Nové Veselí – Dukla 30:29 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
30:29 (15:16)
HC Dukla Praha
Neděle 28.03.2021, 12:30 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 22. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 30:29 (15:16)
    Nejvíce branek: Ptáčník 10, Korbel 7, Bartůněk 5 – Patzel 5, Klíma 5, Harabiš 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/0. Vyloučení: 3:4. (14:10:59)

Z mé strany je to tak dnes vše. Loučím se z házenkářského srdce Vysočiny a budu se při dalších utkáních v této sezóně těšit opět odtud, ze ZDT Areny, napočtenou!

Základní část je tak definitivně dohrána! Veselí končí na 11. místě s dvoubodovým náskokem na poslední Maloměřice a bude bojovat o to, aby neskončilo v nadstavbě poslední, a to i přesto, že se letos nepadá. Na 10. místo pak ztrácí Sokol bodů sedm.

Dukla měla naopak jistotu třetího fleku po základní části a prohra její plány nijak nekomplikuje, čtvrtfinálovou sérii zahájí doma proti Jičínu, který se netají tím, že chce Pražany potrápit.

Ve Veselí zní poprvé od září 2020 Raketou na Mars, Sokol po dlouhých 19 zápasech vyhrál v extralize, navíc v prestižním souboji proti Dukle, což se vždycky počítá! Přitom lépe zahájila druhý poločas Dukla, ještě se držela ve 45. minutě ve vedení 22:20. Postupem času však Veselí získávalo mírnou herní převahu, čemuž pomáhalo i to, že hosté nechávali hrát mladé hráče a točili sestavu.

Když se Korbel v 58. minutě prosadil z pravé spojky, bylo to 30:26 a prakticky mělo být rozhodnuto. Jenže podobně jako proti Královu Poli, i tentokrát Sokol předvedl nepovedený závěr a vlastními chybami pustil Duklu na rozdíl jedné branky. Více již však hosté nestihli, takticky zvládli poslední sekundy Veseláci dobře, a tak mohou slavit výhru 30:29!

Konec zápasu. (30:29)

60
    Halíček byl na pravém křídle faulován, je jasné, že Dukla to již nestihne jakkoliv srovnat, zbývá málo času! (30:29)

60
    Křístek zcela zbytečně nepovolil Veselí rozehrát a dostává dvě minuty za porušení tohoto pravidla! Ohromně netakticky vyřešené z jeho strany. (30:29)
    60
    19 sekund před koncem Klíma přidává pátou branku v utkání, Dukla vytahuje okamžitě osobní obranu. Domácí lavička bere oddechový čas! (30:29)

60
    Korbel na pravé spojce ale branku vysoko přestřelil a Dukla mobilizuje závěrečné síly! (30:28)
    59
    Sokol si cestu za body neskutečně komplikuje! Po technické chybě zakončil rychlý protiútok Patzel a snižuje na dvě branky! (30:28)
    59
    Veselí však přišlo o míč a Klíma po přihrávce Patzela zvolil podstřel ze střední spojky, který skončil v kase. Ještě to bude rozhodně velmi zajímavé! (30:27)

58
    Dukla svůj útok příliš uspěchala, dává tak prostor Veselí k tomu, aby mohlo definitivně rozhodnout o osudu tohoto zápasu! (30:26)
    58
    Po úspěšném zákroku Studeného domácí v útoku nespěchali a Korbel bez potíží rusákem z pravé spojky pustil míč do branky! (30:26)
    57
    Ptáčník desátou brankou stále drží domácí na tříbrankovém náskoku a Veselí cítí, že by po dlouhých 19 zápasech mohlo konečně vyhrát! (29:26)
    57
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Alexander Kočetkov). (28:26)
    56
    Tlak Veselí v útoku byl enormní, nejprve neproměnil šanci Ptáčník, posléze se ale míč dostal na Kocicha, který ze země prostřelil pražského brankáře! (28:25)
    55
    Patzel vybojoval zpátky zdánlivě ztracený míč a Křístek ho pustil Zelenkovi, který z levého křídla nedal šanci Studenému, Dukla rozhodně ještě nic nebalí! (27:25)
    55
    Korbel vytáhl hru na svůj post a individuálním průnikem ze šesti metrů zakončil útok Veselí úspěšně! (27:24)
    54
    Za Duklu ale velice rychle snižuje Patzel, který zakončil taktéž z proskoku na levé spojce. Hosté navíc vytahují osobku na Kocicha. (26:24)