Rapid Ústí n/L – Chrudim 0:9 (kon.)
FC Rapid Ústí nad Labem
0:9 (0:4)
FK Chrudim
Neděle 31.01.2021, 20:00 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • 1. Futsal liga • 18. kolo

Odveta mezi Ústím nad Labem a Chrudimí skončila lépe pro hosty. Dvakrát se do střelecké listiny zapsali Pavel Drozd, David Drozd a Max, po jedné brance zaznamenali Roman Mareš, Jaroslav Kubát a Yuri.

Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 2:4.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (21:36:34)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
    "Zápasy v Chrudimi a Ústí nad Labem byly diametrálně rozdílné. Nepodařilo se nám po první poločas ubránit dobrý výsledek. Od 12. minuty, kdy byl rozdíl tříbrankový, byla na našich hráčích vidět mírná rezignace. Nenavázali jsme na páteční utkání v Chrudimi, které bylo z naší strany výjimečné. V obou poločasech si soupeř vytvářel nespočet brankových příležitostí, ze kterých nás dokázal potrestat. Jednalo se o jednoznačné vítězství Chrudimi, které musíme hodit za hlavu a soustředit se na další kola."

Felipe Conde Ferraz (FK Chrudim): "Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, řadu z nich jsme navíc neproměnili. Zápas byl důležitý především pro mladé hráče, kteří dostali příležitost se ukázat. Některé herní situace budeme muset zdokonalit pro mezinárodní zápasy v UEFA."

39:29
    Tomáš Votava přestřelil.

39:23
    Jiří Zápotocký vybojoval přímý volný kop přibližně dvanáct metrů od brány soupeře.

38:30
    Dominik Balog z levé strany minul.

38:23
    Rapid statečně bojuje a snaží se o vstřelení alespoň jedné branky.

37:54
    Střelecká muška Tomáše Koudelky z ostrého úhlu nebyla přesná.
    36:29 YURI - 0:9

36:29
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Po time-outu Rapidu paradoxně skórují hosté, jmenovitě se do černého trefil YURI. Asistence: Tomáš Koudelka.

36:19
    Oddechový čas pro domácí.

35:45
    Rapid se nevzdává a na útočné polovině se i s Tomášem Votavou pokouší unavit obránce soupeře.

34:08
    Petr Výborný z přečíslení nalezl Martina Gajdoše, který nevystřelil do prostoru mezi tři tyče.

32:40
    Dělovka Jaroslava Kubáta mířila příliš vysoko.
    31:55 DAVID DROZD - 0:8

31:55
    Za asistence Tomáše Koudelky od postranní čáry obstaral osmý gól DAVID DROZD, jenž se zapsal do listiny střelců dnes již podruhé. Asistence: Tomáš Koudelka.

31:45
    Roman Mareš si vylámal zuby na skvělém hájci ústecké svatyně.
    30:40 PAVEL DROZD - 0:7

30:40
    Hosté přidávají další přesnou trefu, o kterou se při signalizované výhodě zasloužil PAVEL DROZD. Bez asistence.
    28:32 DAVID DROZD - 0:6

28:32
    Rapid přes veškerou snahu inkasoval takzvaného tenisového kanára! V blízkosti poskakujícího míče před bránou se nejlépe zorientoval DAVID DROZD, který pojišťuje vedení hostů. Bez asistence.
    26:32 MAX - 0:5

26:32
    Hosté skórují poprvé i ve druhé půli! Matěj Slováček zahlédl zleva u opačné tyče MAXE, na kterého zbyl jednoduchý úkol. Asistence: Matěj Slováček.

25:30
    Ze série rohových kopů nyní Chrudim žádnou branku nevytěžila. Do kombinace se zapojuje i brankář Dmytro Litviněnko.

23:45
    Tomáš Koudelka (CHR) byl v souboji s Jaroslavem Zápotockým v blízkosti půlicí čáry příliš důrazný. Prvně jmenovaného potrestal Zdeněk Nagy žlutou kartou.

22:18
    Tomáš Koudelka po přihrávce Davida Drozda pálil z nepřímého volného kopu do obranné zdi domácích.

22:16
    Chrudim bude mít výhodu nepřímého volného kopu poté, co Tomáš Votava zahrál podruhé na vlastní polovině.

21:19
    Hosté pokračují v tlaku z úvodní půle.

20:01
    Pavel Drozd je prvním, kdo se dotkl míče ve druhé půli.

20:01
    Rozhodčí Zdeněk Nagy a Jiří Šmid vyměnili pro druhou dvacetiminutovku dresy, když soudcovat budou nově v dresech modrých místo původních žlutých.

20:01

Předehrávce 18. kola 1. FUTSAL LIGY zatím vládne Chrudim, když se postupně prosadili Pavel Drozd, Roman Mareš, Max a Jaroslav Kubát. Rapid je ale známý tím, že lépe umí druhé poločasy, které v posledních čtyřech zápasech neprohrál, ve třech případech dokonce vyhrál.

Akumulované fauly v prvním poločase: 4:4.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:54 hod.

20:00

19:54

19:38
    Tomáš Votava se dlouhým výhozem snažil nalézt Petra Zajíčka, k brejku nakonec ale nedošlo, neboť defenziva Chrudimi se měla na pozoru.

18:56
    Litviněnko od středové čáry protáhl Tomáše Votavu.
    17:02 JAROSLAV KUBÁT - 0:4

17:02
    Dobrým důrazem před bránou soupeře se prezentoval JAROSLAV KUBÁT, jenž uklidil do sítě míč po odražené střele Pavla Drozda. Bez asistence.

16:15
    Také Tomáš Votava podpořil vlastní útok a pokusil se dokonce vystřelit od levé postranní čáry. Dmytro Litviněnko nemusel zasahovat.

14:35
    David Drozd nastřelil levou tyč!

13:51
    Střelu Tomáše Koudelky vyrazil Tomáš Votava na roh.

13:14
    Litviněnko se zapojil do ofenzivy a na útočné části hrací plochy kombinuje se spoluhráči.
    11:51 MAX - 0:3

11:51
    Chrudim si vybojovala tříbrankové vedení! Yuri křižnou přihrávkou nalezl nikým nehlídaného MAXE, kterému nedělalo potíže zakončit do odkryté branky. Asistence: Yuri.

10:09
    Po kombinaci vybojovali futsalisté Chrudimi jen další rohový kop.

08:20
    Petr Výborný srazil na roh jedovku Davida Drozda.

07:54
    David Drozd po rohovém kopu v podání Tomáše Koudelky zamířil nad.

06:55
    Hostujícímu gólmanovi nyní pomohlo při zákroku břevno, když se o snížení pokusil Jiří Zápotocký.
    05:53 ROMAN MAREŠ - 0:2

05:53
    Východočeši odskakují na rozdíl dvou branek! Po chybné rozehrávce Rapidu se balónu zmocnil ROMAN MAREŠ, jenž prostřelil ústeckého brankáře. Bez asistence.

04:41
    Pas Martina Macháčka na kapitána Martina Gajdoše byl příliš dlouhý.

02:32
    Jaroslav Zápotocký z pravé strany vystřelil vedle.
    02:04 PAVEL DROZD - 0:1

02:04
    Hosté se ujímají brzkého vedení! Střelu Romana Mareše z dálky tečoval PAVEL DROZD z bezprostřední blízkosti za záda Tomáše Votavy. Asistence: Roman Mareš.

01:29
    Petr Zajíček si při zakládání ofenzivní akce došel za půlicí čárou pro první faul.

00:53
    K zakončení se dostal také David Drozd, jenž přestřelil.

00:29
    Střelecký pokus Pavla Drozda ze středu byl sražen na roh.

00:01
    O úvodní výkop se postarali domácí.

00:01

Rapid se představí v dresech žlutočerných, hráči Chrudimi zvolili červenobílé dresy. Rozhodčí budou soudcovat v dresech žlutých.

Poslední vzájemné utkání, 7. kolo 1. FUTSAL LIGY, 29. 1. 2021:

FK Chrudim – FC Rapid Ústí nad Labem
    4:3 (1:0)
    Branky: 20. Everton (Felipe), 31. D. Drozd (P. Drozd), 39. Everton (D. Drozd), 40. Felipe – 24. Jelínek, 24. Výborný, 35. Felipe vlastní.
    Rozhodčí: Kresta, O. Černý.
    ŽK: 11. D. Drozd – 31. Jelínek.

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (Džudža) – Macháček, Gajdoš, Rozboud, Jiří Zápotocký, připraven M. Čapek – Koc, Zajíček – Výborný, Jaroslav Zápotocký – připraven Hajaš. Trenér: Martin Dlouhý.

FK Chrudim: Litviněnko (Javorski) – Kubát, Mareš, Yuri, Mužík – P. Drozd, D. Drozd – Max, Koudelka – Balog, Slováček – Felipe. Trenéři: Felipe Conde Ferraz, Jan Bartek.

Rozhodčí: Nagy, Šmid; delegát: Švagr.

Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
     Zdeněk Nagy.
    Druhý rozhodčí: Jiří Šmid.

Delegát svazu: Roman Švagr.

Podle sázkových kanceláří je jasným favoritem střetnutí celek FK Chrudim.

Příjemný nedělní večer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho odstartuje předehrávka 18. kola 1. FUTSAL LIGY ČR. Nováček FC Rapid Ústí nad Labem vyzve v odvetě FK Chrudim.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná ve 20:00 hod.

Stadion: Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše;
    souřadnice: 50° 39' 55,13" s. š., 14° 0' 46,224" v. d.;
    kapacita: 1 200 diváků;
    rozměry: 40 x 20 m.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 3. P. Drozd (Mareš), 6. Mareš, 12. Max (Yuri), 18. Kubát, 27. Max (Slováček), 29. D. Drozd, 31. P. Drozd, 32. D. Drozd (Koudelka), 37. Yuri (Koudelka)

Karty:   24. Koudelka (CHR)

Rozhodčí: Nagy, Šmid; delegát: Švagr

Diváci: hráno bez diváků