Omsk – Magnitogorsk 2:5 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
SKA Petrohrad
1:4 (0:1, 0:1, 1:2) Stav série: 0:1
Dynamo Moskva
Čtvrtek 18.03.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • Play-off KHL • Čtvrtfinále

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!
    57:41 Dmitrij JAŠKIN - 1:4

57:41
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Riskování se Petrohradu nevyplatilo, Dynamo si svým čtvrtým záshem pojišťuje první výhru! Šipačov nastřelil tyč opuštěné klece, přičemž kotouč se následně dostal na hůl Tarasova. Ten jej nabídl na mezikruží DMITRIJI JAŠKINOVI, který měl hodně jednoduchý úkol – 1:4! Asistence: Daniil Tarasov, Vadim Šipačov.

57:11
    Samonov se po konci time-outu do brankoviště nevrátil, Petrohrad hraje se šesti hráči!
    55:23 Lukas BENGTSSON - 1:3

55:23
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Armádníci velmi rychle využívají přesilovku a od vyrovnání je už dělí jen dvě branky! Gól padl hodně podobným způsobem jako ty první dva moskevské – přes Veye a Burdasova se k puku dostal LUKAS BENGTSSON, který Bočarova překvapil zakončením z modré čáry – 1:3! Asistence: Anton Burdasov, Linden Vey.

55:18
    Arťom Volkov (DMS) jde ven za hákování, Petrohrad má šanci aspoň trochu zdramatizovat závěr.
    44:51 Oscar LINDBERG - 0:3

44:51
    Naopak hosté těží z minima maximum a pět minut po startu poslední třetiny vedou o tři góly! Na střeleckou listinu se zapisuje OSCAR LINDBERG, který z bezprostřední blízkosti brankoviště doklepl za Samonova odražené zakončení Daniila Tarasova – 0:3! Asistence: Daniil Tarasov, Michal Čajkovský.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

38:39
    Jevgenij Timkin (PET) a Michal Čajkovský (DMS) dostávají tresty za hrubost a mizí na trestnou.

38:39
    Před hostující klecí si spolu na chvíli zatancovali Čajkovský a Timkin! Ani jeden z borců ale nestihl sundat rukavice, a o bitce tak nemůže být řeč. I za pouhou strkanici ale budou lítat tresty.

31:20
    Armádníci dostávají šanci rychle snížit, na trestnou lavici za držení hole putuje Vadim Šipačov (DMS).
    30:57 Andrej SERGEJEV - 0:2

30:57
    Moskvané v polovině utkání rozšiřují svůj náskok na dvě branky, přičemž jejich druhý zásah se až nápadně podobá tomu prvnímu! Tentokrát ale krátce po vyhraném buly před Samonovem místo Čajkovského pálil ANDREJ SERGEJEV, který puk umístil ke vzdálenější tyči petrohradské klece! Asistence: Ivan Igumnov, Ilja Kruglov.

27:41
    Halu nyní rozduněla branková siréna a domácí hráči se po nastřelené tyčce začali radovat, sudí ale naprosto nekompromisně rozpažil – puk jasně trefil jen brankovou konstrukci, za čárou nebyl!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

17:38
    Necelé dvě a půl minuty před koncem první třetiny je za sekání vyloučen obránce Sergej Bojkov (DMS).

14:07
    Magnus Pääjärvi (DMS) je trestán za podrážení, jednoho z protihráčů fauloval u modré čáry.
    11:11 Michal ČAJKOVSKÝ - 0:1

11:11
    No, tak to bylo hodně rychlé! Moskvanům stačilo na přetavení jejich první přesilovky v branku jen šest sekund! Jaškin vyhrál buly po Samonovově pravici, poslal puk Kagarlickému a ten jej nahrál na modrou MICHALU ČAJKOVSKÉMU. Slovenský bek gólmana následně překvapil prudkým zakončením do bližšího dolního rohu – 0:1! Asistence: Dmitrij Kagalickij, Dmitrij Jaškin.

11:05
    Anton Burdasov (PET) se vrací na trestnou lavici, tentokrát je rozhodčími vykázán za podrážení.

08:40
    Oba aktéři, tedy Anton Burdasov (PET) a Andrej Mironov (DMS) dostávají identické dvouminutové tresty za hrubost, pokračuje se ve formátu pět na čtyři.

08:40
    A pozor, dění na ledě nyní po závaru před klecí okořenila agresivní strkanice mezi Mironovem a Burdasovem, během které první jmenovaný přišel o helmu! Znovu se bude vylučovat...

07:38
    Na trestnou lavici míří Ilja Kruglov (DMS), který je trestán za krosček na domácího Galimova.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 56. Bengtsson (Burdasov, Vey) – 12. Čajkovský (Kagarlickij, Jaškin), 31. An. Sergejev (Igumnov, Kruglov), 45. O. Lindberg (Tarasov, Čajkovský), 58. Jaškin (Tarasov, Šipačov)

SKA Petrohrad: Samonov (Askarov) – Ožiganov (A), Fantenberg, Bengtsson, Chafizullin, Kirsanov, Tokranov, Antipin – Burdasov (A), Vey, Kuzmenko – Kemppainen, Ketov (C), Cicjura – Ivan Morozov, E. Galimov, K. Marčenko – Kukštel, Timkin, Strömwall – Podkolzin.
    Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), J. Zajcev, An. Sergejev, Bojkov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – O. Lindberg, Pääjärvi, Tarasov (A) – Jefremov, Brjukvin, V. Kuljomin – O. Zajcev, Igumnov, Kruglov – Muranov.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Berseňov, Judin.

Diváci: 8 981