Španělsko – Francie 35:29 (kon.) | Dánsko – Švédsko 26:24 (kon.)
Švédsko
Neděle 31.01.2021, 17:30 • Káhira • Mistrovství světa • Finále

Dánsko – Švédsko 26:24 (13:13)
    Nejvíce branek
    : Hansen 7/1, Øris 5, Holm 4, Saugstrup 3 – Wanne 5/1, Lagergren 4, Pettersson 3, Gottfridsson 3. Rozhodčí: Raluy, Sabroso (ESP). Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/3. Vyloučení: 4:3. (19:10:05)

Házenkáři Dánska obhajují zlaté medaile a jsou staronovými mistry světa! Finále nejvyšší světové úrovně bylo ozdobou tohoto sportu a tři čtvrtiny hrací doby bylo zcela vyrovnané. Oba celky se střídaly v těsném vedení, Dánové v závěru poločasu zlikvidovali dvoubrankové manko a strany se měnily za nerozhodného stavu.
    Ten platil ještě ve 45. minutě, až v závěrečné čtvrthodině si mírný favorit s pomocí skvělých zákroků brankáře Niklase Landina vypracoval rozhodující náskok, jenž již ze svých rukou nepustil.
    Smutnit nemusí ani Švédové, kteří vezou medaili ze světového šampionátu poprvé po 20 letech.

Konec zápasu. (26:24)
    60. Fredric PETTERSSON - 26:24
    60
    Těsně před koncem ještě kosmetickou úpravu skóre zařídil Fredric Pettersson a střílí poslední gól mistrovství světa v házené 2021. (26:24)

59
    Navíc na druhé straně dánský brankář likviduje vyloženou šanci Gottfridssonovi. (26:23)
    59. Magnus Landin Jacobsen - 26:23
    59
    Magnus Landin proměňuje Hansenovu přihrávku a ranou z levého křídla půldruhé minuty před koncem patrně definitivně rozhoduje dnešní finále! (26:23)

58
    Niklas Landin vyráží sedmimetrový hod nejlepšího švédského střelce Wanneho! (25:23)

58
    Žlutomodří hrají na riziko a posílají do pole sedmého hráče, švédská brána je prázdná. (25:23)
    56. Max DARJ - 25:23
    56
    Claar prostrčil míč mezi nohama protihráče a Darj konečně prolomil střelecké mlčení po více než pěti minutách. (25:23)

56
    Dánský brankář schytal od Gottfridssona ránu míčem do obličeje a španělští rozhodčí přerušují hru. Niklasův bratr si to hned běží s autorem asi úmyslné rány vyříkat. (25:22)

56
    Oddechový čas pro Švédsko. Už 4 minuty a 40 vteřin nepadl gól ze hry. (25:22)

55
    Lagergren se krásně uvolnil na hranici brankoviště, jenže znovu ho vychytal báječně hrající Landin. (25:22)

54
    Oddechový čas si vyžádal dánský trenér. (25:22)
    53. Mikkel HANSEN - 25:22
    53
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Mikkel Hansen. Do brány se vrátil Palička, ale na ránu k tyči nemohl dosáhnout. (25:22)