Buffalo – Boston 0:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 6:1 (kon.) | Tampa – Carolina 1:4 (kon.)
Florida – Columbus 5:1 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 7:6 (kon.) | Dallas – Detroit 5:2 (kon.)
Vancouver – Toronto 6:3 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
7:6 (4:0, 2:0, 1:6)
New Jersey Devils
Středa 21.04.2021, 01:08 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím vás u sledování dalšího přenosu z kanadsko-americké NHL! PPG Paints Arena v Pittsburghu dnes bude dějistěm bitvy mezi Penguins a Devils!

PITTSBURGH PENGUINS (3. místo v divizi)
    45 Z, 21-7-3-14, 152:126 (+26), 59 bodů
    Aktuální forma: P–V–Pp–V–V

Tučňáci mají nakročeno do play-off, v posledních dnech si ale cestu do vyřazovacích bojů zbytečně komplikují. Aktuálně se sice nachází na třetím místě ve Východní divizi se sedmibodovým náskokem na páté Rangers, v průběhu minulého týdne ovšem zaváhali v bitvách s outsidery s Philadelphie a Buffala, a jejich pozice je tak zase trochu méně stabilní než předtím. Uvidíme, jestli si po nedělní prohře 2:4 na ledě Sabers dnes spraví chuť proti zoufale se trápícímu New Jersey.

Aktuální forma: P–P–P–P–P

Celek z Newarku se do bojů o Stanley Cup podíval jen v jednom z posledních osmi ročníku a ani letos nevypadá, že by měl do play-off zasáhnout. Ze sedmé pozice na postupové příčky ztrácí propastných dvaadvacet bodů, a jeho šance je tak už jen teoretická. Svěřence Lindyho Ruffa navíc dlouhodobě trápí extrémně bídná forma – za předchozích třech týdnů vybojovali jen jedno jediné vítězství z celkem jedenácti pokusů.

PŘEDCHOZÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ

Dnešní soupeři na sebe v aktuálním ročníku dosud narazili celkem pětkrát, přičemž dvakrát se z vítězství radovali Ďáblové a třikrát Tučňáci. Zajímavé je, že až na jeden jediný případ se zatím z bodového zisku vždy radoval hostující celek. Bude tomu tak i tentokrát?

19/03/2021: New Jersey – Pittsburgh 3:2
    20/03/2021: New Jersey – Pittsburgh 1:3
    21/03/2021: Pittsburgh – New Jersey 1:2 po prodl.
    10/04/2021: New Jersey – Pittsburgh 4:6
    12/04/2021: New Jersey – Pittsburgh 2:5

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou brzkou středu, duel mezi Pittsburghem a New Jersey začíná zhruba za půl hodiny! Na definitivní potvrzení podoby dnešních úvodních sestav stále čekáme, pár věcí je však jistých už nyní.

Domácí se budou muset opět obejít bez Jevgenije Malkina, Kasperiho Kapanena, Brandona Taneva a Fredericka Gaudreaua. Všichni jsou na marodce. První dva se přitom dnes zúčastnili ranního rozbruslení Tučňáků, zasáhnout do hry ale ještě připraveni nejsou.

Co se brankoviště Ďáblů týče, Lindy Ruff se bude muset rozhodnout mezi Scottem Wedgewoodem a Aaronem Dellem. Mackenzie Blackwood si totiž přivodil zranění v horní části těla ve víkendovém souboji s New York Rangers. Mimo jsou také Jesper Bratt, Ty Smith a bohužel i český útočník Pavel Zacha.

Jelikož proti New Jersey pravděpodobně nenastoupí ani Radim Zohorna, československou stopu bude nejspíš utvářet jen slovenský forvard Marian Studenič. Toho by hosté měli nasadit do druhé formace spolu s Andreasem Johnssonem a Nicem Hischierem.
    Kouč Mike Sullivan vsadí na Tristana Jarryho.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin (A), Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – McCann, J. Carter, Zucker – Aston-Reese, Blueger, Rodrigues – Sceviour, Jankowski, Lafferty.

New Jersey Devils: Wedgewood (Dell) – R. Murray, Tennyson, Siegenthaler, Severson, Butcher, C. Carrick – Kuokkanen, J. Hughes, Šarangovič – A. Johnsson, Hischier (C), Studenič – Wood (A), M. McLeod, Bastian – Foote, J. Boqvist, N. Merkley.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Tobias, MacPherson.

Definitivní rozložení lajn obou výběrů si můžete prohlédnout o příspěvek níže, oproti očekávání ještě na poslední chvíli přišla jedna změna – v defenzívě Devils chybí P.K. Subban, kterého naradí Connor Carrick.

V PPG Paints Areně je vše připraveno pro dnešní střetnutí, oba celky vyráží na led. Za chvilku si ještě poslechneme národní hymnu Spojených států a pak už nebude úvodnímu buly nic stát v cestě.

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:07
    První vhazování šestého sezónního střetnutí dnešních soupeřů vyhráli domácí, kteří okamžitě nahodili pryž do hostující části hrací plochy.

00:32
    Wedgewood musí být hned zkraje bitvy ve střehu, z pravého kruhu ho prověřil Sidney Crosby. Jeho střela zmizela v nastavené rukavici gólmana New Jersey.

00:55
    Tučňáci mají v úvodu jednoznačně více ze hry, zatím se jim však nedaří se usadit v útočném pásmu.

01:17
    Bastian vybojoval kotouč u mantinelu v soupěřově třetině, obratem ho o něj ale obral jeden z protihráčů.

01:39
    Strážce hostující svatyně byl znovu nucen využít svou lapačku, po krátké pauze se tak bude vhazovat po jeho levici.

02:07
    Sceviour nic neřešil a okamžitě po průjezdu za modrou vypálil, Wedgewooda ale nepřekonal ani z následné nepříliš povedené dorážky.

02:44
    Penguins mají kotouč ve své moci a vůbec k němu soupeře nepouští. Devils se stále snaží se na ledě PPG Paints Areny pořádně rozkoukat.

03:21
    Jarry zachytil puk za svou brankou a pokusil se ho podél mantinelu rozehrát dopředu, u hranice pásma ho ale zachytil jeden z Ďáblů.

03:49
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí aktivní vstup do utkání přetavují v branku a po necelých čtyřech minutách hry otevírají skóre! Jako první se na střeleckou listinu zapisuje MIKE MATHESON, který Wedgewooda překonal prudkou ranou z prostoru mezi kruhem a modrou čarou. Brankář se po pryži natahoval, jeho vlastní spoluhráč mu ale nešikovně vyrazil hůl z ruky a výrazně mu zkomplikoval situaci! Asistence: Cody Ceci, Jared McCann.
    03:49 Michael MATHESON - 1:0

04:41
    New Jersey dostává šanci rychle odpovědět, za hostujícím brankovištěm Tennysona nesmyslně seknul kapitán Tučňáků Sidney Crosby (PIT).

04:58
    Po nahození Šarangoviče z mezikruží následovala nepříjemně vypadající série dorážek z hranice brankoviště, Jarry si ale se všemi poradil!

05:35
    Jack Hughes se uvolnil na pravém kruhu a vypálil, kotouč zasáhl hokejku bránícího Cartera a vyletěl do ochranné sítě.

05:58
    Pittsburgh svého soupeře drží na uzdě, poprvé v průběhu oslabení nyní vyhodil puk až za Wedgewooda.

06:30
    Bastianův pokusil byl zblokován Jankowskim, hosté následně udrželi puk v útočném pásmu.

06:58
    Jeff Carter porazil z vlastního pásma až na opačný kruh a zakončil, Wedgewood odpověděl betonem.

07:23
    Studenič přišel o kotouč u mantinelu, domácí se znovu snaží vytlačit dění ven ze své zóny.

08:04
    Parádní souhra dvou opor Tučňáků vede k další brance, domácí odskakují do dvougólového trháku! Crosby vyslal laserově přesnou křižnou přihrávkou do úniku BRYANA RUSTA, který po křídle prorazil až před brankoviště a následně pryž uklidil ke vzdálenější tyči – 2:0! Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.
    08:04 Bryan RUST - 2:0

08:49
    No, tak tohle byla hodně velká minela ze strany gólmana New Jersey! BRIAN DUMOULIN se ze středního pásma jen pokoušel nahodit kotouč před soupeřovu svatyni, skákající pryž ale Wedgewooda nachytala na švestkách a proskočila do sítě – 3:0! Asistence: Tristan Jarry.
    08:49 Brian DUMOULIN - 3:0

09:36
    Pittsburghu ani tři branky nestačí, Devils jsou momentálně zaseknutí ve svém pásmu a nedaří se jim se probojovat ven.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:14
    Connor Carrick trpělivě drží kotouč na levém kruhu a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Devils.

10:46
    Krátkou sérii přihrávek z modré lajny zakončil Tennyson, který ale klec Penguins výrazně přestřelil.

11:13
    Po zachycení dlouhé přihrávky do útočného pásma prorazil Crosby, na kterého si ale počíhali hned tři protihráči. Akce Tučňáků tak rychle skončila.

11:57
    Ani Ďáblům se ale nepodařilo přesunout hru před klec svého soupeře. Hra se přelévá ze strany na stranu, dění se nese v poměrně klidném tempu.

Střely na branku: 8 – 2.

12:26
    Tristan Jarry převedl rutinní zákrok lapačkou, Butcher ho lehkou střelou ze zadní hranice kruhu nepřekvapil.

12:44
    Bryan Rust nahodil kotouč do rohu, závod k němu ale následně vyhrál protihráč. New Jersey startuje ven z vlastní obranné zóny.

13:04
    A jeho následná akce končí dalším zásahem Tristana Jarryho, který je tak stále stoprocentní.

13:44
    Aston-Reese vybojoval kotouč za brankou a nahodil ho na modrou čáru, kde si ho zpracoval Matheson. Uvidíme, co domácí vymyslí tentokrát.

14:16
    Marino zblokoval projektil z levého kruhu a bez váhání poslal pryž do neutrální zóny.

14:52
    Wedgewood zastavil nahozený kotouč a přenechal ho spoluhráči, New Jersey musí opět zakládat útočnou akci z vlastní části hrací plochy.

15:22
    Miles Wood z úniku trefil horní tyč, Jarryho teď zachránila branková konstrukce!

15:56
    První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do přestávky zbývá odehrát jen něco málo přes čtyři minuty.

16:23
    Hosté ožili a poprvé v zápase se snaží pořádně zatlačit na klec Tristana Jarryho. Do střel se ale nedostávají.

16:53
    Johnssonovu rozehrávku na modré čáře zachytil Rodrigues, Pittsburgh se usazuje v útočném pásmu.

17:27
    Zuckerovu střelu z modré čáry Wedgewood hokejkou vyrazil do vzdálenějšího rohu kluziště.

17:56
    Scott Wedgewood je zralý na ručník, JEFF CARTER si připisuje svůj první gól v dresu Penguins! McCann pronesl kotouč na mezikruží, kde mu po kontaktu s protihráčem ujel z hole. Dojíždějící veterán, který do Pittsburghu nedávno přišel z Los Angeles, ho ale obratem dojel a bez váhání ho pohřbil do hostující klece – 4:0! Asistence: Jared McCann, Kris Letang.
    17:56 Jeff CARTER - 4:0

18:36
    Letang posunul puk na Crosbyho, který ho obratem vyhodil za soupeřovu svatyni.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

19:03
    Po zakázaném uvolnění Ďáblů uvidíme další vhazování před svatyní Scotta Wedgewooda.

19:15
    Gólman New Jersey zastavil zakončení z hranice brankoviště, Penguins se ho snaží vyprovodit z ledu ještě dalším gólem.

19:32
    Hosté si do statistik zapisují další zakázané uvolnění. Po poměrně rychlém průběhu většiny první třetiny se její závěr dalším přerušením protahuje.

Využití přesilovek: 0/0 – 0/1.

Trápení Devils pokračuje, hosté z New Jersey kompletně zaspali první třetinu utkání s Penguins a do kabiny si po siréně odnáší hned čtyřbrankový nášup. Pittsburghští na ledě v úvodní periodě dominovali a nepouštěli své soupeře do větších šancí, s výjimkou jednoho jediného úniku. Díky trefám Mikea Mathesona, Bryana Rusta, Briana Dumoulina a Jeffa Cartera si tak užívají poměrně pohodlný náskok. Uvidíme, co přinese další dějství.

20:01

20:01
    Očekávané se stává realitou. Scott Wedgewood po bídné první třetině hodil ručník do ringu, mezi tři tyče New Jersey se postaví Aaron Dell.

20:25
    Devils vstoupili do prostřední části energeticky a hned několikrát zkusili Jarryho překonat z bezprostřední blízkosti brankoviště, úspěšní ale nebyli.

20:58
    Pittsburghu se nedaří se na delší dobu vyhrabat ven z vlastní obranné třetiny, New Jersey má více ze hry.

21:12
    Vítr v plachtách, se kterým hosté vstoupili do druhé periody, je rázem ten tam – Penguins se prosazují hned ze svého prvního ofenzivního tažení v dějství! Rodrigues na kruhu vystihl odražený kotouč od mantinelu a poslal ho za sebe dojíždějícímu TEDDYMU BLUEGEROVI, který ho bez váhání usměrnil do obrovského prázdného prostoru v Dellově kleci – 5:0! Asistence: Evan Rodrigues, Zach Aston-Reese.
    21:12 Teddy BLUEGER - 5:0

21:46
    Hughes chtěl puk poslat křižnou přihrávkou z modré čáry na vzdálenější kruh, do nabídky ale vložil hokejku jeden z protihráčů.

22:17
    New Jersey působí opařeně, znovu se mu nedaří skoro nic. Elán z prvních desítek sekund je minulostí.

22:58
    McLeod zkusil štěstí z kruhu, Jarry střele do cesty nastavil lapačku a následně pryž vhodil zpět do hry.

23:34
    Guentzel se pokusil najít Letanga, svou nabídku ale nenamířil úplně přesně. Pittsburgh ztrací kotouč.

24:16
    Poprvé na sebe v utkání upozornil mladý slovenský talent Studenič, s jehož zakončením si Jarry poradil.

24:49
    Rodrigues nahodil puk za Della a odjel střídat, domácí využívají klidnější pasáže hry a střídají.

25:14
    Sledujeme trochu krkolomnou bitvu o kotouč za hostující klecí, do které je zapojeno hned několik borců.

25:41
    Rodrigues se natahoval po přihrávce Astona-Reeseho, na kterou ale přes veškerou snahu nedosáhl.

26:05
    Tristan Jarry ukončil útočnou akci New Jersey dalším zákrokem a poslal nás do komerční přestávky.

Střely na branku: 15 – 12.

26:21
    Do slušné střelecké pozice se dostal Johnsson, na kterého se spoluhráč snažil prostrčit puk. To se mu ale nepodařilo, pryž zastavil jeden z domácích.

27:27
    V posledních minutách se hraje převážně před Jarrym, Devils ale v útoku působí bezzubě.

27:45
    Puk po nahození Connora Carricka vyletěl pozdravit ochrannou síť nad Tristanem Jarrym, přerušuje se.

28:02
    Dell střelu z modré čáry vyrazil před sebe a o dorážku se pokoušel Rodrigues, jenž ale nedosáhl na skákající pryž!

28:36
    Brian Dumoulin z pravého kruhu mířil do vzdálenějšího rohu Dellovy klece, náhradník New Jersey puk zneškodnil lapačkou.

29:03
    Hosté si podruhé zahrají přesilovku, za podrážení míří na trestnou Brian Dumoulin (PIT).

29:07
    Jen krátce po vyhraném buly se ke kotouči dostal supertalent Jack Hughes, jehož projektil zmizel ve výstroji připraveného maskovaného fantoma domácího brankoviště.

29:25
    Z pravého kruhu zakončoval Jegor Šarangovič, který Jarryho branku jen o pár centimetrů přestřelil.

30:07
    Nepovedená přihrávka hostů vede k vyhození kotouče na druhý konec hrací plochy, New Jersey ztratilo útočné pásmo.

30:39
    Tristan Jarry převedl zákrok betonem, Ďáblům se nedaří v přesilovce gólmana nějak zaskočit.

31:31
    Puk znovu opustil hrací plochu, tentokrát se vydal prozkoumat jednu ze střídaček. Reklamní přestávka.

Střely na branku: 18 – 14.

31:55
    Dění se po poměrně dlouhé době přesunulo zpět před Della, obrana Devils je ale zatím pevná a nepouští soupeře do zakončení.

32:22
    Foote zkusil štěstí lehkou střelou z velké vzdálenosti, Jarry jí zastavil betonem.

32:57
    Centr po výhře na buly poslal puk za sebe Marinovi, který projektilem z voleje Della nepřekvapil.

33:23
    Jonas Siegenthaler (NJD) je vyloučen za faul loktem, tohle rozhodčí posoudili možná trochu přísně. McCann totiž do hostujícího obránce nedopatřením sám najel.

33:46
    Hosté úvodní sekundy oslabení zvládli na jedničku, dokonce se i dostali ke střele. Ta sice byla nepřesná, ale snaha se počítá.

34:19
    Letang vypálil z prostoru mezi kruhem a modrou čarou, odkud orazítkoval beton Aarona Della.

34:40
    Guentzelova střela se od protihráče odrazila do rohu kluziště, Tučňáci si v přesilovce nevedou úplně nejlépe.

35:18
    Nakonec jí ale přeci jen využívají a čtyři a půl minuty před koncem druhého dějství rozšiřují svůj náskok na šest branek! Obrana New Jersey nyní úplně zapomněla na EVANA RODRIGUESE, který zachytil Zuckerovu nabídku zpoza branky a z kruhu následně rozvlnil síť hostující svatyně! Asistence: Jason Zucker, John Marino.
    35:18 Evan RODRIGUES - 6:0

Střely na branku: 20 – 16.

36:03
    Matheson zblokoval Hughesovu střelu z modré čáry, Pittsburgh si bere pryž na své hokejky.

36:41
    Na opačném konci hrací plochy to zkusil zase Kris Letang, ani jeho projektil ale k brankáři neprošel.

37:17
    Přečíslení dva na jednoho vedlo k zakončení Hischiera z prostoru pro vhazování, Jarry puku nastavil do cesty rukavici.

37:40
    Penguins mají dění na ledě plně pod kontrolou, druhá třetina se už více méně jen dohrává.

38:03
    Jankowski vyťukl puk za modrou čáru, hosté se musí stáhnout zpět do neutrální zóny.

38:47
    Pettersson nahodil puk za Della, kde se o něj nyní bojuje. Uvidíme, kdo si pryž přivlastní pro sebe.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:19
    Aaron Dell vyzrál na Krise Letanga, který se pokusil vstřelit sedmý gól domácích od mantinelu.

39:50
    Kris Letang (PIT) deset sekund před koncem druhé třetiny dostává menší trest za nedovolené bránění poté, co u mantinelu sestřelil Wooda. Při zákroku si ale zřejmě sám ublížil a předčasně mizí do kabiny, na trestnou místo domácího beka usedá Zucker.

Využití přesilovek: 1/1 – 0/2*.

* – Přesilovka New Jersey bude po pauze pokračovat.

Pittsburgh v prostřední pasáži hry rozšířil svůj pohodlný náskok o další dvě branky a směle kráčí k dalšímu bodovému zisku, před třetí třetinou nad outsiderem z Newarku vede šestigólovým rozdílem. Nutno ale podotknout, že svěřenci Mikea Sullivana oproti svému výkonu v prvním dějství hodně polevili a dalo by se říct, že hrají trochu na autopilota. Oslabení Ďáblové se snaží do dění aspoň trochu promluvit, v PPG Paints Areně jim toho ale dnes vychází jen skutečně pramálo.

40:01

40:05
    Poslední třetina budiž zahájena. Kris Letang je nakonec v pořádku a zbytek svého trestu odpyká osobně.

40:31
    A pozor, Tučňáci jdou do tří! Gólman Tristan Jarry (PIT) je po kontaktu s Hischierem vykázán za nedovolené bránění, trest za něj odpyká Aston-Reese.

40:41
    Devils právě vstřelili branku!
    Tak to bylo hodně rychlé, Tristan Jarry deset sekund po startu dvojnásobného oslabení přichází o čisté konto! Z pravé strany ho prostřelil NICO HISCHIER, jehož střela z voleje zaletěla mezi beton a loket domácího gólmana – 6:1! Asistence: Nick Merkley, Will Butcher.
    40:41 Nico HISCHIER - 6:1

41:35
    Hughesova střela byla zblokována, Pittsburgh je pod tlakem. New Jersey se snaží ostřelovat jeho klec co nejčastěji to jen jde.

41:46
    Rodrigues vyhodil puk na druhý konec hrací plochy, z přesilovky Ďáblů zbývá ještě půlminuta.

42:16
    Jeden z hostů přestřelil, k volnému kotouči se dostal Rodrigues. Ten ho tentokrát vyvezl před Della a zakončil, brankář New Jersey pryž následně podržel.

42:53
    Oslabení je už nějakou dobu u konce, Pittsburgh se poprvé ve třetí třetině usazuje před hostující svatyní.

43:18
    Dumoulin sbírá vymrštěnou pryž za svým brankovištěm, Penguins musí začít zpoza vlastní klece.

43:47
    Po krátké sérii rychlých přihrávek se do dobré střelecké pozice dostal Zucker, Dell projektil z mezikruží bez větších komplikací zneškodnil.

44:19
    Jack Hughes se dostal před brankoviště, Tristan Jarry ale tentokrát jít do akce nemusel. Mladý forvard Devils totiž přestřelil.

44:50
    Nathan Bastian (NJD) u mantinelu okatě podrazil Dumoulina, za což si jede odpykat menší trest.

45:05
    Rust se nyní dostal k dorážce z hranice brankoviště, kterou připravený Dell schoval do své rukavice.

45:14
    New Jersey se prosazuje ve vlastním oslabení a snižuje manko na čtyři branky! Na pravý kruh rychle vybruslil JEGOR ŠARANGOVIČ, který navzdory dotěrnému Letangovi zvládl překonat Jarryho – 6:2! Bez asistence.
    45:14 Jegor ŠARANGOVIČ - 6:2

45:54
    Devils jsou nyní aktivnějším celkem na hrací ploše, Penguins ani tentokrát v početní výhodě nepodávají bůhvíjak oslivný výkon.

46:27
    Domácí se poprvé v průběhu početní výhody usadili před Dellem a rozjeli krátkou kombinaci, která ale k větší příležitosti se prosadit nevedla.

47:17
    Johnssonovi na modré čáře vypíchl pryž z hole Letang, New Jersey opět ztratilo útočné pásmo a musí se stáhnout.

47:54
    Jasper Boqvist po křídle pronikl před brankoviště a vystřelil, dojíždějící Dumoulin ale puk rychlým pohybem hokejky nadzvedl nad Jarryho branku!

Střely na branku: 25 – 21.

48:19
    Dvě tři nepříjemné dorážky nyní na Jarryho vyslal Johnsson, hosté nyní na ledě hrají prim a koušou! Uvidíme, jestli se jim podaří třetí část ještě zdramatizovat...

48:48
    No, tak tohle možná bude ještě zajímavé! Tristan Jarry inkasuje potřetí, tentokrát se na střeleckou listinu zapisuje NATHAN BASTIAN, který mezi tři tyče protečoval střelu z hranice útočného pásma. New Jersey bojuje a rázem na svého soka ztrácí jen tři zásahy – 6:3! Asistence: Will Butcher, Miles Wood.
    48:48 Nathan BASTIAN - 6:3

49:35
    Nolan Foote sebral kotouč za svou svatyní a bez váhání vyrazil dopředu, Ďáblové mají stále více ze hry.

50:14
    John Marino z modré čáry nahodil puk za branku na Zuckera, Penguins se snaží rozjet kombinaci před Dellem.

50:30
    Jeff Carter se pokusil strážce svatyně Ďáblů překvapit zakončením z takřka devadesátistupňového úhlu, Dell se ale stihl rychle přitisknout k pravé tyči.

Střely na branku: 26 – 25.

51:18
    Tučňáci nehodlají připustit drama a po krátkém intenzivním dobývaní hostující branky znovu vedou o čtyři góly! Pod sedmý zásah domácího celku se podepisuje kapitán Pittsburghu SIDNEY CROSBY, který prudkou ranou z pravého kruhu vymetl bližší vingl Dellovy klece – 7:3! Asistence: Jake Guentzel, Bryan Rust.
    51:18 Sidney CROSBY - 7:3

51:43
    Domácím ale jeden zásah nestačí, svěřenci Mikea Sullivana rozjíždí další šňůru přihrávek v útočném pásmu.

52:18
    Pettersson chtěl z rohu posunout pryž před brankoviště, což se mu ale nepodařilo. Kotouč totiž vystihl protihráč.

52:52
    Přestřelka v Pittsburghu pokračuje dál, hosté se stále nehodlají vzdát a bojují! Tentokrát se prosadil JACK HUGHES, který zachytil přihrávku z opačného kruhu a z prostoru pro vhazování uklidil puk mezi Jarryho a bližší tyč – 7:4! Asistence: Jegor Šarangovič, Janne Kuokkanen.
    52:52 Jack HUGHES - 7:4

53:39
    Jegor Šarangovič pronikl sám před soupeřovo brankoviště, odkud ale tři tyče minul!

53:56
    Už je to jen o dvě branky! New Jersey kompletně rozložilo laxní pittsburghskou obranu a po sérii přihrávek se puk dostal k nikým nehlídanému NOLANU FOOTEOVI, který na rozdíl od Šarangoviče mířil naprosto přesně! Pro mladého forvarda je to vůbec první trefa v NHL – 7:5! Asistence: Nick Merkley, Damon Severson.
    53:56 Nolan FOOTE - 7:5

53:56
    Oddechový čas pro domácí.

54:32
    Bekhendovým zakončením chtěl trochu klidu do domácích duší dodat Aston-Reese, Dell na něj však vyzrál.

Střely na branku: 31 – 27.

54:54
    Pettersson kotouč dojížděl marně, po zakázaném uvolnění New Jersey se hra vrátí k Aaronu Dellovi.

55:02
    A další icing, znovu si ho do statistik zapisují Ďáblové. Atmosféra v PPG Paints Areně je na bodu mrazu.

55:23
    V hale to však teď aspoň trochu zahučelo, Kris Letang z hranice pásma minul soupeřovu klec.

55:55
    Johnsson posunul kotouč na Studeniče, jehož zakončení následně Jarry zastavil betonem! Další velká šance New Jersey!

56:33
    Hra se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, Penguins po time-outu výrazně zpevnili svou obranu a dělají vše proto, aby dramatický závěr střetnutí přežili.

56:57
    Siegenthaler nahodil pryž za Jarryho klec, kam k němu ale jako první dobruslil jeden z domácích hráčů.

Dnešní utkání sleduje 4 672 diváků.

57:30
    Ďáblové se nyní snaží aspoň na malou chvíli udržet puk před Jarrym, Dell chce vystřelit ven z brankoviště.

58:22
    Dumoulin vyhodil puk ven z obranného pásma, defenzíva Tučňáků teď pracuje jako švýcarské hodinky.

58:53
    Je to tu, Aaron Dell vyrazil směrem ke střídačce! Branka Devils zeje prázdnotou!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:20
    Neuvěřitelné se stává skutečností, čtyřicet sekund před koncem je to v PPG Paints Areně jen o jednu jedinou branku! Autorem kontaktní branky je ANDREAS JOHANSSON, který zachytil Woodovu nabídku zpoza branky a z hranice brankoviště poslal puk za nepřipraveného Jarryho – 7:6! Asistence: Miles Wood, Will Buchter.
    59:20 Andreas JOHNSSON - 7:6

59:46
    Pittsburgh drží dění daleko od své branky, tohle už nejspíš svěřenci Mikea Sullivana ubrání.

→ 0+0 | 2 střely | -2 | icetime 13:58

Pittsburgh nakonec sice duel s New Jersey dotáhl do vítězného konce, paradoxně ale na něj bude chtít nejspíš velmi rychle zapomenout. Tučňáci před třetí třetinou usnuli na vavřínech a nechali Ďábly velmi výrazně promluvit do zdánlivě již dávno rozhodnutého utkání. Naprosto hororovou závěrečnou pasáž přeci jen přežili a berou si do tabulky dva body, moc velkou radost ale z tohoto úspěchu nikdo mít nebude.

Domácí budou mít šanci si po extrémně nepovedeném konci dnešního střetnutí spravit chuť pozítří, kdy je čeká druhý ze tří konsekutivních soubojů proti celku z Newarku. Podívaná to bude nepochybně zajímavá.

To je ode mne pro dnešek vše, přejí vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště! (04:03:34)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 4. Matheson (Ceci, McCann), 9. Rust (Crosby, Letang), 9. Dumoulin (Jarry), 18. J. Carter (McCann, Letang), 22. Blueger (Rodrigues, Aston-Reese), 36. Rodrigues (Zucker, Marino), 52. Crosby (Guentzel, Rust) – 41. Hischier (N. Merkley, Butcher), 46. Šarangovič, 49. Bastian (Butcher, Wood), 53. J. Hughes (Šarangovič, Kuokkanen), 54. Foote (N. Merkley, Severson), 60. A. Johnsson (Wood, Butcher)

New Jersey Devils: Wedgewood (21. Dell) – R. Murray, Tennyson, Siegenthaler, Severson, Butcher, C. Carrick – Kuokkanen, J. Hughes, Šarangovič – A. Johnsson, Hischier (C), Studenič – Wood (A), M. McLeod, Bastian – Foote, J. Boqvist, N. Merkley.

Diváci: 4 672