HK Spišská Nová Ves
4:1 (0:0, 3:1, 1:0) Stav série: 4:2
HK VITAR Martin
sk Sobota 03.04.2021, 18:00 • Stez Aréna • 1. liga play-off (SR) • Semifinále

Je to doma, Spišiaci to napokon úspešne zvládli, premenili hneď prvý mečbal a postupujú do finále, kde na nich čakajú oddýchnutí Vlci. Nezainteresovaní fanúšikovia, by si asi priali , aby sa táto atraktívna séria pokračovala a majú pravdu. Situácia je však iná a my sa nedočkáme finálových bojov o Strečno medzi Martinom a Žilinou. Rozhodne, by to bolo zaujímavé, rytieri ostávajú pred bránami finále. Spišiaci sa v ňom naposledy predstavili v roku 2015, keď nestačili na Detvancov.
    Prajem pekný večer, dočítania priatelia. (20:27:58)

59:57
    Domáci oslavujú počas hry, puk je v strednom pásme.

59:22
    Zrejme sledujeme posedný tlak Martinčanov.

58:55
    Oba celky striedajú počas hry.

58:29
    Vhadzovanie v strednom pásme a ďaleký strelecký pokus Murčeka.

58:15
    Bežia posledné dve minúty tretej tretiny.

57:22
    Vartovník sa v tejto tretine vyznamenáva v každom striedaní a zbiera sekundičky všade, kde sa dá.

57:16
    Oddychový čas domácich.

57:04
    Domáci v plnom počte.

56:23
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Domáci zlomili zápas v oslabení, gólom do prázdnej brány zásluhou PIAČKU.
    Asistencia: Pichnarčík.

56:15
    Černého pokus neskončil v bráne.

55:59
    Vhadzovanie pri Melicherčíkovi, Bernát ostáva na striedačke.

55:59
    Oddychový čas hostí.

55:20
    Domáci zbierajú cenné sekundy na zadnom mantinely.

54:33
    Martin je v pásme takmer celý čas a obrana domácich sa dostáva do statickej hry.

53:07
    Hráči sa nám na ľade pre striedali, hostia majú k dispozícii ďalšiu presilovku.

53:04
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:44
    Oba celky hrajú v plnom počte.

52:43
    Kukumberg sa zmocnil puku v strednom pásme, no jeho sťahovačka bola na domácu obranu málo.

51:58
    Černý zvádza osobný súboj za vlastnou bránou a puk stráca.

51:33
    Lahtinenová strela bola nepresná a následná dorážka skončila na ochrannej sieti. Takéto sekanie domácim vyhovuje.

51:17
    Vhadzovanie pri Bernátovi, po tom čo puk skončil na ochrannej sieti.

50:50
    Vhadzovanie pri Melicherčíkovi zvládli lepšie východniari a okamžite otáčajú hru vo svoj prospech. Nemajú sa kam ponáhľať.

50:44
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hančák – 2 min., údery).

50:44
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Thémar – 2 min. + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

50:44
    Hančák je odprevádzaný na striedačku za pomoci spoluhráčov, bude sa vylučovač.

50:44
    Po tvrdom zákroku na zadnom mantinely pri Melicherčíkovi ostal na ľade jeden s domácich hráčov.

50:28
    Zakázané uvoľnenie domácich, hráči už majú za sebou dlhé striedanie.

50:06
    Spišiaci sa snažia prehusťovať stredné pásmo a do útoku sa zatiaľ dostávajú iba obvykle.

50:03

49:37
    Vartovník sa snažil udržať útočnú tretinu, no puk ho predstihol.

48:51
    Zakázané uvoľnenie domácich.

48:38
    Striedajú i hostia Shepelev vyslal puk priamo do stredu brány.

47:44
    Moučka sa vyznamenal v rýchlostnom súboji a tak sa postaral o to, aby domáci mohli v pokoji pre striedať.

47:28

47:18
    Pichnarčík naskočí do hry o 10 sekúnd.

46:48
    Domáci sa dva krát po sebe oslobodili, Hvila odvádza veľmi dobrú prácu.

46:39
    Vhadzovanie po ľavici Melicherčíka.

46:03
    Vartovník skúsene a pomaly vyvážal a podržal puk pri striedačke hostí.

45:37
    Martin má obrovskú šancu vrátiť sa do zápasu.

45:28
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Pichnarčík – 2 min., podrazenie).

45:22
    Chovan nedokázal vyhodiť puk a domáci pôjdu do 4- roch.

44:26
    Hostia sa prebudili a domáci sú zavretí vo vlastnom pásme, strely hostí sú časté, nebezpečné, no nepresné.

43:29
    Špirko bol vysunutý presným pasom, no obrana domácich sa stihla sformovať.

42:40
    Murtazím sa snaží krátkou prihrávkou získať pásmo, jeho úmysel bol však odsledovaný.

42:23
    Martinčania sa snažili rozhodiť obranu domácich, Melicherčík však všetko videl a schoval puk do lapačky.

41:50
    Emócie sa stupňujú a postupne budeme vidieť asi viac a viac strkaní.

41:35
    Pichnarčík sa dostal k puku okamžite po buly a vystrelil s poza obrancu.

40:49
    Nechýbalo veľa a Hvila sa mohol gólovo presadiť, no Bernát mal pri zásahu ramenom i šťastie.

40:02
    Pri puku sú Ritteri a okamžite sa snažia niečo vymyslieť smerom dopredu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Je možné, že hostí čaká posledných 20 minút v tejto sezóne. Totižto hráči zverenca Mosnára sa v tejto tretine dostali do dvojgólového vedenia. Ich herný prejav bol aktívnejší, viac držali puk na svojich hokejkách a Martin mal plné ruky prace v obrannej tretine. Dva góly sa však dajú vsietiť a hostia tak stále majú o čo hrať.
    Pomer striel taktiež hovorí o prevahe domáceho celku a to v pomere 29:19.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:31
    Spišiaci sú usadení v pásme, no puky na Bernáta sú blokované.

39:10
    Beží posledná minúta druhej tretiny.

38:20

38:12
    Špirko vedie puk po ľavej strane, no nemá podporu spoluhráčov.

37:59
    Malá strkanica v rohu pri prerušení hry medzi Ligasom a Piačkom.

37:19
    Bernát si vykorčuľoval a napomohol spoluhráčom pri rýchlom návrate do pásma.

36:20
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Chovan – 2 min., nedovolené bránenie).

36:13
    Martin útočí a domáci skórujú, Martinčania i v týchto chvíľach zvierajú súpera vo vlastnej tretine, no strela Poliačeka bola zrazená.

35:09
    Domáci zvyšujú skóre po rýchlej kontre. Najprv to vyzeralo na prečíslenie vo dvojici napokon si pri FABIANOVOM zásahu pripisuje asistenciu dvojica Lahtinen a Hančák.

34:12
    Barto telom odstavil Olejníka, no všetko bolo v rámci pravidiel a útok hostí môže pokračovať.

33:27
    Dow neskrotil prudký puk na modrej a namiesto strely tak domáci strácajú pásmo.

33:20
    Hra sa prerušila po tom čo Bernát dostal pukom priamo do masky.

33:17
    Zakázané uvoľnenie pre hostí.

32:33
    Spišiaci vyhrali ďalšie vhadzovanie, no súper využil moment striedania a vrátil hru pred Melicherčíka.

32:08
    Češík zvládol nebezpečnú situácii a odpratal puk do strednej tretiny.

31:30
    Čížek na ľadovej ploche, domáci sa musia vrátiť do obrany.

31:24
    Bernát pokryl i tento strelecký pokus a drží svoj tím vo veľmi dôležitej časti hry.

30:50
    Babka je na ľadovej ploche.

30:05
    Scenár s prvej tretiny sa nám opakuje Spišiaci sú už v pásme, no ich hrá je pomalá a statická. Pokus o rozpohybovanie brankára sa im zatiaľ nedarí.

29:30
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Čížek – 2 min., napadnutie zozadu).

29:20
    Fabián skúsene odovzdal puk súperovi pretože máme tu ďalšie vylúčenie.

28:50
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Babka – 2 min., sekanie).

28:09
    Domáci si prinavrátili tesne vedenie a hra vo vysokom tempe pokračuje. Uvidíme ako hostia zareagujú na zásah Giľáka
    Asistencia: Džugan, Fabián

27:45
    Hru prerušilo ďalšie zakázané uvoľnenie.

27:10
    Martin dal gól!

Okamžité vyrovnanie a dráma na Spiši pokračuje, BARTO sa presadil hneď v prvom striedaní po inkasovanom góle.
    Asistencia: Babka, Paulíny

26:39
    Predošlá akcia domácich už otvorila skóre po tom, Tyczynskí s Rapáčom zatienili výhľad Bernátovi a on nestihol reagovať na HVILOVU strelu.
    Asistencia: Tyczynski, Rapáč.

26:30
    Tyczynskí sa presunul pred bránu a číha na svoju príležitosť.

25:34
    Lavička neodstavil na obrannej modrej Hančáka a je tu ďalší rýchli prechod do útočnej tretiny domácich.

24:59
    Rytieri sa nedokázali usadiť v pásme a okamžite sa musia náhliť dozadu. Spišiaci majú túto tretinu zatiaľ lepšie rozbehnutú, no zlyhávajú v koncovke.

24:52

23:46
    Hostia v plnom počte. Domáci mali obrovskú šancu pri hre v plnom počte, Bernát sa však nedal nachytať.

23:28
    Spišiaci strácajú pásmo a hoci presilovku trávili v pásme, strieľali veľmi nepresne.

22:44
    Špirko ukázal peknú sťahovačku ale puk z vlastnej tretiny nedostal.

22:24
    Hra sa sťahuje do stredného pásma a oba celky posielajú na ľad čerstvé sily.

21:56
    Giľák sa snažil odstaviť súpera telom, no boje o puk pri striedačke pokračujú.

21:46
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Thémar – 2 min., podrazenie).

21:34
    Domáci majú ponúknutú výhodu.

20:39
    Hvila nezachytil nahodený puk na modrej čiare a do útoku idú hostia.

20:07
    Spišiaci nepustili súpera ďalej ako do stredu ihriska.

20:04
    Okamžité prerušenie pre ofsajd domácich.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Tretina sa začne o 15 minút.

Po 20 minútach je na Spiši nerozhodný stav a na úvodný zásah domácim nestačila ani skrátená presilovka o dvoch hráčov. Hra na ľade je vyrovnaná v každom smere. Vidíme rýchli a atraktívny hokej, hráči idú zatiaľ do každého striedania na plno. Tak, ako sa to v boji o finále patrí. Martin taktiež nezaháľa.
    Pomer striel: 13:11.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:28
    Kukumberg stráži stredné pásmo a komplikuje súperovi prechod do útočnej tretiny.

18:52
    Oba celky striedajú bežia posledné dve minúty tejto tretiny.

17:55
    Hančák sa nedal okabátiť v strednom pásme a s rozvahou odpratal puk ďaleko od vlastnej brány.

17:15
    Zakázané uvoľnenie hostí.

16:00
    Melicherčík zasiahol betónom, puk však pred seba, iba vyrazil pred seba.

15:35
    Hančák zachránil útočné pásmo a domáci môžu ďalej útočiť.

14:44
    Cebák nahodil ľahučký puk do pásma, priamo zo stredu a hostia sa usadili v pásme.

14:00
    Fafrák a Pichnarčík predviedli ďalší osobný súboj v strednom pásme.

13:00
    Giľák si nakorčuľoval a pohybom si pýtal puk, prihrávku však nedostal a musí sa vrátiť dozadu.

12:12
    Barto zvádza v rohu boj o puk spolu s Chovanom.

11:35
    Domáci mohli uspieť v prečíslení, Piačka však v koncovke zlyhal.

11:15
    Hostia zvládli dôležité buly v pásme a okamžite vyslali dve nebezpečné projektily smerom dopredu.

11:09
    Tretina sa nám prehupla do druhej polovice, vhadzovanie pri Melicherčíkovi.

11:09

10:18
    Lahtinen zdvihol nebezpečný puk, ktorý však za Bernátom neskončil, akcia však pokračuje ďalej.

9:37
    Paulíny si nakorčuľoval do tretiny, puk sa však ku Melicherčíkovi napokon nedostal.

9:01
    Striedanie počas hry, Martinčania sa nevedia dostať z podtlaku súpera.

8:04
    Hostia v plnom počte.

8:00
    Zákrok Rapáča bol posúdený ako čistý, no nebol veľmi férový, rozhodnutie je však na arbitroch.

7:16
    Domáci hrajú v plnom počte, presilovka potrvá ešte niekoľko sekúnd.

7:10
    Dow neuspel ani na dva krát a tresty na oboch stranách sa končia.

6:41
    Fabián sa musí vrátiť po puk až do vlastnej tretiny.

6:04
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Barto – 2 min., sekanie).

5:51
    Černý sa snažil dostať do útočnej tretiny individuálnym prienikom a vybojoval si ďalšie vylúčenie na strane hostí.

5:37
    Hráme teda vo štvorici a na ľade je viac priestoru pre rýchlonohých korčuliarov.

5:16
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Rapáč – 2 min., filmovanie pádu).
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Cebák – 2 min., podrazenie).

4:44
    Chyba v obrane na strane domácich, no Martinčania sa do vyloženej šance nedostali.

4:36

4:03
    Hráme dlhý úsek bez prerušenia a puk sa otáča zľava doprava.

3:31
    Lavička vypálil od modrej no, bol veľmi nepresný.

2:56

2:15
    Presilovka sa nám pomaličky končí a Dow vyskúšal pozornosť brankára hostí propagačnou strelou.

1:29
    Škoda táto šanca z pred bránkového priestoru sa do brány nezmestila, no domáci sa tlačia a idú si za prvým zásahom.

0:56
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Špirko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

0:36
    Puk je za bránou Melicherčíka, kde oň bojuje klbko hráčov a bude sa vylučovať.

0:03
    Úvodné buly máme za sebou a pri puku sú hostia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráči pomaličky nastupujú na ľadovú plochu.

Martinčania dnes nastúpia v modrých a domáci v bielych dresoch.

Na úvod musím smutne skonštatovať, že ak by fanúšikovia mali povolený vstup na štadión dnes, by bol na Spiši plný dom. O atmosfére zápasu a to v celej sérii ani nehovoriac. Verím však, že takto o rok už bude situácia nie len na štadiónoch taká ako ju poznáme z minulých ročníkov.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Fabian, Dow, Knižka, Pichnarčík, Ordzovenský, Hančák, Chovan, Olejník – Novák, Černý, Češík – Tyczynskí, Giľák, Džugan – Hvila, Vartovník, Rapáč – Piačka, Lahtinen, Moučka

HK Martin: Bernát, ( Krasanovský) – Cebák, Lavička, Burzik, Pokrivčák, Šimon, Čížek, Ligas, Sepelev – Murček, Špirko, Poliaček – Babka, Kukumberg, Jurášek – Fafrák, Paulíny, Antonov – Thémar, Barto, Murtazín,

Rozhodca: Konc,Novák- Knižka, Beniač.

Vítam Vás pri textovom on- line prenose hokejového zápasu SHL. Z komentátorského stanovištia sa na Vás teší Dana Kontuľová

Semifinálové súboje medzi druhým a tretím od začiatku sľubovali výraznú vyrovnanosť a zatiaľ sa to maximálne naplňuje. Spišiaci zasa raz roztrhli papierové predpoklady o výhode domáceho prostredia.
    Vo štvrtok sa v Turci hrala vyrovnaná partia, kde si oba celky strážili svoje a snažili sa dodržiavať herný systém svojich mužstiev. Zápas sa zlomil v záverečnej tretine, hostia sa dvakrát presadili po výraznejších chybách v domácej obrane. Hoci prvý únik do prečíslenia Novovešťanom ešte nevyšiel. V nasledujúcich dvoch šanciach sa už nezmýlili, tak tu dnes máme prvý mečbal série a však sa vraví, že posledný krok býva najťažší. Martin rozhodne nemusí hádzať flintu do žita, práve naopak nemajú čo stratiť a však môžu byť pod trochu väčším tlakom. Uvidíme ako domáci zvládnu túto situáciu, ak by sa do zápasu postavili s tým, že oni nemusia, ale súper áno mohli, by byť vo väčšom kľude.
    Ťažko je však hodnotiť takto dopredu. Myslím, že dnešný duel bude veľmi podobný, ako ten "zatiaľ" posledný a rozhodnú v ňom detaily, skúsenosti. Taktiež, môže ísť o súboj nervov, najlepšie to bude asi nechať priamo na aktérov zápasu, ktorý sa začne o 18:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 27. Hvila (Tyczynskí, Rapáč), 29. Giľák (Džugan, Fabián), 36. Fabián (Lahtinen, Hančák), 57. Piačka (Pichnarčík) – 28. Barto (Babka, Paulíny)

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Fabian, Dow, Knižka, Pichnarčík, Ordzovenský, Hančák, Chovan, Olejník – Novák, Černý, Češík – Tyczynski, Giľák, Džugan – Hvila, Vartovník, Rapáč – Piačka, Lahtinen, Moučka
    HK VITAR Martin: Bernát (Krasanovský) – Cebák, Lavička, Burzik, Pokrivčák, Šimon, Čížek, Ligas, Sepelev – Murček, Špirko, Poliaček – Babka, Kukumberg, Jurášek – Fafrák, Paulíny, Antonov – Thémar, Barto, Murtazin

Rozhodčí: Konc,Novák- Knižka, Beniač

Diváci: Bez divákov