Bělorusko – Švédsko 1:5 (kon.) | Česko – Německo cz 3:1 (kon.)
Bělorusko
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Švédsko
Pondělí 26.04.2021, 23:08 • Children's Health StarCenter, Plano, Texas, USA • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A
    59:09 Victor SJÖHOLM - 1:5

59:09
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tak tohle už je možná trochu krutý výsledek pro Bělorusy, vzhledem k tomu, jak srdnatě svému soupeři dnes vzdorovali. Jednapadesát sekund před koncem základní hrací doby se prosazuje ještě VICTOR SJÖHOLM – 1:5! Asistence: Ludwig Persson, Noah Hasa.

58:46
    Žigalov stále nemá klid, teď si musel poradit s hodně nepříjemným zakončením Dower-Nilssona z mezikruží! Doslova po něm skočil!
    58:22 Ludwig PERSSON - 1:4

58:22
    Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Vítězství Švédska minutu a půl před koncem pojišťuje LUDWIG PERSSON, který z křídla neohroženě najel před brankoviště a následně puk prostrčil skrz Žigalovovu výstroj až za brankovou čáru – 1:4! Asistence: Mattias Hävelid.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

52:11
    Sundinova bekhendová střela z voleje zaletěla mimo tři tyče, Žigalov si mohl oddechnout!

49:09
    Po nenápadné přihrávce se z hranice brankoviště do zakončení dostal Rosén, Žigalov se ale na poslední chvíli stihl se přesunout k opačné tyči!

48:15
    A pozor, Bělorusové jdou na pár sekund do tří! Morozovovi bude dělat společnost Jegor Sidorov (BLR), jenž jde ven za podrážení.

46:39
    Trestná lavice bude v následujících dvou minutách domovem Ilji Morozova (BLR), který je vyloučen za hákování.

40:44
    Mohlo být vyrovnáno, ale Klimovič z hranice brankoviště přestřelil velké prázdné místo ve svatyni Švédska!

40:06
    Přesilovka tří korunek předčasně končí, na trestnou lavici podruhé jde Simon Edvinsson (SWE). Tentokrát za držení.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

38:24
    S Běloruskem to jde od desíti k pěti, dvě minuty za podrážení nyní dostává Jegor Ignatěnko (BLR).
    38:12 Arvid ELJAS - 1:3

38:12
    Povedená souhra vede ke třetímu švédskému zásahu dnešního střetnutí, tři korunky skórují! Sjöberg projel do útoku po křídle, najel na mezikruží a kratičkou přihrávkou přenechal puk ARVIDU ELJASOVI, který následně z kruhu pořádně překvapil běloruského brankáře – 1:3! Asistence: Albert Sjöberg, Gabriel Kangas.

31:08
    Pohár trpělivosti přetekl, tentokrát se už po strkanici vylučuje. Ven z ledové plochy za hrubost míří Vladislav Šilo (BLR) a Simon Edvinsson (SWE).
    28:32 Danila KLIMOVIČ - 1:2

28:32
    Bělorusko právě vstřelilo branku!
    Znovu je to jen o gól, Bělorusové využívají početní výhodu! Kontaktní branku vstřelil DANILA KLIMOVIČ, který se po sérii krátkých, rychlých přihrávek octil sám v prostoru pro vhazování, odkud ho uklidil mimo dosah švédského gólmana – 1:2! Asistence: Jegor Sidorov, Dmitrij Kuzmin.

26:57
    Střelec druhé branky tří korunek Fabian Lysell (SWE) si jede zchladit hlavu za podrážení.

26:24
    Lysell měl nakročeno do úniku, v tu nejhorší možnou chvíli ale ztratil balanc a přišel o kotouč! Obrovská škoda pro Švédsko!

23:38
    A pozor, Sidorov nyní využil zaváhání švédské obrany a projel až na hranici brankoviště! Lindbom si na konto připisuje důležitý zákrok!
    21:51 Fabian LYSELL - 0:2

21:51
    To byla paráda! Tři korunky po krásné individuální akci FABIANA LYSELLA odskakují do dvoubrankového trháku! Talentovaný švédský forvard prokličkoval přes střední pásmo, hravě překonal bránícího protihráče a následně zakončil přesně do úzké škvíry mezi bližší tyčkou a Žigalovem – 0:2! Bez asistence.

19:45
    Na trestnou lavici tentokrát usedá Vladislav Šilo (BLR), který byl potrestán za sekání.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

16:45
    Nedovoleným bráněním svůj výběr na dvě minuty oslabuje zadák Nikita Stasenko (BLR).

13:43
    Bělorusko se dostalo do přečíslení tři na jednoho, Michaljov z kruhu ale trefil jen Lindboma!

09:24
    Do čtyř tentokrát půjdou papíroví hosté, trest za příliš mnoho hráčů jede na lavici hanby odpykat Fabian Lysell (SWE).
    05:00 Isak ROSÉN - 0:1

05:00
    Švédové přetavují početní převahu v úvodní gól střetnutí a přesně po pěti minutách hry míří do vedení! Střeleckou listinu utkání otevřel ISAK ROSÉN, který se uvolnil na pravém kruhu a následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1! Asistence: Anton Olsson, Mattias Hävelid.

04:10
    Švédsko aktivitou donutilo soupeře faulovat, dvě minuty za hákování dostává Maxim Suščinskij (BLR).

02:14
    Ivan Žigalov si připsal první důležitý zákrok, když zneškodnil nepříjemné zakončení z hranice brankoviště! Tři korunky na ledě dominují!

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 29. Klimovič (Sidorov, Kuzmin) – 5. Rosén (Olsson, M. Hävelid), 22. Lysell, 39. Eljas (Sjöberg, Kangas), 59. Persson (M. Hävelid), 60. Sjöholm (Persson, Hasa)

Bělorusko: Žigalov (Čajka) – Kuzmin, Sazanovič, Parfenjuk (A), Suščinskij, Stasenko, Gavrilov, Rohač (A) – Šilo (C), Klavdijev, Klimovič – Michaljov, Javaš, Ignatěnko – Sotišvili, Morozov, Loško – Anoško, Nikolajenja, Sidorov – Golubov.
    Švédsko: Lindbom (H. Hävelid) – Olsson, Sjöholm, M. Hävelid, Edvinsson, Forsmark, Asplund, Salomonsson – Kangas, Eljas, Sjöberg – Lysell, Dower-Nilsson (C), Robertsson (A) – Hasa, Rosén, Persson – Moberg (A), Strömgren, Holmli – Sundin.

Rozhodčí: Kohlmüller (GER), MacFarlane (USA) – Klouček (CZE), Richardson (USA).