Interobal Plzeň – Rapid Ústí n/L 10:2 (kon.) | České Budějovice – Olympik Mělník 5:0 (kon.)
SK Interobal Plzeň
10:2 (7:2)
FC Rapid Ústí nad Labem
Neděle 10.01.2021, 18:00 • SH Lokomotiva Plzeň • 1. Futsal liga • 14. kolo

Děkujeme za pozornost, futsalu zdar. (19:46:25)

Petr Výborný se dnes stal prvním hráčem, který v letošní sezoně vstřelil Plzni dvě branky během jediného zápasu a Tomáš Vnuk pro změnu prvním futsalistou, jenž kopal proti Danielu Klečkovi druhou krátkou penaltu. Na rozdíl od finále krajské části poháru SFČR proti Jerigu Plzeň neuspěl. Mimochodem krátkou penaltu neproměnil proti nováčkovi futsalové ligy už loni, kdy se neprosadil proti Tangu Hodonín.

Plzeň splnila povinnost a ve svém prvním duelu po restartu 1. FUTSAL ligy porazila Rapid Ústí nad Labem poměrem 10:2. O osudu zápasu rozhodl hned jeho úvod, když za deset minut inkasovali hosté pětkrát. I ve druhém poločase si hosté vybrali slabší chvíli, když v rozmezí 28. – 31. minuty dostali průměrně jeden gól. V úterý to bude pro Plzeň podstatně těžší utkání. Doma přivítá v souboji dvou jediných stoprocentních týmů nejvyšší české soutěže Slavii.

Akumované fauly ve druhém poločase: 5:5

39:59
    Vnuk rozehrál aut zleva na pravou stranu a centr Seidlera vyrazil Klečka.

39:57
    Macháček zády zablokoval střelu Vnuka z levé strany.

39:29
    Plzeň si myslí, že hrál Gajdoš rukou, Radek Dragoun kroutí hlavou. Šestý faul to nebude.

39:15
    Vnuk postrčil míč zleva zhruba na šest metrů, Holý zakončil nad branku.

38:44
    Také Plzeň hraje powerplay, a sice s Holým v poli.

38:39
    Oddechový čas pro domácí.

38:39
    Ostrák nahrál zprava pod sebe a když by neměl Rozboud špatný první dotek s míčem, tak by měl obrovskou šanci. Při protiútoku běžel po levé straně Vnuk do přečíslení, avšak centr k zadní tyči posunul vracející se Koc na roh.

38:16
    Roh Koce zleva měl pořádnou faleš a stočil se na pravou stranu, Ostrák z úhlu nepřekonal.

37:56
    Na pravé straně zůstal Ostrák, Jelínek ho zleva viděl, ale pokazil centr na kapitána Rapidu.

37:23
    Jelínek je pátým hráčem hostů při powerplay.

36:51
    Holý centroval z pravé strany na zadní tyč a Maur nečekal, že míč propadne přes spoluhráče. Zřejmě kvůli tomu nedokázal uklidit balón do prázdné brány.

36:40
    Vahala vyhodil míč na pravou stranu, Výborný překřížil Seidlera.

36:29
    Künstner si na levé straně až moc předkopl míč, hosté reagují timeoutem.

Vít Muzikář

Branky: 3. Vnuk, 3. Vnuk (Seidler), 6. Seidler, 6. Vnuk (Seidler), 9. Kozár (Vnuk), 11. Rick, 16. Štrajt (10 m kop), 28. Künstner (Kozár), 30. Holý (Seidler), 31. Vnuk (Seidler) – 6. Výborný (Jelínek), 17. Výborný

Karty:   15. Künstner (PLZ) – 30. Macháček (RUL), 34. Jelínek (RUL)

SK Interobal Plzeň: Němec (21. Vahala, Lecjaks) – Havel, Holý, Seidler (C), Vnuk – Rick, Kozár, Štrajt, Künstner – Maur.
    FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (Votava, Džudža) – Ostrák (C), Jelínek, Výborný, Macháček, Rozboud, Zajíček, Koc, Gajdoš, Mach, Hajaš, Čapek.

Rozhodčí: Laštovička – Dragoun