Chabarovsk – Ufa 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 6:4 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 2:3 (kon.)

Marek Langhamer (CHA) 27 střel, 2 góly, 60 minut
    Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:17 (12:19:41)

Juha Metsola (Ufa) se stal hrdinou tohoto zápasu, pochytal 45 ze 46 střel Amuru a výrazně se podepsal pod těsnou výhru Ufy 2:1 na ledě Chabarovsku.

59:40
    Hostující celek dostal hru do středního pásma.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:42
    Domácí budou hrát bez brankáře, mají buly v útočném pásmu.

58:42
    Oddechový čas pro domácí.

58:42
    Po střele od modré čáry vypadl kotouč z hrací plochy.

58:20
    Marek Langhamer (Chabarovsk) je zatím v brance a jeho spoluhráči od něho rozehrávají, rychle se domácí dostali do útoku.

57:45
    To se podařilo až nyní, hosté se musí bránit tlaku soupeře, ozývají se také domácí fanoušci.

57:27
    Chabarovsk je aktivnější, ale nyní se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

57:00
    Aktivní hra domácích pokračuje dál,. Hynek Zohorna (Chabarovsk) pálil, ale nedokázal prostřelit brankáře.

56:23
    Velkou šanci měli nyní hosté, ale Juha Metsola (Ufa) vytáhl velmi dobrý zákrok, následně mu pomohla i branková konstrukce.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Marek Langhamer rozehrává od své branky. Následně se Teemu Hartikainen (Ufa) probjoval ke střele, ale minul.

54:16
    Amur rozehrává od své branky, domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, ale zatím prohrávají o jeden gól.

53:36
    Hostující celek se brání tlaku domácích, Ufa vyhodila jen na zakázané uvolnění.

52:50
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 2 444 platících diváků.

52:42
    Marek Langhamer (Chabarovsk) kryje kotouč do rukavice, komerční přestávka. Buly před jeho brankou.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. Šarov – 6. Platt (Alexejev), 44. Hartikainen (M. Granlund, Manninen)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – V. Vasiljev, Jordán, Sergijenko, S. Těreščenko, Turbin, Kamalov, Zimin – T. Zohorna, Rasskazov, H. Zohorna – Pjanov, V. Butuzov, Lugin – Polunin, Golubev, Gorškov – Michasjonok, Šarov, Archipov.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Larsen, Panin, Naumenkov, Koledov, Alexejev, J. Birjukov, Muchamadullin – Manninen, M. Granlund, Hartikainen – V. Žarkov, Platt, Kadějkin – Amirov, Kugryšev, Kartajev – Pimenov, Soloduchin, Gimatov – Chochrjakov.

Rozhodčí: Morozov, Vasiljev, Golovljov, Sivov

Diváci: 2 444