Ajax – Lille 2:1 (kon.) | Neapol – Granada 2:1 (kon.) | Hoffenheim – Molde 0:2 (kon.)
Villarreal – Salzburg 2:1 (kon.) | Rangers – Antverpy 5:2 (kon.) | Arsenal – Benfica 3:2 (kon.)
Šachtar – Maccabi Tel Aviv 1:0 (kon.) | Eindhoven – Olympiakos 2:1 (kon.) | Leverkusen – Young Boys 0:2 (kon.)
Dinamo Záhřeb – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | AS Řím – Braga 3:1 (kon.) | Leicester – Slavia 0:2 (kon.)
AC Milán – CZ Bělehrad 1:1 (kon.) | Manchester Utd. – Real Sociedad 0:0 (kon.) | Club Brugge – Dynamo Kyjev 0:1 (kon.)
AS Řím
3:1 (1:0)
SC Braga
Čtvrtek 25.02.2021, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • Evropská liga • 1/16 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý den, chtěl bych vás přivítat u utkání v rámci Evropské ligy! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi AS a Bragou. Výkop je naplánován na 21:00 a my budeme u toho.

AS Řím

Římané hráli Evropskou ligu ve skupině A a postup do další fáze soutěže si vybojovali bez problémů. Celou skupinu ovládl, když vybojoval třináct bodů a před druhým Bernem měl náskok bodů tří. AS prohrálo ve skupině jen jedno utkání, a to to poslední, ve kterém nestačilo na CSKA Sofia. Dohromady domácí fotbalisté nasázeli třináct branek, zatímco jich inkasovali jen pět.

SC Braga

Braga se účastnila také Evropské ligy, konkrétně skupiny G. V té nakonec jen těsně nevyhrála, když získala třináct bodů. Stejný počet měl i první Leicester, jenže tomu nahrály do karet lepší vzájemné duely. Právě s anglickým týmem přišla jediná porážka v celé základní skupině. Braga neměla tak spolehlivou defenzivu jako její dnešní soupeř, jelikož inkasovala deset branek. Sama jich však dala čtrnáct.

První vzájemný zápas:

SC Braga – AS Řím 0:2

Branky: 5. Džeko (Spinazzola), 86. B. Mayoral (Veretout)

SC Braga: Matheus – Vítor Tormena, R. Silva, Sequeira – Esgaio, Elmusrati, Fransérgio (C) (69. A. Horta), Galeno (69. Borja) – R. Horta (62. Piazón), Gaitán (57. Zé Carlos) – Šporar (62. Ruiz).
    Náhradníci: T. Sá, Santos – Zé Carlos, Rolando, Borja, Rodrigues, Novais, A. Horta, Piazón, Ruiz, Oliveira.

AS Řím: Pau López – Mancini, Cristante (C) (7. Peres), Ibañez (53. Villar) – Karsdorp, Diawara, Veretout, Spinazzola – Mchitarjan, Pedro (69. El Shaarawy) – Džeko (69. B. Mayoral).
    Náhradníci: Mirante, Fuzato – Peres, Lorenzo Pellegrini, Villar, C. Pérez, B. Mayoral, El Shaarawy.

AS Řím: Pau López – Peres, Karsdorp, Mancini, Cristante – Villar, Diawara, Veretout – Pedro, El Shaarawy – Džeko.
    Náhradníci: Mirante, Fuzato – Lorenzo Pellegrini, B. Mayoral, C. Pérez, Spinazzola, Ciervo, Tripi, Mchitarjan.

SC Braga: T. Sá – Sequeira, Rolando, Vítor Tormena, Zé Carlos – Gaitán, Novais, Piazón – A. Horta, Šporar, Galeno.
    Náhradníci: Matheus, Santos – Elmusrati, Ruiz, R. Horta, Borja, Fransérgio, Tchuda, Rodrigues, Oliveira.

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg.

1

1
    Po střetu u dělící čáry zůstal na trávníku ležet jeden z hráčů Bragy, s bolestivou grimasou v obličeji se ale během chvíle zvedl a hra může znovu pokračovat.

2
    Řím se začal tlačit do útoku, dlouhou rozehrávku ale zachytili hosté a do úniku se vydal Šporar, ten byl ale ještě před šestnáctkou odstaven.

4
    Pau López chtěl vyslat své spoluhráče na soupeřovu půli, ti se uchýlili ke hře před půlící čarou.

6
    Diawara se snažil vyslat své nabíhající kolegy, balón ale končí až za brankovou čarou. Sá tak bude rozehrávat od vlastní svatyně.

9
    Veretout se zhostil prvního rohového kopu pro Řím skvěle, ještě lépe se ale předvedl Sá, který si vyběhl a míč vyboxoval z pokutového území.

11
    Bruno Peres obral hráče Bragy o míč a vyslal jej před bránu, znovu se jej ale včas ujal gólman hostí.

13
    Pedro podobně jako jeho předchůdci zkoušel dostat míč do šestnáctky na kopačky svých spoluhráčů, i při tomto pokusu byl ale rychlejší Sá.

15
    Pedro byl faulován těsně před pokutovým územím, Řím tak dostává poměrně lukrativní pozici na volný kop.

16
    Veretout to zkusil z volného kopu napřímo, zeď před bránou Bragy ale odrazila balón za vlastní bránu.

18
    EL Shaarawy byl prvním, ke kterému se dostala dlouhá přihrávka od jeho spoluhráčů, sudí ale píská ofsajd, tudíž tato slibně vypadající šance skončila bez zakončení.

21
    Villar se snažil v útočné části pole vrátit míč na Pedra, šikovným zákrokem se k němu ale dostali hráči Bragy.

23
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Tak se Římané konečně dočkali. El Shaarawy to zkusil zpoza šestnáctky, jeho střelu si ještě Sá pohlídal. Míč se ale odrazil přesně na kopačky EDINA DŽEKA, který už z boxu pálil o levou tyč přímo do sítě.
    23. Edin DŽEKO - 1:0

26
    Domácí evidentně nechtějí ztrácet čas a znovu se tlačí před bránu Bragy.

28
    El Shaarawy si běžel pro nabídku od hráče ve stejném dresu, k vysokému balónu se ale dostali první hosté, kteří jej odhlavičkovali do bezpečí.

30
    Zé Carlos běžel před bránu a z úhlu se snažil posunout míč na spoluhráče, trefil však jen před sebou stojícího hráče Říma. Braga tak získala alespoň rohový kop.

31
    Piazón pálil z dálky, jeho střela skončila jen těsně nad břevnem domácí brány.

34
    Šporar utekl protivníkům a dostal se k zakončení, jeho bombu ale vystihl připravený Pau López.

36
    Braga se snaží dostat z vlastní půlky do útoku, zatím ale bezúspěšně.

38
    Na trávníku zůstal ležet Bruno Peres poté, co zakopl o skluzujícího protihráče. Během chvíle se ale zvedl a hra v první části zápasu pokračuje.

39
    El Shaarawy našel před bránou připraveného Pedra, ten ale trefil jen břevno. I v případě gólu by se ale Řím radovat nemohl, jelikož první jmenovaný hráč byl v ofsajdu.

41
    Džeko vyslal do úniku Pedra, ten ale neměl dostatek sil, aby přesprintoval bránícího protihráče, a tak po obranném zákroku končí míč v outu.

43
    Římané měli možnost dalšího rohového kopu, před vlastní bránou se ale skvěle zorientoval Rolando a míč včas odklonil mimo nebezpečí.

45
    Bruno Peres se ještě v poslední minutě snaží vymyslet druhou gólovou akci domácích.

45+1

Prvních pětačtyřicet minut patřilo rozhodně dnes domácímu Římu. Tým, který byl ve vedení po prvním vzájemném duelu potvrzuje i svým dnešním výkonem, že si zatím jasně jde pro postup. Od začátku se Římané tlačili před gólmana Bragy a zásobovali ho střelami. Jako první se dočkal Džeko, který ve třiadvacáté minutě dorazil El Shaaravyho střelu do sítě hostí. Braga pak nadvakrát zahrozila, nejprve Piazón pálil z dálky a málem mířil přesně, jen o kousek balón přeletěl bránu domácích. O chvíli později měl obrovskou šanci Šporar, který utekl protihráčům až do šestnáctky odkud vystřelil, parádní střelu ale zastavil pohotový zákrok Pau Lópeze. Po přestávce nás čeká rozhodující druhá polovina.

46

46
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Lorenzo Pellegrini.

47
    Novais dobíhal míč do předbrankového prostoru, tam se jej ale zhostil domácí brankář.

49
    Sequeira se protlačil kolem postranní čáry na půli Říma, jeho následná nahrávka ale skončila mimo hřiště.

51
    Jeden z hráčů Bragy se dostal až do šestnáctky, kde při souboji o míč upadl, hosté se ale penalty, které se dožadují nedočkají.

53
    Na druhé straně se snažil obsazený Džeko vytvořit střeleckou pozici pro některého z jeho spoluhráčů, přihrávka do pokutového území ale skončila u hostujících hráčů.

56
    Žlutou kartu dostává Jordan Veretout (AS Řím).

57
    Sá se snažil vyslat své spoluhráče do útoku výkopem od brány, ten ale skončil na druhé straně u Pau Lópeze.

59
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Leonardo Spinazzola.
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Carles Pérez.

60
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Lucas Piazón, přichází Fransérgio.
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Nicolás Gaitán, přichází Ricardo Horta.
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Abel Ruiz.

62
    Prostřídáno máme, a hra tak může pokračovat.

63
    Pedro se vydal sám do útoku, svým pokusem o nahrávku nabíhajícím hráčům ve stejných drese ale skončila odrazem o obránce Bragy mimo. Řím bude mít další možnost rohového kopu.

65
    Horta vyrazil do šestnáctky a vystřelil, Pau Lopéz ale jeho střelu skvěle zachytil. I kdyby se ale Braga prosadila, branka by neplatila kvůli ofsajdu.
    65.

67
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Borja Mayoral.

68
    Horta pálil zpoza pokutového území, jeho rána neměla daleko do brány, i když chyběl jen kousek.

70
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Nuno Sequeira, přichází Cristian Borja.

71
    Vítor Tormena nedovoleně zastavil Pellegriniho v pokutovém území,a Řím tak čeká penalta.
    71.

72
    Lorenzo Pellegrini mohl utvrdit i dnešní vítězství Říma penaltou, tu ale namířil moc doleva, a tak míč skončil mimo Sáovu bránu.

74
    Pau López se zapotil při bránění dalšího nátlaku Bragy, dvojice střel ale i díky jeho výkonu neskončila v síti.

75
    A z rychlého protiútoku se přeci jen daří Římanům navýšit svůj náskok na dvě branky. Lorenzo Pellegrini našel zleva CARLESE PÉREZE, který z předbrankového prostoru bez problému překonal gólmana hostí.
    75. Carles PÉREZ - 2:0

77
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Henrich Mchitarjan.
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Galeno, přichází Bruno Rodrigues.

80
    Začal odpočet posledních deseti minut, ve kterých musí Braga vstřelit alespoň čtyři góly, aby předešla celkové prohře.

82
    Hosté měli možnost rohového kopu, ten byl ale moc dlouhý, a tak nedělalo problém hráčům Říma jeho odklonění mimo nebezpečí.

83
    Spinazzola sprintoval do šestnáctky, tam ho ale zastavili hráči Bragy.

85
    Carles Pérez se snažil protlačit balón na Mchitarjana, v tom byl ale neúspěšný.

87
    Braga se ještě snaží zvrátit nepříznivý stav, nedaří se jí ale dostat z vlastní poloviny.

88
    Braga právě vstřelila branku!
    Tak se hosté přeci jen gólu dočkali. Značně jim v tom pomohl hráč Říma BRYAN CRISTANTE, který v šestnáctce před Lópezem poslal po zachycení rozehrávky soupeře míč do vlastní brány.
    88. Bryan CRISTANTE - 2:1

90+1
    Nastaveny jsou dvě minuty.
    90.+1. Borja MAYORAL - 3:1

90+1
    Carles Pérez se dostal do přečíslení a v předbrankovém prostoru poslal míč na BORJU MAYORALA, který definitivně rozhodl.

90+2

Je rozhodnuto, Řím postupuje! Dvě branky ve druhé půli a jedna vlastní, celkové skóre z dvojzápasu s Bragou je 5:1, a tak je jasné, který tým si svým výkonem vysloužil posun do dalšího dvojboje. Všechny tři góly padly v posledních 15 minutách. Nejprve v pětasedmdesáté minutě na 2:0 navýšil Carles Pérez, který obdržel parádní přihrávku do boxu a svou střelou se nemýlil. Dvě minuty před koncem základní hrací doby si trefil míč do vlastní brány Bryan Cristante. V první minutě nastavení ale hráči Říma svou chybu napravili a Borja Mayoral završil dnešní boj.

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (22:59:03)

Jakub Mahr

Branky: 23. Džeko (El Shaarawy), 75. C. Pérez (Lorenzo Pellegrini), 90+1. B. Mayoral (C. Pérez) – 88. Cristante (vla.)

Karty:   56. Veretout (ASR)

Neproměněná penalta: 72. Lorenzo Pellegrini (ASR), mimo

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:10.
    AS Řím: Pau López – Peres, Karsdorp, Mancini, Cristante – Villar (46. Lorenzo Pellegrini), Diawara, Veretout (59. Spinazzola) – Pedro (77. Mchitarjan), El Shaarawy (59. C. Pérez) – Džeko (67. B. Mayoral).

SC Braga: T. Sá – Sequeira (70. Borja), Rolando, Vítor Tormena, Zé Carlos – Gaitán (60. R. Horta), Novais, Piazón (60. Fransérgio) – A. Horta, Šporar (60. Ruiz), Galeno (77. Rodrigues).

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg