2 6 6
Facundo Bagnis
1
6 4 4
sk Čtvrtek 15.04.2021, 16:22 • Belehrad(Srbsko) • ATP Bělehrad - Serbia Open (antuka) • Čtvrtfinále

6:4
    Kovalík sa už tešil z víťazstva, ale empajrový rozhodca povedal, že Bagnisov úder neskončil v oute, takže sa výmena opakovala. Lenže v tej prišla už očividná chyba Bagnisa z bekhendu, takže Jozef Kovalík postupuje po obrate do semifinále na challengeri v Belehrade!

A-40
    A v tejto chvíli je tu mečbal pre Kovalíka, keď Bagnisov defenzívny lob skončil za základnou čiarou!

30-40
    Kovalík sa rozhodol zariskovať a jeho forehand skončil v tesnom oute, takže namiesto mečbalu je tu brejkbal.

5:4
    Ale teraz už Bagnisov bekhend skončil v sieti a Kovalík bude po prestávke podávať na víťazstvo v zápase a postup do semifinále!

2:3
    Ale druhý sa mu už podarilo premeniť vďaka presnému bekhendu po čiare a vracia sa do tretieho setu, keďže znižuje na 2:3.

40-15
    Kovalík má dva brejkbaly po dobrom slajzovanom bekhende, ktorý už Bagnis nevrátil.

1:3
    Chyba z forehandu znamená, že Kovalík si prehral svoje podanie a prehráva v rozhodujúcom sete 1:3.

30-40
    Bagnis zahral prekvapivý dropshot a Kovalík už nestihol zareagovať, takže bude čeliť brejkbalu.

6:4
    Na koniec smeč od Kovalíka, takže ideme do rozhodujúceho setu!

40-30
    A je tu setbal pre Kovalíka, ktorý dohral výmenu presným volejom!

5:3
    Ale potom kazí bekhendový volej na sieti a Bagnis si berie jedno stratené podanie, bude podávať na udržanie v druhom sete za stavu 3:5.

0-40
    Slovenskému tenistovi sa nedarí zachytiť Bagnisov nástup a po chybe z bekhendu bude čeliť trom brejkbalom.

Stretnutie sa dohrá predsa len dnes, pretože Kovalík a Bagnis sa už druhýkrát rozohrávajú na vysušenom kurte.

O tom, či sa zápas dnes dohrá, vás budeme informovať. Ak by sa nedohral, tak dohrávka bude naplánovaná na zajtrajší deň.

0-15
    A hra sa nám prerušila, pretože sa nám rozpršalo a teraz sa už empajrový rozhodca rozhodol prerušiť zápas!

5:2
    Všetko zakončil Bagnis vyhodeným bekhendom, takže Kovalík pôjde podávať na vyrovnanie stavu a aby sme boli svedkami rozhodujúceho setu.

40-0
    Tri brejkbaly pre Kovalíka na 5:2 po tom, čo Bagnis zahral bekhend do siete.

A-40
    Aj teraz sa dostáva Kovalík k zaslúženému brejkbalu po tom, čo výmenu zakončil volejom.

A-40
    Obrovská chyba Bagnisa, ktorého smeč končí v oute a Kovalík má brejkbal.

2:6
    Ale na záver úvodného setu sme videli dlhú výmenu, na konci ktorej zahral bekhend do siete Kovalík a to znamená, že Bagnis vyhral prvý set 6:2 a je bližšie k postupu do semifinále.

15-40
    Bagnisa si vybojoval dva setbaly už na podaní Kovalíka, pretože zvládol lepšie situáciu na sieti.

2:4
    Ale nevynútená chyba Kovalíka z forehandu končí šiesty gem a Bagnis pôjde podávať za stavu 4:2.

0-40
    Sú tu tri šance na brejk pre Bagnisa, pretože Kovalík značne vyvodený z miery pomáha súperovi chybou z forehandu.

40-15
    Ďalšie dve šance pre Kovalíka na brejk prichádzajú po vyhodenom údere Bagnisa.

1:1
    V dlhšej výmene sa nakoniec Bagnis dočkal chyby od Kovalíka z bekhendu, pretože slovenský tenista ho nedokázal na sieti obhodiť, a tak je vyrovnané 1:1.

0-40
    Slovenskému tenistovi gem na podaní vôbec nevychádza a po chybe z forehandu ponúka Bagnisovi tri brejkbaly.

1:0
    Trochu sa nám v Belehrade rozpršalo, takže uvidíme, koľko ešte budeme pokračovať a či nebude hra prerušená.

1:0
    Trpezlivá hra priniesla Kovalíkovi aj brejk, lebo Bagnis zahral ďalšiu nevynútenú chybu z bekhendu, takže výborný štart pre nášho tenistu.