NHL
NY Rangers – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Florida – Chicago 6:3 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:1 (kon.)
Buffalo – Washington 0:6 (kon.) | Ottawa – Vancouver 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 2:4 (kon.)
Calgary – Edmonton 4:3 (kon.) | Vegas – San Jose 2:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
San Jose Sharks
Úterý 16.03.2021, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a San Jose Sharks.

San Jose Sharks odehrálo 25 zápasů s bilancí 6-5-3-11 a ziskem 25 bodů. V tabulce Západní divize je tým na předposlední sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se St. Louis Blues 3:2 v prodloužení, Anaheimem Ducks 6:0 a 3:1. Tým nestačil na Vegas Golden Knights 4:5 v prodloužení a 0:4.

Vegas Golden Knights odehrálo 25 zápasů s bilancí 13-5-1-6 a získalo 37 bodů. V tabulce Západní divize je o dva body první za druhou Minnesotou. Z posledních pěti zápasů Vegas vyhrálo tři. Poradilo si se San Jose Sharks 4:0, St. Louis Blues 5:4 v prodloužení a 5:1. Vegas nestačilo na Minnesotu Wild 0:2 a 3:4.

Tento zápas se bude hrát v Nevadě v Las Vegas na Stripu v T-Mobile Areně. Utkání bude sledovat omezený počet diváků. V současné době se připravuje mírnější opatření, které by umožňovalo využít až 50 procent kapacity stadionů. Guvernér Nevady Sisolak o tom nedávno informoval.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Thompson) – Martinez, Theodore, McNabb, Coghlan, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Glass, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Nosek, N. Roy – Kolesar, P. Brown, Reaves.

San Jose Sharks: Dubnyk (M. Jones) – Ferraro, Burns, Knyžov, E. Karlsson, R. Šimek, Vlasic – E. Kane, Couture, Labanc – Balcers, Hertl, Meier – Donato, Gambrell, Nieto – Marleau, Händemark, Gabriel..

00:01

00:01
    Úvodní buly pro hosty, zápas začal.

00:16
    Alec Martinez (Vegas) se sice dostal do útočného pásma, ale výraznější šanci si vypracovat neodkázal. Následně se Vegas dostalo do ofsajdu.

01:00
    Hertlova formace se usadila v útočném pásmu, ale na branku vypálit nedokázala.

01:21
    Rudolfs Balcers (San Jose) pálil z ostré pozice, jeho rána se odrazila mimo branku. Možná tyč pomohla brankáři Vegas.

02:10
    Kurtis Gabriel (San Jose) pálil z pravé strany, jeho projektil poměrně snadno vyrazil domácí Marc-Andre Fleury, a pak hra pokračuje dál.

02:46
    Sharks vypálili od modré čáry, rána byla zblokovaná. Pak byla hra přerušená pro přihrávku rukou.

03:15
    Max Pacioretty (Vegas) a Stone se dostávali do útočného pásma, ale Tomáš Hertl se vrátil a zastavil akci domácích.

03:37
    Erik Karlsson (San Jose) zblokoval před vlastní brankou střelu Vegas, Devan Dubnyk (San Jose) zasahovat tedy nemusel.

04:17
    Sledujeme velmi opatrný úvod zápasu, ani jeden celek nechce chybovat. Dylan Coghlan rozehrává od své branky.

04:50
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas. Marc-Andre Fleury (Vegas) musí být pozorný.

05:17
    William Karlsson (Vegas) vypálil z dobré pozice, jeho projektil zastavil brankář Sharks. Devan Dubnyk (San Jose) přerušil hru.

05:35
    Timo Meier (San Jose) se po chybě Vegas dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit brankáře. Marc-Andre Fleury své spoluhráče podržel. Na druhé straně pak nepřesně pálil Reilly Smith.

06:17
    Brent Burns (San Jose) pálil od modré čáry, jeho pokus nebyl špatný, ale rána končí vedle. Nepřesný byl i o něco později Evander Kane (San Jose).

06:46
    Alex Tuch (Vegas) se pokoušel tečovat spoluhráčovu střelu od modré čáry, ale neuspěl. Brayden McNabb (Vegas) pálil od modré. Komerční přestávka.

06:53
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál. Sharks rozehrávají od své branky, Dylan Gambrell (San Jose) protečoval kotouč do útočného pásma.

07:21
    Obrana Golden Knights si dokázala poměrně snadno poradit.

07:51
    Marc-Andre Fleury (Vegas) rozehrává od své branky, ale spoluhráči se ve svém obranném pásmu dostali do problémů. Těch Sharks využít nedokázali.

08:27
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., podrážení).

08:35
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Bleskově využitá přesilovka a Vegas se k velké radosti fanoušků v T-Mobile Areně dostává do vedení. Po rychlé akci se prosazuje a svou čtrnáctou branku v sezoně dává z kruhu MAX PACIORETTY. Asistence: Mark Stone a Shea Theodore.
    08:35 Max PACIORETTY - 1:0

10:05
    Kevin Labanc (San Jose) to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Komerční přestávka.

10:22
    Cody Glass (Vegas) se vložil do střely soupeře, a díky tomu se Sharks nedokázali dostat do výraznější střelecké pozice.

11:00
    Matt Nieto (San Jose) se rychle dostal do útočného pásma, Dylan Gambrell (San Jose) pokračoval v útočné akci. Následně pálil Šimek mimo branku.

11:30
    Další dobrá střela hostů, ale Sharks minuli branku. San Jose se pokouší důrazně dohrávat osobní souboje, dostávat domácí obranu pod tlak.

12:02
    Vegas rozehrává od své branky, Keegan Kolesar (Vegas) hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale pas postrádal přesnost.

12:32
    Nyní sledujeme poněkud klidnější pasáž hry, rychle se hosté ale dostali do útočného pásma. Timo Meier (San Jose) pálil, jeho rána byla zblokovaná.

13:06
    Tomáš Hertl to zkoušel individuálně, tento hráč, který v minulosti hrál i za Ústí nad Labem, se dostal před branku, položil se gólmana, ale nedokázal přehodit jeho beton.

13:32
    Domácí celek jen nahodil do útočného pásma, kde puk získala bez boje obrana Sharks, která rychle otáčí směr hry. Marc-Andre Fleury kryje ránu, kterou vyslal Marc-Édouard Vlasic.

13:54
    Dylan Gambrell (San Jose) se před brankou zmocnil kotouče, zkoušel vypálit na vzdálenější tyč. Jeho rána ale končí vedle branky.

14:22
    Hostující tým hraje aktivněji, snadněji se dostává do střeleckých pozic, ale Marc-Andre Fleury zatím neinkasoval.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Shark se znovu rychle probojovali do útočného pásma, ale ke střele na branku se San Jose nedostalo.

16:17
    Tomáš Nosek (Vegas) se z ničeho nic dostal před brankou k puku, ale minul branku. Na druhé straně bleskově vedl akci Tomáš Hertl.

17:00
    Hertl v situaci tři na dva hledal spoluhráče, ale do přihrávky vložila hokejku obrana Vegas. Následně se píská ofsajd Sharks. Komerční přestávka.

17:20
    Shark se pokouší v závěru první třetiny vyrovnat, Rudolfs Balcers vedl útočnou akci svého celku, ale vypálit nedokázal.

17:40
    Max Pacioretty (Vegas) střílenou přihrávkou před branku minul bránu i hokejky spoluhráčů.

17:58
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Sharks, Vegas bude mít možnost buly v útočném pásmu.

18:05
    Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, následně zakončoval z levého kruhu Reilly Smith. Devan Dubnyk (San Jose) v pohodě ukryl jeho ránu do rukavice, bude se vhazovat.

18:10
    8:7, tak vypadá statistika střel na branku.

18:47
    Marc-Andre Fleury (Vegas) musel rychle přerušit hru, hráči Sharks se sjeli před jeho branku a pokoušeli se o dorážky. Evander Kane (San Jose) byl autorem původní střely.

18:57
    Erik Karlsson (San Jose) pálil jako obránce od modré čáry, jeho střelu do středu branky Marc-Andre Fleury viděl, a tak v pohodě zasáhl.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:40
    Mario Ferraro (San Jose) vedl útočnou akci Sharks, ale domácí obrana nenechala soupeře vypálit.

20:00

Max Pacioretty se prosadil v přesilovce, díky jeho ráně vede Vegas nad San Jose Sharks 1:0. Aktivně za hosty hraje jako obvykle Tomáš Hertl.

20:01

20:21
    Vegas rozehrávají od své branky, ale Hertl se ve středním pásmu zmocnil kotouče, a tak směr hry rychle otáčí.

20:41
    Alec Martinez (Vegas) uklidnil hru, následně domácí špatně rozehráli, a tak se do šance nedostali.

21:04
    Zakázané uvolnění domácích, Marc-Andre Fleury musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou.

21:55
    Alex Tuch (Vegas) se dostal do brejku, ale senzačně ho vychytal hostující brankář. Devan Dubnyk (San Jose) tak trošku na Dominika Haška chytil kotouč.

22:26
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:53
    Patrick Marleau (San Jose) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana Vegas mu nedalo mnoho prostoru pro zakončení.

23:11
    Keegan Kolesar (Vegas) vybojoval kotouč ve svém pásmu, a pak rychle otočil směr hry.

23:24
    Devan Dubnyk (San Jose) ukryl kotouč do rukavice, bude se vhazovat před brankou Sharks.

23:47
    Zmatky v obraně Shark nakonec vyřešil Devan Dubnyk (San Jose), který ukryl kotouč do rukavice, Jonathan Marchessault (Vegas) se k další střele nedostal.

24:22
    Vegas se nyní usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje, ale přihrávka před braku postrádala přesnost, a tak se Sharks osvobodili.

25:00
    Mark Stone (Vegas) hledal spoluhráče na modré čáře, ale přihrávka postrádala přesnost. Následně domácí vybojovali buly v útočném pásmu.

25:33
    Evander Kane (San Jose) se dostal do brejku, ale brankář Marc-Andre Fleury vytáhl velmi dobrý zákrok. Předtím ještě mělo Vegas velkou šanci, ale střela Jonathana Marchessaulta byla zblokovaná.

25:53
    Sledujeme rychlý hokej, ´který se přelévá ze strany na stranu.

26:14
    Devan Dubnyk (San Jose) si snadno poradil se střelou od modré čáry. Následně akce Vegas pokračovala dál.

26:29
    Nicolas Roy (Vegas) pálil, jeho ránu vyrazil brankář do ochranné sítě nad brankou. Komerční přestávka.

26:44
    Dylan Coghlan (Vegas) pálil z ostré pozice, ale branku trefit nedokázal.

28:00
    Max Pacioretty (Vegas) hlídkoval před brankou, ale spoluhráčovu nabídku tečovat nedokázal.

28:18
    Devan Dubnyk (San Jose) přerušuje hru po střele, kterou vyslal Max Pacioretty.

28:34
    Reilly Smith (Vegas) ani jeho spoluhráči nyní nedokázali prostřelit brankáře, Devan Dubnyk (San Jose) byl na ledě, ale domácí jej nepřehodili. Sharks nyní měli štěstí.

30:25
    Alex Tuch (Vegas) obkroužil branku, následně přihrál na modrou čáru. Se střelou si brankář poradil.

30:50
    Vegas diktuje tempo hry, Tomáš Nosek dostal přihrávku před branku, ale trefil jen brankáře. Devan Dubnyk byl ve správný čas na správném místě.

31:30
    Max Pacioretty (Vegas) a Brent Burns bojovali o kotouč, nakonec uspěli domácí.

32:03
    Domácí hrají aktivněji, snaží se vstřelit druhý gól, ale nesmí zapomínat na obranu. Kevin Labanc se z ničeho nic dostal do brejku, ale neuspěl.

32:34
    Další blesková akce Sharks a Vegas pomohla branková konsturkce.

32:48
    Devan Dubnyk (San Jose) přerušuje dramatickou pasáž hry, komerční přestávka.

33:07
    Kevin Labanc (San Jose) se v útočném pásmu probojoval k zakončení, jeho rána končí vedle braky.

33:41
    Třetí formace Vegas je na ledě, Tomáš Nosek se svými spoluhráči zkouší něco vymyslet.

34:11
    Zakázané uvolnění San Jose, buly se vrací do útočného pásma Golden Knights.

34:40
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není. Vegas má sice více ze hry, ale čeká na nějakou příležitost.

35:22
    Brayden McNabb (Vegas) na modré čáře nedokázal zpracovat přihrávku, a tak domácí o pásmo přišli.

36:08
    Komerční přestávka.

36:50
    Zakázané uvolnění Sharks, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Vegas.

37:00
    Domácí rozehrávají od své branky, Jonathan Marchessault (Vegas) se pokoušel dostat k volnému puku před brankou, ale nedosáhl na něj.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Mark Stone (Vegas) pálil z dobré pozice, ale Devan Dubnyk byl připravený.

38:40
    Sharks rozehrávají od své branky, rychle se hosté dostali do útočného pásma. Vypálit ale nedokázali.

38:58
    Vegas Golden Knights špatně rozehrálo, píská se icing.

39:30
    Tomáš Hertl udělal pořádný zmatek před domácí brankou, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

40:00

Po čtyřiceti minutách hry kvalitního hokeje platí jednobrankové vedení Vegas. Golden Knights dominovali, ale prosadit se znovu nedokázali. Vegas vede na střely 24:15, ve druhé třetině 16:4, ale Jonathan Marchessault je stále jediným střelcem.

Mimochodem, během poslední komerční přestávky moderátor zde v T-Mobile Areně poděkoval všem pracovníkům v první linii za práci, kterou odvádí v nelehkých podmínkách. Následovat hromadný potlesk přítomných fanoušků a přidali se také hráči obou celků.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou.

40:33
    Jonathan Marchessault (Vegas) pálil z první, jeho ránu zblokoval dobře postavený Brent Burns.

40:50
    Vegas vstoupili do třetí třetiny aktivněji.

41:02
    Vegas navyšuje z kraje třetí třetiny své vedení, po rychlé akci se prosazuje MARK STONE. Důležitou práci odvedl Max Pacioretty, který si připisuje první asistenci. Asistence: Max Pacioretty a Nicolas Hague,
    41:02 Mark STONE - 2:0

42:14
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:30
    Patrick Marleau (San Jose) se rychle propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus zastavil Marc-Andre Fleury.

42:39
    Na tohle si musí domácí dávat pozor, pokud chtějí bodovat. Mnohokrát si vypracovali vedení, ale rychle inkasovanou brankou se jejich cesta za body komplikovala.

43:06
    Matt Nieto (San Jose) měl obrovskou šanci, Timo Meier mu přihrával před odkrytou část branky, ale Marc-Andre Fleury vytáhl výborný zákrok.

44:00
    Nyní se pokouší hostující celek co nejrychleji snížit, ale obrana Vegas hraje zatím zodpovědně.

44:26
    Dvě velké šance měl nyní Rudolfs Balcers (San Jose), ale brankář Vegas své spoluhráče podržel, následně se puk dostal do ochranné sítě nad brankou.

45:09
    Domácí rozehrávají od své branky a marně se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu.

45:26
    Patrick Brown (Vegas) dostal kotouč do útočného pásma, ale prosadit se nedokázal. Sharks se dobře vrátili a nedali domácím prostor.

46:00
    Kevin Labanc (San Jose) to zkoušel bekhendovou střelou, ale minul branku.

46:24
    Hra je před brankou Sharks přerušena pro přihrávku rukou, komerční přestávka.

46:37
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Domácí hokejisté vedou o dvě branky a snaží se něco vymyslet.

46:50
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:10
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, pokouší se rychle dostat do útočného pásma.

47:30
    Nyní se ale hosté dostali k puku a šetří cenné vteřiny z Hertlova vyloučení.

47:53
    Špatná přihrávka na modrou čáru, a tak Vegas přichází znovu o útočné pásmo.

48:19
    Max Pacioretty (Vegas) páli, ale Matt Nieto do jeho střely vložil hokejku, a tak puk vypadl z hrací plochy.

48:50
    Hertl se vrací do hry, domácí celek přesilovku neproměnil.

49:05
    Hostující celek těžkou pasáž hry poměrně snadno přečkal, a tak mají Sharks znovu šanci na snížení.

49:46
    Alex Tuch (Vegas) pálil z dobré pozice před brankou, ale minul branku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

50:32
    Kurtis Gabriel (San Jose) otočil směr hry, dostal se do útočného pásma, ale na branku Vegas vypálit nyní nedokázal.

51:10
    Marc-Édouard Vlasic (San Jose) vypálil nepřesně, na druhé straně pak Vegas mělo možnost dva na jednoho, ale Reilly Smith trefil jen brankáře Sharks. Komerční přestávka.

51:24
    Shea Theodore (Vegas) po vyhraném buly pálil od modré čáry, s jeho pokusem si snadno poradil brankář Sharks.

51:36
    Evander Kane (San Jose) se dostal do brejku, proti němu vystartoval Marc-Andre Fleury, který puk odrazil do roku. Výborné čtení hry brankáře Vegas.

52:04
    Marc-Andre Fleury míří na střídačku, domácí mají ponechanou výhodu.

52:18
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., nedovolené bránění).

52:25
    Marc-Andre Fleury (Vegas) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

52:50
    Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry hodně nepřesně. Puk končí vedle branky.

53:05
    Sharks dostali kotouč do středního pásma.

53:20
    William Karlsson (Vegas) pálil z kruhu z první, jeho rána končí vedle branky, následně Sharks zase vyhazují.

Dnešní utkání sleduje 3 473 diváků.

53:47
    Vegas nehraje přesilovku špatně, Jonathan Marchessault měl dvě výborné šance, ale Devan Dubnyk ukázal své kvality. Skvěle to nyní udělal hostující brankář.

54:18

54:29
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Klíčová branka pro hostující celek. Krátce po ubránění oslabení se po nádherné akci dostal k zakončení TIMO MEIER. Položil si brankáře, a pak skóroval do odryté branky. Asistence: Brent Burns.
    54:29 Timo MEIER - 2:1

55:25
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

55:54
    Tomáš Hertl (San Jose) byl velmi blízko vyrovnání, jeho rána se od tyče odrazila do hry.

56:20
    Zakázané uvolnění, bude se vrací před branku Vegas. Hostující celek po vstřelení braky diktuje tempo hry. Golden Knights se musí bránit.

56:50
    Domácí celek dostal hru do útočného pásma a rychle střídá.

57:14
    Nicolas Hague (Vegas) pálil po Noskově přihrávce, projektil kryje Devan Dubnyk.

58:00
    Hostující celek rozehrává další akci od své branky, Brent Burns to vzal na sebe. Následně puk vyrazil Marc-Andre Fleury.

58:16
    Hosté hrají v šesti.

58:36
    Kevin Labanc (San Jose) pálil od modré čáry, puk vyrazil Marc-Andre Fleury.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:17
    Tomáš Nosek (Vegas) minul prázdnou branku.

59:34
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Max Pacioretty – 2 min., nedovolené bránění).

59:34
    Obrovská šance pro Sharks, hrát budou šest na čtyři, navíc buly v jejich útočném pásmu.

59:34
    Oddechový čas pro hosty.

59:34
    Klíčové bude hned toto buly. Puk mají hosté. Ale buly se bude opakovat.

59:34
    Tak ještě jednou, buly pro hosty.

59:42
    Puk je ve středním pásmu.

Body z tohoto dramatického zápasu bere Vegas. Max Pacioretty a Mark Stone poslali Golden Knights do dvoubrankového vedení, ve třetí třetině snížil Timo Meier. V závěru pak Marc-Andre Fleury podržel spoluhráče a dovedl je k výhře. I Devan Dubnyk předvedl skvělé zákroky.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Pacioretty (Mark Stone, Theodore), 42. Mark Stone (Pacioretty, Hague) – 55. Meier (Burns)

Diváci: 3 473