NY Islanders – Philadelphia 6:1 (kon.) | Detroit – Dallas 0:3 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Toronto – Calgary 2:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Arizona 1:5 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:2 (kon.)
Pittsburgh – New Jersey 1:2 (po pr.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:1 (kon.)
New York Islanders
6:1 (4:1, 0:0, 2:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 21.03.2021, 00:05 • Barclays Center, New York • NHL

Všem fanouškům NHL přeji příjemný sobotní večer! Noční program NHL nabízí řadu zápasů, mezi kterými nechybí ani bitva NY Islanders proti Philadelphii, jenž budeme sledovat přibližně od 0:07.

Islanders drželi od konce února do poloviny března solidní šňůru devíti vítězství! V posledních dvou zápasech však padli ve Washingtonu i včera proti Flyers, navíc je určitě nepotěšila zpráva o ztrátě Anderse Leeho, pro kterého sezona předčasně skončila. Celek z New Yorku tak bude bojovat o Stanley Cup bez něj, ale aktuálně mu patří druhé místo Východní divize se ziskem devatenácti výher z jednatřiceti duelů.

Philadelphia je na tom hůř. Parta kolem Jakuba Voráčka totiž nepředváděla přesvědčivé výkony a v posledních týdnech střídá lepší výkony s horšími. Vrcholem byl debakl 0:9 na ledě Rangers, kde Philadelphia doslova vyhořela. Flyers si spravili chuť výhrou 4:3 na půdě Islanders, která je udržela v kontaktu s nejlepší čtyřkou.

Co se týče vzájemných zápasů, to dnešní bude mít pořadové číslo čtyři. V prvních dvou duelech ve Philadelphii si domácí vybojovali vítězství až v nastavení, zatímco v posledním duelu vyhráli 4:3. Islanders tak na první triumf nad svým divizním rivalem stále čekají.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Hickey, A. Greene – Eberle, Barzal, Bellows – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Dal Colle – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Braun, Provorov, P. Myers, Sanheim, Prosser, E. Gustafsson – Farabee, M. Raffl, J. van Riemsdyk – Voráček (A), K. Hayes (A), Laughton – Konecny, Giroux (C), Lindblom – Aube-Kubel, Patrick, Twarynski.

Rozhodčí: St. Laurent, Blandina – Baker, Murray.

00:01

00:27
    Okamžitě po vhazování se Philadelphia vydala do útoku, ale nejprve byla Provorovova střela sražen Calem Clutterbuckem, vzápětí pálil ruský zadák jen mimo branku.

01:09
    Rychlá odpověď Islanders! Domácí zavařili Flyers kolem jejich branky, ve které se musel Carter Hart ohánět, ale nakonec zasahovat nemusel.

01:53
    Domácí pokračovali v aktivitě, jenže hráli jen v rozích a zády k hostující brance. Na tahu jsou znovu hosté!

02:35
    Nahozený kotouč si však našel domácí obránce, který uklidňuje hru a vrací kotouč do moci Islanders.

03:04
    Ryan Pulock je střelecky při chuti, protože Cartera Harta prověřil už potřetí, ale tentokrát jeho střelu od modré čáry kanadský brankář ukryl do náručí!

03:38
    Philadelphia zahrozila po pravé straně, kde se k zakončení bekhendem protlačil Kevin Hayes. Vzápětí vletěl do brankáře Iljy Sorokina útočník Michael Raffl, ale byl v tom nevinně, protože byl do brankoviště natlačen, přesto dostal pořádnou masáž zad od Andyho Greena.

04:17
    Islanders jsou v úvodu zápasu aktivnější, hraje se ve vysokém tempu, ale na výraznější šanci stále čekáme.

04:57
    Islanders se trpělivě snaží projít defenzivní postavení Flyers, ale ti je do vlastní třetiny pouští jen sporadicky.

05:25
    Brock Nelson pálil jen mimo branku, načež se Philadelphia vydala do brejku, ale místo zakončení přichází útočný faul.

05:39
    Na trestnou lavici usedá Travis Konecny (PHI), jenž dostává menší trest za hákování.

06:11
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí vyhráli vhazování a usadili se v pásmu. Oliver Wahlstrom vypálil od modré čáry a k odraženému puku se dostal nehlídaný JEAN-GABRIEL PAGEAU, který pohodlně doklepl kotouč do odkryté sítě. Asistence: Oliver Wahlstrom, Josh Bailey.
    06:11 Jean-Gabriel PAGEAU - 1:0

06:49
    Philadelphia je zatím směrem dopředu relativně bezzubá, zatímco Islanders začali velmi aktivně a zaslouženě vedou.

07:42
    Oba týmy se přetahovaly ve středu hřiště, leč bez úspěšného efektu a výsledku. Na kotouči jsou Islanders.

08:01
    Závar před brankou ještě hosté ustáli, ale k odraženému puku se dostal Thomas Hickey, jenž ho vrátil směrem k brance a nejlépe se zorientoval dorážející JORDAN EBERLE. Asistence: Matthew Barzal, Thomas Hickey.
    08:01 Jordan EBERLE - 2:0

09:08
    Philadelphia se snaží odpovědět rychlým snížením, jenže její tlak je bezzubý. Flyers sice drží útočné pásmo, ale když už jsou na kotouči, tak jen zády k brance.

09:41
    Nahozené kotouče si defenziva Islanders bezpečně hlídá. Philadelphia musí začít znovu od své branky.

10:03
    Trestuhodná chyba Philadelphie při rozehrávce končí třetí trefou domácích! CASEY CIZIKAS zachytil kotouč na útočné modré, najel si do pásma a střelou z levé strany propálil Cartera Harta. Bez asistence.
    10:03 Casey CIZIKAS - 3:0

10:03
    Hrůzostrašná třetina Flyers pokračuje! Philadelphia si bere oddechový čas a pokud nechce dopadnout jako na ledě Rangers, musí se hodně rychle zmátořit a probrat.

10:09
    Ofsajdové postavení Philadelphie. Následuje komerční přestávka.

10:56
    Ke střele od modré čáry se dostal Ivan Provorov, ale jeho krajan si prudký pokus dobře našel a ukryl do své lapačky!

11:35
    Z levé strany se prodral do zakončení James van Riemsdyk, ale s touto střelou nemohl mít domácí brankáře výraznější problémy.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:04
    Ilja Sorokin kryje střelu Philippeho Myerse, načež sudí píská do píšťalky a přerušuje hru – komerční přestávka.

12:18
    Philadelphia sice vyhrála vhazování, ale následně se sama vyhnala z pásma a musela se bránit domácímu brejku – úspěšně.

12:38
    U levého mantinelu se dostal ke střele Carsen Twarynski, jehož pokus Ilja Sorokin dobře viděl.

13:10
    Philadelphia si dělá potíže sama příšernou rozehrávkou a chybami, kterými dává domácím šanci zaútočit.

13:32
    Islanders obléhali útočné pásmo, jenže jen nakrátko. Flyers vytlačili hru do středního pásma, kde se obě mužstva přetahují o kotouč.

14:08
    Vítězem se stala Philadelphia, tedy jen částečně, protože její nahozený kotouč defenziva Islanders úspěšně pokryla.

14:47
    Velká šance Islanders! Prudkou střelu od modré vyslal Nick Leddy, jehož pokusil Carter Hart vyrazil před sebe, ale Matthew Barzal mířil jen mimo branku.

15:25
    Vraždění neviňátek pokračuje. CASEY CIZIKAS dobře zabojoval v rohu kluziště, načež se k němu kotouč rychle vrátil a domácí útočník pálil u pravé tyčky přesně. Asistence: Thomas Hickey, Oliver Wahlstrom.
    15:25 Casey CIZIKAS - 4:0

15:35
    Oskar Lindblom se snaží nakopnout svůj tým bitkou proti Oliveru Wahlstromovi! Dva mladí hráči se do toho opřeli.

15:35
    Navrch měl přece jen domácí Oliver Wahlstrom (NYI), který dostává pětku za bitku. Obdobně se do statistik zapisuje Oskar Lindblom (PHI), jenž odjíždí rovnou do šatny – komerční přestávka.

16:09
    Philadelphia je na kotouči, ale v první řadě se potřebuje dobojovat ke konci třetiny bez další ztráty. Šílený výkon.

16:41
    Philadelphia přece jen operuje v útočném pásmu, leč bez střeleckého efektu. Islanders svou třetinu dobře brání.

17:11
    Nebezpečný průnik Jordana Eberleho po levé straně gólem nekončí, přesto tlak Islanders pokračuje.

17:32
    Carter Hart se má co ohánět! Znovu musel čelit Jordanu Eberlemu – úspěšně.

17:52
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers tentokrát dobře ubránili modrou čáru a vyjeli do brejku, který zakončil střelou tahem JOEL FARABEE, jenž z pravého kruhu našel skulinku mezi vyrážečkou a pravým betonem Iljy Sorokina. Asistence: Scott Laughton.
    17:52 Joel FARABEE - 4:1

18:35
    Flyers se okamžitě vydávají do dalšího útoku, z něhož vytěžili alespoň zakázané uvolnění soupeře. Kdyby se jim podařilo dát ještě druhý gól, byla by to určitě velká vzpruha!

18:49
    Travis Sanheim se svou dělovkou na ruského brankáře ve službách Islanders nevyzrál – vhazování.

19:16
    Zajímavý nátlak do brankoviště zakončili hosté jen nepřesnou střelou Jakuba Voráčka. Škoda pro hosty!

20:00

Končí nejgólovější první třetina dnešního nočního programu! Islanders vstoupili do utkání aktivně, Philadelphia naopak prožila třetinu hrůzy, když inkasovala třikrát během tří minut a 52 vteřin. Mezi střelce se zapsali Jean-Gabriel Pageau, Jordan Eberle a Casey Cizikas, který vzápětí přidal druhý gól.

Islanders tak dominovali, jsou jasně lepším týmem, a přestože hosté po snížení Joela Farabeeho ožili, musí se ve zbytku utkání rapidně zlepšit, pokud nechtějí dostat další výprask.

Střely na branku po 1. třetině: 13 – 10

20:01

20:28
    Zajímavá příležitost pro Philadelphii, protože zkraje druhé třetiny bude hrát přesilovku. Andy Greene (NYI) dostává menší trest za nedovolené bránění.

20:47
    Domácí se okamžitě osvobodili, ale hosté se bleskově vrátili do útočné třetiny, kde kombinují.

21:05
    Islanders však znovu vyhazují puk přes všechny čáry a Flyers musí začít opět ze svého obranného pásma.

21:29
    Casey Cizikas znovu zachytil nepřesnou rozehrávku Philadelphie, ale tentokrát z brejku neudeřil.

21:55
    Domácí útočník však předvedl skvělou ofenzivní práci, když vybojoval desítky cenných vteřin a dokonce byl velmi nebezpečný.

22:00
    Kevin Hayes pálil z hranice pravého kruhu jen do brankáře Islanders! Vhazuje se po levici Iljy Sorokina.

22:46
    Islanders oslabení bez problémů ustáli, naopak v něm byli možná ještě nebezpečnější.

23:02
    James van Riemsdyk se ukázal také v defenzivní činnosti, když zablokoval nebezpečnou střelu z levého kruhu.

23:29
    Philadelphia z brejkové akce nezahrozila. Zdá se, jako by se Flyers vůbec nemohli dostat do hry.

23:49
    Carter Hart musel tentokrát pokrýt prudkou střelu z levého kruhu! Vhazuje se po levici kanadského brankáře.

23:55
    Nick Leddy vyslal prudkou ránu, kterou Travis Konecny sráží do strany. Na tahu je pro změnu Philadelphia.

24:31
    Oba týmy se snaží útočit, ale lehkost je spíše na straně domácího mužstva, které se nemusí nikam hnát a jen čeká na příležitosti.

25:28
    Nelze odepřít snahu, utkání se hraje ve vysokém tempu, ale to je tak všechno, protože příliš hokejové krásy nevidíme.

26:13
    Útok Philadelphie je zastaven na polovině hřiště, odkud je vytlačen až za branku Cartera Harta.

26:49
    Scott Laughton prověřil Ilju Sorokina, který jeho pokus ze strany dobře viděl.

27:41
    Philadelphia je v posledních minutách aktivnější, ale chybí tomu nápaditost a střelecké příležitosti.

27:54
    Zakázané uvolnění Islanders. Hra se stěhuje znovu před ruského brankáře domácího mužstva.

28:17
    Islanders se však přesouvají před branku Flyers, načež Michael Dal Colle pálí těsně vedle branky!

28:54
    Prudká rána Andyho Greena donutila Cartera Harta zasáhnout. Velký tlak Islanders, při kterém zacinkala dokonce branková konstrukce, pokračuje!

29:17
    Velmi povedený úsek v podání domácího mužstva, které hostům pořádně zavařilo! Philadelphia s Carterem Hartem v zádech situaci tentokrát ustála.

29:56
    Cal Clutterbuck pálil dvakrát v krátkém sledu, ale ani jednou na Cartera Harta nevyzrál!

30:26
    Islanders v posledních minutách soupeře doslova grilují kolem jeho branky. Z ničeho se před Carterem Hartem zjevil zcela nehlídaný Matthew Barzal, jenž se svou rychlou kličkou do forhendu neuspěl.

30:54
    Leo Komarov pálí jen mimo hostující branku. Tyto neproměněné šance by mohly domácí tým postupem času mrzet.

31:33
    Jak neměl Carter Hart jistotu v první třetině, teď hosté mohou vděčit jemu a štěstí, že není rozhodnuto.

32:28
    Na tahu je pro změnu Philadelphia, která se usazuje v útočném pásmu a snaží se vytvořit gólovou příležitost.

33:06
    Ke střele se nedostala, ale zahraje si přesilovku! Cal Clutterbuck (NYI) dostává menší trest za podrážení Philippeho Myerse.

33:28
    Ivan Provorov vypálil od modré čáry, ale jeho střela byla tečována mimo brankovou konstrukci.

33:49
    Philadelphia musí rozehrávat až zpoza své branky, protože Islanders úspěšně vyhazují kotouč přes všechny čáry.

34:15
    Flyers mají velké problémy s přechodem středního pásma. Islanders se dneska velmi dobře brání.

34:31
    James van Riemsdyk pálí z levého kruhu vedle branky! Tlak Flyers pokračuje, leč bez výraznějších střeleckých pokusů.

34:56
    Philadelphia se snaží pálit při každé příležitosti, ale tyto pokusy nemohou nadělat Ilju Sorokinovi problémy.

35:18
    Islanders už jsou kompletní, přesto se musí bránit! James van Riemsdyk pálí z první nad branku. Nátlak hostů nepolevuje.

36:03
    Uf, nebezpečná střela! Pokus Justina Brauna si nakonec našla lapačka Iljy Sorokina, který horko těžko něco viděl. Komerční přestávka.

36:14
    Kotouč opouští hrací plochu, tudíž sudí fouká do píšťalky a přerušuje hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

36:19
    Domácí formace však vlétla do útočného pásma příliš rychle, proto jí čároví sudí načapali v ofsajdovém postavení.

37:07
    Karty se obrátí. Dvě minuty za krosček dostává Philippe Myers (PHI), kterému se vyloučení moc nepozdává. Komerční přestávka.

37:37
    Philadelphia dokázala rychle získat kotouč a vyhozením přes všechny čáry sbírá pár cenných vteřin.

38:01
    Přesilová hra se aktuálně nedaří ani domácím, kteří mají s kombinací problémy a nemohou si vytvořit dobrou střeleckou pozici.

38:08
    Philadelphii se nejprve podařilo vybojovat střední pásmo, načež si došla dokonce pro vhazování v útočném pásmu.

38:28
    Hlavní dění už se zase přestěhovalo před branku Cartera Harta. Matthew Barzal však pálí jen do zadního mantinelu.

38:48
    Tlak Islanders je zatím střelecky neefektivní. Philadelphia se úspěšně brání – alespoň prozatím.

39:10
    Flyers už jsou kompletní, přesto si musí dát pozor na další útočný výpad soupeře po pravé straně hřiště.

39:52
    Oba týmy už druhou třetinu spíše dohrávají. Gólu už se v prostřední části určitě nedočkáme.

40:00

Opravdu je tomu tak. Dnešní utkání příliš hokejové krásy nenabízí, je to spíše boj, ve kterém mají stále navrch domácí. Ti drží tříbrankový náskok z první třetiny, který se pokusí navýšit v závěrečném dějství.

Střely na branku po 2. třetině: 20 – 21

40:01

40:25
    Kotouč krátce po vhazování vyletěl až na prořídlou tribunu. Bude se vhazovat v obranném pásmu Philadelphie.

40:37
    Trvalo jen chvilku, než puk vyletěl pro změnu mezi střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.

40:55
    Útok Philadelphie po pravé straně vedl jen k nepřesnému zakončení.

41:50
    Jakub Voráček skvěle vyvezl kotouč podél levého mantinelu, až se dostal ke střele tahem, kterou Ilja Sorokin vyráží.

42:33
    Philadelphia dobývá útočné pásmo, zatímco domácí defenziva její útoky jen odráží.

43:07
    Po levé straně se vydal do protiútoku Anthony Beauvillier, ale neměl potřebnou rychlost, aby se přes obránce dostal ke střele.

43:45
    Philadelphia znovu obléhá domácí branku, jenže zadáci Islanders ji dobře drží v rozích a zády k brance. Z toho se zahrozit nedá.

44:20
    Matthew Barzal pálil z levé strany, ale Carter Hart přední tyčku uhlídal. Následné dva pokusy domácích míří mimo branku.

44:34
    Matthew Barzal si najel na kruh z pravé strany, ale svou střelu poslal jen do náručí připraveného Cartera Harta.

45:09
    Ne a ne! Casey Cizikas sahá po hattricku, když se znovu objevil v zajímavé pozici u levé tyčky hostující branky, ale Cartera Harta nepřekonal.

46:08
    Islanders drželi kotouč v útočném pásmu, jenže se nedostali ke střele. Philadelphia je vytlačila až k vlastní brance.

47:05
    Hezká akce Philadelphie! Flyers dobře kombinovali v útočném pásmu, až Jakub Voráček našel krásnou přihrávkou zpoza branky Claudea Girouxe, jenž z prostoru před brankou trefil jen lapačku Iljy Sorokina!

47:22
    Philadelphia vlétla do útočného pásma, jenže její útok přerušuje hvizd sudího – ofsajd.

47:52
    Tempo hry docela pokleslo. Na kotouči jsou aktuálně Islanders, ale chybí jim potřebný drajv, aby udělali v útočném pásmu pořádný vítr.

48:19
    Oba týmy se přetahují o kotouč v rohu hostujícího pásma. Mírnou optickou převahu mají aktuálně Islanders.

49:12
    Philadelphia převzala kotouč do své moci a snaží se prorazit obranný val domácího mužstva.

49:45
    Neúspěšně, navíc dělá další příšernou chybu, která je potrestána. Nesmyslnou rozehrávku Natea Prossera zpoza branky zachytil Brock Nelson, jenž pouze přiklepl puk k ANTHONYMU BEAUVILLIEROVI, který ho doklepl do odkryté branky. Asistence: Brock Nelson.
    49:45 Anthony BEAUVILLIER - 5:1

50:36
    A mohlo být hůř! Před brankou dostal kotouč zcela volný Adam Pelech, který svou prudkou střelu posílá jen vedle branky.

51:26
    Nátlak Philadelphie je ryze optický. Ilja Sorokin zatím zasahovat nemusel, protože hosté jsou v koncovce bezzubí.

52:11
    Islanders se dobře brání, a když už se přece jen hosté dostanou do zakončení, Ilja Sorokin je pozorný.

52:54
    Philadelphia má však dobru šanci alespoň zmírnit porážku, jelikož míří na trestnou Jordan Eberle (NYI) – dvě minuty za sekání.

53:06
    Islanders okamžitě po vhazování vyhazují kotouč a hosté si pro něj musí až za vlastní branku.

53:37
    Trápení Philadelphie pokračuje. Když už se rýsuje zajímavá střelecká pozice, hosté si ji sami pokazí špatnou přihrávkou – Islanders vyhazují.

54:08
    Joel Farabee vlétl do útočného pásma příliš rychle – ofsajd Flyers.

54:47
    Philadelphia znovu kombinuje v útočném pásmu, ale do Eberleho návratu zbývají poslední vteřiny.

55:00
    To už by byla opravdu zoufalost. Flyers znovu vlastní chybou ztratili puk, který Casey Cizikas vyslal na Jordana Eberleho, ale navrátilec z trestné lavice si nepohlídal ofsajdové postavení – komerční přestávka.

55:13
    K odraženému puku se dostal Anthony Beauvillier, který z pokleku vystřelil jen vedle levé tyčky!

55:33
    Flyers vyhazují kotouč, aniž by jim bylo odpískáno zakázané uvolnění, přesto se musí mít na pozoru. Islanders útočí.

55:46
    Tohle už snad není možné, hráči Philadelphie se dneska předhání v tom, kdo to pokazí víc. Tentokrát rozehrával zpoza branky Carter Hart, který namazal přímo na hůl JOSHE BAILEYHO, jenž uklidil puk do prázdné branky. Bez asistence.
    55:46 Josh BAILEY - 6:1

56:18
    Islanders už v poklidu dohrávají utkání, zkouší napadat a čekají, jestli defenziva Flyers ještě něco nevymyslí.

57:10
    Philadelphia si vytvořila jen pokus Travise Konecnyho, který Ilja Sorokin bezpečně kryje!

58:01
    Defenziva Islanders jen vyčkává, zatímco hosté marně hledají cestu do útočného pásma. Trápení hostů pokračuje.

58:48
    Islanders ještě zasypávají hostující branku střeleckými pokusy, všechny ale letí jen do mantinelu za brankou.

59:29
    Jean-Gabriel Pageau se ještě hnal za nahozeným kotoučem, jenže marně. Zdá se, že dnešní utkání už se spíše dohrává.

59:53
    Ano. Islanders drží kotouč u své branky a už jen vyhlíží závěrečnou sirénu.

Utkání končí, Islanders poprvé v sezoně poráží Philadelphii, a to zaslouženě! Flyers předvedli tragický výkon, který podtrhli nesmyslnými chybami, jež domácí hráči úspěšně trestali. Ve třetí třetině dokonali debakl Anthony Beauvillier s Joshem Baileyem, kteří uzavřeli gólový účet zápasu.

3. Thomas Hickey (NYI) – 0+2

Tímto se s vámi loučím a přeji vám dobrou noc! (02:34:52)

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 7. Pageau (Wahlstrom, Josh Bailey), 9. Eberle (Barzal, Hickey), 11. Cizikas, 16. Cizikas (Hickey, Wahlstrom), 50. Beauvillier (B. Nelson), 56. Josh Bailey – 18. Farabee (Laughton)

Rozhodčí: St. Laurent, Blandina – Baker, Murray

Diváci: 1 400