Philadelphia – New Jersey 3:4 (kon.) | Chicago – Florida 3:2 (kon.) | Nashville – Detroit 2:0 (kon.)
Dallas – Tampa 1:2 (kon.) | Arizona – Colorado 5:4 (3:1 po s.n.) | Ottawa – Calgary 3:1 (kon.)

Cam Talbot (MNS) 28 zákroků (01:16:15)

Dvakrát v zápase Minnesota vedla, dvakrát dokázal hostující celek vyrovnat. Na domácí gól, který vstřelil Nico Sturm, už hosté odpověď najít nedokázali. Body z tohoto zápasu bere Minnesota.

59:59
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nick Bonino – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).

59:55
    Zakázané uvolnění Wild, poslední buly.

59:34
    Další buly před brankou Wild. Hostující celek je nastěhovaný v útočném pásmu, domácí se tak tak brání.

59:23
    Mnoho času už hosté nemají na vyrovnání.

58:30
    Maxime Comtois (Anaheim) byl blízko, jeho rána z první se od tyče odrazila zpět do hry, hosté hrají aktivně.

58:05
    Jamie Drysdale (Anaheim) pálil od modré čáry a jeho projektil byl zblokovaný do ochranné sítě.

57:49
    Ryan Miller (Anaheim) zatím zůstává v brance.

57:49
    Zakázané uvolnění proti Wild.

57:16
    Rickard Rakell (Anaheim) vypálit na branku nedokázal, následně si poradila obrana.

56:37
    Anaheim kombinoval v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se hráči Ducks nedostali.

56:12
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není. Domácí celek stále vede o jednu branku.

55:41
    Zápas pokračuje dál, dostáváme se do jeho finální fáze.

54:53
    Komerční přestávka.

54:22
    Zakázané uvolnění proti hostům Hráči Ducks špatně rozehráli.

53:50
    Nicolas Deslauriers (Anaheim) se dostal k odraženému puku, ale bekhendovou stranou hole nedokázal vypálit.

53:35
    26:23, tak vypadá statistika střel na branku.

53:10
    Ducks mají kotouč za svou brankou, rychle se pokouší přejít do útočného pásma, ale domácí obrana si dokázala poradit.

52:20
    Wild rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek zatím stále vede o jednu branku.

51:39
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:30
    Obrana Ducks musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.

50:40
    Cam Talbot (Minnesota) měl nyní štěstí, už byl překonaný, kotouč klouzal za brankovou čáru, ale domácí brankář na poslední chvíli zasáhl.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:21
    Zbytečně se nepřerušuje, Marcus Johansson pálil z mezikruží, brankář Ducks jeho projektil vykopl mimo branku, a pak hrála obrana.

47:47
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej. Střelecky jsou aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 22:20.

47:21
    Cam Talbot (Minnesota) kryje kotouč, následně se před jeho brankou strhla potyčka. Komerční přestávka.

46:58
    Maxime Comtois (Anaheim) mohl zakončovat, ale ještě hledal před brankou spoluhráče. Puk ovšem nikdo tečovat nedokázal.

46:10
    Nick Bonino (Minnesota) nahodil kotouč do útočného pásma, ale následná rána končí vedle branky, Ryan Miller zasahovat nemusel.

45:45
    Cam Talbot (Minnesota) kryje kotouč po střele soupeře. Domácí hokejisté stále drží těsné vedení.

45:24
    Jonas Brodin (Minnesota) si jako obránce sjel před branku, dostal přihrávku, ale jeho ráně chyběla přesnost.

44:12
    Ryan Suter (Minnesota) pálili z mezikruží, jeho projektil byl zblokovaný před brankou.

43:39
    Maxime Comtois (Anaheim) se dostával pomalu do střelecké pozice, ale Joel Eriksson Ek se výborně vrátil a dokázal si poradit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

42:49
    Jani Hakanpää (Anaheim) rozehrává od své branky, následně se se spoluhráči dostal do střelecké pozice, ale nevypálil.

42:30
    Jonas Brodin (Minnesota) zakončoval domácí akci, jeho projektil mířil do středu branky, kde byl pozorný Ryan Miller.

42:13
    Derek Grant (Anaheim) se sice prorpacoval do útočného pásma, ale jeho rána končí vedle.

40:13
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou domácích. Hosté vyhráli buly, následná rána nebyla přesná.

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Maxime Comtois dokázal hned po 22 vteřinách srovnat, a pak domácí poslal do vedení po chybě brankáře Nico Sturm.

40:00

39:50
    Ducks bojují o kotouč v útočném pásmu, nakonec rána od modré čáry končí vedle.

39:30
    Trevor Zegras (Anaheim) to vzal na sebe, jeho rána byla nepřesná.

38:28
    Střelu číslo dvacet vyslal domácí celek na branku soupeře. Ryan Miller ukryl kotouč do rukavice, bude se vhazovat.

38:09
    Domácí celek je mírně střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 19:18.

38:00
    Cam Talbot (Minnesota) byl pozorný a dokázal zastavit střelecký pokus soupeře.

37:39
    Minnesota se dostala do útočného pásma, ale na branku vypálit nedokázala.

35:31
    Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Wild.

34:45
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí celek se vrací k aktivní hře a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

34:25
    Cam Talbot (Minnesota) kryje kotouč, Rickard Rakell (Anaheim) se dostal do dobré střelecké pozice, ale neuspěl. Komerční přestávka.

34:00
    Nick Bjugstad (Minnesota) se dostal do brejku, ale byl tísněn obránci, takže nedokázal vypálit.

32:39
    Kevin Shattenkirk (Anaheim) pálil, jeho rána byla tečovaná mimo branku. Komerční přestávka.

32:02
    Tři na dva postupovala domácí Minnesota, ale před brankou Wild o kotouč přišli.

31:40
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

31:20
    Hraje se spíše ve středním pásmu, momentálně se ani jeden celek nemůže stabilněji usadit před brankou.

30:14
    Kirill Kaprizov (Minnesota) to zkoušel individuálně, ale nedokázal výrazněji vypálit od modré čáry.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Wild mají těsný jednobrankový náskok.

29:00
    Devět minut hry je pryč ze druhé třetině a v této fázi zápasu jsme viděli už dvě branky. Zatím těsně vede domácí celek.

28:21
    Vhazovat se tedy bude ve střední pásmu a hostující celek souboj o puk vyhrál.

28:20
    Hra je přerušena, protože se Anaheim dostal do ofsajdu.
    27:01 Nico STURM - 3:2

27:01
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Kuriózní branka a domácí celek jde do vedení. Nick Bjugstad vyhodil důrazně kotouč z hloubky svého pásma. Puk doskákal až k brance Ducks. Ryan Miller špatně odhadl odraz, nezachytil puk, který snadno dorazil NICO STURM. Asistence: Nick Bjugstad a Carson Soucy.

26:17
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

26:00
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, Marcus Johansson (Minnesota) byl volný a čekal na přihrávku, ale nedostal ji.

25:27
    Jakob Silfverberg (Anaheim) se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

25:03
    Kevin Fiala (Minnesota) pálil a Ryan Miller kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

24:48
    Mats Zuccarello a Fiala se dostali do útočého pásma, kde kombinují.

24:20
    Přesilovku hrají domácí, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím marně.

24:05
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Trevor Zegras – 2 min., hákování).

23:13
    Cam Talbot (Minnesota) rozehrává od své branky, následně ale jeho spoluhráči o kotouč přišli.

23:00
    12:13, tak vypadá statistika střel na branku.

22:30
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale prosadit se nedokázal. Obrana Ducks byla pozorná.
    20:22 Maxime COMTOIS - 2:2

20:22
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Z kraje druhé třetiny je stav zápasu vyrovnaný. Po šikovné přihrávce před branku se z bezprostřední blízkosti prosazuje MAXIME COMTOIS. Asistence: Isac Lundeström.

20:01

Ryan Suter (Minnesota) byl u obou branek svého celku, díky dvěma asistencím získal 500. bod v NHL. Wild po první třetině vedou 2:1. Jared Spurgeon je autorem obou branek.

20:00
    19:52 Jared SPURGEON - 2:1

19:52
    Krásná teč před brankou a domácí celek jde díky úspěšné přesilovce do vedení. Letící kotouč před brankou tečoval JARED SPURGEON. Asistence: Ryan Suter.

19:30
    Mnoho času už domácí pro vypracování další šance nemají.

19:10
    Ducks vyhazují přes všechny čáry.

19:04
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jani Hakanpää – 2 min., nedovolené bránění).

18:42
    Wild mají ponechanou výhodu.

18:17
    Ducks přišli o kotouč, a tak se směr hry rychle otáčí. Mats Zuccarello vypálit přesněji nedokázal.

17:50
    Troy Terry (Anaheim) hledal najetého spoluhráče před brankou, ale obrana domácích si dokázala nyní poradit.

17:35
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

17:22

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, aktuálně platí stav 1:1. Jonas Brodin (Minnesota) vedl zajímavou akci Wild, ale vypálit až dokázal Marcus Johansson-

16:20
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Střelecky je mírně aktivnější hostující celek. Ten ale nyní rozehrává od vlastní branky.

15:12
    Jani Hakanpää (Anaheim) autorem další střely od modré čáry, brankář Wild si poradil.

14:47
    Adam Henrique (Anaheim) pálil, ale neuspěl. Následně branku netrefil ani jeho spoluhráč. Ducks se usadili v útočném pásmu.

14:21
    8:9, tak momentálně vypadá statistika střel na branku. Góly jsme zatím viděli dva.

13:14
    Jordan Greenway (Minnesota) to myslel dobře, ale jeho rána po rychlém průniku do útočného pásma byla zblokovaná.

12:45
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

11:38

11:12
    Wild rozehrávají od své branky, Marcus Johansson (Minnesota) se probojoval do útočného pásma, ale nevypálil přesně.

10:50
    Derek Grant (Anaheim) se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána končí vedle branky.

10:30
    Minnesota hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.

09:34
    Sledujeme hodně vyhrocený zápas hned od prvních minut. Této bitce předcházel tvrdý střet dvou hráčů.

09:34
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 5 min., bitka + 2 min., vyprovokování bitky + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Carson Soucy – 5 min., bitka).

09:21
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joseph Cramarossa – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2+2 min, bitka).

09:02
    Minnesota špatně rozehrála, vhazovat se tedy bude před její brankou. Ducks vyhráli kotouč, následně pálil Jani Hakanpää a brankář Wild byl pozorný.
    08:10 Derek GRANT - 1:1

08:10
    Domácí vedení příliš dlouho netrvalo, velmi dobře to nyní sehráli hosté. DEREK GRANT vypálil z ostré pozice a jeho ránu si do vlastní branky betonem srazil brankář Wild. Žádná velká rána, ale technicky dobře provedená střela. Asistence: Josh Manson a Ryan Getzlaf.
    07:46 Jared SPURGEON - 1:0

07:46
    Domácí celek se dostává do vedení, povedenou tečí střely spoluhráče se prosazuje JARED SPURGEON. Asistence: Ryan Suter a Kirill Kaprizov.

07:28
    Vhazovat se nyní bude před brankou Anaheimu, hostující celek totiž zahrál jen na zakázané uvolnění.

06:56

06:12
    3:3, tak vypadá statistika střel na braku v tomto zápase.

05:50
    Nick Bonino (Minnesota) se probojoval do dobré střelecké pozice, připravil si kotouč na střelu, ale branku trefit nedokázal z dobré pozice.

05:04
    Wild se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

04:45
    Ryan Hartman (Minnesota) šikovně pozměnil směr spoluhráčovy střely, ale puk se od tyče odrazil zpět do hry. Zatím nejvýraznější šance.

04:15
    Anaheim se poprvé dostal stabilněji do útočného pásma, Ryan Getzlaf to vzal na sebe, jeho rána postrádala přesnost.

03:30
    Jordan Greenway (Minnesota) upadl před brankou, následovala střela od modré čáry, k dorážce se dostal Jordan Greenway, ale neprostřelil brankáře.

02:47
    Mats Zuccarello (Minnesota) čekal před brankou na přihrávku, ale střílenou přihrávku od spoluhráče tečovat přesněji nedokázal.

02:13
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Mats Zuccarello (Minnesota) to zkoušel individuálně, ale ke střele na branku se dostat nedokázal.

01:30
    Marcus Johansson (Minnesota) se pokoušel narušovat rozehrávku soupeře, ale nedokázal puk vybojovat. Následně je hra přerušená a vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:53
    Hra je nyní přerušena, píská se zakázané uvolnění.

00:35
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se dostat Wild nedokázali.

00:01

Zápas brzy začne.

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Soucy, Cole, Hunt – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Ma. Johansson, Hartman, Fiala – Parise, J. Eriksson Ek, Greenway – Sturm, Bonino, Bjugstad.

Anaheim Ducks: R. Miller (Dostál) – Fowler, Hakanpää, Manson, Shattenkirk, Welinski, Drysdale – Comtois, Getzlaf, Rakell – Jones, Silfverberg, Lundeström – Zegras, Henrique, Terry – D. Grant, Steel, Deslauriers..

Wild se po neúspěšném dvoj zápase s Coloradem (5:1 a 6:0), dostali v posledním duelu zpět na vítěznou vlnu. Po výhře 2:1 zvítězili nad Anaheimem a dnes budou chtít opětovně porazit Ducks.
    Minnesota drží třetí příčku západní konference a na první Vegas ztrácí momentálně šest bodů.
    Nejproduktivnějším hráčem týmu je Kirill Kaprizov (10+15), kdy tento ruský útočník naplňuje předpoklady jednoho z tahounů týmu.
    Před sezónní prognózy nedávaly Wild mnoho šancí na postup do play off, avšak zatím se tým drží na dobré úrovni a pokukuje po účasti ve vyřazovacích bojích.

Ducks mají zcela jiné starosti a zatím to vypadá, že se letošního play off neúčastní. Tým se nachází s 24 body na poslední příčce. Za posledních pět duelů dokázali bodovat v jednom utkání, kdy po prodloužení 3:2 porazili Arizonu. Anaheim je nejhůře střílejícím týmem v divizi a taky dostává nejvíce branek. Vedení klubu však počítá, že letošní ročník je hlavně ve znamení budování kádru a vyhlíží lepší výsledky v dalších letech.
    Produktivitu týmu vede Rickard Rakell (6+15), v závěsu za ním je Maxim Comtois (9+10). Druhý jmenovaný hráč se zasloužil o pozdvižení na MS juniorů v roce 2019. Comtois rád přihrával osobní souboje a často provokoval své soupeře. Za své sporné simulování čelil velké kritice a to i ze strany kanadských fanoušků. Kritika se hlavně nesla skrze sociální sítě. Kanada tehdy vypadla ve čtvrtfinále s Finskem, což byla pro obhájce titulu překvapivá porážka a vyřazení z turnaje. Nicméně v letošním ročníku NHL dává o sobě vědět a je jedním ze stěžejních hráčů týmu.

Vzájemné letošní zápasy

Minnesota Wild – Anaheim Ducks 2 : 1
    Anaheim Ducks – Minnesota Wild 1 : 5
    Anaheim Ducks – Minnesota Wild 1 : 3
    Anaheim Ducks – Minnesota Wild 2 : 3
    Anaheim Ducks – Minnesota Wild 1 : 0

Anaheim zvítězil hned v prvním vzájemném zápase této sezóny a to těsným rozdílem. Od té doby Wild opanovali všechny další čtyři zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Spurgeon (Suter, Kaprizov), 20. Spurgeon (Suter), 28. Sturm (Bjugstad, Soucy) – 9. D. Grant (Manson, Getzlaf), 21. Comtois (Lundeström)

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Soucy, Cole, Hunt – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Ma. Johansson, Hartman, Fiala – J. Eriksson Ek, Greenway, Sturm – Bonino, Bjugstad, Cramarossa.

Rozhodčí: Rank, L'Ecuyer – Baker, Gibbons