Nové Zámky – Košice 4:3 (po pr.) | Detva – Zvolen 3:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Miskolc 3:5 (kon.)
Poprad – Trenčín 3:5 (kon.) | Michalovce – Nitra 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – HC Slovan 0:2 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
HK Nitra
sk Neděle 21.03.2021, 17:00 • Zimný štadión Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 50. kolo

Posledná tretia tretina už žiadny presný zásah nepriniesla. Michalovce tak zvíťazili doma nad Nitrou 4:1 a so základnou časťou sa tak rozlúčili víťazne.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok večera! (19:12:54)

59:48
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Hrnka – 2 min., sekanie).

59:22
    Už je tu samotný záver zápasu, o jeho osude je rozhodnuté.

58:37
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny a už aj tohto stretnutia!

57:39
    V útočnom pásme už kombinujú Michalovce, ale bez úspechu.

57:08
    Domáci sa teraz úspešne bránia vo svojom pásme, dlhšiu dobu sme žiadne zakončenie nevideli.

56:44
    Nitre sa však nedarí v prechode do útočného pásma.

56:18
    Nepresná kombinácia domácich, puk putuje na hosťujúce hokejky.

55:49
    Michalovce pokračujú vo veľkom nápore ďalej.

55:26
    Výborný zákrok hosťujúceho Cowleyho, pokryl nebezpečné zakončenie a skóre zápasu sa tak nemení!

54:58
    Ofsajd domáceho celku.

54:16
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, je to bez zakončenia na bránku.

53:47
    Už je teda rovnovážny počet hráčov na oboch stranách, blížime sa do záverečnej časti tohto zápasu.

53:21
    Domáci v plnom počte.

52:53
    Fominykh trafil konštrukciu bránky! Je tu už tretia tyčka Nitry v tomto zápase a to je veľká smola!

52:16
    Michalovce sa bránia úspešne, dostávajú puk do bezpečia.

51:42
    Ege je späť na ľadovej ploche, Nitra hrá spomínanú skrátenú presilovku.

51:31
    Momentálne sledujeme hru 4 na 4, potom bude nasledovať skrátená presilovka hostí.

51:21
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

50:22
    Ani táto presilová hra v podaní domácich hokejistov nieje nijak úspešná či nebezpečná.

50:05
    Dostávame sa do druhej polovice poslednej tretej tretiny. Na žiadnu drámu to už nevyzerá.

49:42
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Ege – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

49:16
    Presný zákrok na druhej strane predviedol aj brankár Cowley. Michalovce získavajú buly v útočnom pásme.

48:25
    Bodákove zakončenie od modrej pokryl brankár Tomek, hra je prerušená.

48:06
    Zatiaľ teda čakáme na prvú vážnejšiu situáciu v tretej tretine. Snáď ešte niečo zaujímavého uvidíme.

47:24
    Hostia v plnom počte.

47:16
    Nitra dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.

46:38
    Cowley si pripisuje ďalší úspešný zákrok, hra je prerušená a domáci získavajú buly v útočnom pásme.

46:05
    V krátkom slede je tu ďalšia presilovka pre domáci celok. Podarí sa ju už Michalovciam využiť?

45:24
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Holešinský – 2 min., nedovolené bránenie).

45:00

44:43
    Šoltés ťahal puk pred hosťujúcu bránku, ale nebolo mu dovolené po výpade úspešne zakončiť.

44:18
    Cowley úspešne pokryl nahodenie od modrej, hra je prerušená.

43:22
    Domácim sa však nedarí v prechode do útočného pásma, po puk si musia k svojmu brankárovi.

43:00
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Fominykh – 2 min., držanie).

42:09
    Bude sa vylučovať na hosťujúcej strane, pri puku je domáci celok a tak je ponechaná výhoda.

41:38
    Teraz sledujeme kombináciu domáceho celku, Nitra sa musí brániť.

41:06
    Tomek úspešne pokryl ľahké nahodenie, hra je prerušená.

40:53
    Nepresná kombinácia hostí, puk získavajú domáci a tí sa nemusia nikam ponáhľať.

40:10
    Posledná tretia tretina je už v plnom prúde, buly vyhrala Nitra. Hostia majú pred sebou náročnú úlohu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

Prostredná tretina v Michalovciach je už minulosťou. Lepšie ju zvládli domáci hokejisti, ktorí v nej skórovali dvakrát a tak domáci celok vyhráva po dvoch tretinách 4:1 a zrejme je o osude zápasu rozhodnuté.

Posledná tretia tretina sa začne približne o 18:39.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:22
    Je tu samotný záver druhej tretiny. Zrejme sa už nič podstatné nestane.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

38:20

38:14
    Michalovce sa dokázali oslobodiť a rýchlo striedajú.

37:33
    Tvrdoňove zakončenie končí len na zadnom mantinely.

37:05
    Opäť sledujeme presilovú hru hosťujúceho celku. Je to však len nepresná kombinácia Nitry a to ohrozenie domácej brány neprináša.

36:20
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mihalik – 2 min., podrazenie).

36:08
    Nepresná kombinácia domácich v útočnom pásme.

35:44
    Oba celky odišli striedať.

35:09
    Je z toho ďalšia nevyužitá presilovka hostí. Dostávame sa do záverečnej časti prostrednej tretiny, snáď ešte niečo zaujímavého uvidíme.

34:58

34:06
    Domáci v oslabení založili rýchly brejk, ale k žiadnemu zakončeniu to neviedlo.

33:44
    Michalovce dostávajú puk cez všetky čiary do bezpečia.

33:17
    Ďalšia presilovka pre hostí v krátkom slede. Nemec nahadzoval puk pred domácu bránku, teč od Slováka úspešný nebol.

32:58
    Nasleduje reklamná prestávka.

32:58
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Lačný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

32:08
    Zakázané uvoľnenie domácich hokejistov.

31:33
    Hostia ešte svoje zbrane neskladajú, ale už výraznú dobu neboli s pukom v útočnom pásme.

31:00

30:49
    Táto presilovka hosťom nevychádza, bránku Tomeka hostia ešte neohrozili.

30:05
    Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Vyzerá to, že tri body dnes zostanú doma v Michalovciach.

29:38

29:16
    V krátkom slede tu je ďalšia presilovka domáceho celku. Mihalikove zakončenie od modrej pokryl brankár Cowley, Michalvoce v oslabení dokázali zaútočiť.

29:00
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Lehtonen – 2 min., hákovanie).

28:32
    Dukla Michalovce dala gól!

Je tu štvrtý gól domácich a o osude zápasu vyzerá byť rozhodnuté! Pred bránkou hostí sa k puku dostal nepokrytý PETER GALAMBOŠ a jeho zakončenie končí za bezmocným Cowleym – 4:1!
    Asistencie: Marek Mašlonka, Ján Ťavoda.

28:06
    Túto presilovku domáci nevyužili, ale stále pokračujú v útočnej aktivite.

27:44

27:18
    Regendove tvrdé zakončenie od modrej bolo tečované na ochrannú sieť.

26:48

26:14
    Je tu presilovka domácich, zakončenie od modrej schoval Cowley vo svojej lapačke.

25:44
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švarný – 2 min., hákovanie).

25:19
    Po krátkej dobe sa domáci opäť presúvajú do útočného pásma, Nitra znova čelí veľkému tlaku.

24:38
    Domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme, ale dlhšiu dobu sa Michalovce nedostali k zakončeniu.

24:11
    Teraz vidíme veľa nepremostí na oboch stranách. Domácim to prekážať nemusí, zatiaľ majú dostatočne nahraté.

23:47
    Zakázané uvoľnenie domácich.

23:06
    Hostia založili rýchly brejk, ale domáca defenzíva bola pozorná a súpera do žiadnej šance nepustila.

22:43
    Nitra sa naďalej musí brániť, hostia sú pod veľkým tlakom.

22:08
    Michalovce sú pri ofenzívnej chuti a rozbiehajú v útočnom pásme ďalšiu kombináciu.

21:49
    Hostia prehrávajú o dva góly a majú teda veľmi náročnú úlohu vo zvyšku zápasu.

21:29

Výborný vstup domácich hokejistov do druhej tretiny! Michalovce vyrazili do rýchleho brejku, k puku sa dostal SAMUEL TAKÁČ a presnou strelou z blízkosti prekonáva brankára Cowleyho – 3:1!
    Asistencie: Graeme McCormack.

20:51
    Domáci Lalancette sa pokúsil presadiť inidivudálne, ale jeho zakončenie pokryl úspešne brankár Cowley.

20:10
    Prostredná tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhrali domáci hokejisti, ktorí sú momentálne v lepšej pozícii.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina v Michalovciach je už minulosťou. Napokon sme v nej videli až tri góly, skóre zápasu otváral hosťujúci Šiška na konci presilovky. K otočke skóre prišlo v závere prvej tretiny, keď sa postupne presadili Korhonen a Suja a tak Michalovce vyhrávajú po prvej tretine 2:1!

Druhá tretina sa začne približne o 17:49.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:58

Tak to je fantastický záver prvej tretiny v podaní domáceho celku! Michalovce v krátkom slede otáčajú skóre, stalo sa tak po rýchlom prečíslení 2 na 1, pred bránku dostal od Lehtonena presnú prihrávku JAKUB SUJA a puk dostal do siete – 2:1!
    Asistencie: Matlas Lehtonen, Marek Mašlonka.

17:59

A je vyrovnané! Domáci dávajú krátko pred koncom prvej tretiny svoj úvodný gól v tomto zápase, pred bránkou Nitry zostal nepokrytý VILLE JUHANI KORHONEN a ten úspešným tečom dostal puk pomedzi betóny brankára Cowleho do siete – 1:1!
    Asistencie: Pavol Regenda, Graeme McCormack.

17:34
    Hostia ešte kombinovali v útočnom pásme, ale boli už z neho vyhnaní.

17:07
    Zakončenie od hosťujúceho Múčku končí na ochrannej sieti.

16:43
    Tá však úspešná nebola a už sledujeme útočné ťaženie domácich. Obe defenzívy však teraz pracujú úspešne.

16:07
    Nitra rozbieha kombináciu v útočnom pásme.

15:36
    To už platiť nemuselo! Domáci celok po druhýkrát zachránila konštrukcia bránky, strela od Finlayho sa do siete nezmestila!

15:10
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvej tretiny. Nitra si stále drží náskok o jeden gól.

14:41
    Michalovce sa zakrátko znova dostávajú k puku, oba tímy potrebujú dostriedať.

14:16
    Sledovali sme rýchly brejk domácich, zakončenie od Korhonena nebola nijak nebezpečné.

13:38

13:11
    Od modrej zakončoval Nemec a jeho strelu zastavuje konštrukcia bránky!

12:38
    Ďalšie oslobodenie domáceho celku, puk končí za Cowleyho bránkou.

12:06
    Hostia hrajú svoju druhú presilovku v tomto zápase. Po nepresnej kombinácii Nitra puk stratila.

11:38

11:38
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Korhonen – 2 min., podrazenie).

11:12
    Domáci sa s pukom presúvajú do svojho pásma, oba celky idú striedať.

10:46
    Lalancetteho zakončenie vyrazil Cowley do bezpečia, Michalvoce v krátkom slede získavajú ďalšie buly v útočnom pásme.

10:05
    Dostávame sa do druhej časti prvej tretiny. Nitra stále drží svoje tesné vedenie o jeden gól.

09:51
    Zrodil sa rýchly brejk hostí, Nemecove nahodenie na bránku neprešlo.

09:11
    Zrazená strela na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

08:34

08:10
    Domáci hokejisti teda svoju prvú presilovku v tomto zápase nevyužili, momentálne kombinujú v útočnom pásme.

07:53

07:12
    Michalovce si musia opäť pre puk až za svoju bránku. Domácim teda zatiaľ táto presilovka nevychádza.

06:46
    Nitra posiela puk cez všetky čiary do bezpečia.

06:10
    Svoju prvú presilovku v tomto zápase hrajú už aj Michalovce. Podarí sa skórovať v početnej výhode aj domácim?

05:53
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., hákovanie).

05:24
    Pred bránku hostí si nakročuloval Galamboš, ale jeho teč končí mimo troch žrdí.

04:57
    Ofsajd hosťujúceho celku.

04:15
    Presilovka hostí nebola až do gólu vydarená, ale svoj účel splnila a Nitra je momentálne v lepšej pozícii. Domáci budú musieť doťahovať vedenie svojho dnešného súpera.

03:56
    Nitra dala gól!

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Nitra využila túto presilovku sekundu pred koncom, keď Fominykhove nahodenie skončilo na JURAJOVI ŠISKOVI, ktorý sa rýchlo spamätal a jeho presná strela končí za bezmocným Tomekom – 0:1!
    Asistencie: Danill Fominykh, Miroslav Pupák.

03:22
    Dokonca aj v oslabení zaútočili domáci hokejisti. Takáč vyslal na bránku hostí aj nebezpečnú strelu, ale Cowley výborne zasiahol betónom a následne nitrianska obrana dostala puk do bezpečia!

02:49
    Nitra má problémy vrátiť sa späť do útočného pásma, Michalovce v strednom pásme vysoko napádajú súperovu rozohrávku.

02:16
    Hostia hrajú prvú presilovku v tomto zápase. Z prvej to skúšal tvrdou strelou Slovák, bránku domácich však netrafil.

01:57
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Galamboš – 2 min., napadnutie).

01:53
    Bartánus nezachytil nahodený puk a rýchly brejk už zakladá Nitra.

01:04
    Domáci v útočnom pásme nič zaujímavého nevymysleli a tak je pri puku opäť Nitra, ktorá skúša založiť postupný útok.

00:26
    Rýchly prechod hostí do útočného pásma, k puku sa dostal Slovák, ale jeho strelu výborne pokryl brankár Tomek!

00:10
    Prvá tretina v Michalovciach je už v plnom prúde, buly vyhrali domáci. Michalovce dnes nastupujú v tmavých dresoch, Nitra v bielych.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, prvá tretina sa tak čoskoro začne!

Úvodné zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Mölder) – Mihalik, Mudrák, Šedivý, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Lačný – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török

HK Nitra: Cowley (O'Connor) – Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Vitaloš, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Drábek – Múčka, Šiška, Fominykh

Rozhodca: Štefik, Snášel ml. – Crman, Bogdaň – Jonák

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom medzi sebou nastúpia HK Dukla Ingema Michalovce a HK Nitra. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 17:00.

V nedeľu sa odohrá posledné 50. kolo základnej časti tohto ročníka Tipos Extraligy a po ňom sa začne už osemfinálové play-off. Aktéri tohto stretnutia už majú istú miestenku v štvrťfinále, ale stále nevedia, na akom mieste skončia a kto bude tak ich potencionálnym súperom. Michalovce majú momentálne na svojom konte 96 bodov a sú na predbežnom druhom mieste. Na prvé sa už nedostanú, ale o to druhé budú na diaľku bojovať s Popradom, ktorý má 95 bodov a je teraz tretí. Nitra zatiaľ získala 89 bodov a to stačí na predbežné 5. miesto. Hostia majú ešte šancu skonči štvrtý, ale to by Slovan musel prehrať v Banskej Bystrici a Nitra zvíťaziť v Michalovciach. Stále tak v tomto zápase majú oba celky o čo hrať, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 18. Korhonen (Regenda, McCormack), 19. Suja (Lehtonen, Mašlonka), 22. Takáč (McCormack), 29. Galamboš (Mašlonka, Ťavoda) – 4. Šiška (Fominykh, Pupák)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Tomek (Mölder) – Mihalik, Mudrák, Šedivý, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Lačný – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török

Rozhodčí: Štefik, Snášel ml. – Crman, Bogdaň – Jonák