Ottawa – Calgary 3:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 5:2 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 1:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 4:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 25.03.2021, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To už je z mé strany vše. Mějte se hezky! (03:48:47)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:28 (21:12, 13:6, 8:10)
    Zblokované střely – 4:16
    Vyhraná vhazování – 34:30
    Trestné minuty – 6:10
    Hity – 17:33

Hokejisté Pittsburghu vítězi nad Buffalem 5:2 a potvrdili tak roli favorita zápasu. Hosté musejí zkousnout patnáctou porážku v řadě, což už musí být na psychiku opravdu těžké.

V první třetině zajistili Pens dvougólový náskok Evan Rodrigues s Krisem Letangem. Za hosty však ještě do přestávky snížil Rasmus Dahlin. Na další branky se pak čekalo do závěrečných minut druhé periody, kdy se dvakrát prosadili Tučňáci. Nejprve John Marino a poté zvyšoval ve vlastním oslabení na 4:1 Zach Aston-Reese. Ve 44. minutě pak přidal pátou trefu Pittsburghu ze samostatného úniku Sidney Crosby. Šavle už stačily jen korigovat, trestné střílení proměnil Victor Olofsson.

59:54
    Domácí už se neženou zpátky do pásma a čekají na konec.

59:43
    Hosté vyhazují.

59:23
    McCannova střela byla sražena do ochranné sítě za brankou Buffala.

59:01
    Evan Rodrigues střílel z levého kruhu. Tokarski byl na místě a pak pokryl i dorážku Frédéricka Gaudreaua. Běží už poslední minuta utkání.

58:30
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Eric Staal – 2 min., krosček).

58:16
    Signalizované vyloučení na straně Buffala. Domácí nepospíchají. Drží puk a užívají si výhody.

57:22
    Do střely Ceciho vložil hokejku Bryson. Puk skončil v ochranné síti, což znamená poslední reklamní přestávku.

56:43
    Domácí nechtějí připustit komplikace a tak se hraje v jejich útočném pásmu.

55:09
    A mohlo to být zase o něco zajímavější! Henri Jokiharju orazítkoval tyčku za Jarrym.
    54:35 Victor OLOFSSON - 5:2

54:35
    Sabres právě vstřelili branku!
    VICTOR OLOFSSON se z trestného střílení nemýlil. Zamířil mezi betony brankáře Jarryho – 5:2.
    54:35 Mathesonův faul, po němž bylo nařízeno trestné střílení.

54:35
    Unikajícího Victora Olofssona zastavil faulem Michael Matheson a hosté tak budou mít k dispozici trestné střílení!

54:10
    Rasmus Dahlin se na modré netrefil do puku dobře. Střílel tak daleko vedle domácí branky.

53:02
    Domácí nasbírali už 40 střel na branku. Dali pět gólů, mohou tedy být i v tomto ohledu spokojeni.

52:32
    Montourovu střelu od modré vyrazil do rohu pozorný Jarry.

52:05
    Jared McCann nyní dokázal otestovat Tokarskiho z předbrankového prostoru. Ten má puk pod sebou a zařazena tak může být další reklamní pauza.

51:55
    Tempo hry už přeci jen uvadlo. Pens nemají kam pospíchat.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:14
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

50:37
    Bryan Rust vyrazil dopředu. Pokusil si hodit puk mezi dvojici obránců, taková drzost mu ale nakonec u hostů neprošla.

49:25
    Buffalo směřuje k patnácté porážce v řadě. Musel by se stát zázrak, aby na tom hosté ještě dokázali něco změnit.

48:28
    Hostům bylo pískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

48:01
    S pokusem Dumoulina od modré čáry si poradil pro změnu hostující Tokarski.

47:42
    Střelu Brandona Montoura od pravého mantinelu vytěsnil vyrážečkou Jarry.

46:58
    Henri Jokiharju mohl alespoň korigovat skóre. Jeho střela zazvonila o horní tyčku!

45:40
    John Marino si vyměnil puk s Astonem-Reesem a nepříjemnou střelou na zadní tyč protáhl Tokarskiho. Ten kotouč odrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

45:18
    Sabres zkrácenou přesilovku nevyužili. I Tučňáci už jsou kompletní.

44:20
    43:57 Sidney CROSBY - 5:1

43:57
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    SIDNEY CROSBY hostům ukázal, jak samostatný únik zakončit! Kotouč poslal k tyčce po pravé ruce Tokarskiho a zvýšil na 5:1. Asistence: Jake Guentzel a Michael Matheson.

43:17
    Hostující útočník byl ale zahákován Krisem Letangem a síly na ledě se tedy vyrovnají.

43:17
    Casey Mittelstadt jel v oslabení sám na Jarryho! Mířil mezi betony, brankář Pens je ale dal k sobě včas.

42:56
    Sidney Crosby střílel z pravého kruhu, trefil jen bránícího hráče.

42:19
    Hosté chybovali za brankou a museli to hasit faulem. Za hákování je vyloučen Jacob Bryson.

41:59
    Po buly střílel od modré čáry Brandon Montour. Tristan Jarry vyrazil puk až do ochranné sítě.

41:52
    Taylor Hall z levé strany nahazoval puk na branku. Ten skončil na boční konstrukci a následně ho přikryl Jarry.

41:05
    Domácí jsou již kompletní.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:46
    Eric Staal se dostal ke kotouči mezi kruhy. Jeho zakončení vytěsnil mimo Jarry.

40:10
    Hosté ještě pokračují v přesilovce, ve které na konci druhé třetiny sami inkasovali.

Hity – 17:24

Také druhá třetina přinesla několik šancí na obou stranách, ale na gól se v ní čekalo dlouho. V jejím závěru se však hokejisté Pittsburghu dvakrát radovali a odskočil tak Buffalu na stav 4:1. Nejprve využil kvalitního forčekinku svých spoluhráčů přesně střílející John Marino. 24 sekund před přestávkou pak Pens udeřili dokonce ve vlastním oslabení. Celou akci vypracoval Gaudreau, po jehož nahrávce pak zakončoval Zach Aston-Reese do prázdné klece.

40:00
    39:36 Zach ASTON-REESE - 4:1

39:36
    Domácí skórují ve vlastním oslabení! Taylor Hall chtěl nahrát na modrou čáru Rasmusovi Dahlinovi. Tuhle přihrávku však vystihl Frédérick Gaudreau, který obraně Buffala pláchl a dojel až před branku. Místo zakončení ještě nahrál z druhé vlny najíždějícímu ZACHOVI ASTONOVI-REESEOVI a ten to měl do odkryté klece – 4:1. Asistence: Frédérick Gaudreau.

39:04
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Mark Jankowski – 2 min., nedovolené bránění).
    37:29 John MARINO - 3:1

37:29
    Domácí odskakují na dvougólový rozdíl! Tučňáci dobře zabojovali za brankou soupeře, kde získali puk. Jared McCann ho pak poslal na pravý kruh, z jehož vrcholu se trefil ke vzdálenější tyčce obránce JOHN MARINO. Tokarski navíc moc neviděl přes clonícího Coltona Scevioura. Asistence: Jared McCann a Zach Aston-Reese.

36:32
    Také Šavle jsou již kompletní.

36:24
    Domácí ji málem využili! Bryan Rust nahrál před branku Sidneymu Crosbymu, jehož bekhendové zakončení vyrazil Tokarski a dorážku Jakea Guentzela vytěsnil mimo branku Ristolainen. Ten skvěle zastoupil již překonaného gólmana!

35:56
    Domácí v plném počtu. Je tu jejich krátká přesilovka.

35:08
    Zach Aston-Reese z pravého kruhu prostřelil Tokarskiho, ale gól platit nebude! Krátce před tím totiž zazněl hvizd sudího, který viděl vysokou hůl Mathesona.

34:47
    Zach Aston-Reese posílal z rohu puk před branku, kde byl Rodrigues. Kotouč odrazil do bezpečí brankář Buffala.

34:40
    Poté, co puk vylétl ze hry, tu máme poslední reklamní pauzu druhé třetiny.

34:31
    Rasmus Dahlin navíc podrazil forčekujícího Scevioura a síly na ledě se tak vyrovnají!

34:25
    Domácí začali oslabení dobře a nyní poslali puk za branku soupeře.

33:55
    John Marino zahákoval Skinnera, který mu krátce před tím odebral puk. Přesilovka pro Sabres.

33:26
    Domácí zatlačili Buffalo k jeho brance. Od mantinelu si nakonec vyjel do zakončení Jake Guentzel, Tokarski si pohlídal bližší tyčku.

33:03
    Dumoulinovo nahození nedokázali před brankou číhající hráči usměrnit mezi hostující tyče.

32:02
    Zakázané uvolnění Buffala.

31:41
    Rasmus Dahlin dostal nějaký nepříjemný úder a v bolestivém předklonu zamířil na střídačku. Pens toho využili a vyrazili do rychlého kontru. Střelu Evana Rodriguese z levé strany však pokryl lapačkou Tokarski.

30:41
    Dobré střídání hostí. Po sražené střele Montoura se Pens osvobodili jen za cenu vyhození na zakázané uvolnění.

30:03
    Brian Dumoulin prověřil Tokarskiho střelou od modré. Hostující brankář, který zaskakuje za zraněné duo Ullmark – Hutton, předvedl jistý zákrok a přerušil hru. Další reklamní pauza.

29:41
    Další střela na domácí branku. Jarry tentokrát vyrážel pokus Rasmuse Dahlina.

29:27
    Od modré vypálil Colin Miller a zasahovat musel Jarry.

28:27
    Evan Rodrigues naznačil střelu golfem, ale pak si s pukem ještě vyjel mezi kruhy. Jeho ránu zápěstím zablokoval Ristolainen.

28:10
    Tokarski našel puk ve výstroji. Po jeho zákroku je tu reklamní přestávka.

27:42

27:25
    Nabídku Crosbyho tečoval na vzdálenější tyčce vedle Jake Guentzel. Velká šance!

26:53
    Sidney Crosby měl napraženo na pravé straně, jeho ránu zablokoval obránce Irwin.

26:18
    Rust tentokrát sám střílel z vrcholu pravého kruhu. Tokarski přerušil hru.

26:10
    Bryan Rust našel střílenou přihrávkou Sidneyho Crosbyho, který puk usměrnil do těla Tokarskiho.

25:50
    Hosté hned po vhazování vyhazují.

25:41
    Rasmus Ristolainen se postavil do cesty Samovi Laffertymu a rozhodčí posoudili jeho počínání jako nedovolené bránění! Pens budou hrát přesilovku.

24:52
    Colin Miller střílel od modré čáry, Jarry si připsal další úspěšný zákrok.

23:56
    Taylor Hall dostal přihrávku za obranu. Neměl rychlost na to, aby se zbavil křižujícího obránce a tak zakončoval z mezikruží. Jarry předvedl výtečný zákrok lapačkou!

23:44
    Jeff Skinner se dostal k puku na levém křídle. Z dobré pozice pak minul bližší tyčku domácí branky.

23:12
    Z osy hřiště vystřelil Kris Letang. Tokarski zakročil vyrážečkou.

22:00
    Zakázaného uvolnění se dopustil Pittsburgh. Hra se stěhuje před Jarryho.

21:35
    Nenaložili s ní nějak slavně. Buffalo je v plném počtu.

20:04
    Domácí pokračují v přesilové hře ze závěru úvodní části.

Hity – 12:15

Máme za sebou rozhodně živou první třetinu, která toho nabídla poměrně dost. Domácí Tučňáci si postupně vytvořili herní převahu a do vedení šli v 8. minutě, kdy propadnutí obrany Buffala potrestali z přečíslení nahrávající Lafferty a zakončující Evan Rodrigues. V 16. minutě Pens přidali i druhý gól. Nahrávka Crosbyho zpoza branky byla sražena ke Krisovi Letangovi a ten si zblízka poradil. Hosté se však do přestávky také dočkali. Po vyhraném buly v útočném pásmu se trefil od modré čáry Rasmus Dahlin.

20:00

19:59
    Sidney Crosby se ještě stačil vytočit na pravý kruh, odkud střílel mezi betony. Tokarski si tento prostor pohlídal.

19:34
    Rasmus Ristolainen krosčekoval Angela a Pittsburgh si tak zahraje přesilovou hru.

19:27
    Z pravé strany vypálil na hostující branku Frédérick Gaudreau. Tokarski puk neudržel a ten mu přes levou ruku propadl na tyčku! Velké štěstí pro Buffalo.

18:54
    Po souboji za domácí brankou se puk odrazil do ochranné sítě.
    17:17 Rasmus DAHLIN - 2:1

17:17
    Hosté snižují! Po Staalově vyhraném buly posunul Taylor Hall puk na modrou čáru k Brandonovi Montourovi. Ten nahrál RASMUSOVI DAHLINOVI, který vystřelil a kotouč, jež se otřel o bránícího Rodriguese, zapadl mimo dosah lapačky brankáře Jarryho – 2:1. Asistence: Brandon Montour a Taylor Hall.

17:13
    Na druhé straně se ocitl za obranou Pens Eric Staal! Zkušený útočník však nepřekonal Jarryho. Následuje poslední reklamní pauza této třetiny.

16:59
    Domácí jsou při chuti a Tokarski se má co ohánět! Nyní dokázal zareagovat na teč Bryana Rusta.
    15:44 Kris LETANG - 2:0

15:44
    Teď už hosté inkasují! Sidney Crosby nahrával zpoza branky do ohně. Obránce Miller puk nešťastně tečoval přímo ke KRISOVI LETANGOVI a ten zblízka zvedl kotouč mimo dosah Tokarskiho – 2:0. Asistence: Sidney Crosby a Bryan Rust.

15:12
    Přihrávku od zadního mantinelu dostal Evan Rodrigues, který byl zcela volný v předbrankovém prostoru! Druhý gól v utkání nepřidal, skvěle zasáhl Tokarski!

14:18
    Taylor Hall vyslal z levé strany jedovatou střelu, která směřovala pod horní tyč. Jarry zakročil maskou.

12:28
    Z pozice falešného levého křídla se dostal do šance Kris Letang. Jeho střelu na vzdálenější tyčku vytěsnil Tokarski mimo branku lapačkou!

12:12
    Po nepřesné střele Dumoulina se puk odrazil před branku, kde ho chtěl doklepnout do sítě Sidney Crosby. Dobře zareagoval obránce Jokiharju, jenž hvězdě Tučňáků zablokoval hokejku.

11:24
    Od modré čáry vypálil Marcus Pettersson. Tokarski vyrazil jeho ránu.

11:04
    Brian Dumoulin vjel s pukem do útočného pásma a nahodil ho na branku soupeře. Tokarski přerušil hru.

10:04
    Od modré čáry střílel Michael Matheson. Tokarski si poradil a následně pokryl i dorážku Jakea Guentzela. Ten už byl příliš blízko na to, aby přetlačil betony brankáře Buffala. Reklamní přestávka.

09:30
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

09:15
    Zakázané uvolnění domácích.
    07:36 Evan RODRIGUES - 1:0

07:36
    Domácí se ujímají vedení! Sabres propadli ve středním pásmu a domácí tak těžili z přesilové situace. Výborně ji vyřešil Sam Lafferty, jenž z levé strany našel před branku najíždějícího EVANA RODRIGUESE a ten už měl snadnou pozici. Asistence: Sam Lafferty a Mark Jankowski.

06:56
    Hosté teď zatlačili svého soupeře a Tristan Jarry čelil v krátkém sledu třem střeleckým pokusům. Po střele Brandona Montoura puk raději přidržel.

06:32
    Hosté nahodili obloučkem puk na Jarryho. Ten ho zachytil a rychle hodil svým obráncům.

06:10
    Ránu Krise Letanga z pravé strany útočného pásma pokryl Tokarski. Následuje reklamní přestávka.

05:51
    Sabres se přeci jen osmělují. Eakin zachytil rozehrávku Pettersona a dostal se s pukem do útočného pásma. Tam pak hosté nějakou chvíli drželi kotouč, nedokázali ale zakončit.

04:35
    Z protiútoku však zahrozili také hosté. Ve velké šanci se ocitl Sam Reinhart, domácí podržel Tristan Jarry!

04:10
    Nadále se hraje v obranné třetině Buffala. Pens nechtějí trápícího se soupeře podcenit a snaží se o vstřelení rychlého gólu.

03:10
    Tučňáci mají více ze hry! Od modré čáry teď střílel Brian Dumoulin a puk se odrazil do ochranné sítě od horní tyčky!

02:51
    Colton Sceviour nahrál na pravý kruh Anthonymu Angellovi. Jeho střela skončila na výstroji brankáře Tokarskiho.

01:20
    Pens měli první gólovku! Na konci rychlé kombinace poslal Aston-Reese do šance Kasperiho Kapanena. Ten šikovně zakončoval do protipohybu Dustina Tokarskiho, ovšem kotouč, který pomaličku směřoval za záda brankáře Buffala, pojistil v cestě vedle branky obránce Ristolainen!

01:06
    Rasmus Asplund se natlačil před branku Pittsburghu. V zakončení mu zabránil obránce Matheson.

00:49
    Úvod zápasu se odehrává hlavně ve středním pásmu. Brankáři zatím nemuseli zasahovat.

00:01

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, McCann, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, Rodrigues – Angello, F. Gaudreau, Sceviour.

Buffalo Sabres: Tokarski (Houser) – Ristolainen (A), Bryson, C. Miller, Dahlin, Montour, Jokiharju, Irwin (A) – S. Reinhart, Cozens, Hall – Mittelstadt, E. Staal, Olofsson – Skinner, Lazar, Sheahan – Eakin, Asplund.

Rozhodčí: Pochmara, Dunning – Smith, Suchánek.

Vzájemné zápasy v této sezóně:
    12.03. 2021: Buffalo – Pittsburgh 2:5
    14.03. 2021: Buffalo – Pittsburgh 0:3

Pittsburgh Penguins:
    Pittsburgh odehrál 32 zápasů a se ziskem 40 bodů sídlí na třetím místě tabulky Východní divize. Na postup do play-off by to tedy mělo Tučňákům stačit. Naposledy Pens odehráli hned tři utkání s New Jersey. Nejprve dvojzápas na ledě soupeře, kde prohráli 2:3, poté ale 3:1 zvítězili. Naposledy Ďáblům ve vlastní Aréně podlehli 1:2 v prodloužení.

Také Pittsburgh počítá ztráty. Nejzásadnější je útočník Jevgenij Malkin. Hrát nemohou ani Jason Zucker nebo Teddy Blueger.