Písek – Poruba 29:28 (kon.) | Olomouc – Michalovce 20:24 (kon.) | Prešov – Most 25:38 (kon.)
Dunajská Streda – DHC Plzeň 28:19 (kon.)
DHK Zora Olomouc
20:24 (12:16)
Iuventa Michalovce
Sobota 13.02.2021, 17:00 • Sportovní hala DHK Zora Olomouc, Olomouc • MOL liga žen • 17. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště! (18:30:56)

Duel mezi Olomoucí a Michalovcemi je u konce, i tentokrát si dva body na své konto připisují hráčky Iuventy. Zora jim sice ve druhém poločase mírně zavařila a nějakou dobu to dokonce vypadalo, že by snad mohla i vyrovnat, jenže favorizovaný slovenský tým nakonec dostal hru pod kontrolu a zodpovědným výkonem dovedl duel do vítězného konce.

DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 20:24 (12:16)
    Nejvíce branek: Přikrylová 5, Kapsová 4, Jansová 4 – Trúnková 5, Popovcová 4, Bajčiová 3/2. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 3:4.

Konec zápasu. (20:24)
    60
    A to se jí také daří, pár sekund před koncem na rozdíl čtyř branek snižuje Kašpárková. (20:24)

60
    Olomouc kombinuje před brankou slovenského celku a snaží se ještě kosmeticky upravit skóre. (19:24)

59
    Zakončení nyní nevyšlo Holejcové, která chtěla přes obránce poslat míč do sítě z křídla. (19:24)

58
    Hra se přelévá z jednoho konce palubovky na druhý, u míče jsou častěji hráčky Michalovec. (19:24)
    57
    Sedmičkou nyní nepohrdla ani Tereza Kubáčková, která snižuje náskok hostů na pět branek. (19:24)
    57
    Klučková nařízený hod přetavuje v další gól a asi definitivně ukončuje domácí naděje na obrat. (18:24)

57
    Po faulu před brankou uvidíme další sedmičku, na čáru se tentokrát staví Lívia Klučková. (18:23)

56
    Sledujeme dlouhou kombinaci v domácím pásmu, Michalovce drží hru u svatyně Olomouce. (18:23)

56
    Míříme do finiše, do závěrečné sirény zbývá odehrát jen něco málo přes čtyři minuty. (18:23)

55
    Zora se drží v útočném pásmu, nedaří se jí ale najít skulinu ve zpevněné hostující obraně. (18:23)

54
    Domácí mají další šanci stáhnout své manko, vyloučena je nyní Marija Radovićová (MIC). (18:23)
    54
    Vítr z plachet domácích vyhnala Trúnková, která únik přetavila v třiadvacátý gól Michalovec. (18:23)

53
    Brankářka Zory dále čaruje a drží svůj tým nad vodou, Iuventě se v útoku momentálně nedaří. (18:22)

52
    Hráčky Michalovec působí nervózně, v posledních pár sekundách hned dvakrát faulovaly. (18:22)
    51
    Nařízenou sedmičku v další zásah bez větších komplikací v branku přetavuje Kubáčková. (18:22)

51
    Iuventu čekají další nepříjemné chvíle, tentokrát je na dvě minuty vyloučena Ivana Godečová (MIC). (17:22)

51
    Olomouc mířila do rychlého brejku, před brankou hostů ale zastavila a rozjela kombinaci. (17:22)

50
    Oddechový čas pro hosty. (17:22)
    49
    Kapsová svým třetím gólem ukrajuje další díl z náskoku Michalovec, už je to jen o pět. (17:22)

49
    Olomoucká gólmanka zastavila další střelu, její spoluhráčky bez váhání míří dopředu. (16:22)
    48
    Tohle možná bude ještě zajímavé, na rozdíl šesti branek upravuje v osmnácté minutě Jansová. (16:22)

47
    Milica Trifunovičová (MIC) si jde na dvě minuty nuceně odpočinout, Zoru čeká přesilovka. (15:22)
    47
    Trochu krve do žil svým spoluhráčkám vlívá Závišková, která z křídla prostřelila gólmanku hostí. (15:22)

46
    Olomouc se nepřesnou přihrávkou připravila o balón, Kašpárková ho nezvládla zachytit. (14:22)

45
    Oddechový čas pro domácí. (14:22)
    45
    Trúnková svým čtvrtým zásahem v zápase upravuje na rozdíl osmi branek, Zora si bere time-out. (14:22)

45
    Kašpárková z pravého křídla zakončila jen do připravené brankářky Michalovec. (14:21)
    44
    Na ránu Sanji Premovićové ale už strážkyně olomouckého brankoviště nedosáhla. (14:21)

43
    Trifunovičová si na svou druhou trefu bude muset počkat, její střelu zleva gólmanka vyrazila. (14:20)

42
    Olomouc už přes minutu dobývá pásmo svých soupeřek, zatím se do zakončení ještě nedostala. (14:20)
    41
    Kulatou dvacátou branku hostujících Michalovec vstřeluje v jedenácté minutě Trifunovičová. (14:20)
    40
    Hra se otevřela, padá jeden gól za druhým. Pod přesnou střelu Iuventy se podepisuje Klučková. (14:19)
    39
    Jen o deset sekund později ale manko snižuje Nikoleta Jansová, Olomouc je stále ještě ve hře. (14:18)
    39
    V polovině deváté minuty se prosazuje Trúnková, s domácími to začíná vypadat opravdu špatně. (13:18)

38
    Sudí vylučuje na straně Michalovec, další potrestanou hráčkou se stává Ivana Godečová (MIC). (13:17)
    37
    Podruhé se dnes prosazuje Sanja Premovićová, Iuventa odskakuje do pětigólového náskoku. (13:17)

36
    Hraje se hlavně před hostující klecí, Zora se snaží se dotáhnout na dobře hrající soupeřky. (13:16)

35
    Michalovce čeká přesilová hra, tentokrát je ze hry na dvě minuty vykázána Nikola Jansová (OLO). (13:16)
    35
    Po čtyřech minutách a pětačtyřiceti sekundách druhého poločasu se prosazuje Kapsová. (13:16)

35
    Stále čekáme na první gól druhé třicetiminutovky, prim na palubovce nyní hrají defenzívy. (12:16)

34
    Domácí gólmanka vytáhla z rukávu výborný zákrok a zastavila střelu do dolní části branky. (12:16)

33
    Zakončení Nikoly Kuxové se od země odrazilo těsně vedle hostujícího brankoviště. (12:16)

32
    Obklady za brankou nyní trefily zase domácí hráčky, zatím jsme neviděli ani jednu přesnou střelu. (12:16)

32
    Na první zásah druhého poločasu stále čekáme, první rána hostů šla kolem pravé tyče. (12:16)

31
    Domácí střídačka se po střetu dvou hráček u středové čáry hodně zlobí, hraje se ale dál. (12:16)

31
    Olomouc kombinuje před brankou Michalovec, celou akci ze středu diriguje Kapsová. (12:16)

31
    Začal druhý poločas. (12:16)

První poločas je minulostí, úvodní třicetiminutovku dle papírových předpokladů ovládly rozjeté Michalovce. Ty sice do střetnutí vstoupily trochu opatrněji a nějakou dobu trvalo, než se na půdě Zory pořádně rozjely, nicméně poté začaly na palubovce jasně dominovat a Olomouc s nimi vyjma hrtsky světlých pasáží nezvládala držet krok. Uvidíme, co přinese druhá půle.

Druhý poločas začne přibližně v 17:47.

30
    První poločas skončil. (12:16)

30
    Jedna z domácích hráček z levé strany trefila tyč, hosty zachránila branková konstrukce! (12:16)

30
    První poločas uzavíráme před brankovištěm Michalovec, Olomouc se ještě snaží hru zdramatizovat. (12:16)
    30
    Zakončení Bibiany Štefaníkové se od země odrazilo přesně pod horní tyč domácí svatyně. (12:16)

29
    Tvrdá hra s sebou nese důsledky, vyloučením je nyní trestána bránící Kašpárková (OLO). (12:15)

29
    Atmosféra v závěru první části houstne, sudí co chvíli přerušuje hru kvůli nedovoleným zákrokům. (12:15)
    28
    Dlouhou šňůru přihrávek Iuventy v branku přetavila Martina Popovcová. (12:15)
    27
    Nikola Jansová se ale na rozdíl od Fryčákové nemýlila, Zora dále seřezává hostující náskok. (12:14)

27
    Z pozice těsně za devítimetrovou čárou zakončovala Fryčáková, která minula vzdálenější tyč. (11:14)

26
    Žlutou kartu si nyní zákrokem na pronikající Trúnkovou vysloužila Nikola Jansová (OLO). (11:14)
    25
    Vzápětí se ale prosazuje Martina Přikrylová, Zora se rozhodně nehodlá jen tak vzdát bez boje. (11:14)
    24
    Dalším novým jménem na střelecké listině je Holejcová, která vrací hostům náskok čtyř branek. (10:14)

24
    Hra po konci time-outu pokračuje dál, hostující hráčky operují s míčem před klecí svých soupeřek. (10:13)

24
    Oddechový čas pro hosty. (10:13)
    24
    Brankově chudší pasáž prvního poločasu přesnou trefou ukončuje Iva Závišková. (10:13)

23
    Olomoucké házenkářky zdánlivě nabraly druhý dech a nyní trápí Michalovce před jejich klecí. (9:13)

22
    Po souboji před brankou zůstala na palubovce ležet Popovcová, zdá se ale býti v pořádku. (9:13)
    21
    Přikrylová se po čtyřiceti sekundách hry prosazuje podruhé a přidává svou čtvrtou trefu v zápase. (9:13)
    21
    Kašpárková sice přestřelila, Přikrylová si ale o pár sekund později už počínala o dost lépe. (8:13)

20
    Oddechový čas pro domácí. (7:13)
    20
    Michalovce po opatrnějším startu převzaly iniciativu a dominují, opět se prosazuje Bajčiová. (7:13)

19
    Žlutou kartu teď poprvé viděla jedna z domácích hráček, do statistik si ji připisuje Řezníčková (OLO). (7:12)
    19
    V polovině devatenácté minuty zvyšuje na rozdíl pěti branek dalším zásahem Ivana Godečová. (7:12)

18
    Zakončení Zory znovu nešlo mezi tři tyče, střelám domácích hráček chybí notná dávka přesnosti. (7:11)
    17
    Martina Popovcová potřetí, domácím hráčkám zdánlivě začíná ujíždět vlak. (7:11)

17
    Znovu se halou ozvalo dunění obkladů za klecí Michalovec, ani tahle střela nebyla přesná. (7:10)

17
    Kapsová byla před brankou nedovoleně zastavena, Olomouc si tak míč vezme zpátky. (7:10)
    16
    Střelou z vysokého úhlu do dolní části branky nyní síť domácí klece rozvlnila Popovcová. (7:10)

15
    Sledujeme dlouhou sérii přihrávek Olomouce podél devítimetrové čáry. Uvidíme, co domácí vymyslí. (7:9)
    14
    Zora se snaží se soupeřkami držet krok a zásahem Přikrylové snižuje na rozdíl dvou gólů. (7:9)

14
    Druhá žlutá karta pro Michalovce, tentokrát si jí od rozhodčí vysloužila Iryna Kompajinecová (MIC). (6:9)
    13
    A už je to o tři branky, poprvé v zápase se prosazuje reprezentanta Černé Hory Premovićová. (6:9)

13
    Míč nyní po prudkém zakončení z pravé strany orazítkoval jen dřevo za hostující brankou. (6:8)
    12
    Vladimíra Bajčiová další proměněnou sedmičkou navyšuje vedení Iuventy na dva zásahy. (6:8)

12
    Úspěšně si nyní počínala také strážkyně opačné svatyně, stav se tak ani tentokrát nemění. (6:7)

11
    Bajčiová tentokrát neuspěla, její střelu do dolního rohu branky domácí gólmanka vykopla. (6:7)
    10
    Jenže hosté si rychle berou vedení zpět dalším přesným zásahem Nikolety Trúnkové. (6:7)
    9
    A jejich náskok už je definitivně pryč, na střeleckou listinu se poprvé v zápase dostává Závišková. (6:6)
    8
    Tereza Kubáčková poslala míč do sítě z pravé strany, Michalovce znovu vedou jen o gól. (5:6)
    8
    Nikoleta Trúnková rychlý protiútok přetavila v branku zakončením k pravé tyči. (4:6)

7
    Teď si zase nedovoleně počínala jedna z hostujících hráček, sudí přerušila hru. Míč mají domácí. (4:5)
    6
    Nařízený sedmimetrový hod bez problémů proměňuje Vladimíra Bajčiová. (4:5)

6
    Po tvrdším zákroku před vlastním brankovištěm si jde zchladit hlavu Magda Kašpárková (OLO). (4:4)
    6
    První pokus brankářka Michalovec vyrazila, na dorážku z dílny Martiny Přikrylové ale nestačila. (4:4)
    5
    Popovcová se dostala přímo před soupeřovu branku a nemilosrdně zakončila do sítě. (3:4)
    4
    Je vyrovnáno, tentokrát přesně mířila Kompajinecová. (3:3)

3
    První žlutou kartu dnešního střetnutí dostává Nikoleta Trúnková (MIC). (3:2)
    3
    Olomoucká obrana zastavila akci soupeře, domácí vyrazili dopředu a trefou Jansové se ujali vedení. (3:2)
    2
    Valentina Kapsová se prosazuje podruhé. (2:2)
    2
    O jedenáct sekund později se Iuventa znovu ujímá jednobrankového vedení, skórovala Rebičová. (1:2)
    2
    Máme vyrovnáno, hned z následné protiakce odpovídá Kapsová. (1:1)
    1
    Michalovce se nakonec přeci jen prosazují, skóre hned v první minutě otevírá Štefaníková. (0:1)

1
    Zatím sledujeme jen dlouhou kombinaci v podání hostujících hráček, domácí se brání. (0:0)

1
    S mírným předstihem jdeme na věc, Michalovce rozehrávají a postupují k brance Olomouce. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní odpoledne, duel mezi Olomoucí a Michalovcemi začne za pár minut. Níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy.

DHK Zora Olomouc: Polášková, Haládiková – Kubálková, Kapsová, Možíšová, Závišková, Řezníčková, Gajdošíková, Sovová, Přikrylová, Kubáčková, Kašpárková, Krajčovičová, T. Fryčáková, Protivánková, Jansová, Kuxová.

Iuventa Michalovce: Bobal-Jablonska, Kordowiecká – Kompaiinetsová, Kohuchová, Dulinová, Godečová, Radović, Bajčiová, Rebičová, Trifunovičová, Holejová, Popovcová, Štefaníková, Trúnková, Klučková, Premovićová.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová.

Duel v Olomouci začne přesně v 17:00 a řídit jej budou dámy Kateřina Brzósková s Karolínou Pavelovou.

Nejlepší střelkyní domácích je s rovnými 50 zásahy Tereza Kubáčková, na druhé straně barikády statistiku vede Martina Popovcová. Ta dosud nastřílela branek 60, přičemž v celoligovém přehledu jí patří sedmé místo.

První vzájemný zápas:
    6. 2.: Michalovce – Olomouc 34:19 (15:12)
    Nejvíce branek: Popovcová 8, Klučková 5, Bajčiová 4/1 – Přikrylová 5, Kubáčková 5/3, Kuxová 2, Fryčáková 2.
    Sedmimetrové hody: 1 – 3.
    Vyloučení: 3 – 1.
    Žluté karty: 1 – 3.
    Červené karty: 0 – 0.
    Rozhodčí: Zoran Klus, Ivan Vydra.

Zora má svému soupeři co vracet. Poprvé se v aktuální sezóně totiž dnešní soupeři střetli teprve minulou sobotu na půdě Michalovec, přičemž Iuventa výhodu domácí palubovky přetavila ve vysokou výhru 34:19. Jednalo se už o její šesté vítězství v řadě a čtvrté rozdílem nejméně patnácti branek. Olomouc naopak po vysoké prohře v Šaľe znovu neuspěla, dnes se ale bude hrát zase na jejím hřišti, a to je konkrétně v jejím případě obrovská výhoda. Ve své hale totiž zatím letos neprohrála.

Příjemnou sobotu u sledování házenkářské MOL ligy žen! Dnešní program nabídne mimo jiné i bitvu mezi domácí Olomoucí a slovenskými Michalovcemi!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.