Chrudim – Helas Brno 8:1 (kon.) | Česká Lípa – Interobal Plzeň 0:2 (kon.)
konec
FK Chrudim
8:1 (3:0)
Helas Brno
Středa 10.02.2021, 19:00 • Sportovní hala Města Chrudim • 1. Futsal liga • 15. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Konec zápasu! Po třígólové první půli padlo ve druhém poločasu dalších šest branek. Celkově osm z nich dali hráči Chrudimi, kteří porazili Helas Brno 8:1. (20:34:07)
   
  Konec zápasu.
  38:10 POUL - 8:1
   
  38:10
  Helas Brno právě vstřelil branku!
  Hosté se přece jen dočkali čestného úspěchu! David Presl z levé strany poslal míč před branku, kde byl TOMÁŠ POUL a ten pohlednou patičkou snížil na 1:8! Asistence: David Presl.
   
  37:53
  Max si z nepřímého volného kopu vyměnil míč s Felipem a vystřelil, trefil ale jen dobře postaveného obránce v pokutovém území.
   
  37:51
  Brankář Klímek dostal přihrávku, i když nesměl hrát a tak následuje zajímavá situace, před kterou si domácí tým bere oddechový čas.
   
  37:21
  Hosté si berou oddechový čas.
  37:21 MAX - 8:0
   
  37:21
  Chrudim právě vstřelila branku!
  A další přesná kombinace Chrudimi, která vyústila v osmou branku! Matěj Slováček z pravé strany našel před bránou MAXE, který svým druhým gólem v utkání navýšil vedení svého celku! Asistence: Matěj Slováček.
  36:22 Drozd D. - 7:0
   
  36:22
  Chrudim právě vstřelila branku!
  Brankář Klímek musí poprvé vyndávat míč ze své sítě. Felipe zprava našel DAVIDA DROZDA, který přidal sedmý zásah v síti Helasu Brno. Asistence: Felipe.
   
  36:01
  Tomáš Koudelka (FK Chrudim) dostává žlutou kartu za zahození míče na tribunu. To znamená stopku v pátečním utkání s Českou Lípou.
   
  35:20
  Presl v protiútoku našel z pravé strany Milana Svobodu, který byl sám proti Danu Javorskimu, kterého sice překonal, míč ale nakonec skončil vedle branky Chrudimi!
   
  34:20
  Střídání brankářů v týmu Helas Brno: ze hřiště odchází Andrej Mykytjuk, přichází Václav Klímek.
  34:20 Drozd P. - 6:0
   
  34:20
  Chrudim právě vstřelila branku!
  Další gól v bráně Helasu, tentokrát se o něj postarali bratři Drozdové! David Drozd našel svého bratra PAVLA DROZDA a ten zakončil přesně k levé tyči brány Mykytjuka. Asistence: David Drozd.
   
  34:07
  Filip Havrda zakončil protiútok střelou, jeho bývalý spoluhráč Daniel Javorski si ale poradil.
   
  32:30
  Střídání brankářů v týmu FK Chrudim: ze hřiště odchází Dimitrij Litviněnko, přichází Daniel Javorski.
   
  31:31
  Kubát mohl přidat třetí asistenci. Dominik Balog se ocitl s míčem na hranici pokutového území, dostat míč do sítě ale nezvdládl.
   
  30:49
  Na druhé straně podobná situace. David Presl obešel Dominika Baloga a vystřelil z podobné pozice, jako před chvílí Mužík. I hostující kapitán nezamířil přesně, střelu nasměroval vedle.
   
  29:57
  Na pravém křídle si Jiří Mužík poradil s Šarközym, kterého obešel. Poté už byl domácí hráč sám proti Mykytjukovi, střelu ale bodlem nasměroval vysoko nad břevno.
   
  29:35
  Šarközy hledal nabíhajícího Špičku, ten ale na vzdušný pas nedosáhl. Chrudim tak může znovu kombinovat.
  28:35 MAX - 5:0
   
  28:35
  Chrudim právě vstřelila branku!
  Pátý gól v síti Helasu! Vše začalo zaváháním Andreje Mykytjuka, který neudržel střelu a následoval roh. Ten rozehrál Matěj Slováček přímo na nohu MAXE a jeho zakončení skončilo v bráně. Asistence: Matěj Slováček.
   
  27:52
  David Presl se provinil proti pravidlům a to znamená druhý faul hostů. Chrudim má na svém kontě jeden.
   
  26:45
  Litviněnko z půlící čáry přihrál Felipemu. Ten si rychle míč píchl kolem bránícího hráče a vyzkoušel pozornost Mykytjuka, jenž byl tentokrát úspěšný.
  26:01 DOŠA - 4:0
   
  26:01
  Chrudim právě vstřelila branku!
  Tak to byla nádherná akce domácího celku! Max dostal přihrávku před bránu, k té ale byl zády. Chytrou patičkou tak posunul míč na MARTINA DOŠU, který levou nohou prostřelil brankáře Mykytjuka! Asistence: Max.
   
  24:26
  Po rohu Pavla Drozda zakončoval jeho bratr David. Jeho zakončení levou nohou zamířilo nad břevno.
   
  24:04
  Dimitri Litviněnko se i ve druhé půli zapojuje do kombinace Chrudimi na útočné polovině. Teď našel na levé straně Pavla Drozda, jehož střelu zablokoval Havrda.
   
  22:52
  Vojtěch Kamenský (Helas Brno) u postranní čáry fauloval soupeře a dostává za to žlutou kartu.
   
  22:30
  Balog hledal poslal z pravé strany míč na zadní tyč, kam si nabíhal Jiří Mužík. Jeden z hostů ovšem zasáhl včas, hráči v bílém ale budou mít roh.
   
  21:56
  Právě Šarközy to teď vyřešil o mnoho lépe. Vyvezl míč na polovinu soupeře a levou nohu chtěl snížit náskok Chrudimi, přízemní střelu ale Litviněnko vyrazil na roh.
   
  20:52
  Roman Mareš se snažil využít zaváhání Šarközyho, jeho střela z úhlu trefila brankáře Mykytjuka do hrudi.
   
  20:01
  Začal druhý poločas.
   
  Konec prvního poločasu! Chrudim na svého soupeře nastoupila ve velkém stylu, když už po třech minutách vedla 2:0. V 8. minutě přidal svou druhou branku Roman Mareš, který upravil na poločasové skóre 3:0.
   
  20:00
  První poločas skončil.
   
  18:47
  Na druhé straně se domácí dopustili třetího faulu, tato statistika je tedy vyrovnaná.
   
  18:43
  Své štěstí nyní zkusil i Litviněnko, který se znovu zapojil do kombinace na útočné polovině. Jeho přízemní střela ale zamířila vedle.
   
  17:55
  Martin Doša tlačil na soupeře v držení míče tak moc, že ho donutil zakopnout míč do zámezí. Vzápětí si domácí celek bere oddechový čas.
   
  16:53
  Chytré zakončení ze své poloviny zkusil Tomáš Koudelka, vyběhnutý Mykytjuk se ale stihl vrátit do branky a vyrazit míč na roh.
   
  16:00
  David Presl se nyní dostal přes obránce až příliš lehce, což znepokojilo trenéra Condeho. Kapitán hostujícího celku následně vystřelil, jeho pokus vykryl Litviněnko.
   
  15:44
  Jiří Mužík (FK Chrudim) ztratil balón a potenciální protiútok Helasu zastavil za cenu žluté karty.
   
  15:06
  Zajímavě rozehraný roh v podání Helasu. Kapitán David Presl byl před brankou Litviněnka a mířil na něj prudce zahraný roh, balón ale nakonec netrefil.
   
  14:59
  Další dlouhý výhoz Andreje Mykytjuka. Tentokrát míč doputoval na hlavu Jaroslava Kubáta, který si neporozuměl s Litviněnkem a jeho hlavička zamířila na roh.
   
  13:22
  Balog znovu zrychlil akci Chrudimi, když z vlastní půle dloubáčkem hledal Romana Mareše. Ten ovšem v krkolomné pozici nedokázal dostat míč pod kontrolu.
   
  12:30
  Na levé straně se v těžké situaci osvobodil Pavel Drozd, který následně hledal před bránou Maxe. Ten se k míči dostal, přes obránce Havrdu ho však nedokázal protlačit do sítě.
   
  11:29
  Ke střele z dálky nyní napřáhl Max, trefil ovšem jen prostředek brány. Gólman Mykytjuk se snažil rozjet rychlý protiútok dlouhým výhozem, ten ale byl nepřesný.
   
  09:48
  Skvěle načasovaným obranným zákrokem se nyní prezentoval kapitán Helasu Presl. Zasáhl tak proti přihrávce Evertona mířené na Felipeho.
   
  08:23
  Jaroslav Kubát má dnes na svém kontě dvě asistence a teď k nim chtěl přidat i vstřelenou branku. Zkoušel to z pravé strany, tvrdá střela ale skončila na tyči.
   
  08:09
  Oddechový čas pro Helas Brno.
  07:46 MAREŠ - 3:0
   
  07:46
  Chrudim právě vstřelila branku!
  Zatímco na jedné straně Kamenský neproměnil, na straně druhé ROMAN MAREŠ proměňuje! A to už podruhé v tomto utkání. Tentokrát si našel nástřel Jaroslava Kubáta, jenž našel domácího veterána a ten hlavou zakončil přesně. Asistence: Jaroslav Kubát.
   
  06:37
  Helas mohl snížit poté, co jeden z hráčů v bílém ztratil míč u postranní čáry! Vojtěch Kamenský běžel z pravé strany sám na gólmana, Litviněnko ale zatím drží čisté konto!
   
  06:13
  Kombinaci domácího týmu chytře zrychlil Dominik Balog. Jeho přihrávka z prvního dotyku našla Jiřího Mužíka, jeho zakončení vystihl brankář.
   
  05:20
  Litviněnko se teď zapojil do útočné kombinace. Následně skvělým lobem na pravé křídlo našel Evertona, ten ale nezakončil přesně. Tlak Chrudimi pokračuje.
   
  04:57
  Litviněnko v brance Chrudimi musel poprvé zasahovat. Z levé strany totiž vystřelil jeden z hráčů Helasu a domácí brankář musel vytáhnout míč na rohový kop.
   
  03:49
  Rychlý útok Chrudimi vedl Pavel Drozd a chtěl najít na levé straně svého kapitána. Max se ovšem na balón nedostal po dobrém zásahu obránce.
   
  03:02
  Zbyněk Špička dostal přihrávku u postranní čáry, byl ale zády k bráně a tak žádné nebezpečí pro soupeře nepředstavoval. I tak ale dokázal vybojovat alespoň aut na polovině soupeře.
  02:20 MAREŠ - 2:0
   
  02:20
  Chrudim právě vstřelila branku!
  A rázem se náskok domácích navyšuje! Kubát na pravé straně přihrál ROMANU MAREŠOVI, jenž se tentokrát proměnil v střelce a přízemní ranou zakončil přesně! Asistence: Jaroslav Kubát.
  01:36 BALOG - 1:0
   
  01:36
  Chrudim právě vstřelila branku!
  Domácí celek se po minutě a půl dostávají do vedení! Roman Mareš na levé straně přiťukl balón DOMINIKU BALOGOVI, který zakončil přesně k tyči! Asistence Roman Mareš.
   
  01:04
  Rychlá akce hostů zakončením neskončila. Filip Havrda se sice natahoval na přihrávku z pravé strany, žádné nebezpečí pro domácí z toho ale nebylo.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  FK Chrudim: Litviněnko (Javorski) – Everton, Mužík, Mareš, Kubát, Max (C), Koudelka, Drozd D., Drozd P., Doša, Balog, Slováček, Felipe

  Helas Brno: Mykytjuk (Klímek) – Cupák, Svoboda, Šarközy, Presl (C), Zatloukal, Lukšija, Kamenský, Poul, Špička, Havrda

  Rozhodčí: Filipský, Markovský.
   
  Helas Brno je po deseti odehraných zápasech na osmém místě prvoligové tabulky, doposud posbíral 10 bodů za tři výhry a jednu remízu. Trenér Tomáš Galia své svěřence v posledním kole dovedl k remíze 3:3 v brněnském derby – Helas se totiž postavil Žabinským Vlkům. Helas v tomto utkání sice vedl 3:1, hosté ale manko dotáhli a zápas nakonec skončil remízou 3:3.
   
  Chrudim má na svém kontě po deseti zápasech 26 bodů za 8 výher a dvě remízy. Svěřenci trenéra Felipe Condeho navíc bojují i v Lize Mistrů, kde vyřadili finské Akaa a lucemburské Differdange. Ve čtvrtfinále se vydají do Portugalska, kde se střetnou se Sportingem.
  V lize teď Chrudim měla dvě těžká utkání za sebou. V krátkém sledu se totiž utkala s Teplicemi a Plzní. V pátek doma přivítala teplický Svarog, udržela čisté konto a po výhře 3:0 si připsala všechny body. V pondělí Východočeši dohrávali zápas na půdě Interobalu Plzeň. První půle byla bezbranková, ve druhém dějství se ale oba týmy dokázaly třikrát prosadit. Byla z toho tedy remíza 3:3.
   
  Vítejte u online přenosu ze zápasu 15. kola 1. FUTSAL ligy, ve kterém se utkají týmy FK Chrudim a Helas Brno. Výkop utkání je naplánován na 19:00.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

  David Klier

  Branky: 2. Balog (Mareš), 3. Mareš (Kubát), 8. Mareš (Kubát), 27. Doša (Max), 29. Max (Slováček), 35. Drozd P. (Drozd D.), 37. Drozd D. (Felipe), 38. Max (Slováček) – 39. Poul (Presl)

  Karty:   16. Mužík (CHR), 37. Koudelka (CHR) – 23. Kamenský (HEL)


  FK Chrudim: Litviněnko (33. Javorski) – Everton, Mužík, Mareš, Kubát, Max (C), Koudelka, Drozd D., Drozd P., Doša, Balog, Slováček, Felipe
  Helas Brno: Mykytjuk (35. Klímek) – Cupák, Svoboda, Šarközy, Presl (C), Zatloukal, Lukšija, Kamenský, Poul, Špička, Havrda

  Rozhodčí: Filipský, Markovský
  thejrc.org