Bayern – Union Berlín 1:1 (kon.) | W. Brémy – RB Lipsko 1:4 (kon.) | Frankfurt – Wolfsburg 4:3 (kon.)
Hertha – Mönchengladbach 2:2 (kon.) | Stuttgart – Dortmund 2:3 (kon.)
Hertha BSC
2:2 (1:2)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 10.04.2021, 15:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 28. kolo

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších on-line přenosů zase někdy na počtenou. (17:38:53)

Držení míče: 61% : 39%.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 15:3.
    Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:17.

Slibně rozehraný zápas Hertha do vítězného konce nedovedla. Berlínský klub hrál po vyloučení soupeřova brankáře už od 13. minuty v početní výhodě, kterou navíc zužitkoval Santiago Ascicabar. Jenže ve vedení domácí dlouho nevydrželi. Po pěti minutách totiž srovnal Alassaně Pléa a o deset minut později otočil stav z penalty Lars Stindl.

S výkonem svých svěřenců nespokojený Pál Dádrad udělal o poločase hned tři změny v sestavě. A velmi rychle ho potěšil Jhon Córdoba, jenž ve 49. minutě srovnal na 2:2. Hertha pak měla téměř celý druhý poločas na návrat do vedení, jenže toho už se nedočkala a s Mönchengladbachem si body rozdělila.

90+4

90+4
    Další útok táhla Hertha středem hřiště. Průnikovou přihrávku srazil obránce ke koncové čáře a Matheus Cunha už balon nedoběhl.

90+3
    Jednu z posledních střel zápasu měl na hlavě Jhon Córdoba (Hertha). Dobře se uvolnil na levé straně vápna, ale s přesností to bylo horší.

90+2
    Trenér Mönchengladbachu v diskuzi s hlavním rozhodčím. Těžko odhadovat, o co přesně šlo, každopádně si to oba pánové vyříkali gentlemansky.

90+1
    V první ze čtyř nastavených minut hází Lukas Klünter (Hertha) aut z pravé strany vlastní poloviny hřiště.

89
    Po jeho výkopu musel klub z Berlína zařadit zpátečku a později i čelit rohovému kopu. I v tomto případě to dopadlo lépe pro bránící se tým.

88
    Domácí zůstali na útočné polovině a na oblouku před šestnáctkou měl prostor Matheus Cunha. Škoda pro Herthu, že jeho střela směřovala doprostřed branky, kde se nacházel Tobias Sippel.

87
    V houfu hráčů vyskočil nejvýše stoper Ginter, jenž dopravil balon do bezpečí.

86
    Tobias Sippel (Mönchengladbach) daroval soupeři při chybném zpracování míče roh.

85
    Naopak z brejku upaloval dopředu Florian Neuhaus a pronikl až do finální fáze. Střela ze střední distance proletěla metr nad domácí brankou.

84
    Hosté ho ubránili a vzápětí čelili ještě jednomu. Tentokrát to byla rozehrávka na kratší vzdálenost, ale ani ta hrozbu nepřinesla.

83
    Krzysztof Piątek (Hertha) se po svém nástupu dostává k mnoha centrům. Po jednom takovém vybojoval roh.

82
    Žlutou kartu dostává Christoph Kramer (Mönchengladbach).

Kramer si ve středu hřiště vyšlápl na Cunhu.

80
    Právě on se po srážce ve vlastním vápně svíjí na zemi. Střídání by však nemělo být třeba.

78
    Domácí zakombinovali na pravé straně, odkud přilétly do vápna dva centry. První z nich odhlavičkoval Patrick Herrmann a ten druhý Matthias Ginter.

Lukáš Jasoněk

Branky: 23. Ascacibar (J. Córdoba), 49. J. Córdoba (Cunha) – 28. Pléa, 38. Stindl (pen.)

Karty:   20. Zeefuik (HER), 40. Mittelstädt (HER) – 82. Kramer (MNC)   13. Sommer (MNC)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 15:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:17.
    Hertha BSC: Schwolow – Klünter, Stark (C), Dardai – Zeefuik (46. Radonjić), Ascacibar (57. S. Khedira), Guendouzi, Mittelstädt (46. Plattenhardt) – Lukebakio (46. K. Piątek), J. Córdoba, Cunha.
    Náhradníci: Körber – Alderete, Torunarigha, Radonjić, K. Piątek, S. Khedira, Leckie, Plattenhardt, Pekarík.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Binsibajní (77. Herrmann), Wendt (17. Sippel) – Zakaria, Kramer, Neuhaus – Pléa, Stindl (C) (60. Lazaro), Thuram (77. Embolo).
    Náhradníci: Sippel – Embolo, Lang, Jantschke, Traoré, Herrmann, Beyer, H. Wolf, Lazaro.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Schiffner