Plzeň – Dukla 31:23 (kon.) | Kopřivnice – Jičín 25:25 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
25:25 (14:13) Stav série: 0:0
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 17.04.2021, 13:00 • Hala Základní školy Emila Zátopka, Kopřivnice • Play-off Chance Extraligy mužů • O 5. - 8. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezkou sobotu u sledování házenkářské extraligy! Krom semifinále se dnes rozbíhají též boje o 5. – 8. místo, večer je na programu první duel z dvojzápasu mezi týmy KH ISMM Kopřivnice a HBC Ronal Jičín.

Hosty do pavouku o umístění poslala pražská Dukla, které Ronal podlehl v tom nejkratším možném počtu zápasů. Oproti tomu domácí svému soupeři, plzeňskému Talentu, ve čtvrtfinále vzdorovali o něco málo úspěšněji, a dokonce i zvládli vybojovat jednu výhru, jenže tak jako tak nakonec z turnaje o titul vypadli.

Utkání v hale ZŠ Emila Zátopka začíná v 13:00 a řídit ho budou pánové Michal Hanák a Luboš Pavlíček.

KH ISMM Kopřivnice: Admella Izard, Žingor, Chalupa – Střelec, Hanus, Jonák, Brito Benítez, Hardt, Jan Gřes, Ježek, Bukovský, Fulnek, Doležel, Polcar, Petřík, D. Zima.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Kastner, Thorovský, Naimann, Knittl, Hlava, Freiberg, Krahulec, Martin Kovařík, Doškář, Miľko, J. Dolejší, Rychna, Kubík, Š. Drbohlav..

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Jako první se střelecky dokázal prosadit hostující celek, a sice Jiří Dolejší.

2
    Kopřivnice se kombinačně dostává na druhou stranu, zatím to ale k žádnému zakončení nevedlo. (0:1)
    3
    Až nyní se domácí celek poprvé v tomto duelu prosazuje, Filip Hardt zamířil naprosto přesně k tyči. (1:1)
    4
    A o malý moment později to na sebe vzal domácí Jan Hanus, jehož rána směřovala mimo dosah brankáře. (2:1)
    5
    Na opačné straně se do střelecké pozice dostal David Krahulec, jehož jedovka skončila až v síti. (2:1)
    6
    A posléze se poprvé v tomto duelu prosadil také Petr Freiberg. (2:3)
    7
    Kopřivnice ovšem předvedla rychlou souhru, na jejíž konci byl reprezentant Jan Gřes. (3:3)
    8
    Hostující celek si bere jednobrankové vedení zpět, prosadil se totiž David Krahulec. (3:4)
    8
    A o necelou minutu později je znovu vyrovnáno, prudkou střelou se prezentoval Marek Bukovský. (4:4)
    9
    David Krahulec zaznamenává svojí třetí dnešní trefu. (4:5)

10
    Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Hanus). (4:5)
    10
    Domácí celek podnikl rychlý výpad, po kterém se uvolnil ke střele Martin Střelec. (5:5)
    11
    Jičín se navíc dostává zpět do průběžného vedení, Jiří Dolejší v souboji obelstil brankáře. (5:6)

12
    Domácím se v posledních minutách směrem dopředu zrovna moc nedaří, zakončení z levé strany mířilo vedle. (5:6)

13
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Petr Freiberg). (5:6)
    14
    A je znovu srovnáno. Sám na sebe to totiž vzal Marek Bukovský, jehož rána se zastavila až v brance. (6:6)
    15
    Domácím se nepovedlo zaútočit, na opačné straně naprosto přesně zakončoval Martin Kovařík. (6:7)

16
    Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel). (6:7)
    17
    A i nadále sledujeme vyrovnanou podívanou, krok se totiž povedlo srovnat Janu Polcarovi. (7:7)

18
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Jan Polcar). (7:7)

19
    David Krahulec si vzal na starost první sedmičku tohoto zápasu, jenomže tu nedokázal zužitkovat. (7:7)
    19
    A po delší době se domácí dostávají do vedení, David Jonák mířil přesně k tyči. (8:7)

20
    Ani jednomu z týmů se nyní směrem dopředu moc nedaří, sledujeme pozvolnou kombinaci Ronalu. (8:7)

21
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel). (8:7)
    21
    A Jičínu se povedlo využít přesilovou hru, Martin Hlava po kombinaci překvapil brankáře. (8:8)
    22
    Domácí se ovšem znovu dostávají do vedení, a sice díky přesné ráně od Jana Polcara. (9:8)

22
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava). (9:8)
    22
    Hosté se prosazují i při vlastním oslabení, Štěpán Drbohlav mířil kousek vedle nohy brankáře. (9:9)
    23
    Domácí celek ovšem na nic nečekal a přes blok soupeřů se prosadil Jakub Ježek. (10:9)

24
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Filip Hardt). (10:9)
    24
    Jakub Kastner zaznamenává svůj první gól tohoto zápasu. (10:10)
    25
    A Jičín se navíc znovu dostává do vedení, v krátkém časovém sled use znovu prosadil Šimon Thorovský. (10:11)
    25
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Gřes). (11:11)
    26
    Po chybě hostujícího celku to na sebe vzal Jan Hanus, který posílá domácí do vedení. (12:11)
    27
    A aby toho nebylo málo, tak Filip Hardt posílá Kopřivnici do dvoubrankového vedení. (13:11)

27
    Oddechový čas pro hosty. (13:11)

28
    Domácí celek měl k dispozici svojí první sedmičku, avšak tu nedokázal zužitkovat Marek Bukovský. (13:11)
    29
    A na druhé straně se po delší době za hosty prosazuje Šimon Thorovský. (13:12)
    29
    Také domácí Jan Gřes byl úspěšný. (14:12)
    30
    Z rychlého protiútoku zaznamenává trefu Martin Hlava. (14:13)

30
    Oddechový čas pro domácí. (14:13)

30
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Šimon Thorovský). (14:13)

30
    První poločas skončil. (14:13)

Je za námi první poločas, který nám přinesl poměrně vyrovnanou podívanou, jenž nakonec vyzněla ve prospěch favorizované Kopřivnice. Dlouhou dobu jsme sledovali vyrovnaný výkon obou celků, přesto koncovku prvního poločasu lépe zvládl domácí celek, který se ujal průběžného vedení 14:13.

31
    Začal druhý poločas. (14:13)
    31
    Jako první se ve druhém dějství prosazuje hostující Martin Hlava, který tedy znovu srovnává krok. (14:14)
    32
    Na opačné straně dal dnes poprvé o sobě vědět Edwin Brito, který poslal brankáře na opačnou stranu. (15:14)
    33
    A domácí se dostávají do dvoubrankového vedení, o což se postaral Radek Doležel. (16:14)

34
    Na opačné straně se k rozehrávce sedmičky postavil Jakub Kastner, který na brankáře nevyzrál. (16:14)
    35
    A přeci jenom máme sníženo, David Krahulec našel recept na domácího brankáře. (16:15)
    36
    Domácí předvedlo rychlý výpad směrem kupředu, po kterém to na sebe vzal Jan Gřes, který znovu uspěl. (17:15)
    37
    Jičín ovšem předvedl rychlý protiútok, po kterém přesně k bližší brankové konstrukci mířil Šimon Thorovský. (17:16)
    37
    A dokonce máme vyrovnáno, a sice díky Davidu Krahulecovi. (17:17)

38
    Kopřivnice měla k dispozici sedmimetrový hod, jenomže Jaromír Petřík nedokázal uspět. (17:17)
    40
    A Jičínu se vydařil vstup do druhého poločasu, díky Lukáši Rychnovi se dokonce dostává do vedení. (17:18)

41
    Na druhou stranu se dostává domácí celek, který si zatím hledá prostor ke střelecké pozici. (17:18)
    42
    A přeci jenom máme znovu srovnáno, David Jonák prudkou střelou vyzrál na brankáře. (18:18)
    43
    O pár vteřinek později se po hostující chybě dostal do zakončení Jan Hanus, kterému se povedlo najít recept. (19:18)

44
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Filip Hardt). (19:18)
    44
    A hostující celek využívá přesilovou hru, neboť se dokázal trefit Martin Kovařík. (19:19)

45
    Poslední minutky jsou v podáno obou celků nesmírně opatrné, k zakončením to moc často ani nevede. (19:19)
    46
    Po poměrně dlouhé době tu máme další branku, a sice v podání Štěpána Drbohlava. (19:20)

47
    Oddechový čas pro domácí. (19:20)
    48
    Oddechový čas vyzněl lépe spíše pro hostující celek, krátce po jeho skončení se prosazuje Lukáš Rychna. (19:21)

49
    Domácí celek poměrně dlouhou dobu čeká na svůj další zásah, ten stále nepřichází a u míče je soupeř. (19:21)

50
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Dolejší). (19:21)
    51
    A je tu důležitá kontaktní branka, o kterou se před malým momentem postaral Patrik Fulnek. (20:21)

52
    Oddechový čas pro hosty. (20:21)
    52
    Po oddechovém čase se prosazuje Šimon Thorovský. (20:22)
    53
    A je znovu sníženo. Před malým momentem to na sebe vzal domácí Patrik Fulnek, který uspěl. (21:22)

54
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Miľko). (21:22)
    55
    A dokonce máme vyrovnáno. Martin Střelec při přesilové hře nakonec vyzrál na brankáře. (22:22)
    56
    Domácí se dokonce dostávají do vedení. Patrik Fulnek znovu vyzrál na brankáře. (23:22)
    57
    Jenomže důležité vyrovnání před malým momentem obstaral Jakub Kastner. (23:23)
    58
    Domácí celek posouvá zpět do vedení Patrik Fulnek. (24:23)
    59
    Jakub Kastner si dal znovu maximálně záležet a jeho rána zprava se zastavila v domácí brance. (24:24)
    60
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Štěpán Drbohlav). (24:25)

60
    Oddechový čas pro domácí. (24:25)
    60
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Martin Střelec). (25:25)

Konec zápasu. (25:25)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí remízou 25:25. Také druhý poločas byl hodně vyrovnaný, ani jeden z týmů se nedostal do žádného drtivého vedení a o osudu zápasu musely rozhodnout až poslední minuty. Jičín se sice v poslední minutě dostal do vedení, jenomže vteřinu před koncem druhého poločasu srovnal krok Střelec.

KH ISMM Kopřivnice – HBC Ronal Jičín 25:25 (14:13)
    Nejvíce branek: Fulnek 4, Gřes 4, Střelec 3 – Krahulec 5, Thorovský 4, Kastner 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/0 – 2/0. Vyloučení: 4:3. (14:38:57)