Rapid Ústí n/L – Dynamo Č. Budějovice 7:6 (kon.) | Chrudim – Slavia 3:0 (kon.) | FTZS Liberec – Helas Brno 3:1 (kon.)
konec
FC Rapid Ústí nad Labem
7:6 (4:2)
Dynamo PCO České Budějovice
Neděle 14.03.2021, 19:00 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • 1. FUTSAL liga • 10. kolo
Předzápasové kurzy
   
  V souboji severu a jihu Čech byli úspěšnější domácí, kteří si po výhře 7:6 připisují druhé vítězství v letošním ročníku a odlepují se ode dna tabulky, neboť přeskakují českolipské Démony. Za hosty je třeba vyzdvihnout Petra Benáta, který zaznamenal hattrick, přesto České Budějovice odjíždí domů bez bodového zisku.

  Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 3:3.

  Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:51:09)
   
  Pozápasové ohlasy trenérů:

  Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
  "Odehráli jsme další standardní zápas s výjimkou toho, že tentokrát jsme vedli v průběhu první půle 4:0. Přes důrazné upozorňování v poločasové pauze se naplnila má slova o naší defenzivní činnosti a soupeř dotáhl na 4:4. Utkání proti Českým Budějovicím rozhodla situace, kdy brankář soupeře zahrál rukou a mezi tyče musel jít hráč z pole. Přes větší tlak Jihočechů se nám podařilo odskočit o tři branky a divoký závěr zápasu jsme uhráli na výsledek v náš prospěch. Nevídaný zákrok předvedl Petr Tichý, kdy chytil jasnou gólovou situaci i za cenu červené karty. Jsem rád za výsledek, nikoliv za předvedenou hru."

  Jiří Hrbáč (hrající vedoucí Dynamo PCO České Budějovice): "V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství, odehráli velmi dobré utkání a trestali naše chyby. My zažili špatný vstup do zápasu a po celé střetnutí jsme pouze dotahovali. Když jsme přežili oslabení a vyrovnali na 4:4, věřil jsem, že utkání zvládneme a otočíme v náš prospěch. Bohužel jsme vzápětí po naší nekoncentrovanosti obdrželi gól na 5:4 z pohledu Rapidu. Poté Ústí nad Labem odskočilo na rozdíl tří branek a i přes naší power-play si zápas pohlídali."
   
  Konec zápasu.
   
  39:24
  Rapid se snaží o udržení těsného náskoku.
   
  38:52
  Do brány se vrací Tomáš Votava.
  38:52 RADOUCH - 7:6
   
  38:52
  Dynamo právě vstřelilo branku!
  Penaltu k pravé tyči proměnil DAVID RADOUCH.
   
  38:51
  Hosté budou zahrávat penaltu. Mezi tyče se postaví Tomáš Mrázek.
   
  38:51
  Brankář Tomáš Votava se opět zapojoval do power-play domácích, a proto na brankové čáře musel zastavit v pádu rukama míč Petr Tichý (RUL), jenž od Jana Kresty obdržel červenou kartu.
   
  38:22
  Tomáš Votava byl opět v místech, kde standardně nebývá, a tak z prostoru před vlastní střídačkou přihlížel břevnu v podání Radima Pouzara.
   
  37:17
  Petr Výborný z vlastní poloviny netrefil prázdnou bránu soupeře.
  36:13 HRBÁČ - 7:5
   
  36:13
  Dynamo právě vstřelilo branku!
  Gól při power-play! Naději vykřesal Dynamu JIŘÍ HRBÁČ, jenž využívá převahy díky bez brankáře. Asistence: Stanislav Peterek.
   
  35:32
  České Budějovice se odhodlaly ke hře bez brankáře se Stanislavem Peterkem.
  34:09 ZAJÍČEK - 7:4
   
  34:09
  Rapid právě vstřelil branku!
  Na hostech je znát, že v malém počtu dochází síly. Sedmý gól domácích obstaral PETR ZAJÍČEK. Asistence: Jiří Zápotocký.
   
  33:42
  Oddechový čas pro hosty.
  32:02 MACHÁČEK - 6:4
   
  32:02
  Rapid právě vstřelil branku!
  Domácí si opět upevňují vedení, když se do černého trefil MARTIN MACHÁČEK. Asistence: Petr Výborný.

  Zdeněk Kamínek ml.

  Branky: 1. Čapek (Zajíček), 6. Zajíček (Rozboud), 10. Výborný (Jiří Zápotocký), 18. Tichý (Votava), 31. Koc (Čapek), 33. Macháček (Výborný), 35. Zajíček (Jiří Zápotocký) – 20. Benát (Hrbáč), 20. Benát, 24. Hrbáč, 30. Benát (Pouzar), 37. Hrbáč (Peterek), 39. Radouch (pen.)

  Karty:   20. Čapek (RUL), 29. Rozboud (RUL), 30. Jiří Zápotocký (RUL), 32. Koc (RUL) – 16. J. Hric (CEB)   39. Tichý (RUL) – 27. Křížek (CEB)


  FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (na penaltu ve 39. Mrázek) – M. Čapek, Rozboud, Tichý, Macháček – Koc, Zajíček – Výborný, Jaroslav Zápotocký – připraven Jiří Zápotocký. Trenér: Martin Dlouhý.
  Dynamo PCO České Budějovice: Křížek – Pouzar, J. Hric, Peterek – Benát, D. Hric – Hrbáč, Radouch. Hrající vedoucí: Jiří Hrbáč.

  Rozhodčí: O. Černý, Kresta; delegát: Kudrna

  Diváci: hráno bez diváků