Zvolen – HC Slovan 2:3 (po pr.)
HKM Zvolen
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1) Stav série: 1:1
HC SLOVAN Bratislava
sk Středa 14.04.2021, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Zvolen v zápase viedol 2:0, ale vedenie v tretej tretine neudržal a v power play inkasoval na 2:2. V predĺžení zahodili presilovú hru a keď si už všetci mysleli, že ideme do nájazdov, tak O´Donnell rozhodol. Slovan teda vyrovnáva sériu na 1:1. Séria pokračuje v sobotu a nedeľu v Bratislave. (21:20:31)

79:56
    Slovan Bratislava dal gól!
    Zvolen sa dostal pod obrovský tlak. Mikúš mohol puk ukryť pod Rahma, naopak ho chcel vyviezť. Následne ho domáci už po niekoľký krát stratili, nakoniec sa puk dostal ku BRENDANOVI O´DONNELLOVI a ten v čase 79:56 rozhoduje o víťazstve hostí 2:3 po predĺžení.
    Asistovali Brendon Ranford a Michal Sersen.

79:34
    Chyba Hraška a obrovská šanca O´Donnella, Rahm ale všetko vyriešil.

78:59
    Posledná minúta predĺženia.

78:04
    Zigova strela medzi betóny a hráčom už viditeľne odchádzajú sily.

77:33
    Dve strely Ranforda, ale Rahm obe zneškodňuje.

77:11
    Sersen sa dostal ku strele od modrej, Rahm vyráža vyrážačkou.

76:55
    Kotvan nahodil puk do pásma spoza červenej čiary, zakázané uvoľnenie.

76:37
    Hostia v plnom počte.

75:59
    Mikúšova strela bez prípravy ale iba do Gudlevskisa.

75:47
    Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Nuutinen našiel v ideálnej pozícii Zuzina, ale ten z prázdnej brány triafa iba betón. Fantastický hosťujúci gólman Kristers Gudlevskis.

74:59
    Hostia po druhý krát vyhadzujú puk.

74:35
    Po zákroku Gašpara zostal na ľade ležať Viedenský. Gašpar inkasuje dve minúty a Zvolen má jedinečnú možnosť rozhodnúť zápas.

74:35
    Oddychový čas domácich.

74:35
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Gašpar – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

74:11
    Nemám veľmi pocit, že by jedno z mužstiev šlo po strelení gólu. Obe mužstvá skôr hrajú na obranu a hlavne sa snažia aby neurobili chybu.

73:34
    Buly na útočnej modrej hostí.

73:28
    Kanadská formácia hostí vždy, keď je na ľade, tak hostia majú tlak.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 22. Zuzin, 37. McPherson (Nuutinen, Viedenský) – 48. Ranford (Harris, Brodzinski), 60. Ranford (Gašpar), 80. O´Donnell (Ranford, Sersen)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička (tréner – P. Oremus)
    HC SLOVAN Bratislava: Gudlevskis (Parks) – Maier, J. Valach, Meszároš (A), Štajnoch (A), Sersen (C), Bačík, Brodzinski – Gašpar, Harris, O´Donnell – Šišovský, Bortňák, Ranford – Rapáč, Zigo, T. Matoušek – Urbánek, S. Petráš, Lukošík – Jendek (tréneri – R. Döme, M. Bažány)

Rozhodčí: D. Konc st., Hronský – J. Konc ml., Durmis (video – Kontšek)