NHL
Minnesota – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:5 (po pr.) | Edmonton – Ottawa 6:2 (kon.)
Colorado – Los Angeles 2:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:6 (kon.) | Boston – NY Rangers 0:4 (kon.)
Columbus – Dallas 4:3 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Dallas Stars
Sobota 13.03.2021, 23:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (01:46:22)

Vyloučení: 0:0

Hokejisté Columbusu nakonec slaví vítězství po prodloužení, když o výhře Modrokabátníků rozhodl obránce Werenski. Columbus Blue Jackets tedy nakonec zdolali Dallas Stars 4:3 po prodloužení.

64:55 Zach WERENSKI - 4:3

64:55
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak nakonec přeci jen máme gól v prodloužení. Oettinger v bráně Dallasu předvedl hned dva skvělé zákroky proti střelám Bjorkstranda, jenže nedůrazná obrana Dallasu poté nechala sebrat kotouč ZACHA WERENSKÉHO, jenž už jen musel trefit opuštěnou klec Dallasu. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

64:22
    Blue Jackets se sami vyhnali ze svého útočného pásma. Utkání nám zřejmě budou muset rozhodnout nájezdy.

64:00
    Rozbíhá se poslední minuta prodloužení.

63:50
    Akce Dallasu je zastavena písknutím čárového, když se Stars dostali do ofsajdu.

63:28
    Jonesova střela od modré čáry končí přesně v lapačce Oettingera.

62:53
    Heiskanen dostal kotouč na Robertsona, který byl přímo před Merzlikinsem, jehož však už z bezprostřední blízkosti neprostřelil.

62:35
    Gurjanov se pokusil o bekhendové zakončení, které však letělo mimo bránu.

62:05
    Columbus drží puk pod svou kontrolou, ale domácí s ním jsou stále ve svém obranném pásmu.

61:25
    Roslovic v útočném pásmu přenechal kotouč Bjorkstrandovi, jehož následná střela letěla mimo bránu Dallasu.

60:40
    Heiskanen vystřelil z celkem velké vzdálenosti a jeho střela navíc ani nemířila mezi tři tyče.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 10. Domi (Roslovic, Bemström), 37. Atkinson (Domi, Roslovic), 38. N. Foligno (Werenski), 65. Werenski (Bjorkstrand) – 17. Cogliano (Faksa, Oleksiak), 28. Sekera (Cogliano, Comeau), 46. Gurjanov (Dickinson, Ja. Benn)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Kukan, Del Zotto – Laine, Riley Nash, Bjorkstrand – N. Foligno (C), Jenner (A), Atkinson (A) – Robinson, Roslovic, Stenlund – Domi, Texier, Bemström.
    Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Lindell (A), J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Hanley, Sekera – Robertson, Pavelski (A), Kiviranta – Ja. Benn (C), Dickinson, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Comeau – Caamano, Gardner, L'Esperance.

Rozhodčí: Rank, Morton – Daisy, Nagy

Diváci: 4 160