Florida – Tampa 5:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:4 (0:1 po s.n.) | Montreal – Edmonton 0:3 (kon.)
Chicago – Columbus 5:6 (kon.) | Nashville – Detroit 3:2 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.)
Dallas – Carolina 3:5 (kon.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.) | Vegas – Anaheim 0:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 6:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Anaheim Ducks
Pátek 12.02.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Anaheim Ducks.

Utkání se odehraje na Stripu v Las Vegas v T-Mobile Areně navzdory pozitivnímu testu Tomáše Noska, hráče Vegas. Ten odstoupil z předchozího zápasu proti Duck před třetí třetinou, odebral se do izolace a podle vedení NHL záhy začalo trasování jeho blízkých kontaktů.

Přenos onemocnění COVID-19 mezi Noskem a dalšími hráči nebyl vyhodnocený jako rizikový, navíc testy žádného dalšího pozitivního hráče neodhalily.

V posledním vzájemném zápase vedlo Vegas 4:1. ale Ducks dokázali ve třetí třetině srovnat. V závěru zápasu poslal Golden Knights do vedení Whitecloud, jehož branka se ukázala jako rozhodující.

Podle Las Vegas Review-Journal, tedy vegasských novin, by mohl do tohoto zápasu nastoupit obránce Vegas Alex Pietrangelo.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo, Hague, Whitecloud, Holden, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Kolesar, Glass, Tuch – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, B. Hutton, Ja. Larsson – Henrique, Getzlaf, Terry – Heinen, Steel, Silfverberg – Comtois, Lundeström, Rakell – Deslauriers, Backes, Rowney..

00:01

00:41
    Hostující celek se dostal do střelecké pozice, ale domácí brankář dokázal střelu Henriquea zastavit.

01:14
    Ducks rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

01:45
    Rickard Rakell (Anaheim) měl před sebou po situaci dva na jednoho odkrytou část branky, ale trefit ji nedokázal.

02:10
    Anaheim hraje momentálně lépe, snadněji se dostává do zakončení.

02:45
    Ryan Reaves (Vegas) pálil od modré čáry, s jeho pokusem brankář hostů neměl práci, rána končí vedle branky.

03:16
    Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Ducks musí rozehrávat od své branky.

04:22
    Vegas se postupně dostalo do útočného pásma, Jonathan Marchessault (Vegas) ovšem na branku vypálit nedokázal.

04:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu zápasu, mnoho práce brankáři nemají.

04:50
    Keegan Kolesar (Vegas) se dostal do zakončení, John Gibson (Anaheim) si s jeho střelou velmi snadno poradil.

05:48
    Las Vegas rozehrává od své branky, pokouší se něco vymyslet a rychle přejít do útoku, zatím ale marně.

06:13
    Jani Hakanpää (Anaheim) pálil od modré čáry, Marc-Andre Fleury kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

06:33
    Troy Terry (Anaheim) se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, jeho ránu zastavila branková konstrukce. Domácí brankář už byl překonaný.

07:00
    Zatím nejvýraznější šanci měl hostující celek, ale zakončující hráč trefil jen brankovou konstrukci.

08:14
    Domácí hokejisté mají v tomto zápase poněkud pomalejší rozjezd než mají obvykle. Vegas zatím na nějakou šanci čeká.

09:16
    Nicolas Roy (Vegas) se pokoušel napadat rozehrávku soupeře, ale nepodařilo se mu to. Následně musel Marc-Andre Fleury zasahovat proti další střele soupeře.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, tento zápas hrají zatím aktivněji hosté, kteří vedou 5:1 na střely na branku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:30
    Domácí rána od modré čáry končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

11:38
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.

12:02
    Troy Terry (Anaheim) pálil z velké dálky, ale prosadit se nedokázal. Ducks hrají v tomto zápase zatím aktivněji a domácí se nemohou dostat do tempa.

12:33
    Alex Pietrangelo (Vegas) z ostré pozice nedokázal trefit branku, ránou z první minul.

13:13
    Reilly Smith (Vegas) to vzal na sebe, jeho rána byla zblokovaná před brankou, směr hry se tedy rychle otáčí.

13:50
    Marc-Andre Fleury (Vegas) má kotouč za svou brankou, rozhodl se pro rozehrávku na spoluhráče, ti o puk přišli, a tak mohl zakončovat David Backes.

14:22
    Komerční přestávka.

14:24
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Vegas se jen obtížně dostává do útočného pásma.

14:55
    Max Pacioretty (Vegas) se pokoušel tečovat kotouč před brankou, ale spoluhráčovu střílenou přihrávku neusměrnil přesně.

15:21
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Vegas.

15:28
    2:9, tak vypadá momentálně statistika střel na branku, v tomto zápase je zatím lepší hostující celek.

15:52
    Alex Tuch (Vegas) pálil, ale jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka.

16:30
    Ryan Reaves (Vegas) pálil od modré čáry, ale prosadit se nedokázal, hostující brankář byl dobře postavený.

16:51
    Jakob Silfverberg (Anaheim) pálil nad branku, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale chyběla jí přesnost.

17:02
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2 min., vysoká hůl).

17:16
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.

17:31
    Špatně se nyní domácí celek dostal do útočného pásma, píská se postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

17:56
    David Backes (Anaheim) dostal při vlastním oslabení kotouč až za domácí branku, odkud Vegas musí rozehrávat.

18:27
    Jonathan Marchessault (Vegas) pálil bekhendem, ale brankáře z mezikruží překonat nedokázal.

18:53
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

19:02

19:22
    Cam Fowler (Anaheim) měl na hokejce první branku, ale prosadit se nedokázal.

20:00

Střelecky jsou v tomto zápase aktivnější hosté. 12:4 vedou na střely na branku, ale zatím platí bez brankový stav.

20:01

20:31
    Alex Pietrangelo (Vegas) to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Gólman zasahovat nyní nemusel.

21:12
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Ducks.

21:17
    Alex Pietrangelo (Vegas) autorem další střely, zkoušel to ke vzdálenější tyči, ale neuspěl.

21:47
    Adam Henrique (Anaheim) zastavil akci domácích, a pak založil útočnou protiakci. Vypálit ale nedokázal.

23:24
    Sledujeme rychlý hokej, následně se domácí celek dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

23:43
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Derek Grant – 2 min., držení).

24:04
    Přesilovku hrají domácí, kteří se ovšem nemohou usadit v útočném pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

24:41
    Alec Martinez (Vegas) rozehrává ve středním pásmu, Vegas se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře. Jonathan Marchessault následně neuspěl.

25:31
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., držení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Keegan Kolesar.

25:37
    Nyní sledujeme hru čtyři na čtyři.

25:46
    Začíná přesilovka Ducks.

26:11
    Jakob Silfverberg (Anaheim) se dostal do útočného pásma, kde kombinuje se spoluhráči. Alex Pietrangelo se zmocnil puku před brankou a rychle vyhazuje.

26:43
    Ryan Getzlaf (Anaheim) se dostal do brejku, ale minul branku z bezprostřední blízkosti.

27:09
    William Karlsson (Vegas) vyhodil přes všechny čáry, Cam Fowler se musí vracet až za svou branku.

27:32

27:42
    Marc-Andre Fleury (Vegas) měl nyní kliku, Troy Terry (Anaheim) se dostal do střelecké pozice, ale puk netrefil podle představ.

28:10
    Domácí hokejisté nyní rozehrávají od své branky a pokouší se něco vymyslet a rychle přejít do útoku.

28:40
    Anaheim se propracoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal. Obrana si dokázala poradit.

28:54
    Derek Grant (Anaheim) dělal obraně Vegas velké problémy, ale nakonec Nicolas Hague (Vegas) zvládl defenzivní úkoly.

29:27
    Alec Martinez (Vegas) se vrátil a zastavil akci, kterou vedl Maxime Comtois. Hosté se k zakončení nedostali. Na střely vedou 17:7.

30:00
    Marc-Andre Fleury (Vegas) senzačně vytáhl zákrok proti blafáku soupeře.

30:26
    Ducks hrají velmi dobře, dostávají se do šancí, jsou střelecky aktivnější, ale Marc-Andre Fleury drží Vegas ve hře.

31:15
    Jeden z hráčů Vegas nyní trefil brankovou konstrukci, nechybělo mnoho a prosadili se domácí.

31:35
    John Gibson si poradil se střelou od modré čáry, Vegas se zlepšilo, Max Pacioretty autorem další střely, brankář vyrazil před sebe, a pak hrála obrana.

32:16
    Max Jones (Anaheim) pálil ze středního pásma, brankář domácích připraven.

32:27

32:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

33:20
    Vegas se dostalo do situace dva na jednoho, ale nedokázalo se prosadit.

34:03
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

34:32
    John Gibson (Anaheim) kryje ránu po střele Marka Stonea. Komerční přestávka.

34:42
    Chandler Stephenson (Vegas) v útočném pásmu přišel o puk, a tak rychle zahrozili hosté. Střelu zastavil brankář Golden Knights.

35:18
    Ducks rozehrávají od své branky, Hampus Lindholm se ale daleko nedostal. Ve středním pásmu jej zastavili domácí.

36:25
    10:20, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Aktivnější jsou hosté.

37:00
    Zakázané uvolnění proti Ducks.

37:34
    Alex Pietrangelo (Vegas) byl u kotouče první, píská se zakázané uvolnění.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:36
    Vegas se pokouší hrát aktivně v závěru druhé třetiny, ale nesmí zapomínat na obranu.

39:36
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Ani ve druhé třetině jsme branku neviděli, šance tu jsou, ale koncovka vázne. Marc-Andre Fleury (Vegas) předvedl výborný zákrok proti střele Isaca Lundeströma. Domácí hráč trefil tyč, a tak dramatický bezbrankový duel půjde do třetí třetiny za stavu 0:0.

40:01

40:33
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou, domácí začali aktivně, ale Nicolas Roy (Vegas) vypálit na branku nedokázal.

41:00
    William Karlsson (Vegas) po rychlé kombinaci dostal přihrávku mezi kruhy, ránou z první minul cíl.

41:49
    Domácí prohráli buly v útočném pásmu, ale i tak se ke střele o něco později dostal Mark Stone, který minul branku.

42:09
    Alex Tuch (Vegas) se natlačil do zakončení, jeho pokus kryje John Gibson . Buly před jeho brankou.

42:25
    Vegas nyní hraje aktivně, ale nedaří se mu vypracovat si nějakou gólovou šanci.

42:45
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Keegan Kolesar.

43:13
    Vegas dostalo kotouč do středního pásma.

43:30
    Alex Pietrangelo (Vegas) vyhodil puk ze svého pásma, následně se do něj znovu Jakob Silfverberg (Anaheim) dostal.

44:03
    Alec Martinez (Vegas) zblokoval ránu soupeře, následně Vegas vyhazuje přes všechny čáry. Dobře hrají přesilovku hráči Anaheimu.

44:33
    Nicolas Hague (Vegas) nahodil kotouč na branku soupeře, pošetřil čas, a pak šel střídat.

45:00
    Pět minut ze třetí třetiny je pryč, domácí ubránili oslabení.

45:33
    Dylan Coghlan (Vegas) se výborně vrátil a dokázal zastavit útočnou akci soupeře. Následně domácí rozehráli jen na icing.

46:20
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

46:41
    Ryan Getzlaf (Anaheim) se dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit brankáře Vegas. Marc-Andre Fleury (Vegas) vytáhl další spolehlivý zákrok. Komerční přestávka.

46:53

47:06
    Alec Martinez (Vegas) pálil od modré čáry, s jeho pokusem si hostující brankář poradit. Následně se Vegas dostalo do postavení mimo hru.

47:17
    16:23, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, 5:2 ve třetí třetině.

47:55
    Jakob Silfverberg (Anaheim) nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči si výraznější šanci vypracovat neodkázali.

48:36
    Maxime Comtois (Anaheim) zakončoval situaci dva na jednoho, Nicolas Roy (Vegas) se výborně vrátil a zblokoval pokus o zakončení.

49:20
    Max Pacioretty (Vegas) dostal hru do útočného pásma, ale přihrávka na modrou čáru nebyla přesná.

50:31
    William Karlsson (Vegas) pálil z mezikruží, jeho ránu vyrazil brankář. Následně akce Vegas pokračuje dál.

50:55
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, sledujeme hodně otevřenou partii. Stále čekáme na první gól.

51:44
    Hostující celek rozehrává od své branky, Hampus Lindholm (Anaheim) se dostat do útočného pásma nedokázal.

52:18
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Díky chybě Vegas jdou hosté do vedení. Zcela osamocený před brankou zůstal MAXIME COMTOIS, který po přihrávce spoluhráče poměrně snadno skóroval. Asistence: Rickard Rakell a Cam Fowler.
    52:18 Maxime COMTOIS - 0:1

53:50
    Zakázané uvolnění, buly před brankou Vegas, které momentálně prohrává.

54:21
    Alex Tuch (Vegas) to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně Alec Martinez minul od modré čáry.

55:16
    Ducks hrají takticky velmi dobře a v pohodě brání vybudovaný náskok.

55:40
    Max Jones (Anaheim) pálil od modré čáry, ale minul branku. Gólman domácích zasahovat nemusel.

56:05
    Domácí hokejisté se nemohou dostat do útočného pásma, aby si vypracovali nějaké šance.

56:33
    David Backes (Anaheim) vedl bleskovou akci Ducks, ale do střelecké pozice se nedostal.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:12
    Ofsajd Vegas. Komerční přestávka.

57:15
    Pokračujeme dál.

57:46
    Carter Rowney (Anaheim) se probojoval do zakončení, jeho rána končí nad.

58:03
    Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje střelu od modré čáry, buly před jeho brankou. Domácí už mnoho času na vyrovnání nemají.

58:13
    Zakázané uvolnění Vegas, toto hraje do karet Anaheimu.

58:46
    Domácí hrají v šesti.

59:30
    Duck dostali puk do středního pásma.

59:43
    Znovu je puk ve středním pásmu.

Anaheim Ducks vyhrává tento zápas ve Vegas 1:0. Domácí udělali chybu, soupeř ji potrestal, a tak vyhrává tento zápas. Utkání rozhodl v čase 52:18 Maxime Comtois nepokrytý před brankou. Domácí hokejisté poprvé v této sezóně neskórovali.