Hranice – Nové Veselí 26:30 (kon.)
TJ Cement Hranice
26:30 (8:14)
TJ Sokol Nové Veselí
Pátek 02.04.2021, 10:30 • Sportovní hala Žáčkova, Hranice • Play-out Chance Extraligy mužů • 1. kolo

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 26:30 (8:14)
    Nejvíce branek: Mucha 9/1, Zbránek 6, Fulneček 5 – Kocich 7/6, Bartůněk 5, Ptáčník 5. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 4/1 – 6/6. Vyloučení: 5:3. (13:09:54)

Na straně Veselí panuje radost, neboť dva zápasy v řadě vyhrál Sokol poprvé v této sezóně a druhá výhra přišla na hřišti Hranic, kde se snadno vůbec nehraje! Po nadějném prvním poločasu se ale výhra rodila poměrně složitě, neboť začátek druhé půle Sokol nechytl tak, jak by si přál a Hranice se docvakly až na čtyři branky rozdílu, navíc byly jednoznačně lepším týmem. Až timeout na hostující straně pomohl, v 52. minutě to bylo již zpátky 28:20 pro Sokol a zápas se víceméně dohrával. I přesto, že Cement kousal až do konce, tak si Veselí výhru pohlídalo a po výsledku 30:26 může slavit!

Konec zápasu. (26:30)

60
    Přes osobní obranu se hosté sice nedokázali prosadit, vadit to však nemusí, neboť stav 26:30 zůstane konečným. (26:30)
    60
    Cáb po technické chybě Sokolu přidává druhou branku v řadě a 12 sekund před koncem si berou hosté poslední oddechový čas! (26:30)
    60
    Cáb ještě koriguje, na případný návrat do zápasu již mají cementáři ale příliš málo času. (25:30)

59
    Magrla zakončoval z ostrého úhlu na pravém křídle, Šimovček jej ale vylapal. Odražený míč však mají domácí a budou nadále vepředu pokračovat. (24:30)

59
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Jiří Gregorovič). (24:30)
    59
    Veselí dohrává závěr už trochu exhibičně. Ztrátu míče dokázali vykompenzovat zachycením a brejkem, když Gregorovič nahodil do volného prostoru na Dodicu, který přehozem proměnil. (24:30)
    58
    Na nařízenou sedmičku šel Mucha a narozdíl od Čadry v předešlém hodu si poradil, mezi nohy prostřelil Šimovčeka. (24:29)
    57
    Flajsar do toho šel na levé spojce krkolomně, dokázal se ale prosadit a Veselí závěr zápasu víceméně kontroluje. (23:29)
    57
    Fulneček ale o necelou minutu později proměňuje z pivota, stále tak není úplně rozhodnuto, do konce utkání zbývá stále dost času. (23:28)

56
    Zakončujícím byl Čadra, který ze sedmičky ale nepropálil Šimovčeka! Tady měli domácí asi jednu z posledních možností, jak se případně vrátit do zápasu! (22:28)

55
    Chvíli poté ale nabral Krčál zezadu zakončujícího pivota a je to sedmička pro domácí barvy! (22:28)

55
    Melichar doběhl dlouhou přihrávku na Čadru do rychlého protiútoku a nepustil ho do zakončení i za cenu faulu. Hosté tak mají devítku. (22:28)
    54
    Mucha měl na levé spojce hodně prostoru, prakticky nebyl bráněn a zakončením z devítky překonal Šimovčeka, který vystřídal Studeného. (22:28)

54
    Čadra zachytil nepřesnou přihrávku do křídla na Luboše Bartůňka, těsně předtím, než ale domácí stihli přejít do útoku, bere si trenér Hudeček na hranické střídačce oddechový čas! (21:28)
    52
    Mucha se s tím nemazal, oběhl vysunuté křídlo v domácí obraně a zakončil ze šestky okolo hlavy Studeného. (21:28)
    52
    Melichar navíc přidává další branku z brejku a začíná být pomalu jasné, že Veselí v chladné hranické hale vyhraje. (20:28)
    51
    Veselí však zvolilo stejnou taktiku a Luboš Bartůněk z levého křídla nedal Mikulenčákovi šanci zasáhnout. Sokol drží vedení o sedm. (20:27)
    51
    Při hře 5 na 5 to zkusili domácí bez brankáře a vyplatilo se to, Fulneček ze svého prostoru úspěšně zakončil. (20:26)

50
    Ačkoliv Sokol nezakončil útok brankou, vybojoval alespoň dvě minuty. Čadra dotáhl do obličeje Melichara a je zpětně trestán, což se nelíbí hranické lavičce, na které je nejaktivnější zejména Tomáš Pernička, vedoucí týmu. (19:26)
    50
    První útok v přesilovce využil Zbránek, opět měl na levém křídle hodně místa a nekompromisně zakončil. (19:26)

49
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Jakub Flajsar). (18:26)
    49
    Krčál ale přidává rychle za sebou druhou branku a hosté nechtějí připustit žádné větší drama v posledních minutách. (18:26)
    49
    Bandy rychle pronikl přes střed až na šest metrů, odkud přišlo přesné zakončení z jeho ruky. (18:25)
    49
    Krčál navíc v následném útoku dává 25. branku Veselí, Sokol vede o osm branek a rozehráno to má opravdu parádně! (17:25)

48
    Emoce prýští na obou stranách a i Hranice si stěžují delegátovi zápasu na přílišnou úzkostlivost sudích. Chvilku to vypadalo, že by domácí lavička vyvázla bez trestu, delegát ale posléze správně přerušil hru a Jaroslav Hudeček schytal žlutou kartu za protesty, i když byl ten, který protestoval ze všech nejméně. (17:24)
    47
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Marek Korbel). (17:24)
    45
    I tak ale došlo na sedmičku, kterou spolehlivě proměnil Kocich. Veselí vede o šest branek a může se uklidnit. (17:23)

45
    Je z toho žlutá karta pro veselského trenéra Petera Kostku, který reklamoval, že za faul na Halíčka měl přijít nějaký trest. (17:22)

45
    Posléze z toho vznikla technická chyba Hranic a Sokol šel do kontru, který skončil faulem na Halíčka od Protivánka. Tohle je sedmička, bude se ale něco řešit ještě u stolku! (17:22)

45
    Střela Muchy byl sražená Melicharem za brankovou čáru, proto Hranice zůstávají na míči, mnoho času před pasivitou ale již nemají. (17:22)
    44
    Flajsar se před kontaktem s obráncem rozhoupal k zakončení z kroku, které přes nohu domácího brankáře došlo až do branky. Tohle byl pro hosty velmi důležitý gól. (17:22)
    43
    Korbel ale vytvořil technickou chybu a domácí šli 3 na 1 proti prázdné brance, což zakončil pohodlně Mucha. (17:21)

43
    Kombinace s dohrávkou na pravé křídlo domácím nevyšla. Přihrávka byla příliš prudká, Magrla ji chytal už za čárou a Veselí může oslabení dohrát vepředu. (16:21)

42
    Po dlouhé době si připisuje úspěšný zákrok brankář Mikulenčák, nepřekonal jej Melichar, který alternuje v oslabení na střední spojce! (16:21)

41
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Martin Kocich). (16:21)
    41
    Fulneček se opět nabídl na brankovišti zcela volný a Kocich jej dostoupil pozdě, z prostoru pivota tak přidává domácí hráč další branku. (16:21)
    40
    A Kocich to neměl jednoduché, neboť jej popichoval z devítky Zbránek, dokonce mu i lehce stáhl kraťasy. Jenže veselský špílmachr se tím obalamutit nenechal, přidává pátou branku ze sedmičky a oba to berou s úsměvem. (15:21)

40
    Čadra musel problém v obraně hasit faulem jenom za cenu dvou minut, načež přišla i nařízená sedmička pro Veselí. (15:20)
    40
    A jedeme dál! Mucha snižuje na pětibrankový rozdíl, opět to byl jeho průnik přes střední spojku. (15:20)
    40
    Ani hosté ale nezahálí a Ptáčník to vzal opět na sebe, tentokrát mezi nohama propálil hranického brankáře. (14:20)
    39
    Za domácí ale bleskově reaguje Fulneček, který se nabídl na pivotu a zůstal tam zcela osamocen. (14:19)
    39
    Vysunutá obrana na Ptáčníka Cementu nezafungovala, Ptáčník se dostal na pravou spojku a tvrdou střelou na bližší tyč propálil Mikulenčáka, který si sice připsal zákrok, míč před lajnou ale neudržel. (13:19)
    38
    Během pár minut se Veselí hra totálně sesypala. Vepředu technické chyby a Cement to trestá, z pravého křídla zakončil přesně Magrla, je to 13:18 a trenér Kostka bere oddechový čas! (13:18)
    37
    Kocich na střední spojce udělal hodně kroků a Mucha to vzal na sebe, přičemž jeho zakončení z devítky propadlo Studenému za brankovou čáru. Hranice jsou na šesti brankách rozdílu a ještě mají o co hrát! (12:18)
    37
    Už v pasivitě se nakonec dostal míč na levé křídlo pro Zbránka, který šel do výskoku a tvrdou střelou na zadní tyč nedal šanci Studenému jakkoliv reagovat. (11:18)
    36
    Kocich ale pojistil vedení Veselí další proměněnou sedmičkou a obraz hry se s pokračujícími minutami příliš nemění. (10:18)
    35
    Z toho pak těžil Mucha na druhé straně, který prošel přes levou spojku až na šestku a přesně zakončil. (10:17)

35
    Ptáčníkova střela ze země byla však sražena blokem a domácí brankář měl poté velmi snadnou práci. (9:17)

34
    Další technická chyba Hranic značí, že Veselí může jít dopředu a utrhnout se již do vedení o devět branek! (9:17)
    34
    Klasická přesilovková dohrávka na křídlo pro Veselého, který téměř spojkový úhel neodmítl a Mikulenčáka překonal okolo hlavy. (9:17)

33
    Mucha šel do zakončení ze střední spojky, střelu přetahem ale nasměroval jenom do tyče veselské branky! (9:16)
    32
    Kocich ji proměnil i tentokrát, jeho třetí úspěšná sedmička značí 16. gól Veselí. (9:16)

32
    Rumian zastavil Ptáčníka jenom za cenu sedmičky a dvou minut, i hosté tak budou mít sedmičku! (9:15)
    32
    ...jenže z dorážky už uspěl a stahuje ztrátu Hranic na šest branek! (9:15)

31
    Čadra ze sedmičky napálil jenom Studeného uprostřed branky... (8:15)

31
    Druhý poločas začíná, výhoz mají domácí a Mucha se hned dostal do šance, kterou mu Veselý překazil faulem. Proto sedmička pro Hranice! (8:15)
    31
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Luboš Bartůněk). (8:15)

31
    Začal druhý poločas. (8:14)

Ačkoliv jsme z prvního poločasu mnoho neviděli, můžeme konstatovat, že vedení Veselí o šest branek je zasloužené. Je mnohem kompaktnější v obraně a směrem dopředu využívá chyb, které hranická obrana celkem často tvoří. Domácí sráží kromě chyb v obraně i vysoké číslo chyb technických, které znemožňují jít v útoku do zakončení. Spoustu toho také chytil Michal Studený ve veselské brance a hosté to mají rozehrané velmi dobře. Pokud ve druhé půli udrží tempo z první třicítky, pak si připíšou třetí výhru v letošní sezóně.

30
    První poločas skončil. (8:14)
    30
    Kocich devět sekund před koncem proměnil nařízenou sedmičku, a pokud Veselí zvládne poslední sekundy odbránit, tak půjde dlouhou chodbou do kabin s vedením 14:8! (8:14)
    30
    Podruhé to ale již pravý křídelník Veselí neustál a přes něj se dostal Fulneček do zakončení, které bylo přesné. (8:13)

30
    Veselý dobře vykryl přihrávku do odbloku na pivota a Fulnečka fauloval, Hranice dostanou pouze devítku. (7:13)

29
    Ptáčník na levé spojce sice přes Rumiana prošel, bylo to však ale pouze za cenu kroků, tudíž nedovoleným způsobem. Hranice jdou tak do útoku. (7:13)

29
    Korbel v souboji s Brožem upadl a potřeba je tak úprava hrací plochy, respektive její utření. Do konce poločasu zbývá něco málo pod dvě minuty. (7:13)
    27
    Kocichovo zakončení zblokovala domácí obrana a Mikulenčák vyslal do brejku Zbránka, který veselského brankáře propálil podél stojné nohy. (7:13)
    26
    Do hry se vracíme v momentě, kdy Korbel zakončil přesně z pravé spojky a Veselí vede v hranické hale už o sedm branek! (6:13)
    26
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar). (6:12)
    25
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Luboš Bartůněk). (6:11)

24
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jaroslav Fulneček). (6:11)
    24
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník). (6:10)

23
    Opět jsme se dostali do problémů s technikou, tudíž nevíme, co se to v hranické hale vůbec děje. Skončili jsme však v momentě, kdy šli domácí do dlouhého kříže, jak to ale dopadlo, těžko soudit... (6:9)

22
    Rumianův pokus z bezprostřední blízkosti vůči hostujícímu bloku měl Studený a Sokol mohl jít do kontru, který ale neproměnil a pokračujeme v zápase dále za stavu 6:9. (6:9)
    21
    Po technické chybě vyslal Flajsar do úniku Krčála, který sice spadl někde na devíti metrech, klepákem ale dokázal Mikulenčáka překonat. (6:9)

21
    Již po 21 minutách je jasné, že to je zajímavý zápas. A to i díky pokřikům různých osob z tribun, které zápasu dodávají pořádný šmrnc. Tentokrát se protestovalo a pokřikovalo po souboji Krčála s Brožem, který zůstal ležet na hrací ploše. (6:8)

20
    Mucha napálil z levého křídla jenom bližší tyč Studeného klece, Veselí současně s nástupem Zbránka na hřiště jde do útoku! (6:8)

20
    Ptáčník ze střední spojky sice zavěsil, branka Veselí ale neplatí kvůli tomu, že Krčál šel do útočného faulu na pivotu! (6:8)

19
    Dodica šel do proskoku na pravé spojce a Zbránek jej na dlouhé ruce fauloval, tudíž přichází dvě minuty pro tohoto házenkářského mazáka. (6:8)

18
    Jenže Magrla selhal! Po hvizdu ihned střílel, přímo ale do Studeného, který byl připraven někde na čtyřech metrech v brankovišti! (6:8)

18
    Dodica ale potáhl za dres zakončujícího Zbránka, s čímž přichází i sedmička pro Hranice, první v dnešním utkání! (6:8)
    17
    Je to již dlouhá doba, co Veselý neskóroval v zápase. Tentokrát se mu to povedlo, zakončení z pravého křídla bylo mimo dosah Mikulenčáka a Sokol si stále udržuje mírný náskok. (6:8)

17
    Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Petr Magrla). (6:7)

16
    Se žlutou kartou pro Melichara pak přichází i oddechový čas pro Nové Veselí! (6:7)
    16
    Mohlo to být hned o branku, Zbránek ale přenášel míč v ruce, tedy podobná věc známá z basketbalu při driblinku. Veselí ale míč lehkovážně ztratilo v dalším útoku, a tak Mucha přesně zakončil z devítky v protiútoku. (6:7)
    15
    Zbránek ale snižuje na dvě branky poté, co šel do brejku, odkud rozhodně nezaváhal. (5:7)

15
    Dostali jsme se do 15. minuty zápasu a víme, že Veselí vede na hřišti Hranic 7:4, navíc má útok. (4:7)
    14
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Luboš Bartůněk). (4:7)
    13
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Martin Kocich). (4:6)

Z důvodu přetrvávajících technických problémů omluvte prosím sníženou kvalitu přenosu. (4:5)
    12
    Rumianova šleha z pravé spojky v pasivní hře se otřela o zadní tyč, aby následně zapadla přímo do branky. Hranice tak stahují rázem na jednu branku. (4:5)
    11
    Jenže mít Zbránka v útoku je velká výhra. Tentokrát si opět naběhl do prostoru, dostal míč na osu hřiště a ze šestky zakončil jednoznačně, přímo pod víko. (3:5)
    10
    Sokol se navíc vzdaluje svému soupeři, když příliš vysunutou obranu na pravé straně vytrestal Korbel zakončením z volného prostoru. (2:5)
    10
    Zatímco prvních pár minut branky nenabídlo, teď je jich požehnaně. Ptáčník dává druhý gól v zápase a drží Sokol stále ve dvou brankách náskoku. (2:4)
    9
    Ani domácí však nebyli v přechodu dopředu pomalí. Zbránek dostal přihrávku do levého křídla, přesprintoval všechny a ze šestky pohodlně zakončil. (2:3)
    9
    Veselí ale bleskově reaguje další brankou. Tu obstaral díky laxnosti hranické obrany přesným zakončením z pravé spojky Ptáčník. (1:3)
    8
    Nakonec to vyřešil Mucha, který se z křídla vysunul na spojku a prostřelil Studeného klepákem o zem. (1:2)

8
    Hranice nicméně zůstávají i nadále v útočné zóně. Směrem dopředu je to ze strany Cementu zatím velký problém. (0:2)

7
    Brož dostal přihrávku klepákem na šestku a byl v ložené šanci, jenže Studený předvedl další skvělý zákrok a stále za sedm minut hry neinkasoval! (0:2)
    6
    A Kocich neselhal, poslal Mikulenčáka na opačnou stranu. Veselí tak vede o dvě branky a má dobrý start do zápasu. (0:2)

6
    Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Marek Vincour). (0:1)

6
    Krčál vybojoval aktivním pohybem pro Veselí první sedmičku, za potažení zezadu navíc dostává Vincour žlutou kartu! (0:1)

5
    Vincour šel po silové kličce na středu do zakončení z nějakých osmi metrů, jeho pokus na bližší tyč ale Studený lapil a poradil si i s následnou dorážkou! (0:1)

4
    Kocich šel již do oběhu na levé spojce, předtím ale došlo k přerušení, neboť se za dres tahali Brož s Krčálem a rozhodčí hru přerušili za účelem domluvy. (0:1)

4
    Zbránek z levého křídla hrál odvážně napříč brankovištěm pro protější křídlo, které však jeho prudkou přihrávku nezachytilo a Veselí jde znovu do útoku. (0:1)
    1
    Nakonec se opravdu začalo hrát a hosté se ujmuli vedení, první branku v zápase obstaral Luboš Bartůněk. (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Pokud se vůbec začalo hrát, pak o tom nevíme, neboť technické problémy v hranické sportovní hale jsou evidentně složitějšího rázu.

Stále čekáme na start zápasu, což by se ale mělo stát každou chvíli.

-6

TJ Cement Hranice: Mikulenčák – Magrla, Brož, Zbránek, Čadra, Bandy, T. Cáb, Mucha, Vincour, Oselský, Padalík, Mrnuštík, Piwko, Protivánek, Rumian, Fulneček.

TJ Sokol Nové Veselí: Šimovček, Studený – Halíček, Korbel, Dodica, Gregorovič, Miroslav Štohanzl, Melichar, Krčál, Halla, Kocich, Bartůněk, F. Bartůněk, Ptáčník, J. Flajsar, Veselý.

Rozhodčí: Friedel, Kučerka.

Krásné sváteční dopoledne při sledování házené té nejvyšší kvality! Po základní části se 12členná tabulka rozhodila do dvou skupin, osm týmů šlo automaticky do play off, spodní čtyřka pak bude hrát play out, které ale vlastně vůbec nic neřeší. Ve čtvrtek dopoledne svaz potvrdil neoficiální info, že se amatérské a mládežnické soutěže ani letos nedohrají a extraligové týmy tak mohou být naprosto v klidu, neboť ani v tomto ročníku nemají nad sebou strašáka sestupu.

I přesto ale mají týmy motivaci zakončit rozehraný ročník co nejlépe. V případě Hranic se dá ale i tak mluvit o zklamání, neboť tým pomýšlel na čtvrtfinále a kádr na to bezesporu měl, jenže v našlapaném závěru základní části se výsledkově nedařilo a Cement tak musí na účast mezi poslední osmičkou i nadále čekat.

I Nové Veselí mělo touhu vymáčknout ze svého kádru maximum (a místy se to i dařilo), jenže série 19 zápasů bez výhry je zkrátka moc a Sokol ji zastavil až v posledním kole před televizními kamerami proti Dukle, čímž také vyhrál vůbec poprvé domácí televizní zápas za celou dobu působení v extralize!

Z výše uvedeného je tak jasné, kdo se proti sobě na páteční dopoledne postaví. V tradičně chladné hranické hale začínáme v 10:30, příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.