NY Islanders – Philadelphia 6:1 (kon.) | Detroit – Dallas 0:3 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Toronto – Calgary 2:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Arizona 1:5 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:2 (kon.)
Pittsburgh – New Jersey 1:2 (po pr.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:1 (kon.)
Detroit Red Wings
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Dallas Stars
Neděle 21.03.2021, 00:05 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Přeji příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Pár minut po půlnoci budeme společně sledovat utkání mezi Detroitem Red Wings a Dallasem Stars. Hezky se bavte!

DETROIT RED WINGS

Hokejisté Detroitu se sice drží znovu na spodních pozicích, ale svou ztrátu pomalu dotahují. Z posledních pěti zápasů bodovali čtyřikrát, když uhráli 3 cenné body proti Tampě a poté jednou prohráli a jednou vyhráli s Carolinou. V minulém zápase dokázali porazit Dallas díky hattricku útočníka Fabbriho. V jednatřiceti duelech uhráli 24 bodů a již dnes mohou po několika týdnech opustit poslední místo Centrální divize. Nejproduktivnějším hráčem týmu je sedmnáctibodový Dylan Larkin, o dva body za ním jsou Anthony Mantha a Robby Fabbri.

DALLAS STARS

Dallasu stále chybí dohrát pár zápasů na své největší konkurenty, avšak stále platí, že finalistovi loňské sezony se nedaří podle představ. V divizi je předposlední a v šestadvaceti zápasech posbíral jen a pouze 25 bodů. Z minulých pěti utkání vyhrál jen jednou, což rozhodně nesvědčí o tom, že by se zvedal. Hvězdám dlouhodobě chybí jejich útočník Tyler Seguin, který marodí s kyčlí. Velmi se daří forvardovi Pavelskému, jenž nastřílel 14 branek a na 13 gólů asistoval. V brankovišti zatím dostává více prostoru dvaadvacetiletý Jake Oettinger, který má lepší čísla než Anton Chudobin.

Vzájemné zápasy

19.03.2021 Detroit - Dallas 3:2
    29.01.2021 Dallas - Detroit 7:3
    27.01.2021 Dallas - Detroit 2:1 v prodloužení

Česká a slovenská stopa

Filip Hronek (Detroit) – 31 zápasů, 18 bodů (1+17)
    Filip Zadina (Detroit) – 24 zápasů, 12 bodů (3+9)
    Andrej Sekera (Dallas) – 20 zápasů, 2 body (1+1)
    Radek Faksa (Dallas) – 26 zápasů, 8 bodů (3+5)

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, DeKeyser, Stecher, M. Staal, Nemeth, Merrill, Cholowski – Mantha, D. Larkin (C), Fabbri – Gagner, Naměstnikov, Zadina – Helm, Glendening (A), Erne – B. Ryan, Rasmussen.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Kiviranta, Pavelski (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Hintz, Robertson – Dellandrea, Faksa, Dickinson – Caamano, Gardner, Kero.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Rank – Daisy, Marquis.

00:01

00:28
    Hned po pár vteřinách musel Thomas Greiss do zákroku. Úvodnímu tlaku Dallasu ale prozatím odolal.

00:57
    Teď se bojovalo o kotouč ve středním pásmu. Stále jsou však mírně aktivnější hostující hráči.

01:31
    Sam Gagner dokázal vyhodit kotouč z vlastního pásma. Dallas se ale záhy do třetiny soupeře dostal nazpět.

02:10
    Jamie Oleksiak se chystal vystřelit, jenže kotouč mu přeskočil čepel a poté se dostal do neutrální zóny.

02:39
    Dallas poměrně vysoko napadá a často se sráží s hokejisty v červených dresech. Stále platí, že úvodní minuty se hrají převážně před Thomasem Greissem.

03:24
    Helm ztratil puk v útočném pásmu, z čehož pramenil rychlý kontr Stars, který zakončil střelou mimo tři tyče Denis Gurjanov.

03:54
    Je pískáno zakázané uvolnění. Poprvé v utkání se bude vhazovat před Antonem Chudobinem.

04:21
    Jon Merrill se vydal útočit a díky jeho aktivitě se dostal k zajímavé střele z pravého kruhu Filip Zadina. Český útočník ale přesně nezamířil.

04:32
    Před bránou Dallasu bylo rušno. Joel Hanley měl velké štěstí, že si těsně před Chudobinem nesrazil černou gumu za brankovou čáru.

05:23
    Fabbriho přihrávka do strany byla zastavena. Rozjetý Dylan Larkin se do akce nemohl dostat.

05:55
    Rasmussen propasíroval kotouč na Gagnera, který zvolil přihrávku za bránu. Domácí ale nakonec zatlačili, jenže Chudobin si bez potíží přikryl puk pod lapačkou.

06:20
    Akce Red Wings byla kvůli ofsajdu zastavena. Za okamžik tedy přijde vhazování ve středním pásmu.

06:52
    Greiss pohotově vyrazil ránu Joela Hanleyho ze strany. K dorážce nebyl před brankovištěm připraven žádný hráč hostů, takže Detroit se s přehledem ubránil.

07:32
    Zadinova aktivita u mantinelu sice byla znatelná, avšak kotouč trvale na hokejky domácích hráčů nedostala.

08:06
    Dallasu se nepovedl přechod do útočné třetiny. Vzápětí však přišlo zakázané uvolnění po nepřesné přihrávce Marca Staala.

08:33
    Chudobin předvedl velmi špatnou přihrávku, když kotouč doslova naservíroval Anthonymu Manthovi. Forvard domácích si ale neporadil, mezitím se ruský brankář vrátil do své svatyně.

09:25
    Teď se hraje daleko od jedné či druhé brány. K vidění jsou nepřesné přihrávky na obou stranách.

09:54
    Staalova přihrávka od mantinelu se odrazila k Bobbymu Ryanovi, který pohotově hledal před bránou Michaela Rasmussena, jenž se ale ve velké rychlosti k zakončení nedostal.

10:47
    Helm to zkusil s nahozením do útočného pásma, ovšem Chudobin si vyjel za bránu a spoluhráčům s rozehrávkou pomohl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:24
    Filip Zadina velice obtížně vyvážel puk z vlastního pásma. Nakonec se mu to i se štěstím povedlo.

11:54
    Už dlouho jsme neviděli nějaký nebezpečnější střelecký pokus. Oba týmy se snaží vybojovat územní převahu, jenže zatím se jim to nedaří.

12:28
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., sekání).

12:46
    Dallas se sice chtěl usadit na kotouči, avšak domácí už vyhazují přes všechny čáry.

13:13
    Joe Pavelski si odskakoval mezi kruhy, ale přihrávka Jasona Robertsona až k jeho holi nedorazila.

13:47
    Stars sice krouží v útočném pásmu, ale při své přesilovce zatím nevystřelili. Greiss ale rozhodně musí dávat stále větší a větší pozor.

14:20
    Málem se Ty Dellandrea dostal do střelecké pozice těsně před Greissem, ale v rozhodujícím okamžiku byl zastaven Stecherem.

14:28

15:15
    Zkušený slovenský obránce Andrej Sekera vystřelil od modré čáry. Jeho projektil Greiss neviděl moc dobře, ale nakonec jej zkrotit dokázal.

16:02
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Nick Caamano – 2 min., podrážení).

16:23
    Filip Hronek hledal svého jmenovce Zadinu na pravém kruhu. Druhý jmenovaný vypálil vší silou, ale kotouč zřejmě srazili hostující beci.

16:32
    Zadina si tentokrát najel ke střele z druhé vlny. Anton Chudobin se ale rychle přemístil a výborně zakročil.

17:06
    Detroit zatlačil a čtveřici hráčů Dallasu dostal blízko k bráně. Od modré čáry razantně vystřelil Filip Hronek, ale ofenzivní zadák Red Wings brankový prostor minul.

17:46
    Teď se už hosté osvobozují. Zřejmě ani první přesilovka Dallasu branku nenabídne.

18:02

18:33
    Jamie Oleksiak si počkal na přihrávku Caamana, jenže ve snaze vystřelil mu neposedný puk uskočil. Dallas tak bude muset hledat nejlepší možnou pozici opětovně.

19:14
    Thomas Greiss zasáhl proti ráně Mira Heiskanena z levé strany. Hvězdy budou mít výhodu vhazování v útočném pásmu.

19:36
    Ty Dellandrea si počínal důrazně v rohu kluziště, jenže jeho pas směrem k modré čáře se s přesností tak úplně nepotkal.

20:00

Skončila nám první dvacetiminutovka, ve které jsme gól neviděli. Ani šancí příliš mnoho nebylo, spíše se jednalo pouze o nějaké náznaky. Aktivnější v útočném pásmu byl Dallas, ale Thomas Greiss zatím podává kvalitní výkon. Nutno ale zmínit, že v přesilovce byl nebezpečnější Detroit.

Střely na bránu po 1. třetině: 6 – 9

20:01

20:22
    Luke Glendening získal puk ve střední třetině. Od červené čáry jej poté nahodil na Chudobina, který vyrážel do rohu kluziště.

20:58
    Esa Lindell teď čeká za bránou na nabídku svých spoluhráčů.

21:29
    Jamie Benn posunul puk pouze k moci Filipa Hronka, který taktéž s rozehrávkou trochu váhá.

22:01
    Detroit se dostal do třetiny soupeře, jenže Vladislav Naměstnikov nepředložil ideální zpětnou přihrávku k modré čáře.

22:36
    Andrej Sekera vyslal na druhé straně kluziště střílenou pobídku, avšak jeho úmysl přečetl Patrik Nemeth a kotouč zachytil rukavicí.

23:05
    Tanner Kero pálil rychle z otočky na levém kruhu, ale brankový prostor netrefil. Greiss zatím ani jednou ve druhé třetině zasahovat nemusel.

23:26
    Hned po buly před Chudobinem dokázal Nick Caamano poslat puk alespoň do středního pásma. Z něj domácí odehráli na zakázané uvolnění, takže vhazovat se bude pro změnu před Greissem.

23:55
    Troy Stecher napřáhl od modré čáry. Ani jeho pokus ale nedoputoval až k bráně, byl totiž zastaven bruslemi Jasona Robertsona.

24:39
    Roope Hintz dostal šikovnou přihrávku od Gurjanova, ale střílel už z poměrně velké dálky. Thomas Greiss se opravdu rychle přemístil, a proto s vyražením kotouče neměl sebemenší problém.

25:31
    Jamie Benn se jako tank prodral po křídle. S jeho střelou zápěstím ale Thomas Greiss potíže neměl. Dallas alespoň vybojoval útočnou třetinu.

25:58
    Zřejmě největší šanci zápasu měl zatím Joe Pavelski, který se dostal ke střele v pádu z bezprostřední blízkosti. Klec Detroitu ale minul.

26:15
    Puk teď skončil na střídačce Dallasu, takže se nutně muselo přerušit.

26:27
    Ofenzivní výlet Filipa Hronka nebyl vůbec špatný. Bývalý obránce Hradce Králové ale zamířil jen kousek nad horní tyč.

26:37
    V posledních minutách se hra celkem často kouskuje. I proto zatím nevidíme nějaký výraznější ofenzivní koncert na jedné či druhé straně.

27:06
    Rhett Gardner chtěl pohotově zastrčit černou gumu za beton Greisse, ale bránící hráči Detroitu mu tuto myšlenku znemožnili.

27:41
    Bobby Ryan jen odevzdal kotouč tak, aby doputoval do útočného pásma. Jeho spoluhráči tak mají dostatek času a prostoru k vystřídání.

28:18
    Dallas se nedokázal dostat do třetiny soupeře. Sledujeme utkání, ve kterém převažují výrazné nepřesnosti.

29:00
    Larkin se málem dostal z vlastního pásma až do toho útočného. Objel tři hráče soupeře, avšak ten čtvrtý a poslední byl na něj už příliš velkým soustem.

29:36
    Danny DeKeyser přitlačil v rohu hrací plochy. I díky němu mohl Hronek vyvézt touš až k defenzivní linii Dallasu.

30:09
    Detroit se musel s kotoučem na hokejkách vracet dozadu. Hra domácích je ve druhé periodě zatím úplně bez nápadů.

30:51
    Už to vypadalo, že Stars půjdou do vedení. Denis Gurjanov využil chyby Dylana Larkina a vybídl Jasona Robertsona v lepší pozici. Greiss sice ránu posledně jmenovaného vyrazil, ale pouze ke Gurjanovovi, který touš do branky kopl. Proto gól neplatil.

31:34
    Z ničeho nic se i domácí dostali zásluhou Marca Staala do velké šance. Zkušený obránce Detroitu si to namířil do předbrankového prostoru, ve kterém zakončoval bekhendem. Anton Chudobin ale předvedl důležitý zákrok pravým betonem.

32:03
    Jason Robertson vybojoval vhazování v útočné třetině pro svůj tým.

32:12
    Joe Pavelski se postaral o šikovnou změnu směru kotouče těsně před Thomasem Greissem. Prostor mezi třemi tyčemi ale už netrefil.

33:16
    Střela hostů z otočky byla pohotovou lapačkou německého brankáře vyražena mimo nebezpečný prostor.

33:42
    Připomněl se i Radek Faksa, jehož rána z kruhu skončila ve zmíněné lapačce Thomase Greisse.

34:03
    Sledujeme velký boj. Ani jeden tým dnes nebruslí úplně ideálně. Možná se náročný program NHL začíná už lehce projevovat.

34:36
    Glendening jen protečoval pobídku spoluhráče do útočné třetiny. Tam si už nejrychleji poradili hosté.

34:55
    Průnik Jamieho Benna po levém křídle zastavil ofsajd, přestože se to hostujícímu kapitánovi nelíbilo.

35:11
    Anton Chudobin dokázal špičkou betonu vyrazit ránu Bobbyho Ryana. Jednalo se o teprve jedenáctou detroitskou střelu na bránu v tomto klání.

35:42
    Na druhé straně pracoval důrazně před bránou Radek Faksa, jenž jen o kousek nedokázal dorazit odražený kotouč.

36:17
    Už to vypadalo, že domácí prováhali přečíslení 3 na 2, ale nakonec se ke střele z ideální pozice mezi kruhy dostal Vladislav Naměstnikov. Jeho ránu ještě nechtěně zastavil Filip Zadina, který měl před sebou poloprázdnou bránu. Tu ale netrefil.

37:02
    Mantha vystřelil z pravého kruhu jen těsně nad břevno. Detroit se ale nadechuje.

37:22
    Dallas právě vstřelil branku!
    Do vedení jde ale Dallas! Jamie Oleksiak vybídl šikovnou žabičkou zcela osamoceného TANNERA KERA, který se dostal do úniku. Kotouč si těsně před Greissem stáhl do bekhendu a poté jej zametl mezi betony. 0:1. Asistence: Jamie Oleksiak.
    37:22 Tanner KERO - 0:1

37:57
    Hosté dotírali, takže Greiss musel podržet puk ve své lapačce, přestože chtěl co nejrychleji rozehrát.

38:11
    Michael Rasmussen se snažil dostat do útočného pásma, ale ujížděl tak rychle, že sebou nabral i čárového rozhodčího.

38:56
    Stars budou hrát přesilovku. Momentálně mají ponechanou výhodu.

39:05
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., podrážení).

39:18
    Detroit ale chtěl i v oslabení vyrazit kupředu. To se mu povedlo zásluhou Sama Gagnera, jehož ránu ale zpacifikoval Anton Chudobin.

39:49
    Rána Klingberga z voleje byla zastavena. Ve druhé části už branka nepadne.

40:00

Za námi je druhá perioda, ve které otevřeli skóre hostující hokejisté. Po přihrávce Oleksiaka se v samostatném úniku prosadil Tanner Kero, jenž zastrčil touš mezi betony Thomase Greisse. Šance však měl i Detroit, jinak se ke střelám moc často nedostával. Dallas má více ze hry a zaslouženě vede.

Střely na bránu po 2. třetině: 12 – 24

40:01

40:40
    Dallas načíná třetí třetinu v přesilovce. Až nyní se dokázal usadit v pásmu svého soupeře.

41:05

41:32
    Robby Fabbri se rozjel středem kluziště, ale kotouč mu ve finální fázi utekl.

42:06
    Dellandrea posílal kotouč do nebezpečného místa před bránou. Ke střele se o chvíli později dostal Sekera, který ale minul detroitskou bránu.

42:49
    Filip Hronek uklidnil hru ve vlastní třetině. Chvíli puk podržel a posléze rozehrál do strany.

43:32
    Nick Caamano sice předvedl aktivní napadání, ale domácí beci před ním dokázali černou gumu odehrát.

43:52
    Zatím je to taková vyčkávaná. Ani jeden tým nechce udělat chybu. Nějaký tlak Red Wings zatím nepřichází.

44:32
    Helmovo nahození ještě ze středního pásma zastavil Anton Chudobin s přehledem. Po krátkém přerušení se však bude vhazovat po pravici ruského brankáře.

45:08
    Radek Faksa nedostal u mantinelu ani milimetr prostoru od domácích beků. I tak ale kotouč dostal na modrou čáru, odkud střela přišla.

45:44
    Detroit se usadil v útočném pásmu, ale jeho snaha zatím není podtržená nějakou větší příležitostí.

46:23
    Patrik Nemeth si dával s dojetím kotouče na čas, a proto se icing nepískal. Hra se v tuto chvíli často přenáší ze strany jedné na stranu druhou.

46:58
    Anton Chudobin ukryl ve výstroji nahození Dannyho DeKeysera od modré čáry. Čeká nás první komerční přestávka ve třetí třetině.

47:19
    Luke Glendening až moc dlouho váhal, co s kotoučem udělá za bránou Dallasu. Nelze se tak divit, že byl zastaven důrazným Mirem Heiskanenem.

48:16
    Hosté dávají druhou branku a nyní jsou velmi blízko k zisku dvou bodů! Radek Faksa posunul na modrou čáru, odkud přišla rána ANDREJE SEKERY, která těsně před Greissem dost možná byla tečována. Uvidíme, komu bude gól připsán. 0:2. Asistence: Radek Faksa.
    48:16 Andrej SEKERA - 0:2

49:02
    Robby Fabbri se utrhl obráncům Dallasu a dostal se do velké šance. Tváří v tvář Chudobinovi ale neuspěl.

49:51
    Detroit se potřebuje mnohem častěji dostávat do pásma Dallasu. Dnes předvádí velmi nevýrazný výkon.

50:42
    Joel Kiviranta hledal na kruhu lépe postaveného Jamieho Benna, ale puk až ke svému kapitánovi neprocedil.

51:12
    Dallas ale často hraje v útočné třetině, což mu samozřejmě vyhovuje o to více.

51:44
    Naměstnikov si najížděl za modrou čáru, jenže přihrávka na něj přišla velmi pozdě. Detroitu tak je pískán ofsajd.

51:49
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Vladislav Naměstnikov – 2 min., podrážení).

52:00
    Domácí se dostávají pryč z vlastního pásma. Puk ale už nabírá švédský zadák John Klingberg.

52:38
    Hosté předvedli rychlou souhru, která byla zakončena právě Klingbergem. Greiss ale černou gumu pohotově vyrazil.

53:06
    Obranná čtveřice vyhazuje. To jí přišlo velmi vhod, neboť Stars opravdu dlouho hráli s kotoučem a byli v nebezpečných pozicích.

53:43
    Dallas to ještě stihl v početní výhodě, takže si dnes připsal i přesilovkovou trefu. Roope Hintz se po rychlém ťukesu hostujících hráčů dostal k puku na vrcholu levého kruhu. Najel si ještě dopředu a vystřelil. Branka bude připsána TYMU DELLANDREAOVI, jenž přesně před Greissovou lapačkou tečoval. Německý brankář měl tuto situaci velmi složitou. 0:3. Asistence: Roope Hintz a Esa Lindell.
    53:43 Ty DELLANDREA - 0:3

54:12
    Za námi je poslední komerční přestávka tohoto duelu. Vše se chystá ke vhazování, které proběhne před Antonem Chudobinem.

55:45
    Vypadá to, že Detroit nemá dostatek sil k tomu, aby s tímto duelem ještě něco udělal.

56:09
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., podrážení).

56:26
    Filip Hronek se musel vracet pro puk za svou bránu. Záhy touš zřejmě zaveze do třetiny soupeřova týmu.

56:52
    Rychlý střelecký pokus domácích hokejistů byl zastaven. Dallas tak má hromadu času, který může využít k poslání čerstvých hráčů na led.

57:36
    Anton Chudobin si povyjel a pohotově zasáhl proti rychlé střele Sama Gagnera z mezikruží.

58:09
    Hintz se už vrátil na led. Stars oslabení přežili bez úhony a nyní si už směle kráčí za výhrou.

58:42
    Detroit se snaží vstřelit alespoň čestný úspěch, ale dnes se mu vůbec nevede. Velmi těžko se po dobu celého utkání usazuje před Chudobinem.

59:18
    Jon Merrill svádí souboj u mantinelu. Hosté mu ale nedopřávají ani kousek místa.

59:44
    Teď se už duel víceméně dohrává. Je naprosto jasné, kdo zvítězí.

Skončilo nám utkání mezi Detroitem a Dallasem. Hosté oplatili Red Wings předešlý neúspěch, a tak dnes velmi jistým způsobem zvítězili 3:0. Skóre otevřel na konci druhé třetiny Tanner Kero, který proměnil samostatný únik. Skóre ještě ve třetí periodě upravili Andrej Sekera s Tyem Dellandreaou. Detroit v závěru vůbec nedokázal reagovat, a proto si po zásluze připisuje porážku.

3. Ty Dellandrea (DAL) – 1+0

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávenou neděli. Na počtenou! (02:50:39)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 38. Kero (Oleksiak), 49. Sekera (Faksa), 54. Dellandrea (Hintz, Lindell)

Rozhodčí: L’Ecuyer, Rank – Daisy, Marquis