Bratislava Capitals – Moser Medical Graz 99ers 2:1 (kon.)
iClinic Bratislava Capitals
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Moser Medical Graz 99ers
sk Úterý 02.02.2021, 18:30 • Štadión Ondreja Nepelu • bet-at-home ICE Hockey League

Výborný výsledok pre Capitals a tretia výhra za sebou! Tentokrát si to odniesol Graz, ktorý v Bratislave prehráva 1:2. (20:41:34)

59:44
    Setzingerova prihrávka na Porsbergera neprešla. Domáci sa oslobodili.

59:01
    Bowns je už na striedačke! Mylläri pálil, Coreau vyrazil.

58:39
    Tlak hostí trvá. Už sa hrá v rovnovážnom stave.

58:17
    Tvrdá rana presvišťala ponad bránu.

57:50
    Caps sa podarilo vyhodiť puk a už sú vo štvorici.

57:24
    Broda krížne nahral Sointuovi, ten zblízka minul.

56:35
    Setzinger pálil príklepom z pravého kruhu, Coreau vyrazil, Mylläri už puk nezachytil v pásme.

56:22
    Kritická situácia pre domácich, tí sa budú musieť brániť v trojici.

56:22
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Buc – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

55:42
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Bubela – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

55:40
    Culkin zblokoval strelecký pokus.

54:26
    Hudec s Bucom stratili puk v obrannej tretine a de facto nabili hráčom Grazu, strelu z prvej fantasticky vychytal Coreau!

53:12
    Miklík dobrou prihrávkou vysunul Kostitsyna, no ten nemal rýchlosť a neprešiel cez brániaceho hráča.

50:02
    Setzingerov pokus od modrej zrazil Chovan mimo nebezpečný priestor.

49:00
    Hra sa dosť kúskuje, prevažne kvôli ofsajdom a zakázaným uvoľneniam.

47:59
    Capitals sa po zakázanom uvoľnení hostí zadarmo dostanú pred Bownsa.

46:24
    Na druhej strane mal veľkú príležitosť Kainz, taktiež ju nevyužil.

45:43
    Šmida si dobre nakorčuľoval a z ničoho nič sa ocitol v gólovej príležitosti. Nemal však veľa priestoru na manévre, a tak zakončil priamo do brankára.

44:46
    Altmann sa ocitol sám na ľavom kruhu, no mieril nepresne.

43:32
    Mrázik to zobral na seba, vystrelil spomedzi kruhov, no trafil brániaceho hráča.

42:40
    Domáci začali prehrávať osobné súboje, čo na strelu využil Alagic, Coreau hneď rozohral.

40:16
    Skutočne to bola horná žŕdka, gól to v žiadnom prípade nebol.

40:16
    Predchádzajúca situácia je ešte posudzovaná videorozhodcom.

40:16
    Po ďalšej strele od modrej zazvonila horná ŕdka! Už mohlo byť vyrovnané.

40:11
    Coreau musel hneď v úvode zasahovať, hru prerušil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 20:05.

Caps viedli v druhej tretine 2:0 po góle Higgsa, no jedenásť sekúnd pred klaksónom Graz zásluhou obrancu Mylläriho znížil na priebežných 2:1.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:49
    Graz dal gól!
    Domácim sa nepodarilo upratať puk spred brány, z druhej vlny prišiel OLOF MYLLÄRI, ktorý ho doťukol za bránkovú čiaru.
    Asistencie: J. Broda, M. Schiechl

39:16
    Ograjensek vybojoval puk pre Brodu, ktorý v ideálnej pozícii pálil mimo brány! Coreau mal šťastie.

38:50
    Caps sa dostali pod tlak, vyslobodiť by ich mohla prestávka. Hlavne neinkasovať.

38:05
    Medzi kruhmi číhal hosťujúci hráč na prihrávku, v poslednej chvíli vložil hokejku do dráhy puku jeden z domácich.

36:29
    Chovan si od mantinelu nakorčuľoval až pred bránu, kde zakončoval bekhendom, Bowns ho vychytal!

35:52
    Nepresná rozohrávka hostí, hra sa po icingu sťahuje pred Bownsa.

34:52
    Porsberger sa preštrikoval až medzi kruhy, no do jeho pokusu vložil hokejku brániaci hráč. Puk skončil na ochrannej sieti.

34:12
    Cameranesi sa pokúšal dostať do pásma, ale jeho útočnú snahu prerušil hvizd arbitrov – ofsajd.

33:42
    Caps sa s pukom nemaznali, vyhodili ho až do obranného pásma Grazu.

32:36
    Setzingerova strela zamestnala Coreaua, ale puk mieril do stredu brány.

30:40
    Hudecov strelecký pokus zamestnal Bownsa. Po jeho zákroku nasleduje reklamná prestávka.

29:00
    HC Bratislava Capitals dáva gól!
    Vskutku nádherná akcia a gól Caps! Miklík vybojoval puk pri mantineli, pomedzi nohy protihráča ho posunul na hokejku BROCKA HIGGSA, ktorý prihral na druhú stranu bránkoviska Culkinovi. Ten sa na koncovku neulakomil, z brániacich hráčov urobil štatistov, znova vrátil puk Higgsovi, ktorý po ľade zasúval do prázdnej brány!
    Asistencie: Ryan Culkin, Michel Miklík

27:11
    Ograjensek sa chystal na strelu pomerne dlho, napokon bola zblokovaná.

26:32
    Šedivý posunul po modrej Romančíkovi, ten to skúsil smerom na bránu, strela to nebola nebezpečná, Bowns všetko videl a zrazil ju betónom.

24:22
    Tretia formácia hostí momentálne robí domácim problémy.

23:14
    Nastrelený puk od modrej čiary, Bowns puk posunul do strany betónom.

22:46
    Hudecov pokus a aktivita Mrázika, Capitals teraz ukázali niekoľko pekných momentov.

22:28
    Na druhej strane zasahoval Bowns po strele Chovana.

21:51
    Lindner sa veľmi dobre uvoľnil, potiahol si puk až na kruh, kde mal veľa priestoru, vystrelil tesne ponad ľadom, Coreau vyrazil betónmi.

20:18
    Cameranesi veľmi rýchlo zakončil, Coreau pohodlne chytá a prerušuje hru.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 19:15.

Capitals vedú po prvej tretine nad Grazom 1:0. V 9. minúte strieľal gól Denis Hudec.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:29
    Domáci nastrelil puk na zadný mantinel, no Fortier ho nevybojoval.

18:30
    Capitals sa bez problémov ubránili. Zatiaľ predvádzajú veľmi dobrý výkon.

17:29
    Hráči Grazu si vymieňajú puk v útočnom pásme, streľba absentuje.

16:38
    Strelecký pokus Porsbergera z prvej, výborná lapačka Coreaua zaúradovala.

16:25
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Boldižár – 2 min., držanie).

15:09
    Fortier obišiel bránu, pred ňou mal Bubelu, no jeho prihrávka bola vystihnutá a zblokovaná.

14:00
    Priestor sa otvoril pre Sointu, ktorý však len nahodil puk na zadný mantinel. Hráči Grazu sa naháňajú za pukom, často ho na svojich hokejkách nemajú.

12:28
    Bezák dlho váhal, čo s pukom, napokon ho poslal za bránu Mrázikovi.

11:02
    Domáci sú naďalej aktívni, Bubela prihral od mantinelu do predbránkového priestoru, kde Fortier preloboval gólmana aj bránu.

10:02
    Strelecký pokus Culkina, Bowns tentokrát na puk videl a vyrazil ho betónmi.

08:51
    Využitá presilová hra domáceho tímu! Bubela vystrelil, Bowns mal zakrytý výhľad, no puk vyrazil pravým betónom. Ten sa odrazil k DENISOVI HUDECOVI, ktorý už nemal problém trafiť odkrytú bránu!
    Asistencie: Miloš Bubela, Sacha Guimond

07:56
    Kostitsyn pálil bez prípravy, ale len do hráča pred sebou.

07:26
    Culkinova tvrdá rana bola pred bránou ešte tečovaná, no puk medzi tromi žrďami neskončil.

06:53
    Vylúčenie v tíme Moser Medical Graz 99ers (Altmann – 2 min., nedovolené bránenie).

06:25
    Chovan prišiel o puk, hosťujúci hráči si prihrali a nasledovala strela od modrej, ktorá však neznamenala nebezpečenstvo.

05:38
    Higgs prihral Fortierovi, ten bol medzi kruhmi, no chrbtom k bráne ešte hľadal Bubelu, no protihráči ho o puk pripravili.

04:51
    Hra sa prelieva zo strany na stranu Kostitsyn skúšal šťastie, na druhej strane pálil Oberkofler.

03:25
    Nebezpečný strelecký pokus Porsbergera z kruhu, Coreau však vyráža.

02:12
    Prihrávka na Hudeca, ktorý vystrelil spoza hráča a poriadne preveril Bownsa.

00:43
    Hostia prišil o puk, propagačný strelecký pokus od modrej čiary minul bránu.

00:11
    Prvá šanca mohla ísť na konto hostí, ale pred Porsbergerom Coreau odpálil puk.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

iClinic Bratislava Capitals: Coreau – Chovan, Culkin, Boldižár, Guimond, Romančík, Šedivý, Ďurkech – Miklík, Hults, Kostitsyn – Fortier, Higgs, Bubela – Hudec, Buc, Mrázik – Šmida, Bezák, Faith

Moser Medical Graz 99ers: Bowns – Setzinger, Mylläri, Lindner, Altmann, Moderer, Kirchschläger, Pesendorfer, Pfeffer – Porsberger, Cameranesi, Sointu – Latta, Schiechl, Broda – Ograjensek, Oleksuk, Oberkofler – Rappold, Kainz, Alagic

Rozhodca: Hronský, Jedlička – Smetana, Konc.

Na programe je des päť zápasov IHL. O 18:30 sa začína súboj medzi Bratislava Capitals a rakúskym Grazom.

Capitals figurujú na 8. priečke, na konte majú 47 bodov. V minulom kole zdolali doma Innsbruck 3:2.

Graz je siedmy, doposiaľ nazbieral 50 bodov. V uplynulom zápase zvíťazil nad Bolzanom 3:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 9. Hudec (Bubela, Guimond), 29. Higgs (Culkin, Miklík) – 40. Mylläri (Broda, Schiechl)

Rozhodčí: Hronský, Jedlička – Smetana, Konc