Florida – Tampa 5:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (0:1 po s.n.) | Montreal – Edmonton 0:3 (kon.)
Chicago – Columbus 5:6 (kon.) | Nashville – Detroit 3:2 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.)
Dallas – Carolina 3:5 (kon.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.) | Vegas – Anaheim 0:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 6:2 (kon.)
Florida Panthers
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Pátek 12.02.2021, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Florida Panthers a Tampa Bay Lightning. Zápas se odehraje v BB&T Center v Sunrise.

Floridě se start základní části povedli na jedničku, Panther si od začátku hýčkají skvělou formu a po deseti odehraných zápasech mají na kontě už šestnáct bodů a patří jim druhé místo v Centrální divizi. Florida zatím jen jednou prohrála v základní hrací době, jinak pokaždé bodovala. Z posledních čtyř zápasů Floridu potkaly dvě prohry, naposledy zvládla odvetu proti Detroitu a vyhrála 2:1. Doma zatím Florida odehrála v této sezoně šest utkání, z toho čtyřikrát vyhrála, jednou brala bod a jednou vůbec nebodovala.

Tampa je na tom na začátku sezony dokonce ještě lépe než Florida. Jakožto obhájce Stanley Cupu jasně ukazuje, že bude v této sezoně myslet na obhajobu, po jedenácti odehraných zápasech má totiž na kontě devatenáct bodů a je na prvním místě Centrální divize s náskokem tří bodů právě na Floridu a Chicago. Také u Lightning platí, že po základní hrací době prohráli jen jednou. Bylo to však už dávno, posledních šest zápasů v řadě Tampa vyhrála, naposledy vysoko 6:1 na ledě Nashvillu. Venku zatím Tampa v této sezoně odehrála pět utkání, z toho třikrát vyhrála, jednou brala bod a jednou vůbec nebodovala.

Vzájemné zápasy

V této sezoně půjde o první vzájemné utkání v sezoně. V minulém ročníku na sebe tyto dva týmy narazily čtyřikrát v základní části a z toho třikrát se z vítězství radovala Tampa. Uvidíme, jak tohle derby dopadne tentokrát, favorité budou znovu hokejisté Lightning.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Yandle, Strälman, Nutivaara – Tippett, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist (A), Wennberg, Huberdeau – Connolly, Luostarinen, Vatrano – Lammikko, Acciari, Lomberg.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov, C. Foote – T. Johnson, B. Point, Palát – M. Joseph, Cirelli, Killorn (A) – Goodrow, Gourde, Coleman – Volkov, Maroon.

Rozhodčí: Hebert, South – Suchánek, Kelly.

První formace obou týmů už jsou nastoupeny na modrých čarách, stadionem zní hymna USA. Poté už bude moci zápas začít.

Domácí Florida dnes hraje v červenomodrých dresech, Tampa v bílomodrém.

00:01

00:26
    Florida začíná aktivně, ke střele se hned dostal Carter Verhaeghe a Andrej Vasilevskij musel předvést první zákrok.

01:49
    Zatím se stále hraje bez přerušení, Florida nahazuje puk do útočného pásma.

02:09
    Kotouč vylétl ze hry a skončil na tribuně. Vhazovat se bude před brankou Tampy.

02:13
    Po vyhraném vhazování se dostal ke střele Gudas, jeho rána však skončila po teči nad brankou.

03:09
    Floridě nevyšla rozehrávka podle představ a píská se zakázané uvolnění. Stále čekáe na první střelu Tampy na branku.

04:12
    Do obrovské šance se dostal Barclay Goodrow, který se po špatné rozehrávce Floridy ocitl úplně sám před Bobrovským. Bekhendem ho ale nedokázal překonat.

04:23
    Hned z protiútoku měl zase velkou šanci na druhé straně Carter Verhaeghe. Mířil nad Vasilevského, ale ruského brankáře nepřekonal.

05:22
    Hedmanova střela se na branku Bobrovského vůbec nedostala a Florida poté dostala hru do středního pásma.

06:10
    Už podruhé v zápase nevyšla Floridě dlouhá rozehrávka a je z toho jen zakázané uvolnění.

06:15
    Puk vypadl ze hry a je tu první komerční pauza zápasu.

07:13
    První formace Floridy byla chvíli pod tlakem, ale nakonec se jí povedlo zaútočit, střela Ekblada od modré ale na branku neprošla.

08:23
    Ryan McDonagh už se na ose kluziště chystal ke střele, na poslední chvíle mu hokejku do střely vložil Vatrano.

08:56
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida je v úvodu zápasu aktivnější a nyní se zaslouženě dostává do vedení! Nejprve se do šance dostal Tippet, ale nadvakrát nedokázal Vasilevského překonat. Poté však našel přihrávkou zpoza branky před bránou FRANKA VATRANA, který už z blízka dostal puk do sítě a vstřelil svůj druhý gól v sezoně. Asistence: Owen Tippett, Eetu Luostarinen.
    08:56 Frank VATRANO - 1:0

10:00
    Tampa jen nahazuje kotouč do útočného pásma, kotouč se nyní pokusí vybojovat.

10:02
    Puk nakonec skončil u Bobrovského, který si ho ponechal a je tu komerční pauza.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:24
    Po další nepřesnosti Panthers je tu už třetí zakázané uvolnění domácích v zápase.

10:39
    Florida jela do zajímavého přečíslení dva na jednoho, ale Connolly nedokázal přihrát puk na Vergeagheho.

11:17
    Patric Hörnqvist vystřelil z levého kruhu bekhendem, Vasilevskij ale předvedl skvělý zákrok ramenem a kotouč vyrazil.

11:49
    Volkov se natlačil ke střele z mezikruží, Yandle však puk přizvedl do ochranné sítě.

12:43
    Tampa se sama připravila o útočné pásmo, alespoń udržela puk ve své moci.

13:49
    Carter Verhaeghe našel před brankou v dobré pozici Barkova, kapitán Floridy ale nemohl vystřelit, obránci Tampy mu to nepovolili.

14:44
    Point našel nalevo Cirelliho, který se mu snažil vrátit kotouč, ale do téhle přihrávky vložil svou hůl Aaron Ekblad.

15:40
    Tampa je zatím v první třetině hodně za očekáváním, na branku Floridy vyslala jen tři střely, což je hodně pod jejím standardem.

16:37
    Ryan Lomberg skvěle udržel útočné pásmo a pak ještě od levého mantinelu vypálil. Andrej Vasilevskij zasáhl betonem.

16:39
    Ryan Lomberg se poté pustil do bitky s Barclaym Goodrowem. Oba rváči si nyní odpočinou na trestné lavici.

16:39
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 5 min., bitka).

17:09
    Carter Verhaeghe se skvěle dostal do útočného pásma a pak hledal před brankou Connollyho, ten ale střelou z první Vasilevského nepřekonal.

18:15
    MacKenzie Weegar vypálil z levého kruhu a Vasilevskij si musel připsat další zákrok, vyrazil puk.

19:25
    Závěr třetiny zatím přináší jen nepřesnosti na obou stranách, ani jeden z týmů se nedokáže dostat do útočného pásma.

19:48
    Nakonec se to přeci jen povedlo Tampě. Ryan McDonagh střílel nejprve dvakrát vedle a pak ještě vypálil Erik Černák a to už musel Bobrovskij zasáhnout betonem.

20:00

První třetina je za námi, Florida vede na domácím ledě v derby nad Tampou 1:0. Domácí vstoupili do zápasu lépe, vypracovali si pár dobrých šancí a ze zatím jediné branky se radovali v deváté minutě, po přihrávce zpoza branky od Tippeta se trefil z předbrankového prostoru Frank Vatrano. Tampa se poté probrala a měla pár šancí, nebylo to ale nic, co by mohlo vystrašit skvěle chytajícího Bobrovského.

Střely na branku v první třetině: 7:6.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:01.

20:01

20:40
    Florida začíná i druhou třetinu velmi aktivně. Skvěle zakombinovali Carter Verhaeghe a Barkov. Zakončoval nakonec Strälman, skvělý zákrok lapačkou ale předvedl Vasilevskij.

21:10
    Vasilevskij musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele švédského útočníka Patrica Hörnqvista.

22:02
    Ryan McDonagh střílel od modré, jeho ránu však dokázal zablokovat obránce MacKenzie Weegar.

22:22
    Eetu Luostarinen našel skvělou přihrávkou na pravém kruhu volného Vatrana, ale ten svůj druhý gól v zápase nepřidal, protože Vasilevskij předvedl další skvělý zákrok.

23:27
    Hedman měl na modré čáře dostatek času zamířit, ale vyrovnat se mu nepovedlo, Bobrovskij zasáhl betonem.

24:22
    Ondřej Palát vybojoval v útočném pásmu puk a předložil ho mezi kruhy pro Čermáka. Jeho střelu dokázal zablokovat svou bruslí Carter Verhaeghe, takže Bobrovskij ani nemusel zasahovat.

24:51
    Tampa vymyslela krásnou kombinaci a mohla by zakončovat do prázdné branky, kdyby na poslendí chvíli přihrávku nezablokoval Jonathan Huberdeau.

25:23
    Frank Vatrano neproměnil ani svou druhou velkou šanci ve druhé třetině, neprosadil se ani ze sólového úniku na Vasilevského.

25:50
    Tentokrát Vatrano hledal před brankou Tippeta, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

26:39
    Tampě se nepovedl přechod do pásma a píská se ofajd. Pokračovat se bude po reklamní pauze.

27:11
    Palát našel dobrou přihrávkou na pravém kruhu Pointa, ten ale nedokázal vystřelit. Tampa však drží pásmo.

27:35
    Tentokrát už Braden Point z mezikruží vypálit dokázal, kotouč však skončil jen na Bobrovského výstroji.

27:47
    Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou hráčů Tampy. Vhazovat se bude před Vasilevským.

28:06
    Patric Hörnqvist zkusil překvapit Vasilevského střelou z pravé strany po ledě, ale ruský brankář byl pozorný.

28:31
    Další šanci už Florida využívá a zvyšuje své vedení na 2:0! Tampa ve středním pásmu ztratila kotouč. Získal ho Huberdeau a z pravé strany našel krásnou přihrávkou před brankou ALEXANDERA WENNBERGA, který střelou z první překonal Vasilevského, který se nestačil tak rychle přesunout. Asistence: Jonathan Huberdeau.
    28:31 Alexander WENNBERG - 2:0

29:12
    Do další velké šance se dostal Frank Vatrano, ale na Vasilevského nevyzrál a dál tak musí čekat na svou druhý gól v zápase.

30:28
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brett Connolly.

30:55
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa bleskově využívá přesilovku a snižuje na 1:2. Palát našel mezi kruhy BRAYDENA POINTA, který se prosmýkl mezi dvěma obránci Floridy a pak překonal Bobrovského střelou pod vyrážečku. Asistence: Ondřej Palát.
    30:55 Brayden POINT - 2:1

31:50
    Tampa po vstřelené brance ožila a znovu se usazuje v útočném pásmu.

32:14
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., nedovolené bránění).

32:27
    Florida má nejlepší přesilovku v celé lize, nezačala ale dobře, Tampa hned vyhodila puk.

32:54
    Také Florida využívá hned svou první přesilovku v tomto utkání a potvrzuje, že přesilovky jí v této sezoně jdou skvěle. Yandle našel na modré svého kolegu z obranného páru AARONA EKBLADA, a ten překonal svou prudkou střelou Vasilevského, kterému skvěle kryl výhled Hörnqvist. Asistence: Keith Yandle, Aleksander Barkov.
    32:54 Aaron EKBLAD - 3:1

33:45
    Ryan Lomberg dobře napadal rozehrávku Tampy, ale hosté chybu neudělali a neztratili ve vlastním pásmu kotouč.

34:55
    Florida pokračuje ve skvělém výkonu a už vede 4:1! Teď navíc bylo při domácích velké štěstí. Puk před branku poslal CARTER VERHAEGHE a Čermák si ho srazil bruslí do vlastní branky. Verheaghe se tak zapisuje na listinu střelců proti svému bývalému zaměstnavateli. Asistence: Alexander Wennberg, Aaron Ekblad.
    34:55 Carter VERHAEGHE - 4:1

36:48
    Gudas si vyměnil puk s Yandlem a vypálil, Vasilevskij ale skvěle zasáhl.

37:05
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrick Maroon.

37:12
    Rozhodčí Hebert byl sražen na led a hra je přerušena.

37:12
    Rozhodčí je v pořádku, navíc se vylučuje za faul Floridy těsně před tímto incidentem.

37:12
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., hákování).

37:55
    Poprvé v zápase se hraje čtyři na čtyři, následovat bude krátká přesilovka Tampy.

38:04
    Carter Verhaeghe se dostal do dobré šance před brankou, ale nedokázal puk procedit za Vasilevského.

38:41
    Alexander Wennberg už před sebou měl poloodkrytou branku, ale střelou z pravého kruhu do ní kotouč nedostal, kotouč někdo před brankou zablokoval.

38:55
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Eetu Luostarinen – 2 min., hákování).

39:05
    Floridě se povedlo vyhrát vhazování a rychle vyhodit puk.

39:05

39:12
    Domácí už jsou ve čtyřech.

39:46
    Bobrovskij nejprve zasáhl lapačkou proti Hedmanově střele a pak si poradil i s následným pokusem Sergačjova.

40:00

Druhá třetina je za námi a mnohem lépe se povedla Floridě, která doma vede nad Tampou už 4:1. Ve 29. minutě se trefil Alexander Wennberg a poslal domácí do vedení 2:0. Poté se první branky v zápase dočkala také Tampa, přesilovku využil po Palátově přihrávce Brayden Point. Jenže Florida pak odpověděla dvěma rychlými brankami. Nejprve se prosadil taktéž v přesilovce střelou od modré Aaron Ekblad a chvíli na to zvýšil už na 4:1 Carter Verhaeghe, který se prosadil proti svému bývalému klubu.

Střely na branku ve druhé třetině: 11:9.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:49.

40:01

40:35
    Tampa začíná třetí třetinu v přesilovce. Z pravého kruhu vypálil Brayden Point, Bobrovskij předvedl spolehlivý zákrok.

40:43
    Floridě se povedlo vyhrát vhazování a vyhodit puk.

40:54
    Tampa se prosazuje sekundu před skončením své přesilové hry a už zase prohrává jen o dva góly! A i druhý gól Lightning střílí BRAYDEN POINT, tentokrát se trefil po individuální akci střelou z pravé strany nad rameno Bobrovského. Asistence: Victor Hedman.
    40:54 Brayden POINT - 4:2

41:56
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., držení).

42:13
    Hosté začali své oslabení dobře, hned se jim povedlo vyhodit puk.

42:42
    Od modré čáry vypálil Blake Coleman, Florida se vůbec není schopna dostat se do útočného pásma.

43:13
    Stále se hraje před brankou Floridy, tentokrát zakončoval Ryan McDonagh.

43:48
    Tahle přesilovka se Floridě vůbec nedaří. Lightning znovu získali puk ve středním pásmu.

43:56

45:06
    Florida znovu prožila jedno celé střídání pod tlakem, byl to nakonec Barkov, který dostal kotouč do středního pásma.

46:23
    Po delší době předvedli domácí také něco v útočném pásmu. Ke střele se dostal Jonathan Huberdeau, Vasilevskij puk vyrazil do ochranné sítě.

46:57
    Jonathan Huberdeau byl v další střelecké šanci, tentokrát však byla jeho rána z levé strany nepřesná.

47:55
    Tentokrát domácí jen nahodili puk do pásma a střídají, takže se budou muset znovu bránit.

48:57
    Poprvé ve třetí třetině se Florida dokázala na delší dobu usadit v útočném pásmu, povedlo se to čtvrtému útoku. Žádná šance z toho ale nebyla.

49:51
    Barkov získal ve středním pásmu volný puk, zavezl ho do útočného pásma a vypálil z mezikruží. Vasilevského ale nepřekonal.

50:54
    Alexander Wennberg tentokrát jen nahodil puk do útočného pásma a zaútočit budou moci hosté.

51:05
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Eetu Luostarinen – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

52:35
    Barkov našel parádní přihrávkou před brankou úplně volného Ekblada, ten ale z blízky nedokázal Vasilevského překonat.

53:05
    Oba týmy v plném počtu.

53:41
    Od modré čáry střílel Jan Rutta, jeho pokus ale hráči Floridy byli schopni zablokovat.

54:39
    Na druhé straně se dostal do zajímavé šance Lomberg a pak ještě z dorážky Acciari. Vasilevskij ale vše ustál.

55:31
    Patric Hörnqvist vystihl rozehrávku Tampy a okamžitě se dostal do šance. Svou střelou na lapačku Vasilevského ale minul branku.

56:55
    Tampa je v útočném pásmu a odvolává Vasilevského!

57:16
    Vyhození Floridy směřovalo na prázdnou branku Tampy, ale nakonec ji těsně minulo, takže je z toho zakázané uvolnění.

57:53
    Také Barkovovo vyhození prázdnou branku netrefilo, takže je tu další zakázané uvolnění.

58:13
    Domácí vyhráli vhazování a znovu okamžitě puk poslali na zakázané uvolnění.

58:32
    Barkov získal puk od Hedmana, ale nedokázal vystřelit směrem na prázdnou branku.

59:00
    Floridě se konečně povedlo trefit prázdnou branku a je rozhodnuto! Ze středové čáry se do prázdné branky trefil BRETT CONNOLLY, je to pro něj první gól v této sezoně.
    59:00 Brett CONNOLLY - 5:2

59:46
    Markus Nutivaara ještě vypálil od levého hrazení, Vasilevskij si připsal zákrok betonem.

Zápas je u konce, Florida ukončuje sérii šesti vítězství Tampy v řadě a raduje se na domácím ledě z vítězství 5:2. Domácí vstoupili do zápasu lépe, vypracovali si pár dobrých šancí a v deváté minutě se radovali z prvního gólu, po přihrávce zpoza branky od Tippeta se trefil z předbrankového prostoru Frank Vatrano. Ve 29. minutě se trefil Alexander Wennberg a poslal domácí do vedení 2:0. Poté se první branky v zápase dočkala také Tampa, přesilovku využil po Palátově přihrávce Brayden Point. Jenže Florida pak odpověděla dvěma rychlými brankami. Nejprve se prosadil taktéž v přesilovce střelou od modré Aaron Ekblad a chvíli na to zvýšil už na 4:1 Carter Verhaeghe, který se prosadil proti svému bývalému klubu. Ve třetí třetině pak vstřelily oba týmy po jedné brance. Nejprve snížil v přesilové hře hned na začátku třetiny Brayden Point. Hosté pak v závěru zkoušeli power play, ale kontaktní gól nevstřelili, prázdnou branku naopak minutu před koncem trefil Brett Connolly.

Hity: 44:39

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci. (03:43:55)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 9. Vatrano (Tippett, Luostarinen), 29. Wennberg (Huberdeau), 33. Ekblad (Yandle, Barkov), 35. Verhaeghe (Wennberg, Ekblad), 59. Connolly – 31. B. Point (Palát), 41. B. Point (Hedman)

Rozhodčí: Hebert, South – Suchánek, Kelly