NY Islanders – Philadelphia 6:1 (kon.) | Detroit – Dallas 0:3 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Toronto – Calgary 2:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.)
Anaheim – Arizona 1:5 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:2 (kon.)
Pittsburgh – New Jersey 1:2 (po pr.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Montreal Canadiens
5:4 (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
Vancouver Canucks
Neděle 21.03.2021, 00:05 • Bell Centre, Montreal • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Rohodující nájezd provedl TOMÁŠ TATAR bravůrně, položil si Holtbyho a poslal kotouč nad jeho beton.

64:55
    A zase obrovská šance Boesera na druhé straně, který se řítil sám na Price. Domácí brankář se položil na brankové čáře a vyrazil puk betonem.

64:42
    Další obrovská šance Canadiens! Drouin se dostal až před Holtbyho, dokonce si ho dokázal položit a stačilo jen poslat puk nad beton, jenže hostující brankář v poslední chvíli vytáhl lapačku!

64:17
    Danault nabral rychlost a měl na holi rozhodnutí, jeho kličku v samostatném úniku do forhandu ale Holtby vyrazil!

53:28
    Teď už ale Holtby zasahovat musel! Kotkaniemi se totiž dostal k odraženému kotouči přímo před hostujícím brankářem, kde zakončoval z první sám, Holtby ale výrazně podržel Vancouver!
    45:29 Brendan GALLAGHER - 4:4

45:29
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je znovu srovnáno! Skvělou práci odvedl na vhazování Danault, jenž ho vyhrál čistě pod sebe na vrcholek kruhu, kde si ho vzal na hůl BRENDAN GALLAGHER a skvělou ránou prostřelil Holtbyho. Asistence: Phillip Danault.
    40:55 Tyler MOTTE - 3:4

40:55
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelný nástup Canucks do třetí třetiny! Ani ne po minutě je na světě obrat. Volný prostor měl mezi kruhy TYLER MOTTE, který dokázal využít zakrytého výhledu Price a prostřelit ho. Asistence: Jayce Hawryluk a Jordie Benn.
    40:22 Bo HORVAT - 3:3

40:22
    Neuvěřitelné, i ve třetí třetině z první šance hosté skórují. Od modré čáry nastřelil puk Hughes a famózně mimo dosah Price ho tečoval BO HORVAT. Asistence: Quinn Hughes, Nils Höglander.
    38:23 Joel EDMUNDSON - 3:2

38:23
    Zvýšená aktivita přináší domácím zaslouženou odměnu. Weber přehrál kotouč na modré čáře, kde měl dostatek prostoru ke střele JOEL EDMUNDSON a ten náramně trefil horní růžek hostující branky! Asistence: Shea Weber a Tomáš Tatar.

34:35
    Montreal mohl jít do vedení! Přečíslení dva na jednoho vyřešil Kotkaniemi skvěle, přihrával před prázdnou branku na Lehkonena, který byl pár centimetrů od toho aby poslal puk do sítě.
    33:44 Tomáš TATAR - 2:2

33:44
    Výborné střídání v podání domácích! Po tlaku dokázal za brankou udržet kotouč Danault, který navíc přihrávkou našel svého spoluhráče mezi kruhy, čímž byl TOMÁŠ TATAR a ten střelou k tyči vyrovnává dnešní utkání. Asistence: Phillip Danault a Victor Mete.

33:21
    Přihrávku mezi kruhy dostal Gallagher, který se okamžitě z otočky pokusil o zakončení ale branku minul!

28:52
    Mohlo být znovu srovnáno, za obranu hostů se překvapivě proháčkoval Mete, ale v samostatném nájezdu proti Holtbymu neuspěl!
    28:08 Brock BOESER - 1:2

28:08
    Podobně jako včera, i dnes hosté otáčí ve druhé třetině utkání! Přesilovou hru sehráli Canucks skvěle. Do útočného pásma zavezl puk Horvat a po přihrávce Hughese se do něj opřel BROCK BOESER, který prostřelil Price. Asistence: Quinn Hughes, Bo Horvat.

26:41
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brett Kulak – 2 min., držení).

26:03
    Canadiens zůstali u kotouče a měli další dobrou šanci. Z obrany podpořil útok Romanov, který dostal přihrávku mezi kruhy. Proti jeho střele si ale Holtby vyjel a vyrazil puk do ochranné sítě.
    20:22 Jake VIRTANEN - 1:1

20:22
    Jakkoliv nebyli hosté v první třetině střelecky aktivní, ve druhé se hned z první šance prosazují. Miller vybojoval puk za brankou, poslal ho před brankoviště, kde si sjel JAKE VIRTANEN a ten dokázal procpat puk za záda Price. Asistence: J. T. Miller.
    06:26 Nick SUZUKI - 1:0

06:26
    Tohle byla parádní akce domácích. Na pravém kruhu si vytvořil dostatek prostoru NICK SUZUKI a ukázkovou ránou pod horní tyčku nedal Holtbymu moc šanci zasáhnout. Asistence: Jonathan Drouin, Shea Weber.

05:26
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění).

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 7. Suzuki (Drouin, S. Weber), 34. Tatar (Danault, Mete), 39. Edmundson (S. Weber, Tatar), 46. Gallagher (Danault), rozh. náj. Tatar – 21. Virtanen (J. T. Miller), 29. Boeser (Q. Hughes, Horvat), 41. Horvat (Q. Hughes, Höglander), 41. Motte (Hawryluk, Jo. Benn)