1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Lotyšsko
sk Středa 21.04.2021, 16:00Kaufland Challenge

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá dnes od 16:00 svoj druhý prípravný zápas pred blížiacimi sa MS v Lotyšsku. Jej súperom bude tak ako včera tím Lotyšska.

Vo včerajšom zápase sme ťahali za kratší koniec. Skóre síce otvoril už v 3. minúte Liška, no to bolo, čo sa gólov týka, z našej strany všetko. V 26. minúte sme inkasovali od Karsumsa a v predĺžení v 64. minuté rozhodol o výhre Lotyšska Krastenbergs. Nasledovali ešte doplnkové samostatné nájazdy, z piatich pokusov Slovensko premenilo dva, Lotyši tri. Za nášho najlepšieho hráča bol vyhlásený Denis Godla, na strane hostí to bol taktiež brankár – Janis Kalnins.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Konrád – Grman, Jánošík, Nemec, Ďaloga, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Lamper, Buc, Liška – Mucha, Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominykh – Slafkovský, Kollár, Holešinský

Lotyšsko: Punnenovs – Balinskis, Sotnieks, K. Redlihs, Galvins, Cibulskis, Zile, Marenis, Ošenieks – Karsums, Dzerins, Ro. Bukarts – Daugavins, Svanenbergs, Indrašis – M. Redlihs, Berzins, Ri. Bukarts – Meija, Batna, Krastenbergs

Rozhodca: Stano, Baluška – Synek, Durmis.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:29
    V útočnom pásme sme sa k puku nedostali, Bukarts ho posiela za vlastnú bránu.

01:03
    Prihrávka na voľného Daugavinsa, ktorému strela spomedzi kruhov nesadla ideálne, Konrád puk prikryl.

02:13
    Zakázané uvoľnenie na strane lotyšského tímu, zatiaľ je to opatrný hokej.

03:02
    Liška sa nepredral cez Galvinsa, no o malú chvíľu nebezpečne strieľal.

04:03
    Prišli sme o puk, dopredu sa nebezpečne rútil Ri. Bukarts, no Konrád vyšiel z brány a jeho strelu zlikvidoval.

05:38
    Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Galvins – 2 min., podrazenie).

06:04
    Ďalogov odvážny prienik skončil na zadnom mantineli, kde nášho hráča odzbrojil Zile.

06:33
    Nemec si potiahol puk bližšie k bráne a vystrelil, puk bol zrazený mimo nebezpečný priestor.

07:03
    Veľmi pekný signál z našej strany, z prvej pálil Nemec, no Punnenovs ho vychytal.

07:58
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Bubela – 2 min., podrazenie).

08:41
    Krížna prihrávka Daugavinsa na Karsumsa neprešla, bez väčších problémov sme vyhodili puk cez všetky čiary.

09:59
    Pekná kombinácia Lotyšov, veľa nechýbalo, no v poslednej chvíli tam vložil hokejku Okuliar.

10:35
    Fominykh sa natlačil pred bránu, no puk príliš podvihol a bránu netrafil.

11:42
    Tesný ofsajd na našej strane. Vhodí sa v strednom pásme.

12:48
    Galvinsova strieľaná prihrávka hľadala hokejku Karsumsa, puk prešiel až ku Konrádovi, ktorý ho zastavil hokejkou.

14:10
    Výborne sme forčekovali, Punnenovs musel pomôcť svojím spoluhráčom s rozohrávkou. Následne Lotyši vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

15:25
    Jánošík vypálil príklepom, naši hráči clonil pred bránou, ale k dorážkam sa nedostali, keďže Punnenovs puk nevyrazil pred seba.

16:05
    Kochovo nastrelenie skončilo v Punnenovsovej lapačke, získali sme buly v útočnej tretine.

17:05
    Slafkovský odviedol dobrú robotu, vymyslel šikovnú prihrávku na Kollára, ktorého strela skončila na korčuliach brániaceho hráča.

17:42
    Na druhej strane sme videli nebezpečnú strelu Daugavinsa, po ktorej Konrád prerušil hru.

18:46
    Strela Fominykha po ľade, Punnenovs vyráža pred seba, Mucha sa už k puku ale nedostal.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme gól nevideli, Slovensko – Lotyšsko zatiaľ 0:0. Boli sme aktívnejší, o čom svedčí aj naša strelecká prevaha, no gól sa nám streliť nepodarilo.

Druhá tretina sa začne približne o 16:45.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:53
    nevydarila sa nám rozohrávka, Lotyši zachytili puk a dostali sa do zakončenia, ktoré zblokoval Koch.

22:20
    Oslobodzujeme sa len za cenu zakázaného uvoľnenia.

22:40
    Traja proti trom, zakončoval z pravej strany Bubela, Punnenovs bol pozorný.

23:28
    Bukarts dostal puk do jazdy, podaril sa mu natlačiť do zakončenia, Konrád musel zasahovať.

25:42
    Koch posielal od mantinelu prihrávku pred bránu, no adresáta nenašiel.

26:56
    Vystrelený puk skončil za našou bránkou, hra sa sťahuje pred lotyšskú bránu.

27:43
    Nášmu štvrtému útoku sa darilo držať puk ďaleko od našej brány.

28:33
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Buc – 2 min., podrazenie).

28:54
    Liška vyhodil puk cez všetky čiary.

29:17
    Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Indrašis – 2 min., nedovolené bránenie).

29:51
    Chovan naštartoval Ďalogu, jeho bekhend vyrážal Punnenovs, Fominykh sa už k dorážke nedostal.

30:45
    Chovanovu strieľanú prihrávku Punnenovs vyrazil na ochrannú sieť.

31:19
    Nemcovu prihrávku si Mucha nedokázal lepšie spracovať, následne Ďalogova delovka tesne minula bránu.

32:26
    Po Gachulincovej prihrávke sa do dobrej šance dostal Faško-Rudáš.

32:39
    Indrašis našiel z druhej vlny korčuľujúceho Redlihsa, ktorý zakončoval z osi klziska a Konrád si po dlhšej dobe zachytal.

32:55
    Slafkovský výborne zblokoval strelu Lotyšov. Hra sa rýchlo presúva na druhú stranu.

33:31
    Holešinský strieľal bekhendom zblízka, Punnenovsa neprekonal.

34:17
    Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Ri. Bukarts – 2 min., podrazenie).

34:21
    Nemec ihneď našiel Muchu, no jeho strela bola zblokovaná.

34:51
    Berzins strieľal, jeho propagačná strela skončila v Konrádovej lapačke.

35:24
    Holešinský prešiel pomerne ľahko až za lotyšskú bránu a konečne sme sa dostali do útočného pásma.

36:08
    Grman iba nastrelil puk na bránu, Galvinš zasiahol pred vlastným gólmanom.

36:44
    Fominykh sa krásne natlačil z ľavého krídla až pred bránu, brankár už bol prekonaný, no Fominykh tesne minul odkrytú bránu!

37:56
    Liška bol sám v útočnom pásme, strieľal na vzdialenejšiu žŕdku, Punnenovs zasiahol.

38:36
    Hráči zašliapli puk pri mantineli, až hlavný rozhodca musel prerušiť hru.

39:28
    Výborná akcia Kňažka, ktorý prihral pred bránu Kollárvi, ten zoči voči Punnenovsovi neuspel, neujala sa ani Holešinského dorážka!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Aj po druhej tretine je stav stále bezgólový. Opäť mal náš tím viacero sľubných šancí, najmä v jej závere, no Lotyši na čele s Punnenovsom odolali.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:51
    Lotyši zaznamenávajú výborný vstup do tretej tretiny! Konrád nič nevidel, Cibulskis nahodil puk na našu bránu, kde ho šikovne do siete tečoval Indrašis. Gól však možno platiť nebude.

Naša lavička si zobrala trénerskú výzvu, situácia je ešte posudzovaná na videu. Skúma sa prípadná vysoká hokejka Indrašisa, prípadne bránenie v hre Konrádovi.

Debata s videorozhodcom trvala poriadne dlho, gól Lotyšska napokon uznaný NIE JE.

41:40
    V hre sa konečne pokračuje, Bučko bol tvrdo narazený na mantinel Marenisom. Lotyši pritvrdili.

42:53
    Ro. Bukarts nabil svojmu spoluhráčovi z druhej vlny, ten delovkou bránu minul.

43:38
    Faško-Rudáš hľadal z pravej strany pred bránou Jánošíka, ten ťažký puk nedokázal tečovať.

44:40
    Slafkovského prihrávka neprešla, pomôcť prišiel ešte Kollár, no ani on nedokázal prihrať cez brániacich hráčov.

45:09
    Po Bučkovej prihrávke pálil tesne vedľa aktívny Slafkovský.

45:28
    Na druhej strane Krastenbergsa vytlačil z lepšej pozície Chovan.

46:44
    Liška posielal puk pred bránu, kde bol Buc, ale žiadna šanca z tejto situácie nevznikla.

47:11
    Koch aj jeho strela, puk končí v lapačke Punnenovsa, ktorý prerušuje hru.

48:08
    Slafkovského bekhend skončil mimo brány, zostali sme v pásme, Faško-Rudáš sa preštrikoval do zakončenia, puk po jeho koncovke skončil na ľavom Punnenovsovom betóne!

49:32
    Oba tímy striedajú, puk sa nachádza za lotyšskou bránou. Hostia zaútočili, no zastavil ich ofsajd.

50:20
    Grmanova strela skončila na bližšom betóne lotyšského brankára, ktorý si bez problémov poradil.

51:08
    Holešinský sa preštrikoval do streleckej pozície, no jeho strela bola zblokovaná. Chova sa už k dorážke nedostal. Zvyšujeme však aktivitu.

52:50
    Točíme Lotyšov v ich pásme, Fominykh to skúšal spoza brány bekhendom.

53:30
    Fominykh prihrával z pravého krídla pod seba Nemcovi, ktorý ihneď vystrelil švihom, jeho pokus Punnenovs vyrazil, puk dosledoval Faško-Rudáš a bekhndom po ľade ho poslal do brány. Lenže Lotyši si zobrali trénerskú výzvu.

Opäť je situácia konzultovaná s videorozhodcom.

Ani tento gól NEPLATÍ. Pokračuje sa za stavu 0:0.

55:13
    Hra sa prelieva zo strany na stranu. Uvidíme predĺženie?

55:38
    Faško-Rudáš už Gachulincovu prihrávku nestihol dokorčuľovať – icing na našej strane.

56:02
    Ihneď po vyhratom vhadzovaní pálil Dzerins, ale veľmi nepresne.

56:27
    Konrád nás výborným zákrokom podržal! Lotyši sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, Konrád kryl strelu Karsumsa aj dorážku Ro. Bukartsa.

57:00
    Liška skúsil strelecké šťastie po krátkej spätnej prihrávke, pri žŕdke neuspel.

58:17
    Mohli sme ísť vo dvojici dopredu, ale lotyšská defenzíva sa stihla sformovať a potom sme o puk prišli.

59:45
    Svanenebergs ešte hľadal Daugavinsa, zasahovať musel Konrád.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Gól nepriniesla ani tretia tretina. O malú chvíľu sa začne predlženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:26
    Ďaloga obkorčuľoval bránu a sám aj zakončil, no nepresne.

60:52
    Slovensko dalo gól!
    Predĺženie netrvalo dlho, rozhodli sme ho po 52 sekundách. Výborne to urobil Kňažko, prešiel po ľavom krídle, obhodil si brániaceho hráča a jednou rukou zakončil do vybehnutého brankára, od neho sa puk odrazil k voľnému JURAJOVI SLAFKOVSKÉMU, ktorý nemal problém trafiť odkrytú lotyšskú bránu!
    Asistencia: Samuel Kňažko

Ešte po krátkej úprave ľadu budú nasledovať doplnkové samostatné nájazdy.