Dynamo Č. Budějovice – FTZS Liberec 5:1 (kon.) | Rapid Ústí n/L – Česká Lípa 9:8 (kon.)
konec
FC Rapid Ústí nad Labem
9:8 (1:4)
FC Démoni Česká Lípa
Neděle 17.01.2021, 19:00 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • 1. FUTSAL liga • 15. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Rapid potvrdil z posledního střetnutí proti Teplicím, že druhé poločasy hrát umí. V Lovosicích skončila druhá půle 4:0 ve prospěch svěřenců Martina Dlouhého, v tomto případě ovládl Rapid druhou dvacetiminutovku poměrem 8:4. Po infarktovém závěru a několika obratech neproměnilo v čase 39:13 min. Ústí nad Labem za stavu 7:8 desetimetrový kop, přesto po dvou brankách ze hry se nakonec raduje z prvního tříbodového zisku v tuzemské nejvyšší futsalové soutěži.

  Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 2:6.

  Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (21:03:39)
   
  Pozápasové ohlasy trenérů:

  Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
  "Náš cíl zápasu bylo navázat na druhý poločas z minulého střetnutí proti Teplicím. To se nám první půli hrubě nepovedlo. Do druhé půle jsme změnili taktiku a šli jsme do risku v podobě power-play. V sedmé* minutě druhé půle našeho sedmého* zápasu v první lize se nám podařilo vyrovnat a dokonce jsme odskočili o dva góly. Hosté na toto zareagovali a začali hrát také bez brankáře. Na rozdíl od naší útočné power-play se nám obranná hra při této herní situaci nedařila. Soupeř otočil stav ve svůj prospěch a v posledních vteřinách utkání jsme skóre definitivně zvrátili na naši stranu, když na časomíře svítilo půl vteřiny do závěrečné sirény. Jednalo se o velmi atraktivní utkání, ve kterém bylo k vidění hodně gólů. Je škoda, že jsme neměli podporu našich fanoušků přímo ve sportovní hale."

  * – Martin Dlouhý nastupuje s číslem sedm; pozn. red.

  Karel Kruliš (FC Démoni Česká Lípa): "Pro diváky se jednalo o atraktivní zápas. Podle mého názoru jsme jako zkušený tým vyhořeli a Ústí nad Labem nás potrestalo svojí aktivitou ve druhém poločase. Rapidu gratuluji k vítězství."
   
  Konec zápasu.
   
  39:59
  Tomáš Jelínek a vedoucí mužstva Tomáš Mrázek (oba RUL) neudrželi emoce na uzdě a slavili devátý gól Rapidu vyběhnutím na hřiště, za což oba obdrželi žlutou kartu.
  39:59 VÝBORNÝ - 9:8
   
  39:59
  Rapid právě vstřelil branku!
  Famózní závěr zápasu, kdy časomíra ukazuje do konce zápasu 0,5 sekundy! PETR VÝBORNÝ potrestal power-play České Lípy a gólem přes celé hřiště vrací vedení domácím. Bez asistence.
   
  39:39
  Miroslav Rott opět nahradí vlastního brankáře!
  39:39 VÝBORNÝ - 8:8
   
  39:39
  Rapid právě vstřelil branku!
  Hosté chybovali po zahrání vlastního autu, kdy balón vystihl Dominik Ostrák. Kapitán Rapidu předal míč PETRU VÝBORNÉMU, který vyrovnává na 8:8. Asistence: Dominik Ostrák.
   
  39:13
  Dominik Ostrák desetimetrový kop neproměnil, Martin Mareš vyběhl proti míči a vyrazil balón do bezpečí pro Českou Lípu.
   
  39:12
  Domácí budou zahrávat desetimetrový kop.
   
  38:47
  Pátý akumulovaný faul České Lípy!
   
  38:30
  Oddechový čas pro domácí.
   
  37:59
  Lob Dominika Ostráka na překonání Martina Mareše nestačil.
   
  37:43
  Jiří Zápotocký z pravé strany trefil boční síť.
   
  37:32
  Rapid kombinuje na útočné polovině.
  36:14 FICHTNER - 7:8
   
  36:14
  Démoni právě vstřelili branku!
  Smolný gól pro domácí! Po výhozu Martina Mareše tečoval před ústeckým brankářem míč TOMÁŠ FICHTNER, Tomáš Jelínek byl bez šance. Asistence: Martin Mareš.
   
  35:30
  Rapid se neuspokojil s vyrovnaným stavem a pokračuje v power-play s Tomášem Jelínkem!

  Zdeněk Kamínek ml.

  Branky: 4. Macháček (Jelínek), 25. Ostrák, 25. Výborný (Ostrák), 27. Ostrák, 29. Koc (Ostrák), 30. Výborný (Koc), 32. Ostrák (Zajíček), 40. Výborný (Ostrák), 40. Výborný – 5. Fichtner (Havrda), 9. Rott (Fichtner), 17. Zapletal (Fichtner), 18. Zapletal (Fichtner), 30. Abrhám (Fichtner), 32. Abrhám (Zapletal), 32. Abrhám (Fichtner), 37. Fichtner (Mareš)

  Karty:   7. Koc (RUL), 13. Výborný (RUL), 32. Zajíček (RUL), 40. Jelínek (RUL), 40. Mrázek, vedoucí (RUL) – 24. Abrhám (CLI)


  FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (21.Votava, Džudža) – Rozboud, Zajíček, Macháček, Jelínek, připraven Jaroslav Zápotocký – Ostrák, Koc – Výborný, Gajdoš – Hajaš, Jiří Zápotocký. Trenér: Martin Dlouhý.
  FC Démoni Česká Lípa: M. Mareš (Kirov) – Havrda, Fichtner, Zapletal, Abrhám – Rott, Bialek – Caizl, Švec – připraven Bužík, připraven Klimt, připraven Bejda, připraven R. Hanzlík. Trenér: Karel Kruliš.

  Rozhodčí: Nagy, Kresta; delegát: Drobný

  Diváci: hráno bez diváků