Kvalifikace HS147, Willingen | Vítěz: A. Stękała (POL) (kon.) |
Muži 15 km volně, Falun | Vítěz: A. Bolšunov (RUS) (kon.) | | | Ženy 10 km volně, Falun | Vítěz: J. Digginsová (USA) (kon.) |
Skoky mužů HS109, Seefeld | (kon.) | | | Běh mužů 5 km, Seefeld | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
konec
SP - Běh mužů 5 km, Seefeld
Vítěz: J. M. Riiber (NOR)
Milan Huppert
Konečné pořadí:
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 11:32,2 min
2. Akito Watabe (JPN) +0,0 s
3. Vincenz Geiger (GER) +45,0
4. Ilkka Herola (FIN) +45,4
5. Espen Bjørnstad (NOR) +46,2
6. Johannes Lamparter (AUT) +47,1
7. Fabian Riessle (GER) +47,7
8. Eric Frenzel (GER) +48,3
9. Thomas Jöbstl (AUT) +1:07,0 min
10. Manuel Faisst (GER) +1:08,6
11. Jörgen Graabak (NOR) +1:18,1
12. Johannes Rydzek (GER) +1:21,1
13. Laurent Muhlethaler (FRA) +1:28,5
14. Terence Weber (GER) +1:34,5
15. Antoine Gerard (FRA) +1:35,2
16. Rjota Jamamoto (JPN) +1:37,0
17. Lukas Klapfer (AUT) +1:37,8
18. Hideaki Nagai (JPN) +1:39,0
19. Einar Luraas Oftebro (NOR) +1:41,4
20. Philipp Orter (AUT) +1:41,5
21. Jens Luraas Oftebro (NOR) +1:47,2
22. Espen Andersen (NOR) +1:48,1
23. Ondřej Pažout (CZE) +1:55,2
24. Mario Seidl (AUT) +2:01,5
25. Matteo Baud (FRA) +2:02,1
26. Stefan Rettenegger (AUT) + 2:03,1
27. Lukas Greiderer (AUT) +2:07,6
28. Manuel Einkemmer (AUT) +2:10,8
29. Magnus Krog (NOR) +2:14,2
30. Kristjan Ilves (EST) +2:20,0
...
38. Jan Vytrval (CZE) +3:01,4
42. Tomáš Portyk (CZE) +3:09,0
Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 640 bodů
2. Vincenz Geiger (GER) 411
3. Fabian Riessle (GER) 363
4. Akito Watabe (JPN) 328
5. Eric Frenzel (GER) 323
6. Jens Luraas Oftebro (NOR) 316
7. Johannes Lamparter (AUT) 316
8. Manuel Faisst (GER) 269
9. Ilkka Herola (FIN) 265
10. Lukas Greiderer (AUT) 249
...
29. Tomáš Portyk (CZE) 43
39. Jan Vytrval (CZE) 16
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 11:32,2 min
2. Akito Watabe (JPN) +0,0 s
3. Vincenz Geiger (GER) +45,0
4. Ilkka Herola (FIN) +45,4
5. Espen Bjørnstad (NOR) +46,2
6. Johannes Lamparter (AUT) +47,1
7. Fabian Riessle (GER) +47,7
8. Eric Frenzel (GER) +48,3
9. Thomas Jöbstl (AUT) +1:07,0 min
10. Manuel Faisst (GER) +1:08,6
11. Jörgen Graabak (NOR) +1:18,1
12. Johannes Rydzek (GER) +1:21,1
13. Laurent Muhlethaler (FRA) +1:28,5
14. Terence Weber (GER) +1:34,5
15. Antoine Gerard (FRA) +1:35,2
16. Rjota Jamamoto (JPN) +1:37,0
17. Lukas Klapfer (AUT) +1:37,8
18. Hideaki Nagai (JPN) +1:39,0
19. Einar Luraas Oftebro (NOR) +1:41,4
20. Philipp Orter (AUT) +1:41,5
21. Jens Luraas Oftebro (NOR) +1:47,2
22. Espen Andersen (NOR) +1:48,1
23. Ondřej Pažout (CZE) +1:55,2
24. Mario Seidl (AUT) +2:01,5
25. Matteo Baud (FRA) +2:02,1
26. Stefan Rettenegger (AUT) + 2:03,1
27. Lukas Greiderer (AUT) +2:07,6
28. Manuel Einkemmer (AUT) +2:10,8
29. Magnus Krog (NOR) +2:14,2
30. Kristjan Ilves (EST) +2:20,0
...
38. Jan Vytrval (CZE) +3:01,4
42. Tomáš Portyk (CZE) +3:09,0
Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 640 bodů
2. Vincenz Geiger (GER) 411
3. Fabian Riessle (GER) 363
4. Akito Watabe (JPN) 328
5. Eric Frenzel (GER) 323
6. Jens Luraas Oftebro (NOR) 316
7. Johannes Lamparter (AUT) 316
8. Manuel Faisst (GER) 269
9. Ilkka Herola (FIN) 265
10. Lukas Greiderer (AUT) 249
...
29. Tomáš Portyk (CZE) 43
39. Jan Vytrval (CZE) 16
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 11:32,2 min
2. Akito Watabe (JPN) +0,0 s
3. Vincenz Geiger (GER) +45,0
4. Ilkka Herola (FIN) +45,4
5. Espen Bjørnstad (NOR) +46,2
6. Johannes Lamparter (AUT) +47,1
7. Fabian Riessle (GER) +47,7
8. Eric Frenzel (GER) +48,3
9. Thomas Jöbstl (AUT) +1:07,0 min
10. Manuel Faisst (GER) +1:08,6
11. Jörgen Graabak (NOR) +1:18,1
12. Johannes Rydzek (GER) +1:21,1
13. Laurent Muhlethaler (FRA) +1:28,5
14. Terence Weber (GER) +1:34,5
15. Antoine Gerard (FRA) +1:35,2
16. Rjota Jamamoto (JPN) +1:37,0
17. Lukas Klapfer (AUT) +1:37,8
18. Hideaki Nagai (JPN) +1:39,0
19. Einar Luraas Oftebro (NOR) +1:41,4
20. Philipp Orter (AUT) +1:41,5
21. Jens Luraas Oftebro (NOR) +1:47,2
22. Espen Andersen (NOR) +1:48,1
23. Ondřej Pažout (CZE) +1:55,2
24. Mario Seidl (AUT) +2:01,5
25. Matteo Baud (FRA) +2:02,1
26. Stefan Rettenegger (AUT) + 2:03,1
27. Lukas Greiderer (AUT) +2:07,6
28. Manuel Einkemmer (AUT) +2:10,8
29. Magnus Krog (NOR) +2:14,2
30. Kristjan Ilves (EST) +2:20,0
...
38. Jan Vytrval (CZE) +3:01,4
42. Tomáš Portyk (CZE) +3:09,0 (16:02:48)
Zajímavý souboj byl k vidění o třetí příčku. Espen Bjørnstad vjížděl do posledního okruhu s náskokem čtrnácti sekund na pronásledovatele, jenže mu v závěrečných metrech došly síly a třetí místo tak bral Vincenz Geiger, který v souboji na cílové rovince porazil Herolu.
První letošní body zapsal Ondřej Pažout. Český sdruženář sice neudržel startovní 17. místo, ale i 23. pozice je velmi dobrým výsledkem. Zbylí dva Češi, Jan Vytrval a Tomáš Portyk, nebodovali.