Švýcarsko – Česko 22:28 (kon.)
Švýcarsko
22:28 (11:14)
Česko
Úterý 20.04.2021, 20:15 • Mobiliar Arena, Gümligen, Švýcarsko • Kvalifikace MS žen (baráž) • 2. kolo

To je ode mne z tohoto utkání vše. S radostným připomenutím, že český národní tým nadcházející mistrovství světa nevynechá, vám přeji příjemný příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (21:58:58)

Obrovskou mírou se na vítězství podílely dvě hráčky, a to levá spojka Markéta Jeřábková a gólmanka Hana Mučková. První jmenovaná za tři švýcarské brankářky dohromady poslala celkem patnáct míčů, zatímco ta druhá čarovala na opačném konci hrací plochy a likvidovala jednu domácí šanci za druhou.

Český tým do utkání nevstoupil úplně nejlépe a prvních několik minut musel dotahovat náskok domácího celku, který byl odhodlaný svěřenkyně Jana Bašného překvapit i podruhé. Hostky ale postupně převzaly iniciativu a obrátily skóre na svou stranu, přičemž ze začátku druhého poločasu na půdě soupeřek dominovaly. Reprezentantky helvetského kříže se poté ještě snažily závěr střetnutí zdramatizovat, na to už ale bylo pozdě.

Švýcarsko – Česko 22:28 (11:14)
    Nejvíce branek: Kährová 5, Hessová 4, Freyová 4 – Jeřábková 15/4, Kovařová 4, Kordovská 3. Rozhodčí: Merzová, Kuttlerová (obě GER). Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/5. Vyloučení: 4:3.

V Mobiliar Areně v Gümligenu je hotovo, národní tým porazil domácí Švýcarsko šestibrankovým rozdílem a v prosinci se podívá do Španělska!

Konec zápasu. (22:28)
    60
    Sára Kovářová se podepisuje pod osmadvacátý zásah Češek, které mohou začít oslavovat postup na prosincové mistrovství světa! (22:28)
    59
    Kerstin Kündigová se potřetí v zápase zapisuje na listinu domácích střelkyň. (22:27)
    59
    Necelé dvě minuty před koncem ještě skóre kosmeticky upravuje Markéta Jeřábková. (21:27)
    58
    Domácí ještě drží nad vodou Charlotte Kährová, na nějaké větší drama už ale nezbývá čas. (21:26)
    58
    Sára Kovářová bez větších obtíží překonala brankářku Švýcarek, utkání se chýlí ke konci. (20:26)

57
    Kährová tentokrát vyhořela na dalším perfektním zákroku Hany Mučkové! (20:25)
    57
    Češky ale nehodlají připustit drama, Michaela Konečná se prosazue podruhé v dnešním zápase. (20:25)
    57
    Charlotte Kährová prokličkovala skrz hostující obranu a poslala míč přesně mezi tři tyče. (20:24)

56
    Oddechový čas pro domácí.
    55
    Markéta Jeřábková počtrnácté, Češky mají nakročeno na mistrovství světa ve Španělsku! (19:24)

55
    Pomalu ale jistě míříme do finiše, balón se nyní pohybuje po rukou českých spojek. (19:23)

54
    Na druhém konci hrací plochy neuspěla zase Jeřábková, následný protiútok skončil chybou Kährové. (19:23)