RB Lipsko – Hoffenheim 0:0 (kon.)
RB Lipsko
0:0 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Pátek 16.04.2021, 20:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 29. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:33:40)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 12:6. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 14:13.

Je konec. Platné branky jsme se nakonec v tomto utkání mezi Lipskem a Hoffenheimem nedočkali a zápas končí bezbrankovou remízou. V prvním poločase nebylo k vidění takřka vůbec nic, jelikož neletěla ani jedna střela na bránu. V 59. minutě se ocitl v šanci Nkunku, ovšem jeho pokus vyrazil Baumann. O dvě minuty později pálil Adams nad bránu. V 65. minutě se do zakončení dostal Marcel Sabitzer, ale jeho tvrdá rána minula svatyni TSG. V 90+6. minutě mohl být hrdinou Yussuf Poulsen, který vstřelil gól, ale ten nakonec neplatil díky ruce.

90+7

90+6
    Tak tohle je opravdu neskutečné! Lipsko sice dalo v 90+6. minutě gól, ale ten rozhodčí po zhlédnutí videa neuznává! Marcel Halstenberg poslal centr do vápna na hlavu Yussufa Poulsena, který zakončil k pravé tyči, ale míč trefil také jeho ruku.

90+5
    Christopher Nkunku se snažil zakončit po centru z levé strany, ale Lipsko ještě získalo rohový kop a to je poslední šance na gól.

90+4
    Willi Orban se dopustil faulu v hlavičkovém souboji a hostující celek získal míč na svou stranu, což je pravděpodobně konec.

90+3
    Marcel Halstenberg následně centroval do vápna, ale Christopher Nkunku se nedokázal prodrat do zakončení.

90+3
    Domácí už moc času ke vstřelení branky nemají, ale nyní se snaží něco vymyslet centry do vápna.

90+2
    Mijat Gaćinović si nedokázal zpracovat míč u postranní čáry podle představ a Lipsko tak získalo autové vhazování.

90+1
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Sargis Adamjan.

90+1
    Balón skončil od domácího hráče jen v zámezí a TSG má k dispozici autové vhazování.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90
    Tyler Adams ale poslal velmi nepřesný centr do vápna, který skončil pouze u gólmana Baumanna.

90
    Chris Richards přes sebe nepustil Nkunkua a Lipsko získalo alespoň autové vhazování.

89
    Yussuf Poulsen dal z první přihrávku na Alexandea Sörlotha, ale ten se nedostal do zakončení.

88
    Amadou Haidara skvěle vybojoval míč na levé straně a posléze centroval na zadní tyč, kde se dostal Alexander Sörloth, ale od něj se míč odrazil pouze nad bránu.

87
    Domácí mužstvo kombinuje na polovině soupeře, ale stále se nemůže dostat do nějaké šance.

86
    Hosté se posléze vydali dopředu, ale centr z pravé strany byl zblokován.

85
    Ovšem domácí ani tentokrát nedokázali vymyslet nic nebezpečného a nakonec dostali míč jen do zámezí.

84
    Yussuf Poulsen se dostal s míčem do vápna, kde následně nastřelil soupeře a vybojoval pro Lipsko rohový kop.

83
    Tentokrát to Lipsko dobře sehrálo, ale střílená přihrávka Amada Haidary z levé strany končí jen u brankáře Baumanna.

82
    Christoph Baumgartner tentokrát vletěl do Sabitzera a příště už musí být opatrnější, protože má žlutou kartu na svém kontě.

81
    Hoffenheim vytáhl svůj presink a Lipsko nakonec muselo posunout míč až k brankáři Gulácsimu.

80
    Marcel Halstenberg si nakonec vzal na starost exekuci přímého kopu, ale jeho střela trefila pouze soupeře.

79
    Christoph Baumgartner přerušil brejk Lipska, když takticky zatáhl za Nkunkua a uviděl žlutou kartu.

78
    Ovšem centr Nkunkua z volného kopu letěl jen do zámezí vedle brány a Oliver Baumann se postará o rozehrání míče.

78
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází Marcel Halstenberg.

77
    Håvard Nordtveit se tentokrát dopustil faulu na Nkunkua a domácí celek získal volný kop z levé strany.

76
    Kevin Kampl poslal centr do šestnáctky, ale tam se Alexander Sörloth dopustil jen útočného faulu a hra je tak opět přerušená.

75
    Pavel Kadeřábek si znovu sběhl po pravé straně a poslal nebezpečný centr do vápna na hlavičku Ihlase Beboua, který ale zakončil jen nad bránu Gulácsiho.

74
    Opět je střed pole velmi zahuštěný a domácí mužstvo nemůže najít cestičku vedoucí ke vstřelené brance.

73
    Alexander Sörloth se sice dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho tvrdá střela letěla vysoce nad svatyni TSG.

72
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.

72
    Tentokrát už se ale k balónu dostalo Lipsko a opět se snaží něco vymyslet.

71
    Hoffenheim je poslední minuty více na míči a možná mu nebude stačit po skvělém výkonu pouze remíza.

70
    Ovšem standardní situace ze strany TSH nic vážnějšího nepřinesla, protože hlavička Poshca trefila jen Sörlotha.

69
    Pavel Kadeřábek tentokrát odcentroval do vápna soupeře a po chvíli se dostal ke střele Mijat Gaćinović, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje rohový kop.

68
    Marcel Sabitzer si sice sběhl do vápna, ale pas z nohy Nkunkua skončil jen v zámezí.

67
    Christopher Nkunku se postaral o následné rozehrání standardní situace, ale s centrem si poradila obrana Hoffenheimu.

66
    Ryan Sessegnon nyní poslal Tylera Adamse k zemi u postranní čáry a RB Lipsko bude pokračovat v nátlaku.

65
    Marcel Sabitzer to udělal fantasticky, když si parádně zpracoval míč a rovnou si ho připravil na střelu, která ale letěla velmi těsně vedle pravé tyče!

64
    Willi Orban opět jen dozadu a následně Lipsko přesunulo míč na pravou stranu.

63
    Christopher Nkunku se nyní ocitl jen v ofsajdové pasti, která ale byla velice těsná.

62
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Alexander Sörloth.
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Håvard Nordtveit.

61
    Tyler Adams se dostal ke hlavičce po centru Sabitzera z levé strany, ale hlavička domácího hráče letěla jen nad bránu!

60
    Po hodině hry je tak stav stále bezbrankový, ale už jsme se dočkali alespoň první střely na bránu.

59
    První střela na bránu a hned z toho byla velká šance! Christopher Nkunku se dostal s míčem do vápna, kde dokázal vystřelit přes obránce, ale Oliver Baumann si připsal úspěšný zákrok!

58
    Dani Olmo se snažil propasírovat míč skrz obranu spoluhráči do šance, ale Hoffenheim poctivě brání.

57
    Andrej Kramarić si naběhl po levé straně, ale Willi Orban zblokoval přihrávku směřující na něj.

56
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Mijat Gaćinović.

56
    Marcel Sabitzer se snažil odcentrovat z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován.

55
    Hostující hráč nebude moct porakčovat, protože má zjevné problémy s ramenem.

52
    Florian Grillitsch tentokrát zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.

51
    Christopher Nkunku se snažil měkkým centrem najít ve vápně Emila Forsberga, ale balón skončil jen v rukou brankáře Baumanna.

50
    Ovšem posléze se Pavel Kadeřábek ocitl jen v ofsajdovém postavení a Red Bull získal míč zpět.

49
    Ihlas Bebou se snažil napadat rozehrávku Konatého a nakonec TSG získalo autové vhazování.

47
    Tyler Adams se tentokrát ocitl pouze v ofsajdovém postavení a Lipsko přichází o míč.

46
    Stefan Posch poslal rozeběhnutého Nkunkua k zemi a uviděl od sudího žlutou kartu.

46
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Kevin Kampl.
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Amadou Haidara.
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Ihlas Bebou.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

První poločas je u svého konce a Lipsko hraje s Hoffenheimem bez branek. Bohužel k vidění rozhodně nebyl nějaký pohledný fotbal a dokonce jsme nebyli svědky ani jedné střely na bránu, což je trestuhodné. Mezi šance se tak dá započítat pouze střela Sabitzera, která zamířila dva metry vedle pravé tyče. Doufejme, že druhá polovina zápasu už bude zajímavější a přinese také branky.

45+1

45+1
    Willi Orban poslal Georginia Ruttera k zemi ve středu hřiště a Hoffenheim tak získal balón na svou stranu.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

44
    Pavel Kadeřábek zabojoval v souboji se Sabitzerem a dokázal skluzem odehrál míč do zámezí.

43
    Florian Grillitsch se snažil na hranici vápna soupeře ještě posunout balón spoluhráči, ale to už bylo ze strany Hoffenheimu překombinované.

42
    Ibrahima Konaté se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.

41
    Marcel Sabitzer se dostal ke střele z dvaceti metrů, ale jeho pokus letěl pouze vedle pravé tyče!

40
    Bohužel ani po čtyřiceti minutách jsme se stále nedočkali ani jedné střely na bránu a toto utkání je zatím zklamáním.

39
    Opět si TSG poradilo s útočnou akcí Red Bullu, ale směrem dopředu nedokázalo nic vymyslet.

37
    Dayot Upamecano chtěl vyslat po pravé straně Mukielého, ale k míči se znovu dostal gólman Oliver Baumann.

36
    Zatím je to od domácího mužstva velice pomalé a Hoffenheimu se daří zachytávat veškeré centry a nákopu za obranu.

35
    Angeliňův centr z levé strany opět nedokázal najít spoluhráče a skončil pouze v rukách Olivera Baumanna.

34
    A znovu je to pouze ofsajd ze strany domácích, ve kterém se tentokrát ocitl Nordi Mukiele.

32
    Dayot Upamecano nepřesně rozehrál, ale Robert Skov se nakonec nedostal k míči dřív, než soupeř a Lipsko má balón znovu v moci.

31
    Oliver Baumann musel vyběhnout ze své brány, aby byl u míče dřív, než soupeř, což se mu povedlo.

30
    Emil Forsberg se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a první půl hodina utkání nám nepřinesla nic nebezpečného.

29
    Pavel Kadeřábek dokázal odcentrovat z pravé strany přes Upamecana, ale míč skončil jen v rukou Gulácsiho.

28
    Standardní situace domácích byla rozehrána nakrátko a posléze přišel Centr Sabitzera, ovšem ten rovněž nic nepřinesl a centr Nkunkua posléze byl zblokován do zámezí a k vidění bude opět rohový kop.

27
    Nordi Mukiele se tentokrát vydal do protiútoku, ale ten zachytil skluzem Chris Richards a Lipsko má k dispozici rohový kop.

26
    Hoffenheim tentokrát získal volný kop z pravé strany, který byl rozehrán nakrátko a Robert Skov nebezpečným centrem hledal na zadní tyči spoluhráče, ovšem ten na míč nedosáhl.

24
    Stejně tak nákop ze strany domácích skončil jen v zámezí za bránou Baumanna, který se postará o odkop.

23
    Hoffenheim zkusil něco vymyslet rychlým protiútokem, ale ten nebyl nijak přesný.

21
    Red Bull ale pomalu buší do řad svého soupeře a bude chtít otevřít brankový účet a nejlépe samozřejmě vyhrát a přiblížit se Bayernu.

20
    Posléze Angeliño z levé strany hledal ve vápně Forsberga, ale obrana TSG byla opět připravená.

19
    Christopher Nkunku se tentokrát sice dostal do zakončení uvnitř vápna, ale jeho pokus byl jen zblokovaný Kadeábkem.

18
    Následný centr hledal ve vápně Emila Forsberga, ale jeho následné zakončení skončilo pouze nad bránou soupeře.

17
    Tentokrát přišel nedovolený zákrok ze strany hostů a Lipsko má k dispozici volný kop.

15
    Zatím ale úvod tohoto utkání není příliš atraktivní a ani jeden celek není v nějakém tlaku, i když je to Lipsko, které má 60 % držení míče.

14
    Péter Gulácsi si lehce poradil s centrem soupeře z levého kraje a chytil míč do rukou.

12
    Následně přišel centr z levé strany, který nedokázal zachytit Oliver Baumann, ale Hoffenheimu se podařilo vyvést míč.

11
    Ibrahima Konaté byl zfaulován ve středu hrací plochy, ale Lipsko nedokázalo nic rychlého vymyslet a znovu je to pomalý útok.

9
    Christoph Baumgartner nyní leží na hrací ploše po hlavičkovém souboji s domácím hráčem a drží se za záda. Na trávník tak míří lékaři.

8
    Willi Orban si počkal na přihrávku směrující Kramaričovi, ale o míč nakonec přišel.

7
    Nakonec se ale k balónu dostal soupeř a brankář Oliver Baumann poslal dlouhý odkop, který skončil v moci obrany Lipska.

6
    Red Bull už je znovu u míče a snaží se něco vymyslet ze své poloviny hrací plochy.

5
    Opět se Hoffenheim snažil prodrat po levém křídle, což se mu tentokrát sice povedlo, ale následný centr skončil u gólmana Gulácsiho.

4
    Emil Forsberg nedokázal zachytit velmi těžkou přihrávku a k míči se dostal hostující celek.

3
    Hoffenheim se snažil projít dopředu po levé straně, kde ale Nordi Mukiele vystavil stopku a získal pro Lipsko autové vhazování.

2
    Domácí mužstvo tentokrát sice získalo volný kop, ale ten nakonec nepřinesl nic vážnějšího.

1

RB Lipsko: Gulácsi – Orban, Konaté, Upamecano – Mukiele, Adams, Sabitzer (C), Angeliño – Nkunku, Olmo – Forsberg.
    Náhradníci: Martínez – Halstenberg, Haidara, Henrichs, Hwang Hi-čchan, Klostermann, Kampl, Y. Poulsen, Sörloth.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, S. Posch, Richards, R. Sessegnon – Grillitsch, Samassékou, Baumgartner – Kramarić, Rutter, Skov.
    Náhradníci: Pentke – Adamjan, Bebou, Beier, Belfodil, Bogarde, Dabbur, Gaćinović, Nordtveit.

Rozhodčí: Gräfe – Kempter, Sinn.

Hoffenheim aktuálně najdeme na 12. pozici se 31 body a skóre 41:47. Po třech prohrách, přitom za poslední přišla na půdě Augsburgu
    přivítalo TSG na svém stadionu Leverkusen. První poločas toho moc nenabídl a branka také nepadla. Ve druhé půli měli hosté z utkání o něco více, ovšem ani tentokrát se gól nezatřepal v síti a zápas skončil bezbrankovou remízou.

RB Lipsko

Lipsko je momentálně na 2. místě tabulky s 60 body a skóre 52:23. Aktuálně na první Bayern ztrácí Red Bull pět bodů. Ovšem právě Lipsko mohlo být aktuálně lídrem, ale v důležitém zápase prohrálo s Bayernem 0:1. V posledním zápase ovšem zavítalo na půdu Brém. A tam to byla ze strany Lipska gólová paráda. Nejprve se totiž ve 23. minutě trefil Olmo, o devět minut později Sorloth a před poločasem se znovu prosadil Sorloth. Lipsko tak vedlo 3:0. V 61. minutě sice snížil z penalty Rašica, ale v 63. minutě vrátil tříbrankové vedení na stranu Red Bullu Sabitzer. Lipsko vyhrálo vysoce 4:1.

Ve 29. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy RB Lipsko a TSG 1899 Hoffenheim. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Hoffenheimu, kde ale Lipsko zvítězilo poměrem 1:0. Dnes se bude hrát pro změnu v Red Bull Aréně v Lipsku. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.