Washington – Buffalo 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 2:3 (kon.) | Toronto – Ottawa 7:3 (kon.)
Pittsburgh – NY Islanders 4:1 (kon.) | Columbus – Nashville 3:0 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:3 (1:2 po s.n.)
St. Louis – San Jose 3:2 (po pr.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (2:3 po s.n.) | Anaheim – Minnesota 1:3 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Buffalo Sabres
Pátek 19.02.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Skončilo nám utkání mezi Washingtonem a Buffalem, které zaslouženě dopadlo lépe pro Capitals po výsledku 3:1. Domácí se dostali do vedení v 18. minutě díky využité početní výhodě Nicklase Bäckströma. Paradoxní je, že branky padly ve všech třech dnešních přesilovkách. Ta druhá v přesilovce Buffala, ale postaral se o ní domácí Tom Wilson, jenž tedy skóroval v oslabení. Klid na hokejky Washingtonu přidal ve třetí periodě Conor Sheary, který zvyšoval na 3:0. Sabres se sice dostali do hry využitou přesilovkou Victora Olofssona, ale to už bylo z jejich strany vše. Je nutné vyzdvihnout výkon brankáře Vítka Vaněčka, který se i dnes dostal mezi hvězdy zápasu. Český gólman jen potvrzuje, že při své první sezoně v NHL se stává jednou z opor Washingtonu Capitals.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního rána. Na počtenou! (03:39:06)

59:27
    Buffalo nemá potřebný tlak v útočném pásmu, ke střelám se totiž skoro vůbec nedostává. Dá se už říct, že Washington dnes vyhraje.

59:05
    Vyhození domácích zhruba o dva metry minulo prázdnou bránu Buffala. Rozhodnutí zápasu zatím nepřichází.

58:48
    Dahlin se zmohl jen na nahození puku do útočného pásma, které navíc celkem nešťastně zapadlo do ochranné sítě. Bude se tedy vhazovat ve střední třetině, což pro hosty ideální není.

58:31
    Washington ale už dostal puk do střední třetiny, takže pro tuto chvíli je v bezpečí.

58:18
    Přichází zakázané uvolnění a celkem logicky i oddechový čas, který si vzala střídačka Buffala Sabres.

58:08
    Hosté už povolali šestého hráče do pole. To znamená, že Linus Ullmark je na střídačce.

57:32
    T. J. Oshie využil nedůrazu obrany Buffala a rázem se ocitl sám před bránou. Zvolil kličku do bekhendu, ale Ullmark jej přečetl.

57:04
    Staalovi nevyšlo zpracování puku na útočné modré čáře. Hned následně se k němu dostavil Ovečkin, jenž touš vybojoval.

56:12
    Domácí beci si nekomplikovali situaci ve vlastní třetině a kotouč jen obloučkem vyhodili do obranného pásma Sabres.

55:26
    Je nutné ale říct, že Buffalo po vstřelené brance zapnulo na vyšší rychlostní stupeň a nyní se mnohem častěji tlačí k zakončení.

55:01
    Na řadu přichází zakázané uvolnění. Vhazování tedy bude provedeno po pravici českého gólmana ve službách vítěze Stanley Cupu 2018.

54:38
    Colin Miller sice měl celkem hodně času k ráně z vrcholu kruhu, ale jeho projektil zaplul poměrně značně vedle levé tyče domácí svatyně.

54:06
    Čas už Buffalu poměrně rychle ubíhá. Do konce třetí periody zbývá necelých šest minut.

53:39
    Cody Eakin využil dobrého odrazu puku od mantinelu a najednou se dokázal vřítit před bránu Vaněčka. Vyslal rychlou střelu, ale ta zapadla pouze do ochranné sítě.

53:07
    Vaněček toho nyní moc neviděl, ale i tak puk vyrazil do rohu kluziště.

52:34
    Jack Eichel se před bránu Washingtonu neprobil. Na poslední okamžik byl zastaven dlouhou holí Zdena Cháry.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:01
    Garnet Hathaway byl aktivní na pravé straně, jenže s jeho střelou z velkého úhlu si Ullmark poradil. Čtvrtá formace Capitals ale předvedla sympatické střídání.
    51:27 Victor OLOFSSON - 3:1

51:27
    Sabres právě vstřelili branku!
    Na konci své početní výhody nakonec Buffalo dává branku. Tom Wilson ztratil puk na vlastní modré čáře a tato chyba vyšla domácí tým zatraceně draze. VICTOR OLOFSSON si poté povyjel do lepší pozice na levý kruh a parádní střelou pod víko dokázal překonat Vítka Vaněčka. 3:1. Asistence: Sam Reinhart a Jack Eichel.

51:00
    Jack Eichel nabil Dahlinovi, který však nevystřelil, neboť pobídku od svého kapitána nedostal ideálně na hůl.

50:24
    Washington už znovu odpaluje přes všechny čáry a momentálně má dostatek času k vyslání čerstvých sil na ledovou plochu.

49:58
    Rasmus Dahlin neudržel v útočném pásmu skákavý puk. Proto musí Buffalo zakládat akci opět ze střední třetiny.

49:36
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., podrážení).

49:24
    Brandon Montour vyslal od modré čáry střelecký pokus, který ale bez větších problémů vyrazil Vítek Vaněček.

48:58
    Buffalo v těchto chvílích nemá čím svého soupeře překvapit. Velmi obtížně se usazuje v útočném pásmu.
    47:28 Conor SHEARY - 3:0

47:28
    Washington právě vstřelil branku!
    Washington se znovu přiblížil k zisku dvou bodů z dnešního duelu! Třetí branku zápasu přidává CONOR SHEARY. Justin Schultz zachytil kotouč na červené čáře a následně s ním jel dopředu po pravém křídle. Poté vybídl v mezikruží Larse Ellera, jehož střela se od vyrážečky Ullmarka odrazila k Shearymu, který už doklepl touš do opuštěné klece. 3:0. Asistence: Lars Eller a Justin Schultz.

46:57
    Kyle Okposo hledal své spoluhráče v mezikruží k teči, jenže jako první se k puku dostal obránce Brenden Dillon.

46:22
    Kuzněcovova přihrávka hledala Oshieho. Druhý jmenovaný ale kličkou okolo obránce nepřešel.

45:55
    Po nahození raději Linus Ullmark přikryl puk pod lapačkou. Následovat bude buly v obranném pásmu Šavlí.

45:31
    Hned tři laviny v červených dresech se hnaly do třetiny Buffala, ale Montour si odvedl defenzivní práci na jedničku.

44:47
    Buffalo po delší době našlo recept na to, jak proniknout do útočné třetiny. Z pravého kruhu to zkoušel Jeff Skinner, ale Vítek Vaněček ramenem vyrazil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

44:02
    Eric Staal byl při svém manévrování na útočné modré čáře rychle přečten. Ani tentokrát defenzíva Capitals nedopustila větší nebezpečí.

43:32
    Capitals se stále snaží být aktivní i směrem dopředu. Rozhodně se ve třetí části nechtějí jen bránit.

42:42
    V přečíslení dva na jednoho našel Dmitrij Orlov lépe najetého Alexandra Ovečkina, jehož rychlý pokus skončil na špičce vyrážečky Linuse Ullmarka.

42:11
    Colin Miller zavezl kotouč do útočného pásma, ale za bránou si zadáci Washingtonu poradili.

41:53
    Jensenova série dvou nahození pořádně zavařila obraně Buffala. S druhým pokusem si ale Linus Ullmark poradil zákrokem lapačkou.

41:04
    Jake McCabe se chystal vypálit od modré čáry, ale ve snaze si zpracovat puk došlo k odskočení kotouče. I kvůli tomu rána na Vaněčka nepřišla.

40:43
    I Buffalo se vydalo kupředu, jenže hosty zastavil ofsajd. Poprvé ve třetí periodě se tak musela hra přerušit.

40:19
    Carlsonovo nahození z vlastního pásma bylo protečováno, takže zakázané uvolnění se pískat nemuselo. Nyní se už bojuje v pásmu Sabres.

40:01

Skončila druhá třetina, ve které se opět radoval Washington z jedné branky. Tu vsítil ve vlastním oslabení ve 27. minutě díky zkušeně proměněnému úniku Toma Wilsona. Vítek Vaněček chytá znovu velmi dobrý zápas a jen třetina jej dělí od vychytané nuly. Povede se mu ji udržet při dnešním duelu s Buffalem? Jeho tým po dvou třetinách totiž vede 2:0.

Střely na bránu po 2. třetině: 17 – 17

40:00

39:52
    Ellerova formace byla znovu vidět, ale až do větší gólové šance se nedostala. Vše vrcholilo ranou Orlova od modré čáry pouze do připraveného Ullmarka.

39:25
    John Carlson si nabral puk za bránou a zřejmě se ještě pokusí založit útočnou akci.

38:53
    Montourovo nahození až k bráně domácích nedoputovalo. Hráči v červeném se následně osvobodili posláním puku do neutrální zóny.

38:27
    A právě český brankář musel vzápětí zasahovat. Hru raději přerušil, neboť útočníci v bílých dresech nebezpečným způsobem dojížděli do jeho předbrankového prostoru.

38:14
    Vránova přihrávka na levou stranu našla adresáta pouze v bránícím hráči Buffala. Hra se tak rychle přenáší opět před Vaněčka.

37:24
    Laxní Oshie nechal kotouč v mezikruží, což samozřejmě vyhovovalo Rasmusi Dahlinovi, který se nikým nehlídán dostal ke střele z dobré pozice. Vítek Vaněček ale i nyní odolal.

36:49
    Hosté chtěli rychle ujet do kontru, avšak jejich rozehrávka se s přesností nepotkala. Po zakázaném uvolnění se bude znovu vhazovat před Ullmarkem.

36:39
    Až nyní je po dlouhé době přerušena hra. Čeká nás druhá komerční pauza v rámci této periody.

36:12
    Montour našel Eakina, který ale neměl tolik potřebnou podporu spoluhráčů. Sice vystřelil, ale Vaněček se zákrokem levým betonem problém neměl.

35:31
    Rieder šikovně nahazoval puk do předbrankového prostoru, ale Kyle Okposo se před Vaněčkem nezorientoval rychle. Zakončení Sabres tedy nepřišlo.

34:49
    Dahlin našel Eichela, jenž dlouho vyšíval u modré čáry. Nakonec zvolil přihrávku do strany, po které ale Reinhart vystřelit nedokázal.

34:14
    V začínající 35. minutě utkání drží puk na hokejkách obránci Buffala, kteří přemýšlí o konstruktivní rozehrávce.

33:36
    Hall ale už vyvezl puk do útočného pásma, ale následně jen nahodil. Také formace Buffala totiž už za sebou měla těžké střídání.

33:06
    Jevgenij Kuzněcov už byl ve velmi dobré pozici, ale celou situaci chtěl ještě vyšperkovat stažením kotouče do levé strany. Nicméně ani po tom nevystřelil, takže Capitals promarnili celkem kvalitní příležitost.

32:39
    Domácí už jsou střelecky aktivnější. To chtějí potvrdit i nyní, neboť už poměrně dlouho drží puk před Ullmarkovou bránou.

32:07
    Dmitrij Orlov si šikovně stáhl kotouč, ale jeho rána skončila v moci Ullmarka.

31:41
    Chára přesně přihrál Shearymu, jenž ale neměl síly k zaútočení. Proto pouze nahodil k zadnímu mantinelu a následně jel střídat.

31:08
    Sprintérský souboj o kotouč zvládl lépe Rasmus Dahlin. Washington ale pokračuje ve své aktivitě v útočné třetině.

30:12
    Capitals měli velkou příležitost, ale tu ukázkově překombinovali. Tom Wilson nahrál pod sebe Vránovi, který ještě z otočky hledal volného spoluhráče u zadní tyče. Sice akce to efektní byla, ale rozhodně nebyla efektivní.

29:32
    Na druhé straně se jako tank řítil po pravé straně Ovečkin, jehož ránu přizvedl Henri Jokiharju nad horní tyč.

29:03
    Taylor Hall byl před svatyní Washingtonu důrazný, ale měl také smůlu, protože puk se k němu neodrazil zrovna příhodně.

28:32
    Po šikovném přistrčení Carlsona se ke kotouči dostal na levém kruhu Alexandr Ovečkin, jenže kapitán Capitals si jej nezkrotil ideálně. Černá guma tedy zapadla pod Ullmarkovu lapačku.

28:02
    Po zakázaném uvolnění Buffala se bude vhazovat po pravici Linuse Ullmarka.

27:46

27:31
    Tuto přesilovku si hosté za rámeček rozhodně nedají. Pořádně se před Vaněčkem neusadili a k tomu všemu i inkasovali.
    26:38 Tom WILSON - 2:0

26:38
    Po chybě Sama Reinharta na útočné modré čáře se hned dva hráči Washingtonu hnali ve vlastním oslabení sami na bránu Ullmarka. Zakončení vzal nakonec na sebe TOM WILSON, který předvedl rychlou kličku do bekhendu a poté už bez potíží zastrčil puk k tyči. Brankář Sabres byl bezmocný. 2:0. Bez asistence.

26:09
    Dillon velmi dobře přečetl souhru hostů za bránou. Poté s pomocí spoluhráče dokázal vyhodit puk z vlastního pásma.

25:46
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., vysoká hůl).

25:39
    Ovečkinova žabička našla Orlova, jehož pokus byl mířen k teči. Ta ale nepřišla, takže střílená pobídka zadní tyč minula.

25:07
    Eric Staal vybídl Jokiharjua, jehož rychlá střela zápěstím sice mířila do horních pater brány, ale Vítek Vaněček opravdu velmi dobře zakročil pravým ramenem.

24:27
    Ericu Staalovi přihrávka podél mantinelu odskočila od hole. Následně byl zkušený útočník masírován zezadu Johnem Carlsonem.

23:42
    Oshie si výborně všiml lépe postaveného Bäckströma, jenž se ocitl osamocen v mezikruží. Gólman Buffala ale proti němu povyjel a zmenšil mu střelecký úhel.

23:07
    Alexandr Ovečkin se dostal ke střele po přihrávce Jevgenije Kuzněcova. Ruský sniper ale tentokrát trefil hruď Linuse Ullmarka.

22:47
    Eller chtěl zrychlit hru přihrávkou na Pánika, jenže pobídka prvně jmenovaného nebyla přesná.

22:12
    Curtis Lazar si najel s kotoučem na holi do útočného pásma, ale až ke střele se neprobil, neboť domácí beci byli v přesile.

21:27
    Eakin nedostal od Bäckströma moc prostoru. Dokonce se zdálo, že si elitní centr domácích pomohl faulem, ale Buffalo přesilovku zatím hrát nebude.

20:48
    I Washington vyrazil vpřed, ale jeho útočná akce neměla dlouhého trvání. Na puku už jsou tedy zase hokejisté v bílých dresech.

20:16
    Thompson udržel puk za bránou domácích, avšak přihrávku na Olofssona předložit do lepší pozice nedokázal.

20:01

Sice střel mezi tři tyče se moc nezapočítalo, ale i tak jsme viděli velmi kvalitní hokej. Buffalo nastřelilo v první fázi zápasu hned dvě tyče, což se o pár minut později povedlo i Jakubu Vránovi, jenž trefil tyč jednou. V 18. minutě se ale Capitals dostali do vedení, když využili přesilovou hru. Po dvou rychlých střelách Ovečkina se k dorážce před prázdnou bránou dostal Bäckström, který si pohodlně připsal branku.

Střely na bránu po 1. třetině: 6 – 6

20:00

19:32
    Buffalo se zásluhou Codyho Eakina udrželo na kotouči v rohu pásma, ale obránce Jensen následnou přihrávku před bránu zablokoval.

19:08
    Hosté se snažili usadit v útočné třetině, ale Washington se nakonec bez větších potíží ubránil.

18:37
    Jevgenij Kuzněcov nedokázal zpracovat přihrávku svého ruského kolegy Orlova. Kdyby kotouč dostal na svou hůl, tak by zřejmě vyrazil do samostatného úniku.
    17:23 Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:0

17:23
    Domácí přesilovku využívají a v tomto klání jdou do vedení! Alexandr Ovečkin dostal nabito na levý kruh, odkud hned dvakrát vypálil. Jeho druhá rána se od brusle obránce dostala za Ullmarka a na brankovišti stojící NICKLAS BÄCKSTRÖM už měl před sebou snadnou práci, aby doklepl kotouč do branky. 1:0. Asistence: T. J. Oshie a Alexandr Ovečkin.

16:42
    Navíc se hostující Tage Thompson dostal i k zakončení, ale Vaněček rychle vytřepal touš ze své lapačky.

16:27
    Hosté vyhráli buly a okamžitě vyhodili až k Vaněčkově bráně. Washington tak musí zakládat akci z hloubi kluziště.

16:19
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Will Borgen – 2 min., sekání).

15:45
    Conor Sheary už mohl střílet, ale pokus si na poslední chvíli rozmyslel. I tak na sebe navázal hráče, přičemž získal výhodu. Washington bude hrát přesilovku.

15:02
    Druhá lajna Buffala si vytvořila územní převahu, ale aktivní Taylor Hall nevyprodukoval přesnou přihrávku před Vaněčkovu svatyni.

14:28
    Hathaway dobruslil nahozený puk jako první, ale svou kličkovanou na levém křídle zvládnout nedokázal.

13:56
    Na druhé straně zase vyrazily Šavle do brejkové akce. Vítek Vaněček si ale nájezd Rileyho Sheahana z levé strany dokázal pohlídat.

13:13
    Jakub Vrána trefil tyč! Celkově už potřetí v dnešním utkání zazvonila branková konstrukce. Český útočník rychle vypálil v mezikruží, ale zamířil až moc přesně. K dorážce se nedostal, neboť Ullmark byl pohotovější a puk zachytil.

12:56
    Nyní se ale už Buffalo osvobodilo za cenu vyhození do středního pásma. Puku se tak zmocňuje T. J. Oshie.

12:32
    Domácí pokračují s kotoučem na hokejkách v útočném pásmu a snaží se vymyslet další zajímavé akce.
    11:45 Výborný zákrok Ullmarka proti Shearymu

11:45
    Richard Pánik se parádně prosmýkl po pravém křídle, aby načasoval přihrávku pro Ellera, který ještě našel lépe postaveného Shearyho, jenž měl na levé straně před sebou poloprázdnou bránu. Linus Ullmark ale vytáhl fantastický zákrok vyrážečkou, díky kterému udržel bezbrankové skóre.

11:20
    Český gólman si vzápětí poradil s pokusem od modré čáry z hole Henriho Jokiharjua. Je zde další komerční pauza.

11:08
    Washingtonu se nepovedlo přenesení hry na útočnou modrou čáru. Proto se pískalo zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před Vaněčkem.

10:34
    Vítek Vaněček musel ucpat přední tyč své brány, protože hosté byli u tohoto místa velice důrazní.

09:52
    Tom Wilson jen o pár centimetrů nedosáhl na přihrávku Orlova, která mu letěla na hůl. Obránci Buffala ale včas situaci dobruslili.

08:53
    Eric Staal po dobré práci u mantinelu vyzval k zakončení Sama Reinharta, jehož prudká střela zazvonila o horní tyč.

08:42
    Útočná akce Sama Reinharta byla zastavena kvůli ofsajdu. Po přerušení a zároveň po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.

08:07
    Hraje se v opravdu rychlém tempu. Za námi je už osm minut a hra se často přelévá ze strany na stranu druhou.

07:32
    Po nepřesnosti hostů se dopředu vydal Schultz, ale zadák Washingtonu nezvolil zrovna nejpřesnější přihrávku do předbrankového prostoru.

06:54
    Jake McCabe hledal v mezikruží Skinnera, jenž se rázem ocitl v zajímavé pozici. Na lepší zakončení už sice neměl čas, ale jeho rána nakonec zapadla přesně do levé tyče, takže Buffalo bylo velmi blízko k první brance.

06:32
    Dmitrij Orlov si postup vpřed rozmyslel. Až o pár sekund později zvolil přihrávku na Carla Hagelina, která ale přesná nebyla.

06:00
    Hokejisté v červeném nahodili do útočného pásma, aby se pokusili získat puk u mantinelu. To se jim však nepovedlo úplně dokonale, takže už hrají Šavle.

05:13
    Reinhart střílel z vrcholu pravého kruhu, odkud nadělal Vaněčkovi poměrně značné potíže. Český brankář si ale se svým prvním obtížnějším zákrokem poradil.

04:52
    Linus Ullmark měl poměrně značné starosti, neboť na brankovišti ztratil stabilitu. Měl štěstí, že rána minula cíl.

04:26
    Zatím moc střeleckých pokusů k vidění není. Oba týmy hrají tak, aby neudělaly v defenzívě chybu.

03:56
    Na druhé straně Eichel přes šíři pásma hledal Jokiharjua, kterému však černá guma přeskočila přes čepel.

03:24
    Alexandr Ovečkin si odskočil mezi kruhy. Z tohoto prostoru vyslal ránu bez přípravy, ale Ullmarkova vyrážečka byla pohotová.

03:15
    Až po více než třech minutách přišlo první přerušení dnešního aktivního začátku. Rána Capitals totiž po teči skončila v ochranné síti.

02:56
    Rasmus Dahlin se musel do pásma vracet, neboť domácí pouze odhodili směrem dopředu.

02:15
    Až třetí formace domácích se dokázala udržet v útočné třetině. Lars Eller zpoza brány přihrál na modrou čáru, odkud přišla rána, která však minula prostor mezi třemi tyčemi.

01:44
    Stále pokračuje aktivní hra Buffala. Hokejisté Washingtonu se velmi obtížně dostávají na puk.

01:12
    Taylor Hall hledal před brankovištěm vystrčenou hůl spoluhráče Reinharta, který ale puk nedokázal trefit.

00:49
    Teď už hraje Buffalo ve vlastním pásmu. V úvodu jsou ale na kotouči pouze hosté.

00:17
    Jack Eichel si dělal prostor za bránou domácích, aby mohl načasovat přihrávku pro Dahlina. Švédský mladík mu ale puk vrátil zpět do rohu kluziště.

00:01

Dnešní utkání začne už za pár minut, ještě si ale samozřejmě vyslechneme hymnu Spojených států amerických. Washington dnes nastupuje v červených dresech, zatímco Buffalo v dresech bílých.

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Chára, Jensen, Orlov – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – C. Miller, Dahlin, Jokiharju, Montour, Borgen, McCabe (A) – T. Thompson, Eichel (C), Olofsson – S. Reinhart, E. Staal, Hall – Okposo (A), Eakin, Rieder – Sheahan, Lazar, Skinner.

Rozhodčí: St. Laurent, Morton – Tobias, B. Gawryletz.

Vzájemné zápasy

Oba celky už změřily síly čtyřikrát. Hned v prvních dvou zápasech sezony se radoval po výhrách 6:4 a 2:1 na ledě soupeře Washington. Další bitvy se už odehrály v hlavním městě USA a obě šly do nastavené hrací doby. Poprvé bral dva body Washington, podruhé zase Buffalo. Capitals tak ve vzájemných kláních uhráli už sedm bodů, zatímco Sabres pouze body tři.

Česká a slovenská stopa v utkání

Vítek Vaněček (Washington) – 12 zápasů, 90,58% úspěšnost zákroků
    Zdeno Chára (Washington) – 14 zápasů, 5 bodů (2+3)
    Richard Pánik (Washington) – 14 zápasů, 5 bodů (1+4)
    Jakub Vrána (Washington) – 13 zápasů, 10 bodů (5+5)

BUFFALO SABRES

Buffalo se zatím krčí na posledním místě Východní divize, když ve dvanácti zápasech nasbíralo 10 bodů. Je nutné ale říct, že Sabres v období od 31. ledna do 16. února nehráli ani jeden zápas kvůli výskytu nemoci Covid-19 v kádru. V prvních utkáních Buffalo často dotáhlo zápasy až do prodloužení, ale v základní hrací době zatím vyhrálo jen dvakrát. V minulých třech zápasech ale tento tým nebodoval ani jednou, neboť nestačil na New Jersey poměrem 3:5 a poté i dvakrát na Islanders po výsledcích 1:3 a 0:3. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Victor Olofsson s pěti góly a šesti přihrávkami.

WASHINGTON CAPITALS

Washington načal sezonu opravdu velmi dobře, ale v posledních dnech se mu nedařilo podle představ. V únoru odehrál pět utkání, ze kterých vytěžil jen dva body. Dokonce absolvoval i sérii čtyř proher v řadě, když nestačil na Boston, Rangers, Philadelphii a Pittsburgh. Ve druhém utkání s Pittsburghem ale už uspěl, ve středu nad ránem totiž na kluzišti Penguins vyhrál 3:1 po velmi kvalitním výkonu. Na vítězství Capitals se podepsal brankář Vítek Vaněček, jenž kryl 26 ran soupeře. Gól navíc vstřelil Jakub Vrána a Richard Pánik se Zdenem Chárou na brankách svého celku asistovali. V tabulce divize je Washington čtvrtý se ziskem 17 bodů po čtrnácti odehraných zápasech. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Nicklas Bäckström, jenž nasbíral 19 kanadských bodů.

Přeji příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se nám představí v akci týmy Washingtonu Capitals a Buffala Sabres. Favoritem utkání budou domácí, ale Buffalo rozhodně může překvapit. Úvodní buly padne krátce po 1:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 18. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 27. T. Wilson, 48. Sheary (Eller, J. Schultz) – 52. Olofsson (S. Reinhart, Eichel)

Rozhodčí: St. Laurent, Morton – Tobias, B. Gawryletz

Diváci: bez diváků