Southampton – Brighton 1:2 (kon.) | Leicester – Sheffield Utd. 5:0 (kon.) | Arsenal – Tottenham 2:1 (kon.)
Manchester Utd. – West Ham 1:0 (kon.)
Arsenal FC
2:1 (1:1)
Tottenham Hotspur
Neděle 14.03.2021, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 28. kolo

Arsenal vítězí v severolondýnském derby nad Tottenhamem 2:1, když hosté šli do vedení díky parádní střele Erika Lamely „rabonou“. Ještě do přestávky ale vyrovnal Martin Odegaard a ve druhém poločase se výrazně aktivnějšímu Arsenalu povedlo otočit skóre díky penaltové trefě Alexandra Lacazetta.

Érik Lamela pak výrazně pokazil své dnešní vystoupení, když během sedmi minut dostal dvě žluté karty, zároveň tedy i červenou a Tottenham dohrával v deseti. Shodou okolností byli Spurs v deseti nebezpečnější, ovšem Harry Kane nejdříve skóroval z ofsajdu a v 90. minutě trefil tyč, při dorážce Davinsona Sánchez pak Arsenal zachránil Gabriel. (19:35:16)

90+5

90+5
    Harry Kane vysoko přestřelil, to je zřejmě konec nadějí pro hosty.

90+4
    Lucas Moura byl faulován Gabrielem při průniku k pokutovému území, Tottenham bude zahrávat volný kop z ideální pozice u osy hřiště.

90+3
    Alderweireldův nákop Harry Kane prodloužil do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo v bílém a míče se ujal Bernd Leno.

90+2
    Arsenal má míč ve svém držení, hraje od brankáře Lena na vlastní polovině.

90+1
    Rozhodčí Oliver oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
    90. Harry Kane střílel do tyče, dorážku Davinsona Sáncheze zachránil Gabriel.

90
    Drama na Emirates! Harry Kane procedil svoji střelu z volného kopu klubkem těl před Lenem a trefil tyč, Sánchezovu dorážku odhlavičkoval Gabriel!

89
    Thomas Partey srazil Kanea, následovat bude další standardní situace pro Tottenham, tentokrát z blízkosti rohu pokutového území.

89
    Arsenal by měl dohrávat s Nicolasem Pépém na hrotu, Alnaní vypomůže v defenzivě.

88
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Muhammad Alnaní.

87
    Rohový kop Lucase Moury Bernd Leno vyboxoval, k německému brankáři se pak míč zase odrazil od Tobyho Alderweirelda.

86
    Při dalším centru Lucase Moury, tentokrát ze hry, Harryho Kanea pokryl David Luiz, následovat bude rohový kop.

85
    Tottenham je v držení míče, útočnou snahu ale musí zahájit až od vlastního pokutového území.
    83. Harry Kane skóroval z ofsajdu.

83
    Lucas Moura načechral míč na hlavu Harryho Kanea, jenž překonal brankáře Lena, rozhodčímu Adamu Burtovi na lajně však neunikl ofsajd elitního střelce.

82
    Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).

Xhaka skluzem podrazil Lucase Mouru, Tottenham bude zahrávat další standardní situaci.

81
    K centru Lucase Moury od rohového praporku se před brankou nikdo v bílém nedostal.

Tomáš Kohlmann

Branky: 44. Odegaard (Tierney), 64. A. Lacazette (pen.) – 33. Lamela (Lucas Moura)

Karty:   82. Xhaka (ARS) – 40. Reguilón (TOT), 63. D. Sánchez (TOT), 69. Lamela (TOT)   76. Lamela (TOT)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:14.
    Arsenal FC: Leno – Soares, David Luiz, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (46. Pépé), Odegaard, Smith-Rowe (77. Willian) – A. Lacazette (C) (88. Alnaní).
    Náhradníci: Ryan – D. Ceballos, Bellerín, Willian, Aubameyang, Holding, Chambers, Alnaní, Pépé.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Doherty, D. Sánchez, Alderweireld, Reguilón – Ndombèlé (62. Alli), P.-E. Höjbjerg – Bale (57. Moussa Sissoko), Lucas Moura, Son Hung-min (19. Lamela) – Kane.
    Náhradníci: Hart – B. Davies, Alli, Vinícius, Aurier, Dier, Winks, Moussa Sissoko, Lamela.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett