Calgary – Montreal 5:2 (kon.) | Florida – Carolina 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Washington 3:6 (kon.)
Detroit – Dallas 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Toronto 1:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:6 (kon.)
Anaheim – Vegas 1:5 (kon.) | Vancouver – Ottawa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 0:4 (kon.)
Pittsburgh – Boston 1:0 (kon.)
Winnipeg Jets
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Toronto Maple Leafs
Neděle 25.04.2021, 01:15 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost. (03:47:10)

Tři hvězdy utkání
    1. Mitchell Marner (TOR) 1+0
    2. John Tavares (TOR) 1+0
    3. Jack Campbell (TOR)

Česká a slovenská stopa v utkání
    V utkání se nepředstavil žádný český či slovenský hokejista.

Kdo nastoupil do brankoviště?
    Connor Hellebuyck (WPG) 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 58:08
    Jack Campbell (TOR) 25 zákroků, 1OG, úspěšnost 96,2%, odchytal 60:00

Toronto navázalo na své předchozí vítězství nad Winnipegem a zvítězilo v utkání hraném ze soboty na neděli 4:1. Díky této výhře navýšili Maple Leafs své vedení v Severní divizi už na osm bodů a potvrdili, že předchozí krize, při níž prohráli pětkrát v řadě, je zapomenuta.

Do utkání přitom nevstoupili nejlépe a inkasovali hned v první minutě. Od té doby to byli ale pouze hosté, kdo se střelecky prosazoval. Ještě do první sirény skóre otočili a v dalších dvou třetinách přidali po jedné brance, přičemž soupeře přestříleli 37-26.

59:10
    Utkání se už pouze dohrává.
    58:30 Alexander KERFOOT - 1:4

58:30
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A je hotovo. Michejev sice při útoku trefil jen boční síť, ale prodral se k zadnímu hrazení k odraženému puku a naservíroval jej před branku ALEXANDERU KERFOOTOVI, který zakončil do prázdné klece. Asistence: Ilja Michejev, Justin Holl.

57:30
    Konečně se hraje a Winnipeg odvolává brankáře! Hraje tak v pěti proti čtyřem.

57:17
    Mezitím se na střídačkách mezi sebou hádali Simmonds s Duboisem, kteří dostávají podle všeho osobní tresty. Odchází totiž do kabin.

57:17
    Thornton nedá pokoj Ehlersovi ani na střídačce, neustále po něm něco pokřikuje a Ehlerse už dohadování přestalo bavit. Soupeře začal ignorovat.

57:17
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Joe Thornton – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nikolaj Ehlers – 2 min., sekání).

57:17
    Thornton, který se vrátil na led, nedal Ehlersovi pokoj. Právě jeho krosčekoval před svým vyloučením a znovu po něm tento veterán šel. Ehlers si to po několika strkancích a nadávkách nenechal líbit a ohnal se po něm. Thornton skončil na ledě a bude se vylučovat.

57:06

57:01
    Tyč zazvonila za zády Campbella, při němž nyní stálo i obrovské štěstí!

56:34
    Další rána Morrisseye, tentokrát ji likviduje Campbell.

55:43
    Ani střela Morrisseye nebyla úspěšná, zblokoval ji bránící Muzzin, který musel odkulhat na střídačku.

55:30
    Jets drží útočné pásmo a hledá dobrou střeleckou pozici. Pokus Connora zpoza pravého kruhu se neujal.

55:06

55:06
    Bude se vylučovat na straně Toronta a vypadá to na trest Thorntona. Ještě předtím ale komerční přestávka.

54:37
    Toronto pouze nahodilo do útočného pásma a spěchá střídat. Hosté svědomitě brání dvougólové vedení.

53:53
    Ale přesto šance Winnipegu. Při závaru před Campbellem se do zakončení prodral Appleton, jenž ale brankáře Toronta nepřehodil.

53:15
    Domácí se snaží usadit v útočném pásmu, ale po komerční pauze se jim nedaří tolik navázat na tlak z předchozích minut.

52:24
    Matthews dnes nemá štěstí v zakončení. Z levého kruhu přestřelil Hellebuyckovu branku.

51:50
    Kotouč končí v hledišti. Je čas na komerční přestávku.

51:31
    Zakázané uvolnění Toronta vrátí hru před Campbella. Mezitím na střídačce Winnipegu má nějaké obtíže Ehlers, který odchází do kabiny.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:45
    Maple Leafs se povedlo dostat hru do středního pásma a mohou prostřídat, což nutně potřebovali.

50:20
    DeMelo ovšem z kraje pravého kruhu míjí branku Campbella. Domácí ale zůstávají v útoku.

50:05
    Winnipegu se nyní daří uzamknout soupeře v obranném pásmu. Domácí zvyšují obrátky a tlačí na soupeře.

49:10
    Morrissey se protlačil mezi kruhy do zakončení, které mu ovšem srazil mimo nebezpečí Tavares.

48:14
    Hra je po nahození domácích do útoku přerušena rozhodčím. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

47:35
    Ač je do konce třetí třetiny stále spousta času, Winnipegu ubíhají minuty velmi rychle. Domácí by nutně potřebovali kontaktní gól.

46:11
    Na druhé straně ledu se snažil využít dobré pozice v levém kruhu Auston Matthews, ale ani jemu štěstí nepřálo. Hellebuyck po zákroku přerušuje hru. Komerční pauza.

45:20
    Změnil to Poolman, který se dokázal prodrat do zakončení. Campbella ovšem svým bekhendem nepřekonal.

44:35
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení a útok střídá útok, byť bez střel. Hra se přelévá rychle ze strany na stranu.

43:44

43:40
    Tentokrát už měl Nylander více štěstí a dokonce si Hellebuycka položil na led, ale nepovedlo se mu ani nadvakrát přehodit jeho beton.

43:08
    Nylander při kombinaci s Matthewsem zkusil své štěstí, puk ale na Hellebuycka neprotlačil.

42:40
    Při návratu hostů do útočného pásma se Copp zmocnil puku a rozjel protiútok, na jehož konci se mu ale nepovedlo nakonec branku Toronta ohrozit.

42:15
    Jets se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry do bezpečí.

41:44
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nikolaj Ehlers – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

41:07

40:27
    Tavares se snažil prosadit mezi kruhy, na Hellebuycka ovšem při této střele nevyzrál a hra následně pokračuje mimo pásmo Winnipegu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:04.

Toronto ve druhé třetině zcela jasně přehrálo a přestřílelo Winnipeg, který si sice našel jednu či dvě šance, ale po většinu času musel naopak šance soupeře odvracet. Hosté ze své převahy vytěžili nakonec jen jeden gól a vedou tak o dvě branky, což jim ještě žádnou jistotu úspěchu nezaručuje, byť mají skvělou výchozí pozici před závěrečnou dvacetiminutovkou.

40:00

39:22
    Rielly nastřelil od modré čáry jen bránícího protihráče, čímž byl založen protiútok Winnipegu. Domácí šli v oslabení do útoku ve dvou a jen díky vracejícímu Tavaresovi, který vložil hokejku do finální přihrávky do pravého kruhu nedošlo k přímému ohrožení branky Campbella.

39:07
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., nedovolené bránění).

39:07
    Ještě se ve druhé třetině stihne jedno vyloučení. To ale až po komerční přestávce.

37:50
    Galchenyuk napálil tyč Hellebuckovy branky při střele z pravého kruhu!

37:11
    Nepřesná přihrávka domácích z vlastního pásma ústí v zakázané uvolnění.

36:49
    A hra se zase rychle přesunula před Hellebuycka, který musel zasahovat proti bekhendu Spezzy.

36:30
    Jen málo chybělo k tomu, aby s z těžce bránícího týmu stal skórující celek! Útočný výpad domácích se pokusil před brankovištěm zakončit Dubois, ale měl trochu smůly v zakončení, když minul těsně branku soupeře.

35:55
    A znovu se Toronto vrací do útočného pásma. Ve druhé třetině své soupeře jasně přehrává.

35:15
    Toronto sice nestřílelo, ale dlouho drželo Winnipeg uzamčené v jejich pásmu. Domácí se konečně zmocnili puku a čekají za svou brankou na prostřídání unavených hráčů.

34:00
    Sandin si vzal kotouč před kruhy, objel své spoluhráče i obranu soupeře a z pravého kruhu nebezpečně vypálil na Hellebuycka, který musel vytáhnout těžký zákrok betonem.

33:38
    Kerfoot se vrátil z trestné lavice a okamžitě se zapojil do útoku svého týmu. Jeho průnik do levého kruhu končí zákrokem lapačkou Hellebuycka.

33:29

33:05
    A hned to vypadalo jinak. Domácí dokázali rozehrát přesilovkovou kombinaci zakončenou pěknou střelou zpoza kruhů. Ke své smůle ale odražený puk nezachytili a přichází o pásmo.

32:25
    A znovu musí Jets rozehrávat puk zpoza vlastní branky. Hodně nevyvedená početní převaha. Zkusí to ale druhá přesilovková formace, která třeba bude mít více štěstí.

31:58
    Foligno vybojoval puk a znovu jej dostal do neutrální zóny. Hosté ukazují svým soupeřům, jak bránit oslabení.

31:36
    Hosté ve svém pásmu vyhráli buly a rychle vyhazují puk do bezpečí.

31:29
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., vysoká hůl).

30:32
    Toronto, které během přesilovky vyslalo pět střel na branku, se znovu vrátilo do útoku. Hollovu střelu Hellebuyck likviduje a přerušuje hru. Komerční pauza.

30:19

29:57
    Jets vytlačili puk do středního pásma a snaží se hru udržet daleko od svého brankoviště.

29:48
    Zakončení Marnera bylo zblokováno před brankovištěm jedním z bránících protihráčů a sraženo do ochranné sítě.

29:20
    Po nepřesné střele Tavarese se Winnipegu povedlo na chvilku dostat puk do středního pásma.

29:10
    Maple Leafs předvádí hodně agresivní přesilovku a tlačí se do zakončení. Hellebuyck měl znovu plné ruce práce, ale povedlo se mu přerušit hru.

28:40
    Prudká střela Matthewse z levého kruhu prolétla těsně vedle branky Winnipegu. Při následném závaru Nylander trefil puk v brankovišti, ale poslal jej jen do tyče!

28:19
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., napadení).

28:19
    Komerční přestávka. Po ní se bude vylučovat.

27:58
    Obrovská šance domácího Perreaulta, který pronikl za obranu Toronta, ale neprosadil se přes Campbella, který jeho zakončení k pravé tyči dokázal vykopnout svým betonem!
    27:07 John TAVARES - 1:3

27:07
    Povedená akce hostů při hře ve čtyřech na obou stranách. Nylander se dostal do útoku po pravém křídle a krásnou křižnou přihrávkou do levého kruhu našel JOHNA TAVARESE, jenž okamžitě z první poslal puk k levé tyči Hellebuyckovy klece. Asistence: William Nylander, Rasmus Sandin.

25:48
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dylan DeMelo – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

25:48
    Bude se vylučovat na obou stranách. Faul hostujícího Muzzina sice byl, ale domácí DeMelo trochu zasimuloval. Bude se tak hrát ve čtyřech.

25:40
    A tak nejzajímavější událostí posledních minut je další střídání Poolmana, který je na ledě znovu přes dvě minuty.

24:30
    Hraje se dlouho bez přerušení, oba týmy se snaží získat územní převahu, ale to se v těchto minutách zdá trochu nemožné. Dochází až k příliš ztrátám puku.

23:44
    Appleton nahodil puk na Campbella ze středního pásma. Brankáře tím příliš neohrozil, ale i toto nahození bude počítáno jako střela.

23:33
    Změnit se to pokusili domácí, ale jejich útočná akce neměla dlouhého trvání. Navíc Ehlers svou střelu zpoza pravého kruhu poslal jen do zadního mantinelu.

22:43
    Krátce po buly kotouč vyletěl mezi střídačky a bude se znovu vhazovat. V těchto minutách nesledujeme zrovna nějaký útočný hokej.

22:37
    Domácí Poolman byl na ledě přes dvě minuty v kuse. Z dlouhého střídání jej vysvobodilo přerušní hry a vhazování ve středním pásmu.

21:21
    Hosté ale znovu zaútočili, byť už při hře v pěti na obou stranách. Kerffot na Hellebuycka, jenž přerušil hru, nevyzrál.

21:04

20:59
    Nylanderovi byla přihrávka na modrou čáru sražena do neutrální zóny.

20:16
    Postavení mimo hru zastavilo útok Toronta. Tomu zbývá ještě 48 sekund z přesilovky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:10.

První třetina nabídla hned tři branky. Domácí se už v první minutě ujali vedení, ale radost nakonec netrvala příliš dlouho, když na začátku páté minuty srovnal Thornton. Ve 12. minutě poté měl domácí gólman smůlu na odraz puku od plexiskla, čehož dokonale využil Marner, jenž strhl vedení na stranu Toronta.

20:00

19:49
    Závar před brankou Winnipegu. Nylander ani Tavares se neprosadili a Hellebuyckovi se povedlo hru přerušit.

19:15
    Matthews dnes poprvé vyslal střelu na branku soupeře. Jeho pokus od modré Hellebuyck vyráží.

19:04
    Nicméně se bude vylučovat na straně Winnipegu, Connor míří na trestnou lavici, když se snažil poprat se Sandinem, který o to nestál. Dvě minuty za hrubost.

19:04
    Na zadním hrazení si Wheeler najel do Sandina a zůstal ležet na ledě. Rozhodčí hru přerušili, ale Wheeler vypadá, že bude v pořádku.

18:01
    Do konce úvodní třetiny zbývají poslední dvě minuty. Winnipeg se nadále snaží být aktivnějším týmem.

17:02
    Winnipeg dlouze držel puk ve svém pásmu a vyčkával s útočnou akcí. Posléze nabral děj rychlý spád a rychlý útok se pokusil zakončit Stanley zpoza levého kruhu. Proti Campbellovi neuspěl. Komerční pauza.

15:55
    Lewis se snažil prosadit z levého kruhu, ale až ke Campbellovi puk neprošel. Střela byla zblokována obranou.

15:02

14:32
    Po vyhraném vhazování hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

14:22
    Dělovka Morrisseyho od modré čáry se stala kořistí brankáře Campbella, který udržel puk pod svou mocí a přerušuje hru.

13:14
    Hostující Foligno vyrazil v oslabení do útoku, Hellebuyck jeho střelu z mezikruží likviduje a hra pokračuje.

13:02
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alex Galchenyuk – 2 min., držení).

12:13
    Hosté vyhodili puk ze svého pásma pouze na střídačku. Bude se tak vhazovat před Campbellem.
    11:40 Mitchell MARNER - 1:2

11:40
    Tak tomu se říká smůla! Po nahození Muzzina šel Hellebuyck k zadnímu hrazení, aby rozehrál puk, jenže ten k němu vůbec nedoletěl. Byť se řítil podél hrazení, odrazil se od mezírky v plexiskle až před brankoviště, kam si rychle sjel MITCHELL MARNER, jenž zakončil do odkryté branky. Hellebuyck se vrátit do brankoviště nestihl. Asistence: Jake Muzzin, Nick Foligno.

11:30
    Na druhé straně ledu Stanley střílel od levého mantinelu. Campbell puk chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.

11:02
    Defenziva Winnipegu zaspala a zanechala za sebou mezi kruhy Jasona Spezzu, který dostal přihrávku, udělal několik kroků, ale nedokázal důrazně zakončit střelu. Jeho bekhend sjel jen po betonu Hellebuycka.

10:30
    Stále se hraje. Obrázek hry se příliš nyní nemění, oba celky se neúspěšně snaží o souvislejší útočné akce, které naopak mají jepičí životy. Ani Tavaresovi nevyšla střela zpoza kruhů.

09:18
    Domácí vyrazili do útoku, Appleton se na modré čáře příliš nerozpakoval a vyslal puk směrem na Campbella, který hru nezastavuje. Hraje se dlouho bez přerušení.

08:35
    Ačkoliv je puk poměrně dlouho v pásmu Winnipegu, nedá se říct, že by Toronto útočilo. Spíš se ani jeden z týmů nedokáže zmocnit puku a dochází k zápolení podél hrazení.

07:36
    Pasáž bez delšího postavení některého z týmů v útočném pásmu. Muzzin pálil od modré čáry, Hellebuyck puk vyráží do bezpečí.

06:32
    Aktivitou hýřící domácí zatlačili Toronto do jeho pásma, ale vytěžit z toho se jim nic nepovedlo. Pionkovu ránu od modré Campbell likviduje a přerušuje hru. Komerční přestávka.

05:40
    Trochu smůly v koncovce pro domácí. Connor byl zblokován bránícím Hollem, záhy Morrissey vypálil mimo tři tyče.

04:44
    Toronto mírně ožilo po vstřelené brance a dál se tlačí do útoku. Riellyho střela od modré čáry ovšem Hellebuycka příliš neohrozila.
    04:04 Joe THORNTON - 1:1

04:04
    A je vyrovnáno! Střela Spezzy mířila mimo a skončila na zadním hrazení. Toho využil JOE THORNTON, jenž se puku zmocnil, objel branku a úspěšně zakončil k pravé tyči branky Winnipegu. Hellebuyck se nestihl zorientovat a přitisknout k brankové konstrukci, aby zakončení Thorntona zastavil. Asistence: Jason Spezza, Adam Brooks.

03:44
    Galchenyukova tečovaná střela se stala kořistí brankáře Hellebuycka. Hra je přerušena.

03:19
    Forbort nahodil puk ze středního pásma až ke Campbellovi, který rychle rozehrává a nechce přerušit hru.

02:05
    Muzzin se vložil do zakončení Thompsona a vypomohl brankáři Toronta svým blokem.

01:27
    Zblokovaná střela Dermotta končí v ochranné síti za brankou domácího celku.
    00:39 Nikolaj EHLERS - 1:0

00:39
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí vyhráli ve svém pásmu buly a rozehráli rychlý útok s bleskovým zakončením a otevírají skóre zápasu! Stastny zavezl puk do útočného pásma po levém křidle a vyslal přihrávku před brankoviště Toronta, kam si sjel NIKOLAJ EHLERS, jenž kotouč protečoval pod horní tyč Campbellovy branky. Asistence: Paul Stastny, Pierre-Luc Dubois.

00:29
    Hra je poprvé přerušena. Vhazovat se bude v pásmu Winnipegu.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Ehlers, Dubois, Stastny – Appleton, Copp, Perreault – Lewis, N. Thompson, Harkins.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Rittich) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, Sandin – Marner, Matthews (A), N. Foligno – W. Nylander, Tavares (C), Galchenyuk – Simmonds, Kerfoot, I. Michejev – Spezza, Brooks, J. Thornton..

Také Winnipeg hraje v této sezoně hodně dobře, o čemž svědčí druhá pozice v Severní divizi. Nic na tom nemění ani fakt, že v posledních dvou duelech domácí prohráli. Celkově se jim daří výtečně a jsou jen pár krůčků od definitivní jistoty postupu do play-off. Byť ztráta postupové pozice je už v tuto chvíli absolutní sci-fi.

V dosavadním průběhu sezony ovšem v soubojích právě s Torontem mají negativní bilanci 3-5 na zápasy, což se pokusí v dalším utkání trochu vylepšit.

Torontu se povedlo v posledním klání právě proti Jets přerušit svou pětizápasovou šňůru porážek, která tento tým, jenž mohutně při uzávěrce přestupů posiloval, hodně trápila. Výhrou 5:3 ovšem dali hosté najevo, že krize může být zažehnána a je pro ně možná dobře, že si jí prošli během základní části a ne třeba v play-off, ve kterém cílí na metu nejvyšší – což dokládá právě ono mohutné posilování.

Winnipeg s Torontem spolu sehrají už devátý vzájemný zápas v rámci Severní divize. Maple Leafs budou v tomto klání hájit své vedení v divizi, zatímco Winnipeg, který na své soupeře ztrácí šest bodů, se pokusí nejen tuto ztrátu snížit, ale také se odpoutat od třetího Edmontonu, který mu dýchá na záda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 1. Ehlers (Stastny, Dubois) – 5. J. Thornton (Spezza, Brooks), 12. Marner (Muzzin, N. Foligno), 28. Tavares (W. Nylander, Sandin), 59. Kerfoot (I. Michejev, Holl)

Rozhodčí: Pollock, Meier – Toomey, Brisebois