Nové Zámky – Košice 4:3 (po pr.) | Detva – Zvolen 3:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Miskolc 3:5 (kon.)
Poprad – Trenčín 3:5 (kon.) | Michalovce – Nitra 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 0:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
sk Neděle 21.03.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! My sa dnes zameriame na 50. kolo našej najvyššej hokejovej súťaže, v ktorom Liptovský Mikuláš budú hostiť na svojom štadióne DVTK Miškovec. Poďme si v krátkosti predstaviť oba kluby.

HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ:

Hokejisti Liptovského Mikuláša v tomto ročníku Tipos ligy obsadia poslednú priečku so ziskom 18 bodov. Na svoje konto získali 6 výhier, 3 prehry po predĺžení a 28 prehier v riadnej hracej dobe. Vsietili len 102 gólov a až 247 inkasovali. Aktuálne ťahajú 13-zápasovú sériu porážok. Naposledy privítali na svojom lade Poprad, ktorému podľahli 2:5.

DVTK MIŠKOVEC:

Hráči tohto klubu obsadia preposledné 11. miesto, a tak s spoločne s Liptovským Mikulášom budú dvojica, ktorá sa nedostane do play-off. Brána play-off im ušla minimálne o 13 bodov. Ich bilancia je 10 víťazstiev, 3 výhry po predĺžení, 8 prehier po predĺžení a až 28 prehier v riadnej hracej dobe. Naposledy vycestovali do Zvolena, odkiaľ si odniesli výprask v pomere 8:3.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Kozel) – Nemec, Kurali, Droppa, Mezovský, Valtola, Rusina, Židek, Duran – Huna, Uhrík, Štrauch – Michalík, Oško, Kiss – Vybiral, Surový, Dunčko – Haluška, Parobek, Kalousek

DVTK Miškovec: Adorján (Kiss B.) – Kiss D., Wehrs, Fredriksson, Szirányi, Láda, Göz, Vojtkó – Miskolczi, Vas, Csányi – Rokaly, Osterberg, Walker – Ritó, Galanisz, Magosi – Révész

Rozhodca: Orolin, Goga – Jedlička, Janiga.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:41
    Prvá strela patrí hosťujúcemu celku. Na bránku ju vyslal Wehrs, ale puk nasmeroval len do miest, kde stál pozorný Bátory.

01:30
    Hostia sa prezentovali zlou rozohrávku, po ktorej puk smeruje na zakázané uvoľnenie.

03:13
    Miškovec dal gól!
    Szilárd Rokaly svojou prihrávkou našiel v predbránkovom priestore lepšie postaveného KYLA OSTERBERGA, ktorý strelou z prvej našiel voľný priestor medzi betónmi gólmana. Stav stretnutia je 0:1! Asistencie: Szilárd Rokaly, Jonathan Walker.

06:14
    BÁLINT MAGOSI si prebral puk od Daniela Kissa a následnou presnou strelou našiel voľný priestor pri pravej tyčke. Stav stretnutia je 0:2! Asistencia: Daniel Kiss.

06:14
    Striedanie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Patrik Kozel, prichádza Matej Bátory.

07:06
    mal príliš veľa priestoru v útočnej tretine, puk si pripravil na strelu a následne presne zakončil nad rameno gólmana. Stav stretnutia je 0:2! Bez asistencie.

08:53
    Puk majú pevne pod kontrolou hostia, ktorí sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme, kde si vytvárajú menší tlak.

09:18
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Tomáš Rusina – 2 min., sekanie).

10:50
    Jeden z hráčov hostí zakončil od modrej čiary, ale strelecký pokus smeroval len do miest, kde stál pripravený gólman.

11:18
    Trest pre Tomáša Rusinu končí, a tak sa môže opäť pripojiť späť do hry. Hra pokračuje v plnom počte.

12:47
    Puk sa nachádza za bránkou Miškovca, ale sú to práve hokejisti hosťujúceho celku, kto ho má pevne pod kontrolou.

13:55
    Hostia sa opäť usadili v útočnom pásme, kde sa formou krátkych prihrávok snažia rozhodiť defenzívu súpera.

14:32
    Po dlhšej dobe registrujeme strelecký pokus na domácej strane. K strele sa dostal Huna, ale Adorján rýchlo reagoval a puk zachytil.

15:29
    Kurali nahodil puk na zadný mantinel, pri ktorom bol ako prvý jeden z jeho spoluhráčov. Hosťom sa podarilo usadiť v útočnej tretine.

16:02
    Tempo hry sa nám v posledných minútach upokojilo. Sme svedkami množstva nepresných prihrávok a nevýrazných útočných akcií.

16:05
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Szilárd Rokaly – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

16:22
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Jakub Nemec zakončil spoza brániaceho hráča, na tento pokus ešte dokázal Patrik Kozel reagovať, ale na následnú dorážku MICHALA UHRÍKA už nie. Ten len poľahky zasunul puk do prázdnej bránky. Presilová hra využitá a stav stretnutia je 1:3! Asistencia: Jakub Nemec.

17:59
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Patrik Oško – 2 min., hákovanie).

18:30
    Hostia s pukom za vlastnou bránou, odkiaľ sa pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

18:56
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Kevin Wehrs – 2 min., hákovanie).

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

19:59
    Dvojminútový trest pre Patrika Oška je u konca, a tak sa môže vrátiť späť na ľadovú plochu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Je tu koniec prvej tretiny. V nej sme mali možnosť vidieť hneď štyri presné zásahy, po ktorých je priebežne vo vedení hosťujúci Miškovec 3:1. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:56
    Hostia v plnom počte. Kevin Wehrs sa vracia na ľadovú plochu.

22:08
    Po sérií nepresností sa puk ocitol až pred bránkou Bátoryho, ktorý hral na istotu a schoval ho pod svoju lapačku.

23:01
    Do dobrej príležitosti sa dostal László Ritó, ktorého našiel odrazený puk. Stála pred ním už len odkrytá bránka, ktorú však netrafil. V poslednej chvíli jeho zakončenie zblokoval brániaci hráč.

24:17
    Bálint Magosi zakončil z pravej strany, ale Bátory sa rýchlo presunul k svojej tyči a puk zachytil.

25:44
    Hostia sú počas celej druhej tretiny nasťahovaný na polovici súpera, kde si hľadajú lepšiu streleckú pozíciu.

26:17
    Karol Csányi zachytil rozohrávku súpera, a tak môže pokračovať smerom do útoku.

27:22
    Domáci vyhodili puk do stredného pásma, a tak sa aspoň nachvíľu oslobodili od tlaku Miškovca.

28:15
    Miskolczi sa pokúsil prihrávkou cez os klziska nájsť lepšie postaveného spoluhráča, ale našiel len hokejku brániaceho hráča.

29:59
    Balázs Láda sa s pukom nachádzal v predbránkovom priestore, posunul ho vedľa seba na ľavú stranu, kde si všimol úplne voľného KOLA OSTERBERGA, ktorý sa do puku oprel z prvej a rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 1:4! Asistencie: Balázs Láda, László Ritó.

31:32
    Jonathan Walker sa pokúsil ohroziť bránku súpera strelou z ľavej strany. Tú však nasmeroval len na zadný mantinel.

32:25
    Maroš Surový sa dostal do dobrej streleckej príležitosti, ale proti bol Adorján, ktorý reflexívnym zákrokom zachytil jeho strelu smerujúcu k pravej tyči do svojej lapačky.

33:24
    Rudolf Huna poslal z pravej strany prudký projektil, ktorý však smeroval úplne mimo bránky.

34:13
    K odrazenému puku po strele Rudolfa Hunu sa dostal SEBASTIAN DROPPA, ten poriadne napriahol a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Stav stretnutia je 2:4! Asistencie: Rudolf Huna, Andreas Štrauch.

35:39
    V posledných minútach sú lepším celkom domáci, ktorí častejšie držia puk na svojich hokejkách.

36:24
    Walker sa obtočil okolo bránky a následne zakončil backhandovým spôsobom. Bátory si dal pozor a jeho pokus zneškodnil.

36:45
    Rudolf Huna vyslal na bránu zaujímavú strelu, s ktorou si však Adorján poradil úplne bez problémov. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

37:06
    Adorján musel čeliť ďalšiemu zakončeniu, tentoraz z hokejky Matúša Miroslava Parobeka. Jeho strelu vytesnil na zadný mantinel.

38:38
    Hostia obliehajú pásmo domácich, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

39:00
    Do konca druhej časti ostáva posledná minúta.

39:17
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Michal Uhrík – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Nemec – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (László Ritó – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Daniel Kiss – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Je tu koniec druhej tretiny. V nej sme mali možnosť vidieť po góle na oboch stranách. Stav po druhej časti je 4:2 v prospech Miškovca. My sa vám hlásime opäť o 15 minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:28
    Liptáci sa už usadili v útočnej tretine, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

41:17
    Hostia v plnom počte.

41:44
    Zakázané uvoľnenie domácich. Hra sa presunie pred bránku Liptovského Mikuláša.

42:07
    Domáci sa dostali do prečíslenia traja proti dvom, z ktorého však nedokázali vyťažiť nič a o puk prišli.

43:47
    Liptáci si hľadali lepšiu streleckú pozíciu v tretine súpera, ale defenzíva Miškovca funguje v týchto chvíľach dobre a domácim ponúkajú len minimum voľného priestoru.

44:27
    Zrazená strela z hokejky Balásza Göza smeruje na ochrannú sieť. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Miškovca.

45:43
    Bátory vytiahol jeden zo svojich zákrokov po strele Bence Szirányiho. Prudký puk schoval do svojej lapačky.

46:34
    Karol Csányi zakončil od modrej čiary, ale strela mu nesadla ideálne a puk zachytil brániaci hráč stojaci pred ním.

47:16
    Puk sa po sérií nepresností ocitol až pred bránkou Bátoryho, ktorý ho okamžite ukryl po svoju lapačku. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

48:12
    Po krásnej domácej kombinácií sa do zakončenia dostal Andreas Štrauch. Jeho pokus však zblokoval brániaci hráč. To bola šanca!

49:22
    Puk sa nachádza za bránkou Liptovského Mikuláša, ale sú to práve domáci, kto ho má pevne pod kontrolou.

50:00
    Máme tu čas na malé štatistické okienko. Aktuálny pomer streleckých pokusov na oboch stranách je 13:31.

51:50
    Skvelý obranný zákrok v podaní Vladimíra Vybirala, ktorý za seba nepustil rozbehnutého útočiaceho hráča, čím zabránil možnej hrozbe.

52:24
    JONATHAN WALKER spoza bránky prihrával puk. Ten si nešťastným spôsobom do vlastnej bránky vrazil jeden z domácich hráčov. Stav stretnutia je 2:5! Bez asistencie.

53:30
    Puk majú na hokejkách hostia, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú vo vlastnej tretine.

54:17
    Nemec posielal prudkú prihrávku medzi kruhy, kde sa nachádzal Uhrík. Ten sa po včasnom zákroku obrancu napokon k zakončeniu nedostal.

55:20
    Domáci držia puk za vlastnou bránkou a vyčkávajú na správnu chvíľu k založeniu nebezpečného útoku.

56:40
    Magosi prihral puk presne na hokejku Ritá, ktorého zakončenie však bolo veľmi nepresné a nemohlo ohroziť Bátoryho.

57:30
    Jakub Nemec nahodil puk od modrej čiary pred bránku súpera, kde si ho spracoval RUDOLF HUNA a neskôr zasunul do voľného priestoru k ľavej žrdi. Stav stretnutia je 3:5! Asistencia: Jakub Nemec, Andreas Štrauch.

58:00
    Do konca riadnej hracej doby ostávajú posledné dve minúty.

59:15
    V závere zápasu držia puk na svojich hokejkách hostia, ktorí ho budú chcieť dohrať v útočnom pásme.

Máme tu koniec stretnutia. V ňom dokázal vyhrať hosťujúci Miškovec, ktorý zdolal trápiaci sa Liptovský Mikuláš po výsledku 5:3. Odo mňa to je z tohto stretnutia všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (19:20:40)

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 17. Uhrík, 35. Droppa (Huna, Štrauch), 58. Huna (Nemec, Štrauch) – 4. Osterberg (Rokaly, Walker), 7. Magosi (Kiss), 8. Csányi, 30. Osterberg (Láda, Ritó), 53. Walker

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Bátory) – Nemec, Kurali, Droppa, Mezovský, Valtola, Rusina, Židek, Duran – Huna, Uhrík, Štrauch – Michalík, Oško, Kiss – Vybiral, Surový, Dunčko – Haluška, Parobek, Kalousek
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Kiss B.) – Kiss D., Wehrs, Fredriksson, Szirányi, Láda, Göz, Vojtkó – Miskolczi, Vas, Csányi – Rokaly, Osterberg, Walker – Ritó, Galanisz, Magosi – Révész

Rozhodčí: Orolin, Goga – Jedlička, Janiga