NHL
Winnipeg – Toronto 3:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 0:1 (1:2 po s.n.) | Tampa – Columbus 3:1 (kon.)
Pittsburgh – New Jersey 5:1 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 2:3 (kon.) | Buffalo – Boston 1:5 (kon.)
Florida – Carolina 2:4 (kon.) | Detroit – Dallas 7:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 2:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 0:3 (kon.)
New York Rangers
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Philadelphia Flyers
Pátek 23.04.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V noci ze čtvrtka na pátek se v NHL utkají také týmy Philadelphie Flyers a New Yorku Rangers. Oba celky se v tabulce Východní divize pohybují za příčkami, které znamenají kvalifikaci do vyřazovacích bojů a dá se říci, že spolu bojují o naději.

Philadelphia Flyers:
    Hokejisté Philadelphie dosud sehráli 45 zápasů a se 47 body jim v tabulce Východní divize patří až šesté místo. Na postup do play-off ztrácejí už 11 bodů, což bude těžko smazatelné manko. Z posledních pěti utkání navíc vyhráli Flyers jediné. Naposledy doma podlehli 0:1 po prodloužení newyorským Islanders. Letci by měli proti Rangers téměř kompletní. Otazník se vznáší jen nad zraněným Nolanem Patrickem.

New York Rangers:
    Rangers sehráli 46 zápasů, z nichž nasbírali 52 bodů. V tabulce Východní divize se nacházejí na pátém místě, šest bodů za čtvrtým Bostonem. Naděje na postup do play-off ještě žije, ale k tomu už modří potřebují především vítězit. To se jim dařilo až do posledního utkání, v němž prohráli v derby na ledě Islanders vysoko 1:6. Před tím měli na kontě naopak čtyři výhry v řadě. Newyorský celek nemůže počítat s obráncem Jackem Johnsonem a zřejmě ani Jacobem Troubou.

Keith Kinkaid – 8 zápasů, průměr 2,61, úspěšnost 89,1 %, 1 nula

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Br. Smith, K'A. Miller, Jones, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Lafreniere – Blackwell, R. Strome, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Kreider (A) – Kravcov, Rooney, B. Howden.

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Braun, Provorov (A), Hägg, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Allison, K. Hayes, Farabee – Konecny, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Patrick, Lindblom.

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Pancich, Racicot.

00:01

00:21
    James van Riemsdyk zavezl puk do útočného pásma a z levé strany poprvé prověřil Igora Šesťorkina. Ten schoval puk v lapačce.

00:34
    Artěmij Panarin poslal skvělou přihrávkou do šance Colina Blackwella, který byl už sám před Elliottem. Zkusil bekhendovou kličku, ovšem brankář Flyers stačil zakročit vyrážečkou!

01:29
    Další zákrok Briana Elliotta, který si poradil se střelou od modré čáry, kterou před ním zřejmě ještě tečoval Chris Kreider.

02:50
    Rangers jsou zatím častěji na kotouči. V úvodu se snaží tvořit hru.

02:56
    Teď však byla domácím odpískána přihrávka rukou.

03:22
    Dobrá kombinace hostí! Kevin Hayes si vyměnil puk s Joelem Farabeem a zakončoval z mezikruží. Jeho střelu ale stačil srazit mimo někdo z bránících hráčů!

03:56
    Velmi dobré střídání Hayesovy formace! Wade Allison se dostal u brankoviště k odraženému kotouči a Šesťorkin musel ukázat výtečný reflex. Proti puku stačil vytrčit levý beton!

04:42
    Filip Chytil střílel z levého kruhu. Branku Letců netrefil.

05:49
    Zakázané uvolnění hostí.

06:12
    Mika Zibanejad, který letos nastřílel Philadelphii už dva hattricky, prověřil pozornost brankáře Elliotta. Ten hru přerušil a tak tu máme první z reklamních přestávek.

06:26
    Kevin Hayes si nabruslil s pukem mezi kruhy a vystřelil. Šesťorkin mezírku mezi betony nenechal.

07:06
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Vhazuje se před Elliottem.

07:50
    Kaapo Kakko donutil svou aktivitou za hostující brankou k faulu Philippeho Myerse. Rangers si tak zahrají první přesilovku.

08:07
    Hosté ve vlastním oslabení zaútočili a Šesťorkin musel vyrážet volej Ivana Provorova. Newyorčané navíc vzápětí zahráli na icing.

08:58
    Kaapo Kakko střílel do tyčky! Otázkou ale zůstává, zda by gól platil, jelikož brankář Elliott byl v tu chvíli zapleten do Alexise Lafreniera, který chvilku před tím vpadl do jeho brankoviště.

09:55
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí přesilovku nevyužili, trefili se ale hned po jejím skončení! K'Andre Miller poslal z modré čáry puk doprava na BRENDANA SMITHE. Jeho kolega z obrany vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a Elliott přes clonícího Bretta Howdena pravděpodobně kotouč nemohl vidět. Asistence: K'Andre Miller a Filip Chytil.
    09:55 Brendan SMITH - 1:0

11:15
    Hra je teď trochu rozháraná, bez souvislejší kombinace. Hosté nyní nahodili puk za branku soupeře.

11:35
    Chris Kreider rozjel pěkným pasem Kaapa Kakka. Ten střílel švihem do výstroje Elliotta.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:06
    Teď měl velkou příležitost Filip Chytil. Ten se stahovačkou zbavil obránce Hägga a bekhendem orazítkoval bližší tyčku hostující svatyně!

13:00
    Od modré čáry vypálil K'Andre Miller. Puk je v lapačce brankáře Elliotta.

13:47
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Brendan Smith. Přesilovka pro Letce.

14:24
    Domácí málem udeřili ve vlastním oslabení! Přečíslení 2 na 1 zakončoval Brett Howden, který těsně minul odkrytý kout branky soupeře.

14:55
    Obrovská šance hostí! Po zakončení Wadeho Allisona vyrazil Šesťorkin puk k Seanovi Couturierovi, který měl před sebou poloodkrytou branku. Brankář Rangers se však natáhl a pravým betonem zabránil téměř jistému gólu!

15:29
    V oslabení se vydal na ofenzivní výlet až před branku Letců obránce Adam Fox. Jakub Voráček ho podrazil a síly na ledě se tak vyrovnají.

15:40
    Po střele Seana Couturiera puk zaplul do výstroje Šesťorkina. Je tu reklamní přestávka.

15:48
    Domácí jsou v plném počtu. Začala tak jejich přesilová hra.

16:44
    Artěmij Panarin se pokusil poslat puk přes brankoviště na spoluhráče, který číhal na vzdálenější tyčce. Tento úmysl ale přečetl Provorov, po jehož obranném zákroku kotouč přikryl Elliott.

17:30

17:46
    Domácí mohli navýšit své vedení! Přihrávka Chrise Kreidera prošla až na druhou tyč, kde puk neprotlačil přes levý Elliotův beton Pavel Bučněvič. Neuspěl ani dorážející Artěmij Panarin a poté opět Bučněvič! Brian Elliott teď Letce hodně podržel.

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.

19:05
    Zakázané uvolnění Philadelphie vrací hru před Elliottovu branku.

19:29
    V NHL debutující obránce Rangers Zachary Jones vyzkoušel Elliotta nahozením z levé strany. Gólman Flyers puk raději podržel.

20:00

Po první třetině vedou Rangers nad Letci z Philadelphie 1:0. Viděli jsme spoustu šancí, více jich měli domácí, kteří dokonce dvakrát nastřelili tyčku, takže těsný náskok drží zaslouženě. O zatím jediný gól se postaral v 10. minutě obránce Brendan Smith, který se trefil těsně po skončení početní výhody svého týmu.

20:14
    Hostující James van Riemsdyk to na úvod druhé třetiny zkusil z ostrého úhlu. Šesťorkin byl připraven.

20:44
    Výtečná souhra domácích Pavel Bučněvič našel Lafreniera, který puk okamžitě předal mezi kruhy Mikovi Zibanejadovi. Do jeho střely však stačil vložit hokejku vracející se Konecny!

21:07
    Colin Blackwell dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, kde měl před sebou spoustu prostoru. Jeho střelu na vzdálenější tyčku však stačil zastavit Elliott!

21:57
    Domácí začali druhou část opět aktivně. Střelu Filipa Chytila vyrazil Elliott.

22:16

23:10
    Od modré čáry nahodil puk na branku Zachary Jones. Možná tam ještě byla teč, Elliott ale dokázal kotouč vyrazit.

23:38
    Letci jsou ve druhé třetině zatím velmi pasivní. Nestačí tempu Rangers.

24:05
    Adam Fox projel dopředu podél pravého mantinelu a po jeho ráně z úhlu musel opět zasahovat Brian Elliott.

24:22
    Ojedinělou akci Philadelphie táhl Travis Konecny. Jeho střelu srazil do ochranné sítě obránce Smith.

25:06
    Hosté si teď vytvořili velkou šanci! Voráček předložil puk před branku Claudeovi Girouxovi, ovšem Igor Šesťorkin se proti jeho ráně dobře postavit a vyrazil ji hrudí.

25:52
    Zatím nejlepší střídání Flyers ve druhé třetině. Jejich tlak zakončil ranou z levého kruhu Philippe Myers, Šesťorkin byl na místě.

26:08
    Další práce pro Šesťorkina. Domácí brankář vyrážel dvě rány Ivana Provorova.

27:00
    Zdá se, že hosté už chytili tempo druhé třetiny a vyrovnali hru.

27:12
    Za hákování bude vyloučen Chris Kreider. Po reklamní přestávce si tak hosté zahrají přesilovku.

27:25
    Shayne Gostisbehere vypálil od modré čáry a do jeho střely vložil před brankou hokejku Wade Allison. Puk zamířil mezi Šesťorkinovy betony, ale gólman Rangers ho stačil zády zalehnout ve svém brankovišti!

28:55
    Brendan Smith donutil k faulu Travise Konechyno. Jeho hůl zůstala zaháknuta na těle obránce Rangers, takže provinění bylo hodně okaté.

29:13
    Domácí jsou v plném počtu. K dispozici mají zkrácenou přesilovku.

30:00
    Dobrá sehrávka domácích. Panarin posunul doleva na Zibanejada, ale Elliott se přemístil včas!

30:14
    Na Artěmije Panarina nyní zívala téměř odkrytá branka, ovšem Brian Elliott zázračným zákrokem levou rukou zabránil gólu! Neuvěřitelné!
    30:14 Elliottovy zákroky proti Zibanejadovi a Panarinovi.

30:24
    Od modré čáry vypálil Zachary Jones, Elliott si připsal další úspěšný zákrok.

30:56
    Hosté těžké chvíle přežili a jsou v plném počtu.

31:45
    Vyloučení na domácí straně. Brendan Smith podrazil Travise Konecnyho. Přesilovku si tedy zahrají Letci.

32:30
    Domácí zatím dobře brání svou obrannou modrou a Letci se tak nemohou usadit v útočné třetině.

33:20
    Z levého kruhu minul domácí branku Kevin Hayes.

33:41
    Domácí vyhazují a jejich oslabení je téměř u konce.

33:46

34:22
    Nolan Patrick dostal přihrávku mezi kruhy. Puk ale skákal a útočník Flyers v poměrně těžké situaci netrefil branku.

34:55
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Poslední reklamní přestávka ve druhé třetině.

35:31
    Gostisbeherovu střelu přizvedl do plexiskla Fox, hosté ale nadále drží pásmo.

35:43
    Adam Fox zasáhl Jakuba Voráčka vysokou holí a usedne tak na trestnou lavici. Další přesilovka Philadelphie.

35:56
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté srovnávají gólem, který JAMESE VAN RIEMSDYKA hodně bolel! Hostujícího útočníka, který clonil před brankou, totiž zasáhla do obličeje střela spoluhráče Travise Konecnyho a následně kotouč zapadl za záda bezmocného Šesťorkina. Van Riemsdyk hned zamířil s krvavým zraněním na ošetřovnu, gól ale samozřejmě platí – 1:1. Asistence: Travis Konecny a Ivan Provorov.
    35:56 James van Riemsdyk - 1:1

37:40
    Hosté konečně protrhli své střelecké prokletí. V minulém utkání proti Islanders nedokázali skórovat ani jednou.

37:52
    Letci mohli otočit skóre! Bekhendovou střelu Claudea Girouxe vykopl Šesťorkin pravým betonem na levý kruh k Ivanovi Provorovovi. Ten střílel k bližší tyčce, která byla v té chvíli odkrytá, ale brankář Rangers se k ní stačil bleskově přitisknout a podržel svůj tým!

39:05
    Hostující Joel Farabee byl faulován v samostatném úniku. Uvidíme trestné střílení!

39:05
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Libor Hájek – trestné střílení, sekání).
    39:05 Faul Hájka na Farabeeho, po němž následovalo trestné střílení.

39:05
    Joel Farabee zkusil rozhýbat Šesťorkina a pak šel do bekhendové kličky. Gólman Rangers však zůstal ledově klidný, úmysly hostujícího útočníka dokonale přečetl a levým betonem puk vyrazil!
    39:05 Farabee neproměnil trestné střílení, Šesťorkin jeho úmysly přečetl.

39:52
    Ještě zakázané uvolnění domácích.

40:00

Ve druhé třetině se opět hrál pohledný hokej s množstvím šancí. Předvádět své kvality tak mohu oba brankáři, kteří vytáhli několik excelentních zákroků. V prostřední části se nakonec z gólu radovali jen hosté. Ve 36. minutě využili přesilovku, když Travis Konecny trefil do obličeje před brankou clonícího spoluhráče Jamese van Riemsdyka a puk zamířil do branky. Autor zásahu si pochopitelně moc radosti neužil a zamířil na ošetřovnu. Krátce před pauzou mohli Letci skóre dokonce otočit, nařízené trestné střílení však neproměnil Joel Farabee.

40:54
    Domácí začali třetí třetinu tlakem v útočném pásmu, ale zapomněli na obranu a tak jim ujel Joel Farabee. Ten na konci druhé části neproměnil trestné střílení a ani teď nedokázal v rychlosti na brankáře Šesťorkina vyzrát!

41:50
    Šesťorkin nyní raději zachytil vyhození hostů, které pravděpodobně směřovalo těsně vedle jeho branky. Icing se tak nepískal.

43:07
    Zakázané uvolnění se nyní pískalo až proti domácímu celku.

43:36
    Icing také na druhé straně. Hra se stěhuje před Briana Elliotta.

43:40
    Zpět na střídačku Flyers se vrátil James van Riemsdyk. Ten po zásahu pukem to obličeje dohraje utkání s celoobličejovým krytem.

45:07
    Lehké nahození skončilo v lapačce Elliotta. Hostující gólman tak přerušil hru.

45:50
    Třetí třetina se zatím hraje s minimem šancí. To je jiný obrázek než v prvních 40 minutách zápasu.

46:37
    Ke střele z osy hřiště se dostal Libor Hájek. Puk prolétl nad hostující brankou.

47:19
    Adam Fox nedokázal zachytit puk na útočné modré a domácí tak musejí vyklidit pásmo.

47:50
    Tečovaný puk proklouzal těsně vedle tyčky domácí branky. Šesťorkin se za ním v pádu lapačkou natahoval, ale nevím, zda by to v případě potřeby stihl!

48:14
    Domácí K'Andre Miller zasáhl holí do tváře Seana Couturiera. Způsobil mu krvavé zranění a tak dostává trest na 2 + 2 minuty. Přesilovka Flyers začne po reklamní pauze.

48:22
    Z vrcholu levého kruhu střílel Joel Farabee. Šesťorkin si pro puk sáhl lapačkou.

49:10
    Domácí se dostali v oslabení do přečíslení 3 na 2! Bučněvič našel Foxe, který se snažil oslovit před branku najíždějícího Rooneyho. Ten kotouč ze vzduchu netrefil!

50:15
    Nahození Provorova tečoval těsně před brankovištěm Sean Couturier. Šesťorkin dokázal zareagovat a máchl proti kotouči lapačkou!

50:29
    Hosté dlouhou přesilovku nakonec využívají a strhávají vedení na svou stranu! Opět se prosadil JAMES VAN RIEMSDYK, který těsně před Šesťorkinem pohotově tečoval puk po střele Ivana Provorova. Tentokrát už byl gólman Rangers bez šance – 1:2. Asistence: Ivan Provorov a Kevin Hayes.
    50:29 James van Riemsdyk - 1:2

51:40
    Po střele Seana Couturiera byl puk sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Reklamní přestávka.

52:25
    Hostující brankář Elliott zatím nemá ve třetí třetině moc práce. Rangers tohle potřebují změnit.

53:03
    Panarin brankáře soupeře nezaměstnal. Jeho střela z levé strany minula bližší tyčku.

53:54
    Od modré nahazoval puk Hájek. Zamířil nad horní tyčku.

54:07
    Hosté odskakují na rozdíl dvou gólů! Do brejku vyrazil na levém křídle JAKUB VORÁČEK, který dojel až na kruh pro vhazování. Mohl i přihrávat Girouxovi, volil ale střelu a udělal dobře. Zápěstím zamířil ke vzdálenější tyčce a poslal puk nad lapačku Šesťorkina. Asistence: Sean Couturier a Shayne Gostisbehere.
    54:07 Jakub VORÁČEK - 1:3

55:10
    Chris Kreider obdržel diagonálu na pravý kruh a z první vypálil. Elliott se ale rychle přemístil a kotouč lapil. Poslední reklamní přestávka v tomto duelu.

55:21
    Elliott pokryl také pokusy Ryana Lindgrena a Adama Foxe. Po střele druhého jmenovaného přerušil hru.

55:45

56:01
    Jakub Voráček si vyjel zpoza branky až před brankoviště, odkud přestřelil domácí svatyni! Pěkná akce českého útočníka Flyers.

56:50
    Justin Braun teď vyhodil tak, že se puk zastavil ještě v obranném pásmu Rangers. Nemohlo se tak jednat o icing.

57:29
    Hosté teď drží kotouč na svých hokejkách a čas ubíhá.

57:56
    Po ráně Brendana Smithe se puk odrazil od zadního mantinelu zpět do brankoviště, kde ho Elliott přikryl. Rangers si berou time-out a vypadá to, že Igor Šesťorkin už zůstane na střídačce.

57:56
    Ano! Rangers to zkoušejí v šesti, tedy bez gólmana...

58:00
    Tak tohle bylo rychlé! Zibanejad čistě vyhrál buly na Adama Foxe, který puk posunul na ARTĚMIJE PANARINA a ten dělovkou od modré čáry snižuje na 2:3. Asistence: Adam Fox a Mika Zibanejad.
    58:00 Artěmij PANARIN - 2:3

58:30
    Branka Rangers je opět prázdná!

58:59
    Střelu Pavla Bučněviče z pravé strany vyrazil Elliott. Poté dokázal pokrýt i dorážku Ryana Stromea a na druhý pokus pak stejný hráč vyhnal své spoluhráče do středního pásma.

59:19

59:52
    Voráček dokázal zasáhnout puk ze vzduchu a poslat ho alespoň do středního pásma!

Hokejisté Philadelphie vítězí v Madison Square Garden 3:2! Hosté přitom od 10. minuty prohrávali po gólu Brendana Smithe a dlouho se pak střelecky trápili. Nakonec ale našli svého hrdinu, kterým se stal James van Riemsdyk. Ten ve 36. minutě vyrovnal, když v přesilovce nedobrovolně tváří usměrnil za záda do té doby neprůstřelného Šesťorkina puk po ráně spoluhráče Konecnyho. Místo radosti musel van Riemsdyk zamířit na ošetřovnu, ovšem do třetí třetiny se s celoobličejovým krytem vrátil na led a v 51. minutě se opět prosadil v přesilové hře. Tentokrát už holí tečoval střelu Provorova. Náskok Letců poté ještě navýšil Jakub Voráček. Přesně dvě minuty před koncem závěr duelu zdramatizoval bombou od modré Artěmij Panarin, vyrovnat už však Rangers nestihli.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:36 (14:11, 11:14, 10:11)

3. Ivan Provorov (PHI) 0+2

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou! (03:55:37)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Br. Smith (K'A. Miller, Chytil), 58. Panarin (Fox, Zibanejad) – 36. J. van Riemsdyk (Konecny, Provorov), 51. J. van Riemsdyk (Provorov, K. Hayes), 55. Voráček (Couturier, Gostisbehere)

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Braun, Provorov, Hägg, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Allison, K. Hayes (A), Farabee – Konecny, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Patrick, Lindblom.

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Pancich, Racicot