Florida – Columbus 3:0 (kon.) | Carolina – Dallas 1:0 (kon.) | Calgary – Toronto 2:4 (kon.)
Anaheim – Arizona 2:3 (po pr.)
Carolina Hurricanes
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Dallas Stars
Pondělí 05.04.2021, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkné Velikonoční pondělí. Na počtenou! (03:42:47)

3. Vincent Trocheck (CAR) – 0+1

Petr Mrázek se stává hrdinou zápasu! Vrátil se po dlouhém zranění a při svém pátém startu v sezoně si připsal hned třetí čisté konto. Dnes pokryl 28 střel Dallasu a velkou měrou pomohl svému týmu k zisku dvou bodů za vítězství 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil hned na začátku druhé třetiny Jordan Martinook, pro kterého to byla druhá trefa v sezoně. Dnešní zápas tedy končí fotbalovým výsledkem, fanoušky Caroliny ale jistě i takový zápas potěší.

59:40
    Domácí ze střední třetiny minuli prázdnou klec, teď už ale hostům moc času nezbývá.

59:12
    Joe Pavelski se dostal ke střele z levého kruhu, ale Mrázek veškerý prostor u své přední tyče dokázal pohlídat.

58:50
    Jamie Benn sice tečoval ránu Klingberga, ale pouze nad sebe. Záhy Carolina odpálila puk na zakázané uvolnění.

58:34
    I Rod Brind'Amour si svolává své svěřence. Oddechový čas si tentokrát berou domácí.

58:27
    Joe Pavelski hledal na brankovišti Benna, který se ale nedokázal rychle otočit. Vzápětí pálil od modré čáry Robertson, ale i tentokrát proti němu stála hráz jménem Petr Mrázek.

58:01
    Hned po buly si mezi kruhy odskočil Roope Hintz, jehož střelu příklepem ale Mrázek ukryl v lapačce.

57:55
    Jake Oettinger už zůstává na střídačce a Dallas tedy bude hrát powerplay.

57:55
    Přichází zakázané uvolnění Caroliny. Následovat bude vhazování před Mrázkem, nicméně hostující střídačka si svolává hráče a bere si oddechový čas.

57:43
    Hosté se usadili v pásmu soupeře pomocí nahození. Uvidíme, co teď vyprodukují.

57:00
    Před Oettingerem bylo znovu rušno. Dallas si ale moc dobře uvědomuje, že teď už musí hrát převážně před Mrázkovou bránou.

56:39
    Jordan Staal se zjevil před svatyní Dallasu, ale puk k zadní tyči nezastrčil. Jen o kousek ji minul.

56:11
    Petr Mrázek nadvakrát zkrotil velmi nepříjemnou střelu Marka Pysyka. Obránce hostů to nyní neudělal vůbec špatně.

55:58
    Rychlý kontr Caroliny zakončoval Aho. Finský útočník trefil vnější oblouk brány.

55:38
    Martin Nečas ve středním pásmu příkladně zabojoval o puk. I díky jeho práci se ke střele dostal Brady Skjei, ale Jake Oettinger potíže neměl. Zasáhl rychle.

54:58
    Na hostujícím celku ale už jde vidět, že se snaží daleko více útočit. Petra Mrázka jistě čekají těžké chvíle.

54:24
    Jamie Benn si v souboji jeden na jednoho obhodil Slavina a následně i bekhendem vystřelil. Levé rameno Petra Mrázka se činilo.

54:03
    John Klingberg dokázal udržet na zádech nepříjemného napadajícího hráče. Švédský obránce poté i přesně přihrál.

53:24
    Hosté se rychle obtočili zpoza brány, ale ani nyní jim rozhodující přihrávka nevyšla. Dowling o pár centimetrů nenašel najíždějícího Gurjanova.

52:54
    Roope Hintz znovu v akci. Tentokrát dostal kotouč do tandemu, ale vyrážečka Petra Mrázka zapracovala skvěle.

52:12
    Dva hostující hráči pomalu ale jistě startovali na jednoho beka. Roope Hintz ale vůbec nezvládl přihrávku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:34
    A opět domácí vysoko napadali, čímž dostali puk zpět na své hole. Dallas má občas velké potíže se zakládáním akcí.

51:03
    Carolina chce stále hrát i směrem dopředu. Rozhodně svůj jednobrankový náskok nechce jen a pouze bránit.

50:02
    Brady Skjei natáhl krok a z levého křídla se krásným způsobem dostal před bránu. Kotouč chtěl bekhendem zastrčit u zadní tyče, ale Oettingerův beton byl proti. Neuspěl ani dorážející Cédric Paquette.

49:12
    Carolina nyní má dostatek času k poslání čerstvých sil na led. Dallas se sice nadechoval k tlaku, ale ten zatím nepřišel.

48:14
    Hamilton posílal puk před bránu, u které poté byla k vidění nepřehledná situace. Žádný z domácích hokejistů ale touš nedoklepl do svatyně Dallasu.

47:39
    John Klingberg musel rychle zareagovat před bránou, aby dostal kotouč co nejdále od ní. To se mu povedlo s noblesou.

46:49
    Staal manévroval před Oleksiakem zbytečně. K ráně se sice neprobil, ale jeho kolegové udrželi černou gumu ve třetině soupeře na delší dobu.

46:17
    Bennovo nahození málem dorazil za Mrázka Justin Dowling. Útočníkovi druhé formace Stars chybělo pár centimetrů.

45:59
    Carolina byla v neutrální zóně důraznější a okamžitě kotouč nahodila směrem na bránu Jakea Oettingera.

45:13
    Na obranné modré čáře Caroliny teď bylo přehuštěno. Hokejisté v bílých dresech recept na defenzívu Hurricanes opět nenašli.

44:22
    Jordan Staal ujížděl do brejku, jenže ten nevyřešil nejlépe. Snažil se přihrát Foegelemu, kterého měl pod sebou, avšak přihrávku mu zablokoval vracející se Jamie Oleksiak.

43:59
    Warren Foegele si hledal volné místo před brankovištěm, ale cestu k zakončení nakonec nenašel.

43:26
    Naopak Jake Oettinger nechtěl rozehrávat. Nahození domácích zastavil a přerušil hru.

43:09
    Petr Mrázek zastavil touš za svou bránou. Snažil se spoluhráčům hned pomoct s rozehrávkou.

42:46
    Po dobu celého zápasu Carolina přechází přes útočné pásmo mnohem snadněji než Dallas.

42:27
    Dougie Hamilton se zapojil do ofenzívy velmi pěknou akcí po levém křídle. Dostal se i ke střele, ale tu Jake Oettinger ukryl v lapačce. Rukou zároveň máchl vysoko, aby dal fanouškům na vědomí, že kotouč má ve své moci.

41:52
    Střelec zatím jediného gólu Jordan Martinook se snažil tečovat nahození Slavina, ale kotouč nakonec až k brankáři nedorazil.

41:13
    Také Dallas se chtěl usadit ve třetině soupeře, ale zatím je to z jeho strany bez střelby.

40:27
    Svečnikov zabojoval u mantinelu v rohu útočného pásma, ale jeho snaha byla zastavena pozorným Esou Lindellem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Druhá třetina nám nabídla převahu Caroliny, která byla stvrzena brankou už po čtyřiceti vteřinách. To se naprosto přesně trefil domácí útočník Jordan Martinook. Posléze měli Hurricanes další velké šance, ale Oettinger zatím chytá opravdu dobrý zápas. Stejně tak jeho brankářský kolega Petr Mrázek na druhé straně, který je blízko k vychytání čistého konta hned po svém návratu po zranění.

Střely na bránu po 2. třetině: 29 – 16

40:00

39:34
    Sebastian Aho neodehrál moc rychle puk z vlastní třetiny, čímž se dostal do problémů. Spoluhráči jej ale zastoupili.

38:58
    Rozběhla se nám poslední minuta druhé třetiny. Carolina drží puk na hokejkách a určitě směrem dopředu ještě něco vymyslí.

38:33
    Rhett Gardner se dostal ke střele z velké dálky. Petr Mrázek si ránu pohlídal a kotouč na své hrudi zastavil.

38:07
    U zadní tyče hostující branky se zjevil Foegele. Útočník s číslem 13 ale brankový prostor minul.

37:38
    Dlouhou přihrávku Jaccoba Slavina zastavil Jesper Fast, který nadělal obraně Dallasu poměrně značné potíže. Nebezpečně přihrával na brankoviště, ale střela z této kombinace nakonec nevzešla.

37:10
    Brock McGinn vyslal takovou propagační střelu, která skončila v lapačce Jakea Oettingera. Po zákroku hostujícího brankáře přichází na řadu komerční přestávka.

36:38
    Aktivita hokejistů v červených dresech neutichá. Dallas se ale snaží s nepříznivým stavem něco udělat.

35:54
    Nino Niederreiter přihrál na modrou čáru, odkud přišla střela. Ta však minula cíl o poměrně hodně čísel. Oettinger se bát nemusel.

35:25
    Tanner Kero zkusil štěstí z vrcholu kruhu, ale Petr Mrázek znovu přerušil hru. Se střelou sice měl mírné komplikace, ale nadvakrát touš zkrotit dokázal.

35:03
    John Klingberg šikovně zavezl puk do pásma soupeře a tam předložil přihrávku Dellandreaovi. Člen čtvrté lajny Dallasu ale z těžkého úhlu Mrázka nepřekvapil.

34:26
    Steven Lorentz se jako tank probíjel do útočné třetiny, obránce Esa Lindell jej ale tělem odstavil od kotouče.

33:20
    Dallas nyní nestačí bruslit se svým soupeřem. Připomněl se i Warren Foegele, jehož střela zápěstím skončila pár centimetrů nad břevnem.

32:37
    Andreji Svečnikovovi sice utekl kotouč z hole, ale sám ruský forvard se nakonec do třetiny hostů probil. Jeho rána mezi kruhy ale skončila na zadním mantinelu.

32:12
    Teď se musel Oettinger cítit jako na střelnici. Hurricanes na něj vyslali několik pokusů v řadě, ale se všemi si gólman Stars poradil.

31:34
    Martin Nečas si najížděl před bránu při přečíslení dva na jednoho. Přihrávka na něj ale byla sražená, takže Nečas už mnoho prostoru neměl.

30:54
    S Fleuryho nahozením mohl mít brankář Oettinger velké problémy. Na změnu směru by reagoval těžce, ale nebezpečí nakonec zastavil obránce Sekera.

30:15
    Po několika tvrdých soubojích v rohu kluziště se už znovu pokračuje ve hře. Carolina podniká útočnou akci.

29:30
    Za chvíli nám základní hrací doba přejde přes polovinu. Carolina drží jednobrankový náskok, ale ten rozhodně mohl být vyšší. I Dallas však má některé své střely pořádně nebezpečné.

28:47
    Jordan Staal se snažil jemnou tečí popostrčit puk směrem na bránu. To se mu také povedlo, ale Oettinger předvedl kvalitní zákrok vyrážečkou.

28:23
    Mrázek se znovu musel na brankovišti pořádně natáhnout. Lapačkou zastavil opravdu slušnou pumelici Jamieho Oleksiaka z pravého kruhu.

28:08
    Hurricanes ale už hrají na útočné polovině. Dallas se tedy opět musí vracet.

27:25
    Petr Mrázek se zaskvěl dosud svým asi nejlepším zákrokem v zápase. Lindell pomohl útoku a v mezikruží oslovil na straně volného Blakea Comeaua. Forvard Dallasu hledal prostor mezi betony, ale ten si Mrázek pohlídal.

26:56
    Denis Gurjanov nabral velkou rychlost mezi beky, ale před Hamiltona se nakonec v rozhodující chvíli nedostal.

26:23
    Hosté nyní nemohli hrát, neboť byla signalizovaná jejich hra vysokou holí.

25:49
    Jason Robertson si nabruslil hned po vhazování na levý kruh, odkud pohotově vypálil. Mrázek byl ale znovu ve střehu.

25:44
    Po delší době musel do těžšího zákroku i Petr Mrázek, jenž si ale poradil s pokusem Nicka Caamana.

25:16
    Ahova střela z otočky skončila na vyrážečce Jakea Oettingera. Hurricanes pokračují ve své velmi aktivní a pohledné hře.

24:37
    Martin Nečas zachytil touš těsně před brankovištěm a poté jen o chlup minul volný prostor u zadní tyče. Mladý český forvard nebyl daleko ke své další brance.

24:01
    Nečas obkroužil bránu a záhy hledal mezi kruhy najetého Slavina. Ke druhému jmenovanému se ale přihrávka nedostala.

23:34
    Carolina předvádí další kvalitní střídání. Dallas zatím ve druhé třetině k ničemu nepouští.

22:44
    Hned po buly Dallas zaspal a Jake Bean měl před sebou opravdu velmi dobrou střeleckou pozici na kruhu. Oettinger si ale opět povyjel z brány, tím pádem ramenem zasáhl.

22:32
    Brock McGinn natlačil soupeře na mantinel. Díky tomuto souboji se domácí dostali k rychlé střele z levé strany, která ale skončila v moci Jakea Oettingera.

21:39
    Dallas se hnal dopředu, ale jeho snaha byla zastavena lapačkou Petra Mrázka, který přerušil hru.
    20:40 Jordan MARTINOOK - 1:0

20:40
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolina jde hned po čtyřiceti sekundách druhé třetiny do vedení! JORDAN MARTINOOK si na útočné modré čáře počkal na přihrávku Trochecka a rázem se objevil ve velké rychlosti de facto sám před bránou. Zvolil střelu zápěstím, která skončila pod horní tyčí. 1:0. Asistence: Vincent Trocheck a Brett Pesce.

20:26
    Martin Nečas rychle posouval puk před bránu, kam si sjížděl Trocheck, kterého ale dokonale hostující brankář vybruslil.

20:01

První dvacetiminutovka je za námi. Branka zatím nepadla, ale více ze hry měla Carolina. Nejblíže ke skórování byl Nino Niederreiter, ale v rozhodující chvíli mu štěstí nepřálo. Dallas se na konci třetiny dostal do tempa, ale ani on zatím Petra Mrázka nepřekonal.

Střely na bránu po 1. třetině: 11 – 6

20:00

19:42
    Vincent Trocheck se snažil ještě něco vymyslet po levém křídle, ale přihrávku před bránu nevyprodukoval. Byl totiž důsledně odstaven.

19:14
    Pysyk včas odehrál puk před dotírajícími útočníky Hurricanes.

18:42
    Mrázkův pravý beton včas vykopl pohotovou střelu Pavelského z kruhu. Poté už českému brankáři pomohli obránci.

18:14
    Blíží se nám závěr první třetiny. Skóre zůstává bezbrankové a nyní se hraje především v neutrální zóně.

17:45
    Esa Lindell svou střelu od modré čáry dokonale ukryl. Petr Mrázek si ji ale našel a přerušil hru.

17:17
    Nečas našel Pesceho, který si počkal na kruhu. K ráně se už ale nedostal, neboť hostující zadáci stačili včas zareagovat.

16:24
    Z pobytu v útočném pásmu se ale mohli těšit hosté. Jejich finální přihrávka do předbrankového prostoru ale přesná nebyla.

15:42
    Počet hráčů na ledě už je v plném počtu na obou stranách. Carolina se snaží vymyslet útočnou akci.

14:48
    Hokejisté Dallasu nyní hráli ve vlastní třetině až moc ležérně. K zakončení z těsné blízkosti se dostal Trocheck, jehož dvojitá střela ale skončila na betonech Oettingera.

14:28
    Klingbergova rána od modré čáry byla sražena do ochranné sítě. Po komerční pauze se bude vhazovat před Mrázkem.

13:46
    Při hře čtyř proti čtyřem se kupředu probíjel Svečnikov, ale jeho zakončení po ledě nebylo přesné. Nicméně Carolina znovu ukázala, že útočné choutky rozhodně má.

13:27
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Cédric Paquette – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., hrubost).

13:18
    Steven Lorentz se málem dostal k přihrávce, která mířila do předbrankového prostoru. Carolině chyběl kousek.

12:31
    Haydn Fleury zůstal osamocen na levé straně. Ihned vypálil, ale Oettinger si vybruslil z brány a hrudí zakročil.

11:50
    Kličkovaná Nina Niederreitera u modré čáry se s přesností nepotkala. Kapitán Staal se k přihrávce od švýcarského hokejisty nedostal.

11:06
    Robertson si hledal místo na levém kruhu, ale okamžitě byl dostoupen Pescem. Bek Caroliny mu nedopřál čas k zakončení.

10:16
    Jamie Benn si vzal na sebe až moc velké sousto, když se probíjel mezi čtyřmi hráči domácích. I tak ale kotouč zavezl alespoň za bránu Hurricanes.

09:52
    Český brankář po střele z pravého kruhu raději ukryl puk v lapačce. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.

09:42
    Po tlaku hostů se Petr Mrázek ocitl v permanenci. Zatím ale náporu Dallasu odolává.

08:36
    A zajímavou příležitost měli i hosté. Hintz naservíroval dobrou přihrávku Sekerovi, jenž se dostal až před Mrázka a naznačil kličku. Zpoza brány poté hledal spoluhráče, který ale před poloprázdnou bránou promáchl.

08:16

07:53
    Stars opět vyhazují přes celé kluziště a chvilku oddechu využili. Jeli totiž prostřídat.

07:24
    Hamilton sice kvalitně dirigoval přesilovku na modré čáře, ale kotouč si vybojoval Blake Comeau. Puk posléze i vyhodil přes všechny čáry.

06:52
    Caroliny je však plný led. Domácí navíc hrají přesilovku a určitě chtějí co nejrychleji jít do vedení.

06:30
    Sebastian Aho vyslal tvrdou střelu z pravého kruhu, hostující brankář ale odolal rychlou reakcí.

06:16
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Nick Caamano – 2 min., podrážení).

06:01
    Jake Oettinger se objevil mimo ideální postavení a Nino Niederreiter málem měl před sebou zcela odkrytou bránu. Kotouč se ale zaklínil u vnějšího oblouku svatyně, takže domácí se k zakončení do prázdné klece nedostali.

05:37
    Niederreiterova střela byla bruslemi hostujících beků zastavena. Carolina získala odražený puk a znovu kombinuje.

05:04
    Joe Pavelski sice přitlačil u mantinelu za Mrázkovou bránou, ale kotouče se nezmocnil. Převahu na puku mají stále domácí.

04:29
    Jake Oettinger si připsal úspěšný zásah proti skryté střele z kruhu. V úvodu zatím je Carolina aktivnějším týmem.

04:12
    Hurricanes teď vyslali dva zajímavé střelecké pokusy za sebou. V ani jednom případě ale prostor mezi třemi tyčemi netrefili.

03:34
    Jesper Fast v rychlosti předložil Trocheckovi, který zpoza brány tlačil puk k tyči. Beton brankáře Oettingera ale zakročil přesně a rychle.

03:01
    Miro Heiskanen uvolnil Cogliana, jehož pokus zápěstím hned po přechodu do útočného pásma cíl minul. Kotouč skončil na mantinelu.

02:25
    Nick Caamano se po pravé straně útočného pásma dopředu neprobil, Slavin si počínal velmi dobře.

01:46
    Jamie Benn se postaral o rychlou střelu z otočky. Zařízení ale netrefil, takže Petr Mrázek zatím zasahovat nemusel.

01:19
    Andrej Sekera se zmocnil puku za bránou. Následně jej zavezl alespoň do střední třetiny.

00:56
    Třetí formace domácích si vynutila tlak, ale střela od modré čáry až k bráně Dallasu nedoputovala.

00:22
    Carolina chtěla hrát v útočném pásmu, jenže předávka na modré čáře jí nevyšla. Nicméně hokejisté v červených dresech pořád drží kotouč, tentokrát však na své polovině.

00:01

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Fast, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Martinook (A) – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – B. McGinn, Lorentz, Paquette.

Dallas Stars: Oettinger (Bow) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Sekera – Pavelski, Hintz, Robertson – Gurjanov, Dowling, Ja. Benn (C) – Comeau (A), Gardner, Cogliano – Dellandrea, Kero, Caamano.

Rozhodčí: Morton, McCauley – Sericolo, Kelly.

Po dlouhé pauze se dnes vrací do brány Caroliny Petr Mrázek. Po zranění už je fit a dnes se může těšit na duel proti Dallasu mezi třemi tyčemi.

Petr Mrázek (Carolina) – 4 zápasy, 95,46% úspěšnost zákroků
    Martin Nečas (Carolina) – 33 zápasů, 28 bodů (9+19)
    Andrej Sekera (Dallas) – 27 zápasů, 4 body (2+2)
    Radek Faksa (Dallas) – 35 zápasů, 11 bodů (4+7)

DALLAS STARS

Tým z Texasu bude muset zabrat, jestli se chce dostat do play-off. Finalista loňského Stanley Cupu nezačal sezonu vůbec dobře, ale je pravdou, že v posledních týdnech se začal zvedat. Momentálně má na kontě 36 bodů po 35 odehraných zápasech a na čtvrtý Nashville drží pětibodovou ztrátu. Po třech prohrách v řadě dokázaly Hvězdy vyhrát dva předchozí duely. Před již zmíněným skalpem Caroliny přišlo vítězství na kluzišti nashvillských Predátorů po výsledku 4:1. Nejproduktivnějším hráčem týmu, který je od počátku sezony decimován poměrně početnou marodkou, je Joe Pavelski se čtyřiatřiceti kanadskými body.

CAROLINA HURRICANES

Hokejisté Caroliny pobývají na třetí příčce Centrální divize a s největší pravděpodobností postoupí do vyřazovacích bojů, neboť jejich náskok na páté Chicago činí už 12 bodů a k tomu mají na Blackhawks tři utkání k dobru. Hurricanes se zároveň řadí mezi nejlepší týmy celé soutěže, jsou totiž v těsném kontaktu s Tampou, Floridou a Coloradem, tedy s úplně nejlepšími. Z posledních šesti zápasů Carolina čtyřikrát zvítězila. V minulém venkovním utkání rozhodla bitvu s Chicagem až v úplně poslední minutě základní hrací doby, avšak ve včerejším duelu s Dallasem tomuto soupeři vůbec poprvé v sezoně podlehla po výsledku 2:3. Dnes tak bude mít velkou chuť k nápravě. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Sebastian Aho, jenž zatím vstřelil 15 branek a na 18 tref svého týmu asistoval.

Přeji příjemné brzké Velikonoční pondělí při sledování textového přenosu z NHL. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi Carolinou Hurricanes a Dallasem Stars. Utkání začíná krátce po 1:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.