Karviná – Zubří 29:30 (po s.h.) | Plzeň – Kopřivnice 32:24 (kon.) | Dukla – Jičín 32:25 (kon.)
Lovosice – Frýdek-M. 33:26 (kon.)
HC Dukla Praha
32:25 (14:13) Stav série: 2:0
O2xyworld HBC Jičín
Neděle 04.04.2021, 16:30Play-off Chance Extraligy mužů • Čtvrtfinále

HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 32:25 (14:13)
    Nejvíce branek: Blecha 7, Harabiš 6/1, Březina 5 – Krahulec 6/3, Freiberg 4, Hlava 4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3. Vyloučení: 3:5. ČK: Křístek (DUK). (18:00:57)

Je konec! Také tento duel vyzněl ve prospěch pražské Dukly, která svého soupeře porazila poměrem 32:25. Druhý poločas nám znovu nabídl ofenzivní podívanou, která patřila domácímu celku, který ani v jediném případě nenechal soupeře srovnat, naopak se mu povedlo odskočit na pohodlný brankový rozdíl.

Konec zápasu. (32:25)
    59
    Martin Rakouský zaznamenává svůj první gól v tomto duelu. (32:25)
    58
    Jakub Kastner ovšem předvedl poměrně rychlou a navíc přesnou odpověď. (31:25)
    57
    A dokonce je to už o sedm branek, Martin Březina znovu dokonale zaskočil brankáře. (31:24)

56
    Oddechový čas pro domácí. (30:24)
    55
    Dukla se navíc dostala k metě třiceti branek, tu třicátou totiž obstaral Zdeněk Ježek. (30:24)
    55
    Na druhé straně ovšem o sobě dal vědět Jakub Kastner. (29:24)
    54
    Sedmičku si nyní vzal na starost domácí David Šůstek, který zamířil naprosto přesně. (29:23)

54
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Petr Freiberg). (28:23)
    53
    Martin Hlava se navíc dokázal znovu prosadit, po rychlé rozehrávce zatloukl míč přesně k tyči. (28:23)

52
    Do protiútoku se dostával hostující Rychna, který místo zakončení nakonec zvolil nahrávku do tandemu na Hlavu. (28:22)
    51
    A padesátá branka tohoto zápasu patří domácím, Jakub Sviták mířil přesně pod břevno. (28:22)

50
    Oddechový čas pro hosty. (27:22)
    49
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jan Blecha). (27:22)
    48
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Petr Freiberg). (26:22)
    48
    Dukla ovšem předvádí rychlé protiútoky, další z nich se povedlo přesně vyřešit Denisu Harabišovi. (26:21)
    47
    Martin Hlava dal o sobě znovu vědět a jeho prudká rána se zastavila až v domácí brance. (25:21)
    46
    Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Sviták). (25:20)
    46
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Hlava). (24:20)
    46
    Domácí ovšem nenechali nic náhodě a přesně mezi tři tyče se prosazuje Matěj Klíma. (24:19)
    45
    Jičín se dostal k další delší kombinaci, po které Petr Freiberg zakončil z levého křídla. (23:19)

45
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Pavel Pich). (23:18)
    45
    Martin Březina svému celku dává dokonce pětibrankové vedení. (23:18)

44
    Oddechový čas pro hosty. (22:18)
    44
    Jičínu to v posledních minutách zrovna moc nejde, což dokázal potrestat Jan Blecha. (22:18)
    43
    A Matěj Klíma se znovu dokázal přesně prosadit, Jičín tak bude muset znovu zabrat. (21:18)

42
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Miľko). (20:18)
    42
    Poprvé se ke slovu přihlásil domácí Matěj Klíma, který důležitým zásahem vrací dvoubrankové vedení. (20:18)
    41
    Aby toho nebylo málo, tak na rozdíl jediné branky snižuje David Krahulec. (19:18)
    41
    Šimon Thorovský o sotbě dal vědět také ve druhém dějství, jeho rána se zastavil až v síti. (19:17)
    40
    Dukla přesto hraje maximálně zodpovědně a i další střelecký pokus, z ruky Jakuba Svitáka, využila. (19:16)
    39
    Ronal se dostal k pohodové kombinaci, po které přesně zamířil také Pavel Pich. (18:16)
    39
    David Šůstek byl faulován a chopil se exekuci sedmičky, se kterou si poradil na jedničku. (18:15)
    38
    Krátce po rozehrávce se k míči dostal Martin Hlava, který přesnou střelou zamířil přesně. (17:15)

38
    Tak pozor! Domácí Daniel Křístek za svůj zákrok proti obličeji vyfasoval červenou kartu! (17:14)
    37
    A poprvé se ve druhém dějství prosazuje také hostující celek, David Krahulec přesně mířil z pravého křídla. (17:14)

36
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava). (17:13)
    36
    Dukle se úvod druhého poločasu zatím daří na jedničku, což svým dalším zásahem potvrdil Jan Blecha. (17:13)
    35
    Dukla se navíc dostává do tříbrankového vedení, a sice díky Denisu Harabišovi. (16:13)

34
    Jičín si nakonec počínal nedovoleně, po souboji skončil na zemi Klíma. Po rozehrávce ovšem neuspěl Jan Blecha. (15:13)

33
    Dukla se rychlým způsobem sice dostala na druhou stranu, nicméně do zakončení již nikoliv a hrát tak může soupeř. (15:13)

32
    Jičín se rychle dostal na opačnou stranu, kde se domácí obraně povedlo zablokovat prudké zakončení. (15:13)
    31
    Jako první se ve druhém dějství dokázal prosadit domácí Jan Blecha, který se dostal do úniku. (15:13)

31
    Začal druhý poločas. (14:13)

Máme za sebou první poločas, který lépe vyzněl pro domácí celek, jenž momentálně vede poměrem 14:13. Dukla sice ovládla vstup do zápasu, avšak poslední minuty patřily spíše Jičínu, kterému se výrazně povedlo snížit manko. Pražský celek tak bude muset zabrat, rozhodně to nebude mít jednoduché.

30
    První poločas skončil. (14:13)
    30
    Tři vteřinky před koncem prvního poločasu se prosazuje Petr Freiberg. (14:13)
    29
    David Šůstek zatím nebyl v tomto duelu moc vidět, přesto se mu povedlo skórovat díky sedmičce. (14:12)
    29
    David Krahulec začíná být hrdinou svého celku, také nyní si poradil s další sedmičkou. (13:12)

29
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Martin Grištšuk). (13:11)
    29
    Petr Freiberg sice vyfasoval kartónek, stejně tak se během několika vteřin dokázal prosadit. (13:11)

28
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Petr Freiberg). (13:10)
    28
    A Duklu to nakoplo ke třinácté trefě, v pádu totiž bezpečně kolem brankáře mířil Zdeněk Ježek. (13:10)

27
    Zázračným zákrokem se prezentoval domácí brankář Petržala, který sice nebyl v brance, přesto tygřím skokem zastavil míč. (12:10)
    26
    Dukla se ovšem vrací do dvoubrankového vedení, Daniel Křístek střelou ze spojky dokázal překvapit brankáře. (12:10)
    25
    A David Krahulec si vzal na starost další sedmičku, kterou znovu dokázal zužitkovat. (11:10)

25
    Z levého křídla pro změnu zakončoval Jakub Zelenka, který střelou o zem trefil pouze břevno. (11:9)

25
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Denis Harabiš). (11:9)
    24
    A David Krahulec se během jedné minuty v tomto duelu prosazuje již podruhé. (11:9)
    23
    Jičín konečně zužitkoval první sedmičku, David Krahulec konečně překonal brankáře. (11:8)

23
    Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Martin Březina). (11:7)
    22
    A vůbec poprvé o sobě v tomto duelu dal vědět domácí Daniel Křístek, jehož jedovka skončila až v síti. (11:7)
    21
    Jičín se ovšem nenechal zahanbit a Jiří Dolejší měl dost času a navíc přesně zakončil. (10:7)
    21
    Domácím oddechový čas evidentně zachutnal, Jan Blecha střílí desátou branku. (10:6)

20
    Oddechový čas pro domácí. (9:6)

19
    Sám na branku nyní pelášil jeden z domácích hráčů, který se pokoušel zakončit nad nohu, kterou ovšem trefil. (9:6)
    18
    Dukla se směrem dopředu hodně trápí, nicméně tentokráte to dokonale vyšlo Harabišovi, který prudkou střelou mířil přesně. (9:6)

17
    A dokonce mohlo být sníženo na rozdíl jediné branky, Jakub Kastner ovšem neproměnil sedmičku. (8:6)
    16
    A Jičín se v krátkém časovém sledu znovu prosazuje, a sice díky přesné ráně Jakuba Kastnera. (8:6)
    15
    Po oddechovém času znovu o sobě dal vědět Jičín, střelou přes obránce se prezentoval Daniel Doškář. (8:5)

14
    Oddechový čas pro hosty. (8:4)
    13
    Domácí dokonce odskakují na rozdíl čtyř branek, bylo tomu tak po přesné ráně Martina Březiny. (8:4)
    12
    Jičín postupnou kombinací dokázal proniknout až do prostoru ke střele, při které se nemýlil Jan Blecha. (7:4)
    11
    A po více než třech minutách tu konečně mámě přesnou trefu, Martin Kovařík totiž prudce mířil k tyči. (6:4)

10
    Ani jeden z celků se nyní nedokázal prosadit, u míče je tak Jičín, který kombinuje kousek od pokutového území. (6:3)

9
    Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Martin Březina). (6:3)
    8
    Přichází ovšem rychlá kontaktní branka, o kterou se zapříčinil hostující Martin Milko. (6:3)
    8
    Denis Harabiš to před malým momentem znovu vzal na sebe a znovu byl úspěšný. (6:2)
    7
    Domácí celek se dokázal prosadit při vlastní přesilovce, a sice díky přesné ráně z ruky Denise Harabiše. (5:2)

6
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jakub Kastner). (4:2)
    6
    Dukla na nic nečekala a z rychlého protiútoku se dokázal přesně prosadit Martin Březina. (4:2)
    5
    Podruhé v tomto duelu o sobě dal vědět Šimon Thorovský, který znovu zaskočil brankáře. (3:2)
    5
    Dukla přesto předvedla poměrně rychlou odpověď, a sice přesně mezi tři tyče se prosadil Jan Blecha. (3:1)
    4
    Poprvé se v tomto duelu prosazuje také Jičín, své zaváhání dokázal dokonale napravit Šimon Thorovský. (2:1)
    4
    Také domácí celek měl k dispozici první sedmičku tohoto zápasu, k ní se postavil Denis Harabiš, který mířil naprosto přesně. (2:0)

3
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna). (1:0)

2
    Sledovali jsme první sedmičku tohoto zápasu, ke které se postavil Šimon Thorovský, který ani nadvakrát nepřekonal brankáře. (1:0)

2
    Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Jan Blecha). (1:0)

1
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna). (1:0)
    1
    Jako první se v tomto duelu dokázal prosadit domácí Martin Březina, který mířil přesně k tyči. (1:0)

1
    Odstartoval nám první poločas tohoto zápasu, do kterého rozehrávkou vstoupil domácí celek, který bude hrát zleva doprava. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

HC Dukla Praha: Petržala, Votava – Ježek, Sviták, Grištšuk, Křístek, Kočetkov, Blecha, Harabiš, Rakouský, M. Březina, Klíma, Krušberský, Šůstek, Zelenka.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Freiberg, Doškář, O. Šulc, Thorovský, Krahulec, Martin Kovařík, Rychna, Kubík, Hlava, Miľko, Naimann, J. Dolejší, Pich, Kastner..

Favoritem celé série bude pražská Dukla, která se po základní části umístila na třetí pozici tabulky, přičemž na vedoucí Karvinou ztrácela šest bodů. Dukla z posledních pěti ligových duelů dokázala třikrát vyhrát, naposledy tak prohrála v rámci posledního kola, a sice proti předposlednímu Novému Veselí. Soupeřem logicky bude šestý nejlépe postavený celek ligy, kterým je Jičín. Ten dohromady nasbíral třiadvacet bodů, nicméně na pátý Frýdek ztrácel pouze lepší vzájemnou bilanci. Jičín z posledních pěti ligových duelů dokázal pro změnu vyhrát hned dvakrát, v posledním kole si totiž připsal důležitou výhru na půdě druhé Plzně, která znamenala právě šestou pozici před dvojicí bodově napadajících týmů.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům házené! STRABAG RAIL Extraliga mužů má na programu play-off, v rámci čtvrtfinále se proti sobě představí HC Dukla Praha a HBC Ronal Jičín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.