Washington – NY Islanders 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Boston 1:2 (kon.) | New Jersey – Buffalo 3:2 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Minnesota – Arizona 3:0 (kon.) | Dallas – Tampa 3:4 (1:2 po s.n.)
Colorado – Anaheim 8:4 (kon.)
po s.n. (1:2)
Dallas Stars
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Tampa Bay Lightning
Středa 17.03.2021, 01:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:43:49)

Tři hvězdy utkání
    1. Brayden Point (TBL)
    1+1
    2. Victor Hedman (TBL) 0+1
    3. Jake Oettinger (DAL) 33 zák., 3 góly, 91,7%.

Česká a slovenská stopa
    Andrej Sekera (DAL)
    – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:55
    Radek Faksa (DAL) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:05
    Erik Černák (TBL) – 0+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:19
    Jan Ruta (TBL) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:04
    Ondřej Palát (TBL) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 20:42.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Oettinger (DAL)
    – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 64:04.
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 65:00.

Statistiky
    Střely na branku: 27 – 36 (6:19, 10:7, 9:7, 2:3)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 13
    Trestné minuty: 4 – 6
    Využité přesilové hry: 1/3 – 1/2
    Vyhraná vhazování: 52 % – 48 %
    Bodyčky: 22 – 23.

S ohledem na neoblíbeného soupeře a nepříznivý vývoj zápasu musí Dallas brát jeden bod všemi deseti. V Centrální divizi přeskočil Nashville a z šestého místa nyní ztrácí na čtvrté Chicago osm bodů. K dobru přitom má hned pět zápasů. To Tampa má trochu jiné starosti. Už dvacátá výhra v sezóně ji vrací před Floridu na první místo.

Dallas prolomil kletbu a po deseti a půl třetinách dokázal proti Tampě skórovat. Poprvé se tak stalo v čase 29:05, kdy po gólu Pointa ze čtvrté minuty vyrovnával na 1:1 Heiskanen. Joseph a Stamkos pak dali hostům dvoubrankový náskok, jenž vypadal být jako rozhodující. Stars však vstali z mrtvých a zkušení chasníci Benn s Radulovcem v koncovce třetí třetiny vyrovnali. Několik šancí v prodloužení Oettinger s Vasilevským přežili, a tak došlo i na nájezdy. Z domácího pohledu je výborně načal Robertson, ovšem Colton s Pointem přece jenom získali druhý bod pro hosty z Floridy.

Brayden POINT - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
    Autorem vítězné branky je BRAYDEN POINT.
    Alexandr RADULOV

3. série
    1:2
    Alexandr Radulov musel dát, jenomže Vasilevskij mu bekhendový blafák levou nohou do branky nepustil.

2. série
    1:2
    Brayden Point to vzal hodně rychle a střelou mezi levý beton a lapačku zajistil Tampě mečbol!
    Joe PAVELSKI

2. série
    1:1
    Joe Pavelski hledal místo mezi betony marně. Andrej Vasilevskij jeho úmysl dokonale přečetl.
    Ross COLTON

1. série
    1:1
    Za hosty se možná trochu nečekaně rozjel Colton. Trenéři Tampy ale věděli, co dělají. Nezkušený útočník parádně zavěsil ze svého pohledu k levé tyči.
    Jason ROBERTSON

1. série
    1:0
    Nájezdovou loterii započal Jason Robertson, jenž to vzal přes levou stranu a rychlou střelou tahem poslal puk mezi Vasilevského betony.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 30. Heiskanen (Pavelski, Robertson), 58. Ja. Benn (Heiskanen, Pavelski), 59. Radulov (Ja. Benn, Robertson) – 4. B. Point (Palát, Cirelli), 35. M. Joseph (Maroon, Colton), 52. Stamkos (Hedman, B. Point), rozh. náj. B. Point