havránka a puk máme znovu v obranném pásmu Poruby.

16:18
    Vala drží Jáchyma v rohu a nedovoluje mu ani nahrát. Puk nakonec z pásma vyváží Tůma.

15:53
    Sudí avizovali i zvukově ofsajd, ale Grim v jízdě za pukem zřejmě neslyšel. Hra se tak kvůli úmyslnému ofsajdu přesouvá před Hamalčíka.

15:10
    Tentokrát se blýskl hostující gólman při střele Endála.
    14:01 Lukáš KOZÁK - 2:0

14:01
    LUKÁŠ KOZÁK je tím hráčem, který využívá početní výhodu, přestože Hamalčík pochytal už několik .porubských tutovek, Asistence: Šimon Szathmáry a Markus Korkiakoski.

13:20
    Faul v útočné třetině viděl vzdálenější sudí a i proto má Poruba první přesilovku.
    Střela Szathmáryho byla Hamalčíkem vytěsněna pravým ramenem.

12:59
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Aleš Furch – 2 min., sekání).

12:37
    Domácí jsou v útočné třetině tlačeni na mantinel, takže moc prostoru ke střelbě si nemohou vytvořit.

11:51

11:42
    Protasenja střílí bekhendem. Muštukovs puk zachytává a malými obtížemi kryje pod lapačkou. Sklenář se ještě snaží dorážet, ale je striktně odsunut Žovincem. Vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

11:00
    Po střele Havránka a dalšího pokusu z dorážky se ovšem kotouč ocitá opět u Hamalčíka. Týmy střídají.

10:08
    Urbanec s těžkostmi ale přece jen vyhazuje puk obloukem až do útočného pásma. Jenže Slovan se rychle puku zmocňuje a usazuje před Muštukovsem.

09:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Hotěk – 2 min., podrážení).
    08:22 Jan HUDEČEK - 1:0

08:22
    Souvislý tlak se nyní domácím vyplatil. JAN HUDEČEK otevírá skóre za první asistence nového hráče v červeném dresu Lukáše Klímy. Asistence: Lukáš Klíma a Marek Sikora.

07:34
    Nahození do jízdy před branku nezvládl Brodek ukočírovat. Ale od Hoťka to byla dobrá myšlenka. Překvapit soupeře v rychlosti.

07:12
    Poruba se po buly udržela před Hamalčíkem, který teď zakročil v kleku proti střele Pořízka.

06:27
    Korkiakoski krouží za brankou a hledá komu nahrát na střelu. Hráči jsou kvalitně obsazeni, tak volí objetí celé brány a z čárek střílí. Pouze ale do betonů.

05:58
    Domácí se jen krátce zdrželi v útočné třetině. Slovan, tedy Tůma pak ale vjel do ofsajdového postavení.

05:37
    Přihrávka rukou vytěsnila Slovan do středního pásma.

04:58
    Muštukovs uklidňuje hru. Puk ukrývá v lapačce a připravuje se už na vhazování na pravém kruhu.

04:15
    Těsné obrany v obou týmech nedovolí hrát kombinační hokej. Hodně se bruslí a rameno na rameno brání.

03:55
    Trávníček napřahal na střelu, ale zezadu byl o puk obrán Žolobovem.

03:00
    Protasenja vybojoval puk a projej se až za útočnou modrou. tam jej už zastavil Szathmáry a hra se opět otáčí k Hamalčíkovi.

02:43
    RT TORAX se zastavil ofsajdem.

02:15
    Dvakrát si týmy vyměnili pozdravy v útočných třetinách, ale až Grimova střela přerušuje hru. Bude se vhazovat po Muštukovsově pravici.

01:10
    Slovan se k žádnému ohrožení brány nedostal a navíc se musel rychle vracet do obrany. Stloukal lehce protečoval nahození Kozáka a Porubané se tak dostali před Hamalčíka. I jim ale střelba nebyla dopřána. Hráči s kotoučem byli natlačeni na mantinel.

00:42
    Icing Poruby. Bude se vhazovat po levici domácího gólmana.

00:08
    Teper chtěl nahodit do třetiny, ale Vala puk ještě ve středním pásmu zachytil. Muštukovs pak čekal na střelu, která ovšem minula jeho brankoviště.

00:01

V sestavě Poruby došlo oproti předešlým vítězným zápasům k malým změnám. Poprvé se v dresu HC RT TORAX Poruba 2011 představí nová akvizice – Lukáš Klíma. Přejeme šťastný vstup v novém týmu.

A teď jaké sestavy trenéři tedy nahlásili.....

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Klíma, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Pořízek, Žolobov, Endál (A) – Brodek, Toman, Hotěk.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – Vl. Brož, Vala, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Mareš – Tůma, Pšenička, Protasenja – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček (A), Furch (A).

Rozhodčí: Čech, Skopal – Bartek, Hranoš.

Pěkný sobotní podvečer z Ostravy přeji a vítám Vás u 19. kola Chance ligy.

Dnešní utkání je pro Slovan prvním venkovním v tomto novém roce.
    Oba týmy jedou na vítězné vlně i díky výkonům gólmanských jedniček. O malinký kousek je lepší domácí Ervins Muštukovs s úspěšností 92,67%, hned na další, páté, příčce gólmanské tabulky Chance ligy je Petr Hamalčík s úspěšností 92,24%.
    Je ale nadmíru jasné, že dnes na ledě RT TORAX ARENY jeden tým vítěznou šňůru přeruší, resp. prodlouží.

Jak to dopadne, tak to sledujte s námi u tohoto textového přenosu.

Poruba – Ústí nad Labem 6:2

Suma sumárum, Poruba vede 3:0 se ziskem 8 bodů.

Před vánoci prošel tým druhou karanténou a odložená dvě utkání odehrál na přelomu starého a nového roku. Tři výhry v řadě katapultovaly Porubu na druhou příčku a na vedoucí Jihlavu ztrácí čtyři body.
    V 17 zápasech získala Poruba 32 bodů s bilancí devíti výher a pěti proher. Z třech remíz odešel TORAX jen jednou s jediným bodem.
    A když se pozorně zadíváme na gólové skóre, zjistíme, že inkasovaných 36 gólů řadí porubskou defenzívu na první pozici.

Hráčským statistikám vévodí Markus Korkiakoski, protože má na kontě 6 gólů a 11 nahrávek. Přesto není ani top střelcem ani nahrávačem.
    Střelcem je Lukáš Endál s osmi góly a elitním nahrávačem je Tomáš Jáchym, který nabil už na 12 gólů. V posledním odehraném utkání už přidal i gól.
    V kanadském bodování je v týmu s 12 body na třetím místě obránce Jakub Teper (5+7).

Posledních 5 zápasů:
    6.1. Benátky – Poruba 1:4
    4.1. Poruba – Frýdek-Místek 5:0
    30.12. Prostějov – Poruba 1:3
    5.12. Třebíč – Poruba 4:1
    3.12. Poruba – Jihlava 2:3p

Z16 zápasů ukořistil 20 bodů s bilancí čtyř výher a sedmi proher. Pět utkání dospělo do prodloužení nebo nájezdů a z toho ve třech vyšel Slovan vítězně.
    Naposledy to odnesla pražská Slavia, která ve 41. minutě vyrovnala, ale v prodloužení na druhý bod nedosáhla. Na začátku prosince se stejnou odjížděl z Ústí Vsetín a na ledě Havířova se už už schylovalo k prodloužení. V 60. minutě ale skóroval Severa a Slovan slavil tříbodovou výhru.

Co se týká klubových statistik, tak nejlépe si vede se 13 body Michal Trávníček a již zmiňovaný Jiří Severa. Prvně jmenovaný vede i střeleckou tabulku.
    V asistencích se o prvenství s osmi nahrávkami dělí Severa s Tomášem Pšeničkou.

6.1. Ústí – Slavia 3:2p
    4.1. Ústí – Kadaň 8:3
    12.12. Kolín – Ústí 4:2
    9.12. Havířov – Ústí 1:2
    5.12. Ústí – Vsetín 3:2p

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 9. Hudeček (Klíma, Sikora), 15. Kozák (Szathmáry, Korkiakoski), 43. Kozák (Szathmáry, Stloukal), 55. Žolobov (Slavík, Urbanec) – 23. O. Bláha (Matějček, Vala), 47. J. Drtina (Vrdlovec, Trávníček), 60. Tůma (J. Drtina, Š. Havránek)

Rozhodčí: Čech, Skopal – Bartek, Hranoš