Boston – NY Rangers 4:0 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:5 (kon.)
Toronto – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Carolina – Nashville 5:1 (kon.) | Columbus – Florida 4:5 (po pr.)
NY Islanders – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Tampa 6:4 (kon.) | Dallas – Chicago 2:4 (kon.)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:44 (6:15, 12:13, 5:16)
    Zblokované střely – 21:7
    Vyhraná vhazování – 28:43
    Trestné minuty – 17:13
    Hity – 10:18

V souboji nejhoršího týmu Centrální divize s nejlepším překvapivě uspěli hokejisté Detroitu, kteří zdolali Tampu 6:4. Red Wings zadělali na úspěch především v prvních dvou třetinách, v nich byli střelecky velmi produktivní a díky tomu vedli 5:2. V závěrečné dvacetiminutovce se celek z Hockeytownu hlavně bránil, ovšem Lightning se dlouho nemohli gólově prosadit. To se podařilo až čtyři minuty před koncem Braydenovi Pointovi, a když střelu stejného hráče tečoval v čase 57:05 Ondřej Palát, bylo zaděláno na infarktový závěr. Domácí si však výhru už nenechali vzít. 20 sekund před sirénou naopak zpečetil skóre do opuštěné klece soupeře Vladislav Naměstnikov.

59:40 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 6:4

59:40
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí zvítězí! Hned dva hráči Red Wings najížděli na opuštěnou branku soupeře. Anthony Mantha nezištně přenechal kotouč VLADISLAVOVI NAMĚSTNIKOVI, jemuž tak dopřál gólovou radost proti jeho bývalému týmu – 6:4. Asistence: Anthony Mantha a Filip Hronek.

59:13
    Luke Glendening najížděl z pravé strany na prázdnou branku soupeře. Přes padajícího Hedmana však nedokázal skórovat!

58:52
    Rozhodčí si celou situaci prohlédli na videu a trest pro Stamkose zrušili! Larkin dostal do tváře vlastní hokejkou!

58:52
    Velká komplikace pro hosty! Steven Stamkos zasáhl holí do obličeje Larkina a musí na trestnou lavici. kapitán Bolts dostává trest na 2+2 minuty!

58:01
    Hosté opět sázejí na hru bez gólmana!
    57:05 Ondřej PALÁT - 5:4

57:05
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak tohle bude ještě pořádné drama! Z levého kruhu vypálil zápěstím Brayden Point a kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce. Ještě otřel o nohy ONDŘEJE PALÁTA, který byl dodatečně označen za autora branky – 5:4. Asistence: Brayden Point a Steven Stamkos.

56:42
    Darren Helm zkusil trefit přes celé hřiště prázdnou branku, což se mu nepodařilo. Icing Detroitu.

56:25
    Hosté pokračují s prázdnou brankou a šesti bruslaři i nyní.

56:18
    Od modré čáry vypálil Victor Hedman. Po zákroku Berniera následuje poslední reklamní přestávka.

56:00
    Branka Tampy je už prázdná!
    55:51 Brayden POINT - 5:3

55:51
    Gól naděje pro Tampu! V momentě, kdy brankář McElhinney sprintoval na střídačku, nahrál Sergačjov od pravého mantinelu mezi kruhy. Tam Ondřej Palát připravil kotouč na střelu pro BRAYDENA POINTA a ten zamířil k tyčce po pravé ruce brankáře Berniera – 5:3. Bez asistence.

55:04
    Hosté v plném počtu. Do konce třetí třetiny schází pět minut.

54:46
    Z pravého kruhu střílel Troy Stecher. McElhinney tentokrát dobře zakročil.

53:49
    Bobby Ryan mohl zpečetit domácí výhru. Z levého kruhu orazítkoval tyčku!

53:33
    Djoos chyboval při rozehrávce a do přečíslení 2 na 1 se dostali oba beci Tampy! Ryan McDonagh s Erikem Černákem si vyměnili kotouč, Bernier však zakončení druhého jmenovaného odolal!

53:03
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává hostující Blake Coleman. Domácí mají k dispozici početní výhodu.

52:10
    Curtis McElhinney neprožívá nejšťastnější zápas. Brankář Tampy se vydal rozehrát za branku. Při návratu do brankoviště ale zakopl o brankovou konstrukci a hodil takzvaná záda.

51:34
    Helm vystihl rozehrávku hostí v útočném pásmu a mohl Detroit osvobodit od tlaku soupeře.

50:46
    Po Cirelliho střele má puk ve výstroji Bernier. Další reklamní přestávka.

50:37
    Domácí mohli dokonce navýšit své vedení! Dylan Larkin poslal do samostatného úniku Anthonyho Manthu, který našel mezírku mezi betony studeného McElhinneyho, kotouč ale proklouzal na tyčku a odrazil se ven z brankoviště!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:59
    Máme za sebou polovinu třetí třetiny a Tampě se stále nepodařilo snížit. Detroit se tak stále více přibližuje skalpu divizního lídra.

49:18
    Opět zakázané uvolnění. Domácí si to nijak nekomplikují.

49:03
    Zakázané uvolnění domácích, kteří si ve třetí třetině ještě nepřipsali střelu na branku. Věnují se výhradně obraně.

48:28
    Red Wings ubránili i další oslabení a jsou kompletní.

48:08
    Tyler Johnson střílel z pravého kruhu, trefil nohy protihráče.

47:18
    Po nahrávce Hedmana pálil z první Steven Stamkos. Jeho dělovka branku netrefila a puk se odrazil až do středního pásma.

46:54
    Střela Hedmana na branku neprošla. Hronek vyhodil.

46:27
    Michael Rasmussen podrazil v rohu kluziště Colemana. Uvidíme přesilovku Tampy...

46:06
    Puk zamířil do prostoru střídaček. Reklamní přestávka.

45:58
    Z ostrého úhlu to zkoušel Patrick Maroon. Bernier opět pozorný. Důraz Rosse Coltona se následně nelíbil domácím obráncům, kteří za to mladému forvardovi Tampy udělili pár žďuchanců.

45:06
    Jonathan Bernier dnes chytá výborně! Po ráně Hedmana dorážel Ondřej Palát do jeho pravého betonu. Hedman poté nabíjel na pravý kruh Alexovi Killornovi, ale i jeho střelu dokázal gólman Detroitu pokrýt.

44:15
    Stamkosovo nahození domácí srazili do ochranné sítě. Hostující kapitán před tím dostal zásah Merrillovou holí do obličeje. Rozhodčí to ale neviděli a tak za to obránce Detroitu nevyloučili.

43:21
    Po buly v obranném pásmu Detroitu hned následovalo zase zakázané uvolnění.

43:14
    Michail Sergačjov střílel od modré čáry. Bernier byl připraven a hru přerušil.

42:20
    Další icing domácích. Ti asi budou hrát ve třetí třetině co nejjednodušeji.

41:35
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

41:29
    Po přihrávce Sergačjova byl na levém kruhu volný Victor Hedman. Jeho rána však byla sražena mimo hrací plochu.

41:07
    Také Tampa je už kompletní.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:51
    Hosté nyní vyhodili.

40:09
    Darren Helm naskočil z trestné lavice na led a začíná tak zkrácená přesilovka Red Wings.

Hity – 7:12

Ve druhé třetině přidal Detroit další dva góly a nad Tampou tak vede už 5:2. Domácím se skvěle povedl nástup do uplynulé části utkání. Už po 37 sekundách hry totiž Luke Glendening dorážkou z ostrého úhlu zvýšil na 4:2. Ve 25. minutě navíc vymetl horní růžek Robby Fabbri. Bolts reagovali oddechovým časem a poté si vytvořili poměrně dost příležitostí na to, aby se vrátili do hry. Nedokázali však využít ani půlminutovou přesilovku 5 na 3. Red Wings navíc výborně chytá brankář Bernier, kterému dnes už třikrát pomohla i branková konstrukce.

40:00

39:37
    Od modré čáry nahazoval puk na domácí branku Sergačjov. Bernier zakročil pravým betonem.

39:18
    Puk se odrazil na střídačku Tampy. Vhazuje se ve středním pásmu.

39:05
    Síly na ledě se vyrovnají. Alex Killorn je vyloučen za sekání.

39:03
    Poslední minuta druhé třetiny. Domácí vyhazují.

38:32
    Alex Killorn zblízka zametl puk jen do betonu Berniera, který ho vyrazil mimo branku.

38:08
    Další vyloučení na straně Detroitu. Darren Helm dostal trest za držení. Jeho zákrok se odehrál v blízkosti branky soupeře.

37:40
    Dobrá práce obrany Detritu, která zablokovala střely Rosse Coltona a Jana Rutty.

36:54
    Střelu Robbyho Fabbriho vyrazil McElhinney do ochranné sítě. Domácí získali buly v útočném pásmu.

36:07
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Adam Erne – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 5 min., bitka).

36:07
    Bitka mezi hostujícím Barclayem Goodrowem a Adamem Ernem! Nabrala ale rychlý konec, hráč Tampy trefil domácího útočníka pravým hákem a poslal ho k ledu.

35:47
    Cal Foote podpořil z pozice obránce hostující útok. Z úhlu cpal puk do ohně, Bernier je ale ve druhé třetině výborný.

35:06
    Bernier přikryl volný puk a následně vystartoval Patrik Nemeth na Alexe Killorna, který se snažil být u brankoviště důrazný. Za tohle se ale vylučovat nebude.

34:59
    Střely na branku – 16:25

34:28
    Domácí kritické momenty přestáli a jsou v plném počtu. Stále vedou o tři góly.

33:29
    A nyní Jonathan Bernier předvedl zákrok utkání! Po krosu Stamkose pálil do poloodkryté branky Alex Killorn. Ten měl smůlu, že nedokázal kotouč zvednout. Bernier se totiž roztáhl a levým betonem zabránil gólu!

33:00
    Michail Sergačjov opět nebezpečně pálil. Bernier si poradil a následně pokryl i dorážku jednoho z hráčů hostí! Red Wings jsou ve čtyřech.

32:46
    Michail Sergačjov z vrcholu levého kruhu neprostřelil Berniera. Ten přerušil hru.

32:27
    Filip Hronek vyloučen za podrážení a Detroit jde na půl minuty do tří!

32:07
    Nyní dobře zasáhl Bernier, který zastavil ránu Braydena Pointa.

31:55
    Ondřej Palát to vzal na sebe a prokličkoval se až pře Berniera! Toho zachránila pravá tyčka!

30:57
    Robby Fabbri srazil ve středním pásmu Cirelliho a dostává dvě mnuty za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Blesky.

30:31
    Do střely slovenského obránce Erika Černáka vložil hokejku Bobby Ryan. Puk vylétl ze hřiště a tak tu máme čas na další reklamní přestávku.

30:16
    Blake Coleman střílel z pravého kruhu. Bernier vyrazil jeho pokus.

29:35
    Detroit tohle oslabení přežil a je v plném počtu.

29:18
    Domácí vyhazují.

29:09
    Hedman vypálil od modré čáry. Bernier kotouč viděl a přerušil svým zákrokem hru.

28:44
    Victor Hedman střílel po zavezení kotouče do útočného pásma. Domácí obrana puk srazila do ochranné sítě.

28:28
    Domácím se podařilo vyhodit.

27:34
    Dvě minuty za hákování dostává domácí Christian Djoos. Přesilovka pro Blesky.

26:37
    Brayden Point nabízel puk na vzdálenější tyčku Ondřejovi Palátovi, který měl ale částečně zablokovanou hůl a nedokázal puk usměrnit přes levý beton Berniera za brankovou čáru!

26:24
    Čas na reklamní přestávku.

25:23
    Mohlo být sníženo! Dělovka Cala Footea z pravé strany kluziště rozezvonila brankovou konstrukci za brankářem Bernierem!

25:11
    Nejhorší tým Centrální divize zatím nečekaně drtí jejího lídra. Uvidíme, zda se Blesky dokáží zvednout.

24:50
    Hostující trenér Jon Cooper si vyžádal oddechový čas!
    24:50 Robby FABBRI - 5:2

24:50
    Domácím se dnes nebývale daří střelecky! ROBBY FABBRI si vzal kotouč, vybruslil si s ním na levý kruh a zápěstím se trefil do bližšího horního růžku z pohledu nešťastného hostujícího gólmana – 5:2. Asistence: John Merrill.

24:05
    Střelu Troye Stechera vyrazil McElhinney. Ten se následně srazil s Naměstnikovem a skončil na ledě, hra ale nadále pokračuje.

23:32

23:15
    Filip Zadina se dostal ke střele po individuální akci. Curtis McElhinney si připsal úspěšný zákrok.

22:35
    Hosté se zatím v oslabení dobře brání.

21:31
    Yanni Gourde forčekoval za domácí brankou Hronka. Zasáhl ho ale vysokou holí a oslabuje tak Tampu.
    20:37 Luke GLENDENING - 4:2

20:37
    Skvělý nástup domácích do druhé třetiny! Po chybě Tampy v rozehrávce se dostal před brankou k puku Michael Rasmussen. Ten ještě nepřekonal McElhinneyho, ovšem dorážející LUKE GLENDENING dokázal z ostrého skórovat. Touš se od levé ruky hostujícího gólmana odrazil pod víko – 4:2. Asistence: Michael Rasmussen a Filip Zadina.

Hity – 5:5

První třetina nabídla pětigólovou přestřelku, ze které vyšel lépe Detroit. Ten si do kabin odnáší vedení 3:2. Domácí dokázali zužitkovat hned polovinu ze šesti ran mezi tyče, které za dvacet minut vyprodukovali. Skóre utkání otevřela v 9. minutě právě Rudá křídla, když z pravého kruhu vymetl pavučinky nad lapačkou hostujícího gólmana Troy Stecher. Bolts srovnali v 11. minutě rovněž pěknou střelou, kterou vyslal po Palátově přihrávce Michail Sergačjov. Ve 13. minutě ukázal své ofenzivní schopnosti domácí zadák Filip Hronek, jenž přesným pasem vybídl ke skórování Dylana Larkina. Tampa rychle dorovnala krok v početní výhodě, kdy nacvičenou souhru zakončil do odkryté klece Steven Stamkos, poslední slovo však měli hráči Detroitu. Po chybě Rutty dokázal hostujícího gólmana McElhinneyho ohrozit Anthony Mantha a následně byl strážce svatyně Lightning zatlačen i s pukem za čáru. Hostům už nepomohla ani trenérská výzva.

20:00

19:30
    Od modré čáry vypálil Bobby Ryan. Kotouč vykopl do bezpečí brankář McElhinney.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

17:59
    Mohlo být srovnáno! Michail Sergačjov s Blakeem Colemanem však zblízka nedostali puk za Berniera!

16:57
    Přesilovka Detroitu nebyla dobrá. Hosté v plném počtu.

15:57
    I v oslabení se dostal ke střele Alex Killorn. Jeho pokus z levého kruhu pokryl Bernier.

14:56
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
    14:56 Anthony MANTHA - 3:2

14:56
    Hostům to nevyšlo! Regulérní gól a podle pravidel navíc po neúspěšné trenérské výzvě tohoto druhu přijde na řadu vyloučení za zdržování hry... Tahle branka jde na vrub Jana Rutty, který měl situaci zdánlivě pod kontrolou, ovšem ANTHONY MANTHA ho dokázal dobruslit a dostal obránce Tampy pod tlak. Následně ho přetlačil, dokázal přes něj zakončit a byť McElhinney zasáhl, byl následně oběma hráči zatlačen i s kotoučem za brankovou čáru – 3:2. Bez asistence.

14:56
    Domácí skórovali, ale kouč Blesků Jon Cooper sáhl po trenérské výzvě! Anthony Mantha využil zaváhání Jana Rutty a dokázal přes něj zakončit. McElhinney sice puk zastavil, ale následně byl i s hracím předmětem zatlačen za brankovou čáru. Hosté tedy reklamují nedovolené bránění vůči svému gólmanovi...

14:45
    Zpoza branky se vytočil před brankoviště Anthony Cirelli. Puk je pod Bernierem. Reklamní přestávka.

14:30
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Berniera.
    13:55 Steven STAMKOS - 2:2

13:55
    Hosté rychle ukázali, proč mají jednu z nejlepších přesilovek v soutěži! Ondřej Palát nahrál k brankové čáře Alexovi Killornovi, který křížem nabídl puk na levý kruh STEVENOVI STAMKOSOVI, jenž zakončoval do odkryté branky. Asistence: Alex Killorn a Ondřej Palát.

13:36
    Bobby Ryan si vysloužil trest za hrubost. Uvidíme přesilovku Tampy.
    12:12 Dylan LARKIN - 2:1

12:12
    Domácí si berou vedení zpět! Uvnitř útočného pásma Red Wings dobruslil u pravého mantinelu kotouč Filip Hronek. Ten následně našel krásnou přihrávkou DYLANA LARKINA, který poslal puk mezi bruslemi bránícího Jana Rutty do odkryté klece, kam se McElhinney nestačil včas přemístit – 2:1. Asistence: Filip Hronek a Anthony Mantha.
    10:55 Michail SERGAČJOV - 1:1

10:55
    Hosté srovnávají! Ondřej Palát našel na levý kruh sjiždějícího MICHAILA SERGAČJOVA, který z jeho vrcholu vymetl vzdálenější horní růžek Bernierovy svatyně – 1:1. Asistence: Ondřej Palát a Brayden Point a Anthony Cirelli.

10:03
    Z mezikruží vypálil Steven Stamkos. Kotouč skončil ve výstroji domácího brankáře Berniera.
    08:31 Troy STECHER - 1:0

08:31
    Domácí se ujímají vedení! Sam Gagner po zavezení puku do útočného pásma nahrál doprava obránci TROYOVI STECHEROVI, který ofenzivní akci dobře doplnil. Stecher následně vypustil z pravého kruhu parádní střelu, která zamířila do bližšího horního růžku nad lapačku brankáře McElhinneyho. Asistence: Sam Gagner a Filip Zadina.

08:17
    Střelu Vladislava Naměstnikova si McElhinney našel i přes clonící hráče a vyrazil ji.

06:54
    Red Wings se zatím nedaří dostávat do zakončení. Obrana Tampy vyváží domácí hokejisty do rohů.

05:29
    Utkání nabírá na tempu. Anthony Mantha se probíjel dopředu na pravém křídle, ale před brankou ho odzbrojil Rutta. Na druhé straně střílel Mathieu Joseph do brankové konstrukce!

04:59
    Jan Rutta tvrdě pálil od modré čáry. Zasahovat tentokrát musel Jonathan Bernier.

03:58
    Další střelu na domácí branku vyslal Blake Coleman. Také on nemířil zcela přesně.

03:46
    Tyler Johnson nahrál na osu Ryanovi McDonaghovi. Ten domácí branku minul.

03:36
    Bernier si poradil se střelou z ostrého úhlu, po níž puk přikryl.

03:04
    Zakázané uvolnění Detroitu.

01:42
    Dobré příležitosti hostí! Anthony Cirelli zblízka neuspěl po přihrávce Ondřeje Paláta. Právě český útočník se pak dostal k dorážce z mezikruží, proti které se brankář Bernier výtečně přesunul!

01:00
    Adam Erne se snažil projet mezi obránci Tampy. Ti ho tělem odblokovali, za volným kotoučem se ale ještě hnal Glendening. Curtis McElhinney ho odehrál do bezpečí brankářskou hokejkou.

00:01

Detroit Red Wings: J. Bernier (Greiss) – Hronek, DeKeyser, Merrill, M. Staal, Nemeth, Djoos, Stecher – Mantha, D. Larkin (C), Fabbri – Gagner, Naměstnikov, Zadina – Erne, Glendening (A), Helm – Rasmussen, B. Ryan.

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, C. Foote, Sergačjov – Cirelli, B. Point, Palát – Stamkos (C), Gourde, Killorn (A) – Coleman, T. Johnson, Goodrow – Colton, M. Joseph, Maroon.

Rozhodčí: Rank, Chmielewski – Kovachik, Toomey.

Vzájemné zápasy v této sezóně:
    03.02. 21: Tampa – Detroit 5:1
    06.02. 21: Tampa – Detroit 3:1
    10.03. 21: Detroit – Tampa 3:4 po prodl.

Detroit Red Wings:
    Red Wings sehráli 27 zápasů a s pouhými 18 bode se krčí na posledním osmém místě tabulky Centrální divize. Detroit tedy pokračuje v tápání z posledních sezón, ze kterého zatím vedení a trenéři nenalezli cestu ven. Z posledních čtyř utkání uhrála Rudá křídla jediný bod. Ten získala naposledy právě v duelu s Tampou, v němž silnému soupeři podlehla 3:4 až v prodloužení. Nejvytěžovanějším hráčem týmu je český obránce Filip Hronek. Solidně si vede i útočník Filip Zadina, jenž má kladnou bilanci účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech, což je při výsledcích Detroitu poměrně majstrštyk.