Bělorusko – Severní Makedonie 30:26 (kon.) | Alžírsko – Švýcarsko 24:27 (kon.) | Maroko – Chile 17:28 (kon.)
Island – Norsko 33:35 (kon.) | Slovinsko – Egypt 25:25 (kon.) | J. Korea – Rakousko 29:36 (kon.)
Rusko – Švédsko 20:34 (kon.) | Portugalsko – Francie 23:32 (kon.)
Slovinsko
25:25 (12:8)
Egypt
Neděle 24.01.2021, 18:00 • Cairo Halls Complex (Káhira) • Mistrovství světa

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek víkendu a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (19:42:24)

Statistiky utkání:
    Slovinsko – Egypt 25:25 (12:8)
    Nejvíce branek: Janc 6, Dolenec 4/1, Mačkovšek 4 – Sanad 7/2, Umar 6, Al-Dirá 4. Rozhodčí: Schulze R. (Ger) – Tonnies T. (Ger). Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3. Vyloučení: 6:2.

Neuvěřitelné příběhy dnes napsal zápas konaný v Káhiře od 18 hodin. Ačkoliv Slovinci v poločase vedli o 5 branek a svůj náskok dále navýšili, vrátil se Egypt během jedné minuty do zápasu, ve které Slovinci odvolali, pro mě trochu nepochopitelně, brankáře Ferlina, který po celý zápas podával až zázračný výkon. Egypťané se během této minuty trefili třikrát do prázdné branky a dostali se do hry. V tuto chvíli se role obrátili a Slovinci si přestali být jistí a jen díky Ferlinovi zůstávali dále ve hře. Vyrovnávací a pro postup naději uchovávací trefu si Slovinci nechali na jednu sekundu před koncem, ikdyž ještě pět sekund před koncem měli v moci míč Egypťané. Remíza je tak nakonec zasloužená a to i proto, že Egypťané nic nevzdali, ikdyž prohrávali o 5 branek ve druhém poločase.

Konec zápasu. (25:25)
    60
    Zarabec dává branku v čase 59:59. (25:25)

60
    Oddechový čas pro Egypt. (24:25)
    59
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Borut Mačkovšek). (24:25)

59
    Oba brankáři si připsali v tuto chvíli jeden zákrok. (23:25)

59
    Oddechový čas pro Slovinsko. (23:25)
    58
    Nawar střílí gól a přibližuje Egypt do další fáze turnaje. (23:25)

57
    Ferlin vychytal Zajna, na druhé straně Slovinci trefují tyč. (23:24)

56
    Suholežnik podruhé vyloučen. (23:24)
    56
    Gól vstřelil tým Slovinsko (Blaž Janc). (23:24)
    55
    Altajar vychytal Sucholežnika a následně Zein dává gól. Mezitím si Al-Ahmar vyměnil roztržený dres a je už tak druhým hráčem Egypta, kterému Slovinci roztrhli dres. (22:24)
    54
    Al-Áhmar přidává branku a vrací Egypt do vedení. (22:23)
    53
    Altajar dokázal zasáhnout proti první střele. Suholežnik však odražený míč dohazuje do téměř odkryté branky. (22:22)